TURAN-SAM || TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi || www.turansam.org

Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan, Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN! (Ziya GÖKALP). İSLAM'da TÜRK'ler: "Ben sizi kavim-kavim yarattım. Birbirinizi tanıyasınız, sevesiniz diye." /Hücürat Suresi, 13. Ayeti/; "TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI, HARBETMEDİĞİ SÜRECE, SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!" Hadis-i Şerif(en-Nesei, Sünen en-Nesei, 4, s. 44.); "SİZLER; TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR" Hadis-i Şerif(el-Buhari, 4, s. 34, 35, 156; Sahih-i Müslim, 17, s. 37, 38.); "ALLAH(c. c.)u Teala'nın "Doğuda" bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır" (Hadisi nakleden: Kazvini. el-Kaşgari, Mahmud, Divanü'l-Lügat et-Türk, İstanbul, 1333, s. 292.). "İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.”(Hadisi Şerif)
Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın "Gaziler Günü" Mesajı
 Tarih: 19.09.2018 > 1 kez okundu.

İstiklali ve istikbali uğruna gözünü kırpmadan şehadete koşan, geçmişte olduğu gibi günümüzde de vatan savunması söz konusu olduğunda kahramanca mücadele eden aziz milletimizin bir ferdi olmanın gururuyla, bu toprakları bizlere vatan kılmada vazife üstlenen tüm şehitlerimizi rahmetle anarken, gazilerimize şükran ve minnetlerimi sunar; "Gaziler Günü

> Makalenin devamı

Gaziler Günü Mesajı 18.09.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.09.2018 > 7 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıdadır:

> Makalenin devamı

Katar İngiltere'den 24 savaş ve 9 eğitim uçağı aldı
 Tarih: 18.09.2018 > 7 kez okundu.

İngiltere’den Katar’a 24 Typhoon savaş uçağı ile 9 Hawk eğitim uçağı satışını öngören anlaşma bugün yürürlüğe girdi.

> Makalenin devamı

Rusya Devlet Başkanı Putin: Rus uçağının düşürülmesi trajik olaylar zinciri
 Tarih: 18.09.2018 > 48 kez okundu.

Rusya Devlet Başkanı Putin, "Suriye’de Rus uçağının düşürülmesi trajik olayların bir zinciri gibi görünüyor. Moskova’nın tepkisi, Suriye'deki Rus birliklerinin güvenliğini arttırmak yönünde olacaktır." dedi.

> Makalenin devamı

ASELSAN Uluslararası Ticari Araçlar Fuarı'na katılacak
 Tarih: 18.09.2018 > 7 kez okundu.

ANKARA (AA) - ASELSAN, otomotiv ve yan sanayi konusunda dünyanın en büyük organizasyonları arasında yer alan IAA Ticari Araçlar Fuarı'na katılacak.

> Makalenin devamı

'İdlib’in statüsünde değişiklik olmayacak'
 Tarih: 18.09.2018 > 8 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Soçi mutabakatına göre İdlib’in sınırları korunacak. Statüsünde değişiklik olmayacak. Herkes yerinde kalacak." dedi.

> Makalenin devamı

DEAŞ'ın sözde 'Sincar askeri emiri' ve oğlu yakalandı
 Tarih: 18.09.2018 > 7 kez okundu.

Kayseri'de terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda, örgütün sözde "Sincar askeri emiri" Irak uyruklu Abdülhalık Kurdi ile Telafer'de örgüt adına faaliyet yürüten oğlu gözaltına alındı.

> Makalenin devamı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Dijital Dönüşüm Merkezleri kuruyoruz
 Tarih: 18.09.2018 > 9 kez okundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Sanayicilerimiz için Dijital Dönüşüm Merkezleri kuruyoruz. Ankara ve Bursa'da model fabrikalarımızı kasım ayında hizmete açıyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Eski 15 öğretmene FETÖ'den gözaltı kararı
 Tarih: 18.09.2018 > 7 kez okundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ soruşturması kapsamında, MEB'de görevliyken KHK ile ihraç edilen ve ByLock kullanıcısı oldukları belirlenen 15 eski öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi.

> Makalenin devamı

Arkeolojik çalışmalar 56 yıl aradan sonra yeniden başladı
 Tarih: 18.09.2018 > 8 kez okundu.

Diyarbakır'ın "kalbi" olarak nitelendirilen tarihi Sur ilçesindeki 5 bin yıllık Amida Höyük'te 56 yıl aradan sonra arkeolojik kazı çalışmaları başlatıldı.

> Makalenin devamı

İçişleri Bakanı Soylu: PKK son nefesine geldi
 Tarih: 18.09.2018 > 7 kez okundu.

İçişleri Bakanı Soylu, "PKK, neredeyse son nefesine gelmiştir. Bakın, arananlar listelerinin renkli olanlarını elimize aldık, teker teker üstlerini çiziyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

MHP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çelik, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
 Tarih: 18.09.2018 > 7 kez okundu.

Gazilerin düşman çevrelere iman gücüyle direnen kahramanlar olduğunu vurguladığı mesajında, şu ifadeleri kullandı: Muharip Gazi, harbe katılıp da, harpten sağ olarak dönen savaşmış kahramanlardır.Türk milletinin imkansızlıklara imanıyla direndiğini, işgallere istiklal iffetiyle meydan okuduğunu ve göğüs gerdiğini, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'

> Makalenin devamı

Enflasyon düşecek mi?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.09.2018 > 8 kez okundu.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun beklentilerin üzerinde bir oranda yaptığı faiz artırımı ile politika faiz olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı yüzde 17.75'ten yüzde 24'e çıkarmıştı. Karar üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan sert açıklama yapmış, “Sabrın da bir sonu var. Yüksek faize karşıyım” açıklaması ile Merkez Bankası’nı eleştirmişti

> Makalenin devamı

ERZURUM İLE UKRAYNA ARASINDA EKONOMİK KÖPRÜLER KURULACAK - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.09.2018 > 9 kez okundu.

Türkiye ile Ukrayna arasındaki mevcut ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerin daha güçlü bir zemine taşınması hususunda çalışmalar gerçekleştiren Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) ile Erzurum Ticaret Borsası’nın ortaklaşa düzenlemiş olduğu ’’Türkiye-Ukrayna Ekonomik İlişkileri ve İkili İşbirliği İmkânları’’ Toplantısı 18 Eylül tarihi

> Makalenin devamı

ABD’yi Yerli Malı ile Proteste Etmek Yerine Beyin Göçünü Engellemek ve Bilimin Öngörüsü ile Geleceği Kurmak Gerekir - Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ
 Tarih: 18.09.2018 > 8 kez okundu.

Hiçbirimizin aklına bir gün ABD ile Türkiye’nin bu denli birbirine ters düşeceği gelmezdi. Stratejik ortak, soğuk savaş döneminde Sovyetler Birliği’ne karşı çok fazla bedel ödemiş, eğitimi, güvenliği, sanayileşmesi, ekonomisi ABD’nin kontrolüne verilmiş NATO’nun ikinci büyük ordusu Türkiye, bugün ABD ile ciddi bir şekilde ters düşmüş durumda.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “Sağlık Bakanlığı Tarafından Yapılan Açıklama” hakkındaki yapmış olduğu basın açıklaması. 16 Eylül 2018
 Tarih: 18.09.2018 > 44 kez okundu.

Milletimizin birlik ve bütünlüğü Türkiye’nin bekası uğruna MHP’nin gösterdiği diğerkâmlık ve fedakârlığın yeterince takdir edilmediği ve aynı rikkat ve özenin bazı çevrelerce sergilenmediği üzülerek görülmektedir.

> Makalenin devamı

“Eğitim sistemimizi, çocuklarımıza öz güven duygusu kazandıracak şekilde inşa etmeliyiz” 18.09.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.09.2018 > 37 kez okundu.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tek yönlü bir eğitim-öğretim yerine zengin öğrenme ortamlarının gündeme geldiği, sıra dışı modellerin tartışıldığı günümüzde, bizim de artık daha farklı projeleri gündemimize almamız gerekiyor. Eğitim-öğretim sistemimizi, çocuklarımıza öz güven duygusu kazan

> Makalenin devamı

“İdlib’de silahlardan arındırılmış bir bölge oluşturulmasını kararlaştırdık” 17.09.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 17.09.2018 > 9 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile düzenlediği ortak basın toplantısında, İdlib meselesinin Astana ruhuna uygun bir anlayışla çözümü konusunda mutabık kaldıklarını belirterek, “Yaptığımız değerlendirmelerin sonunda, muhalifler ve rejim kontrolündeki alanlar arasında silahlardan arındırılmış bir bölge oluşturulmasını kararlaştırdı

> Makalenin devamı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı 16.09.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 17.09.2018 > 10 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

Zam furyacılarına sıkı takip.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 17.09.2018 > 9 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyarısı üzerine, kur bahanesiyle stok yapan ya da pahalı ürün satanlara yönelik, yurt çapında sıkı denetim başlatıldı. 3 aylık fiyat değişimleri kontrol ediliyor. Yetkililer ‘Fırsatçılara göz açtırmayacağız’ diyor.

> Makalenin devamı

Çöl Aslanı: Ömer Muhtar
 Tarih: 16.09.2018 > 13 kez okundu.

Libya'da sergilediği direnişle dünya çapında tanınan Muhtar'ın 16 Eylül 1931'de işgalci İtalya güçleri tarafından idam edilişinin üzerinden 87 yıl geçti.

> Makalenin devamı

Demokrasinin utanç günü: 17 Eylül
 Tarih: 16.09.2018 > 10 kez okundu.

Türkiye demokrasisi için unutulmayacak bir kara leke olarak tarih sayfalarına kazınan merhum Başbakan Adnan Menderes'in 17 Eylül 1961'de idam edilmesinin üzerinden 57 yıl geçti.

> Makalenin devamı

ABD Büyükelçiliğine ateş edilmesine 'kovuşturma' izni
 Tarih: 16.09.2018 > 11 kez okundu.

Adalet Bakanı Gül, ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine ateş edilmesi olayıyla ilgili 4 şüpheli hakkında kovuşturma yapılmasına izin verdi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eğitim-öğretim konusunda tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz
 Tarih: 16.09.2018 > 10 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sabır, emek, samimiyet ve fedakarlık isteyen uzun bir süreç olan eğitim-öğretim konusunda da tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

TSK'ya yeni yerli silah
 Tarih: 16.09.2018 > 10 kez okundu.

- Türkiye'nin önde gelen ateşli silah üreticilerinden Ata Silah, özgün tasarımla yerli ürettiği 40 milimetre bomba atar için SSB ile sözleşme imzaladı - Tasarımıyla mevcut ürünlerdeki dezavantajları kaldıran, ulusal ve uluslararası patent başvuruları yapılan bomba atarın teslimatlarına bu yıl başlanması hedefleniyor

> Makalenin devamı

Florence kasırgasında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi
 Tarih: 16.09.2018 > 12 kez okundu.

ABD'nin doğu yakasını vuran Florence kasırgasının tropik fırtınaya dönüştüğü Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerinde ölenlerin sayısının 11'e yükseldiği açıklandı.

> Makalenin devamı

NASA 1 milyar dolarlık buzul inceleme uydusu fırlattı
 Tarih: 16.09.2018 > 12 kez okundu.

NASA, kutuplardaki buzul değişimlerini incelemek amacıyla uzaya 1 milyar dolarlık uydu fırlattı.

> Makalenin devamı

Şarbon hastalığı iddiaları ve et tüketimİ… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 16.09.2018 > 13 kez okundu.

Son günlerde Türkiye’nin bazı bölgelerinde şarbon hastalığının varlığından söz ediliyor. Hayvan etinden ve sütten bulaşan ve öldürücü niteliği de bulunan şarbonun ve hastalığının ne olduğu konusunda bugün kısaca bir bilgilendirme yazısını silerle buluşturuyoruz.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'da 15.09.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 15.09.2018 > 51 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî temaslarda bulunmak ve Bakü'nün kurtuluşunun 100. yıl dönümü törenlerine katılmak üzere Azerbaycan'a gitti.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, “Polatlı Belediyesi Tarafından Düzenlenen Açılış ve Temel Atma Töreni”nde yapmış oldukları konuşma. 13 Eylül 2018
 Tarih: 15.09.2018 > 58 kez okundu.

Aziz Vatandaşlarım, Çok Değerli Polatlılı Kardeşlerim, Saygıdeğer Dava Arkadaşlarım, Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler, Hepinizi hürmetle selamlıyor, muhabbetle bağrıma basıyorum. Polatlı Belediyemizin düzenlemiş olduğu “Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni”ne katılmaktan, haklı sevincinize ortak olmaktan bahtiyarlık duyuyorum.

> Makalenin devamı

ABD Filistinlilere yaptığı son yardımları da durduruyor
 Tarih: 15.09.2018 > 11 kez okundu.

Son dönemlerde Filistin'e karşı attığı adımlarla gündeme gelen ABD'nin Filistin ile İsrail arasında ilişki kurulması için yapılan sivillere yönelik programlara harcadığı milyonlarca doları da engellemeye başladığı bildirildi.

> Makalenin devamı

Kılıçdaroğlu'ndan 'Asla karamsar değilim' mesajı
 Tarih: 15.09.2018 > 11 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Asla karamsar değilim. Bu millet Kurtuluş Savaşı'nı vermişse bizim karamsarlığa kapılma hakkımız yoktur. Biz ülkemizi bütün badirelerden kurtarırız." dedi.

> Makalenin devamı

Uçakta eylem yapan İsveçli kadın hakkında dava açılacak
 Tarih: 15.09.2018 > 10 kez okundu.

İsveç'te savcılık, Göteborg-İstanbul seferini yapan THY uçağında Afgan sığınmacı için eylem yapan İsveçli Elin Ersson hakkında "havacılık yönetmenliğini ihlal ettiği" gerekçesiyle dava açılmasına karar verdi.

> Makalenin devamı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: Kanal İstanbul bizim için en önemli proje
 Tarih: 15.09.2018 > 9 kez okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bakanlık olarak 100 günlük eylem planımız içerisinde Kanal İstanbul Projesi bizim için en önemli proje." dedi.

> Makalenin devamı

Bedellide son başvuru sayısı belli oldu
 Tarih: 15.09.2018 > 24 kez okundu.

Bedelli askerlik uygulamasından faydalanmak üzere başvuranların sayısı 515 bini geçti.

> Makalenin devamı

ŞARKILAR ÜZERİNE SORULAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 15.09.2018 > 41 kez okundu.

Hüzünler kahır çekebilirler mi? Şimdi var ya... Bir offf çeksem var ya... Âhhh, ah... Bu şarkıların gözü kör olsun... Âhhh ah... Lambada titreyen alev artık üşüme, ne olur! İnsan mı ‘gurbet’te olur, yoksa gurbet mi insanın içinde? Maya Dağ’dan kalkan kazlar, nereye konmuş olabilirler? ‘Taşa basma iz olur’ der bir şarkı sözü… Acaba o, uyarıla

> Makalenin devamı

Gıda deyip geçmeyelim… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.09.2018 > 12 kez okundu.

Dünya nüfusu arttıkça gıdaya olan ihtiyaç, gıda üreticilerinin yüzünü güldürüyor. Bir zamanlar dünyada kendi kendine yetebilen ülkelerden bir olan Türkiye, her ne kadar birçok gıdada dışarıya bağlıysa da, birçok ürünü ihraç edebiliyor.

> Makalenin devamı

DESAM Basın Bildirisi; MİLLİ EĞİTİM ŞURASI ACİLEN TOPLANMALIDIR!
 Tarih: 14.09.2018 > 14 kez okundu.

Demokrasi ve Eğitim Stratejik Araştırmalar Merkezi (DESAM) GOP ofisinde eğitimci uzman ve akademisyenler ile eğitim bileşenleri temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantıda; kamuoyunda hemen her kesimin bizden dediği, desteklediği fakat bir o kadar da acil ve adil çözüm beklentisi içinde olduğu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un olası yol haritas

> Makalenin devamı

Depremleri ciddiye almazsak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 14.09.2018 > 11 kez okundu.

Türkiye ile ilgili depremler konusunda yazdığımız yazılarda genellikle eğitimin, sağlam depreme dayanıklı sağlam binaların önemine değinmiştik. Bir de “Depremleri ciddiye almamız gerekir” uyarılarında bulunmuştuk. İstanbul’da beklenen büyük deprem konusunda ise gereken önlemlerin alınmadığından yakınmıştık.

> Makalenin devamı

“Türkiye’nin yaşadığı hadise, dünyada artık hiçbir ülkenin siyasi ve ekonomik güvenliğinin kalmadığının ifadesidir” 14.09.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 14.09.2018 > 35 kez okundu.

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ağustos ayında bu ülkede ne siyasi istikrarsızlık yaşandı ne harp oldu ne afete maruz kalındı ne başka herhangi bir fevkaladelik görüldü. Amerikan yönetiminin, ülkemizin egemenlik haklarına açıkça saygısızlık olan taleplerine cevap vermedik diye böyle bir

> Makalenin devamı

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in Ülkemizi Ziyareti 12.09.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 14.09.2018 > 13 kez okundu.

KAZAKİSTAN CUMHURBAŞKANI SAYIN NURSULTAN NAZARBAYEV’İN ÜLKEMİZE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ ZİYARETE İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle Kazakistan Cumhurbaşkanı Sayın Nursultan Nazarbayev, 12-13 Eylül 2018 tarihlerinde ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir.

> Makalenin devamı

Osmanlı'nın 'Amin Alayları' Eyüp'te yaşatılıyor
 Tarih: 14.09.2018 > 12 kez okundu.

Osmanlı'da, eğitime yeni başlayan çocukların okul korkusunu gidermek, onlara okuma isteğini aşılamak ve arkadaşlarıyla kaynaştırmak amacıyla düzenlenen "Amin Alayları" geleneği kapsamında Eyüpsultan Meydanı'nda etkinlik düzenlendi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşecek
 Tarih: 14.09.2018 > 13 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pazartesi günü Rusya Devlet Başkanı Putin ile Suriye konusunda görüşeceğini bildirdi.

> Makalenin devamı

FETÖ'nün kampı bölge halkında tedirginlik yaratmaya devam ediyor
 Tarih: 14.09.2018 > 12 kez okundu.

Pensilvanya'da yayımlanan "The Press" gazetesindeki makalede çevre sakinlerinin endişelerine yer verildi, kamptan yıllardır gelen silah seslerinden duyulan korkuya dikkat çekildi.

> Makalenin devamı

Akıncı sanıkları FETÖ elebaşına sahip çıktı
 Tarih: 14.09.2018 > 15 kez okundu.

FETÖ'nün darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada, müşteki polis memurunun FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için "Pensilvanya'daki vatan haini" ifadesine sanıklardan bazıları tepki gösterdi.

> Makalenin devamı

'Sömürü manivelalarına eyvallah edemeyiz'
 Tarih: 14.09.2018 > 15 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu an şahsen benim sabır safhamdır ve bu sabır bir yere kadar. Çünkü biz sömürü manivelalarına eyvallah edemeyiz." dedi.

> Makalenin devamı

"Türkiye ekonomisi mükemmel"
 Tarih: 14.09.2018 > 52 kez okundu.

- BNP Paribas’ın Başkanı Jean Lemierre: - "(TCMB’nin faiz kararı) Türkiye cesur, ciddi ve son derece önemli bir karar aldı” - "Türkiye'nin tepki vermesi gerekiyor ve o tepkiyi verdi. Para biriminin giderek daha fazla zayıfladığı bir zamanda doğru tedbirleri aldıklarını düşünüyorum" - "(BNP olarak Türkiye'den çıkmayı değerlendiriyor musunuz?)

> Makalenin devamı

Malezya'da Enver İbrahim siyasete dönüyor
 Tarih: 14.09.2018 > 12 kez okundu.

Malezya'da Halkın Adaleti Partisi lideri Enver İbrahim'in partisinden bir milletvekilinin istifasıyla boşalacak meclis sandalyesi için yapılacak ara seçimde aday olması bekleniyor.

> Makalenin devamı

Florence kasırgası etkisini göstermeye başladı
 Tarih: 14.09.2018 > 13 kez okundu.

ABD'nin tetikte beklediği Florence kasırgasının yol açtığı şiddetli rüzgar ve yağmurlar bölgede etkili olmaya başladı.

> Makalenin devamı

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Reyhanlı azmettiricisinin zalim Esad olduğu belirginleşmiştir
 Tarih: 14.09.2018 > 41 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Reyhanlı'da bombalı saldırıyla katledilen 53 vatandaşın azmettiricisinin zalim Esad olduğu belirginleşmiştir." dedi.

> Makalenin devamı

Avusturya'da AB Göç politikaları protesto edildi
 Tarih: 14.09.2018 > 13 kez okundu.

Viyana’da 5 binin üzerinde gösterici, birliğin yabancı ve göçmen karşıtı politikalarına tepki gösterdi.

> Makalenin devamı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Washington için karar verme zamanı
 Tarih: 14.09.2018 > 12 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Türkiye sınırının birkaç kilometre ötesinde YPG kuvvetlerinin Suriye'de faaliyet göstermesinin savunulacak hiçbir tarafı yok. Washington için gerçek müttefikinin kim olduğuna karar verme zamanı." dedi.

> Makalenin devamı

OKULLAR AÇILIRKEN ÖĞRETMEN - Gazi KARABULUT
 Tarih: 13.09.2018 > 17 kez okundu.

Bir kez daha milyonlarca öğrenci için ders zili çalıyor. Yeni bir heyecan, yeni bir coşku başlıyor. Veliler, öğrenciler, okul personeli ve tabi öğretmenler; yeni bir koşuya başlıyor. Bu kez farklı bir başlangıç göze çarpıyor. Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, bakan olduğu günden beri öğretmene vurgu yapıyor. Öğretmenin önemine dikkat çekiyor v

> Makalenin devamı

İstanbul kapışması… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.09.2018 > 16 kez okundu.

Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde en önemli il yine İstanbul olarak öne çıkıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu nedenle “İstanbul’u mutlaka almalıyız” diyor. İstanbul’u alabilecek aday seçiminde de titizlikle duruyor.

> Makalenin devamı

Bodrum Belediyesi ve Tosun’un şansı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 12.09.2018 > 18 kez okundu.

Önce şu gerçeği yansıtalım: 24 Haziran genel seçimi bir baskın seçim olmasın karşılık, çiçeği burnundaki İYİ Parti’nin seçimlerden başarı ile çıktığını söyleyebiliriz. Aynı partinin Bodrum’da gösterdiği çalışma ve aldığı oy oranının da küçümsenmeyecek bir rakamı gördüğünü de vurgulayalım.

> Makalenin devamı

ÖNEMLİ BİLİMSEL TESPİTLER - Yılmaz ÖZCAN
 Tarih: 12.09.2018 > 16 kez okundu.

“İkincisi, Kiril alfabesinin sadece Rusya Federasyonu halklarının dilleri için değil, hatta Rus dili için bile uygun olmadığıdır ve buna inanmak için yeteri kadar sebep vardır. Belki de Kiril, Sovyetler Birliğinin birkaç yüzyıl olmasa da en azından yüzyıllık geri kalmışlığının sebebidir. Şimdi aynı şey Rusya Fede- rasyonu için de geçerlidir.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: İdlib'e yönelik saldırı siyasi süreçleri dinamitleyecektir
 Tarih: 11.09.2018 > 16 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "İdlib'e yönelik saldırı her şeyden önce şu ana kadar devam eden siyasi süreçleri dinamitleyecektir, ciddi bir güven bunalımına yol açacaktır." dedi.

> Makalenin devamı

Erdoğan'dan WSJ'deki makalesinde İdlib uyarısı
 Tarih: 11.09.2018 > 16 kez okundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib konusunda The Wall Street Journal gazetesine yazdığı makalede Suriye rejiminin İdlib'e saldırısının insani bir felaket sonucu doğuracağı uyarısında bulundu.

> Makalenin devamı

İhracat kredilerinin yarısı Eximbank'tan
 Tarih: 11.09.2018 > 18 kez okundu.

Türk Eximbank Genel Müdürü Yıldırım, ağustos sonu itibarıyla yaklaşık 10 bin ihracatçıya destek olarak 27,3 milyar dolarlık kaynak kullandırdıklarını, yıl sonu için koydukları 46 milyar dolarlık hedefe ulaşmakta sorun yaşamayacaklarını bildirdi.

> Makalenin devamı

2 bin 700 yıllık taş mühür bulundu
 Tarih: 11.09.2018 > 16 kez okundu.

Elazığ'daki tarihi Harput Kalesi'nde yürütülen kazı çalışmaları sırasında 2 bin 700 yıllık taş Urartu mührü bulundu.

> Makalenin devamı

Taksim'de serbest uçuş heyecanı
 Tarih: 11.09.2018 > 13 kez okundu.

TEKNOFEST İstanbul için Letonya'dan getirilerek, Taksim Meydanı'na kurulan dikey rüzgar tüneli platformunda, vatandaşlar havada serbest uçuş yaptı.

> Makalenin devamı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan İdlib çağrısı
 Tarih: 11.09.2018 > 15 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İdlib'deki gelişmelere ilişkin, "Teklifimiz açık. Saldırılar dursun. Terör gruplarının mevcudiyetini bitirmek için birlikte çalışalım." dedi.

> Makalenin devamı

Sistani yeni hükümette 'eski isimleri istemiyor' iddiası
 Tarih: 10.09.2018 > 46 kez okundu.

Irak’ta Şii dini merci Ayetullah es-Sistani’nin, geçmiş dönemlerde iktidarda bulunan isimleri yeni oluşacak hükümette başbakanlık için desteklemediği bildirildi.

> Makalenin devamı

Yine yoksulluk konusu… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 10.09.2018 > 50 kez okundu.

Aslında yoksulluk ve pahalılıkla ilgili yazmak istemiyoruz ama okurlarımızdan gelen istek ve tepkiler karşısında da yazmak ve konuyu bizi yönetenlere iletmek durumunda kalıyoruz. Bugün, pahalılık, onun getirdiği enflasyon vatandaşlarımızın en büyük sorunu olarak ön plana geçmiş görünüyor. Herkes ve her kesim çözüm bekliyor.

> Makalenin devamı

DESAM Basın Bildirisi: MİLLİ EĞİTİM ŞURASI ACİLEN TOPLANMALIDIR! - Gürkan AVCI
 Tarih: 10.09.2018 > 82 kez okundu.

Demokrasi ve Eğitim Stratejik Araştırmalar Merkezi (DESAM) GOP ofisinde eğitimci uzman ve akademisyenler ile eğitim bileşenleri temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantıda; kamuoyunda hemen her kesimin bizden dediği, desteklediği fakat bir o kadar da acil ve adil çözüm beklentisi içinde olduğu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un olası yol haritas

> Makalenin devamı

BİM'den "ceza" açıklaması:
 Tarih: 10.09.2018 > 35 kez okundu.

- "Bütün alım ve satım faaliyetlerini şeffaf bir şekilde yürüten, her zaman tüketiciye en iyi hizmeti sunmak için çalışan şirketimiz bu kapsamda her türlü denetime açıktır. Bu süreçte şirketimize herhangi bir ceza kesilmemiştir. Bu yöndeki haberler tamamen gerçek dışıdır"

> Makalenin devamı

Prof. Dr. Cenksu Üçer: Kerbela'nın en büyük mesajı birlik ve kardeşliktir
 Tarih: 10.09.2018 > 47 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Cenksu Üçer, Kerbela'nın en büyük mesajının birlik, beraberlik ve kardeşlik olduğunu söyledi. ANKARA (AA) - SEFA ŞAHİN - Hazreti Muhammed'in Mekke'den Medine'ye hicretinin esas alındığı hicri takvimin ilk ayı olarak hicri yılbaşı kabul edilen muharrem ayının ilk günü yarın b

> Makalenin devamı

Çin'de öğrencilere 'yüz milyon pirinç tanesi sayın' ödevi
 Tarih: 10.09.2018 > 30 kez okundu.

Çin'de bir matematik öğretmeninin öğrencilerine verdiği "yüz milyon pirinç tanesini tek tek sayma" ödevi sosyal medyada gündem oldu.

> Makalenin devamı

Ticaret Bakanı Pekcan: Türkiye gelişmiş ülkelerden pozitif yönde ayrışmıştır
 Tarih: 10.09.2018 > 48 kez okundu.

Ticaret Bakanı Pekcan, "Türkiye ikinci çeyrekte gösterdiği büyüme performansıyla, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerden pozitif yönde ayrışmıştır." dedi.

> Makalenin devamı

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri mahrem yapılanması davasında karar
 Tarih: 10.09.2018 > 43 kez okundu.

FETÖ'nün Hava Kuvvet Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin davada, 115 sanığa 1 yıl 3 aydan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası verildi.

> Makalenin devamı

Rusya ve Esed güçleri İdlib ve Hama'da sivil yerleşimler ile bir okulu vurdu
 Tarih: 10.09.2018 > 45 kez okundu.

Rusya ve Esed rejimine ait savaş uçakları ile savaş helikopterlerinin, İdlib ve Hama illerinde sivil yerleşimlere, bir okula ve askeri muhaliflerin cephe hatlarına saldırıları sonucu 17 kişi yaralandı.

> Makalenin devamı

Libya Ulusal Petrol Kurumu'nda çatışma çıktı
 Tarih: 10.09.2018 > 39 kez okundu.

UMH İçişleri Bakanlığına bağlı emniyet birimleri, Trablus'ta çatışma seslerinin geldiği petrol kurumuna giden yolları kapattı.

> Makalenin devamı

Trump'ın ayrımcı tavrı Müslümanları siyasete yöneltti
 Tarih: 10.09.2018 > 42 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın ayrımcı ve göçmen karşıtı politikaları Müslümanları siyasete daha fazla katılmaya yöneltti.

> Makalenin devamı

Türkiye'den İdlib ve Lazkiye kırsalına insani yardım
 Tarih: 10.09.2018 > 44 kez okundu.

Türk Kızılayı, son 1 ayda İdlib ve Lazkiye kırsalına 145 araçlık insani yardım gönderdi.

> Makalenin devamı

Türkiye büyümede OECD'nin zirvesinde
 Tarih: 10.09.2018 > 25 kez okundu.

Türkiye ekonomisi, ikinci çeyrekte yakaladığı yüzde 5,2'lik büyüme hızıyla OECD'de lider, AB'de ise ikinci oldu.

> Makalenin devamı

Suriye için Anayasa Komitesi'nde kritik hafta
 Tarih: 10.09.2018 > 52 kez okundu.

BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Türk, Rus ve İranlı diplomatlarla Suriye için Anayasa Komitesi'nin kurulması için Cenevre'de buluşacak.

> Makalenin devamı

Bir haftada 2'si sözde üst düzey 35 terörist etkisiz hale getirildi
 Tarih: 10.09.2018 > 54 kez okundu.

İç güvenlik operasyonlarında bir haftada 2'si sözde üst düzey 35 terörist etkisiz hale getirildi.

> Makalenin devamı

Çiftlik Bank'ın 'finans müdürü' tutuklandı
 Tarih: 10.09.2018 > 35 kez okundu.

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında, sistemin finans müdürü olduğu iddia edilen bir kişi tutuklandı.

> Makalenin devamı

'Hukuk ve Adalet' dersinin kapsamı genişletildi
 Tarih: 10.09.2018 > 37 kez okundu.

Beş yıl önce ortaöğretim müfredatına alınan "hukuk ve adalet" dersi, yeni öğretim yılında 8. sınıflarda da seçmeli ders olarak okutulacak

> Makalenin devamı

Yeditepe Üniversitesi gıda mühendisliği Türkiye’de bir ilke imza atıyor
 Tarih: 10.09.2018 > 25 kez okundu.

- Yeditepe Üniversitesi, "disiplinler üstü" bir yaklaşımla yeniden yapılandırılan Gıda Mühendisliği Programı'nı bu yıl hayata geçiriyor İSTANBUL (AA) - Yeditepe Üniversitesi, "disiplinler üstü" bir yaklaşımla yeniden yapılandırılan Gıda Mühendisliği Programı'nı bu yıl uygulamaya alıyor. Yeditepe Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, üniv

> Makalenin devamı

Samsung'un en büyük mağazası Bağdat Caddesi'nde açıldı
 Tarih: 10.09.2018 > 39 kez okundu.

- Ziyaretçilerin Samsung'un, tüm mobil ürünlerini ve mobil ürün ekosistemini ilk elden deneyimleyerek uzmanlardan bilgi alabilecekleri 1200 metrekare büyüklüğündeki yeni mağazası, alışılmışın dışında bir deneyim yaşatıyor

> Makalenin devamı

Büyüme rakamları açıklandı Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 5,2 büyüdü.
 Tarih: 10.09.2018 > 38 kez okundu.

ANKARA (AA) - Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 5,2 büyüdü.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), bu yılın ikinci çeyreğine (nisan-haziran) ilişkin gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) sonuçlarını açıkladı.

> Makalenin devamı

FETÖ'nün TSK yapılanması soruşturmasında 89 gözaltı kararı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün sözde TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, 89 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
 Tarih: 10.09.2018 > 43 kez okundu.

İSTANBUL (AA) - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, aralarında muvazzafların da bulunduğu 71 asker ile sözde 18 asker ''imamı'' dahil, toplam 89 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

> Makalenin devamı

İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
 Tarih: 10.09.2018 > 44 kez okundu.

İSTANBUL (AA) - Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, sabah saatlerinden itibaren İstanbul genelinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, öğle saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olması beklendiği bildirildi.

> Makalenin devamı

TOPLUMCU BELEDİYECİLİK ANLAYIŞININ MİLLİ VE YERLİ KODLARI - Gazi KARABULUT
 Tarih: 09.09.2018 > 64 kez okundu.

ÖZET Yerel yönetimler, yöneten ile yönetilen arasındaki en dinamik kamusal alanlardır. Merkezi yönetimlerden farklı olarak, toplumla sürekli iç içe olma durumu söz konusudur. Bu da toplumsal taleplerin ciddiyetle dikkate alınmasını gerekli kılmaktadır. Toplumsal taleplerin uygulanması ve uygulamalar neticesinde ulaşılacak sosyal refahın ölçülmes

> Makalenin devamı

Amerika, altımızı oyuyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.09.2018 > 70 kez okundu.

Türkiye’nin dikkatinin Suriye’de İdlib meselesine yoğunlaşmasını fırsata çeviren ABD ve sahadaki müttefiki terör örgütü PKK bağlantılı PYD/YPG, Suriye’nin kuzeyinde yerini pekiştiriyor. PKK bağlantılı PYD/YPG’li militanların kontrolünde olan Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ve Demokratik Suriye Meclisi (DSM), Suriye'nin kuzeyinde 'Kuzey ve Doğu Suri

> Makalenin devamı

Açıklamalar iyi de… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 08.09.2018 > 58 kez okundu.

Piyasalar yangın yerine döndü. Zam furyası dinmiyor. Bizi yönetenler açıklama üzerine açıklama yapıyor. “Fırsatçılara karşı mücadelemiz sürecek” deniliyor. Ekmeğin zamlı satılmaya başlamasından sonra Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli “Yeni yıla kadar ekmek fiyatlarına zam yok” diyor.

> Makalenin devamı

Hedef, Esad ile Erdoğan’ı barıştırmak mı?… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 08.09.2018 > 57 kez okundu.

Tahran’daki tarihi zirvede en çok konuşulan konu Suriye’de bir ateş kes’in ilan edilmesi idi. Ancak, Erdoğan’ın bu talebi Putin tarafından reddedildi ve ateş kes kararı da açıklanan bildiride yer almadı.

> Makalenin devamı

“İdlib’te atılacak yanlış adımların menfi yankıları her tarafta hissedilecektir” 07.09.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 07.09.2018 > 34 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin ile gerçekleştirdiği Suriye konulu Üçlü Zirve sonrasındaki ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, “İdlib'in mevcut statüsünün muhafazası hayati önem taşıyor. Zira İdlib adeta tüm Suriye'nin küçük bir modeli konumundadır. Burada atılacak yanlış adımları

> Makalenin devamı

FEYS’DE YAZDIKLARIMDAN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 07.09.2018 > 122 kez okundu.

Uzun zamandır sosyal paylaşım sitelerinde (facebook) fotoğraf, karikatür, hatıra, belge ve benzeri paylaşımlar yapıyorum. Bunların yazı-metin olanlarından bir demek yaptım:

> Makalenin devamı

Sayın Cumhurbaşkanımızın İran Ziyaretine İlişkin Basın Açıklaması 06.09.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 06.09.2018 > 57 kez okundu.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN İRAN’I ZİYARETLERİNE İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılımlarıyla gerçekleşecek olan üçlü zirve toplantısı yarın Tahran’da yapılacaktır.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, MYK-MDK Ortak Toplantısının ardından yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 6 Eylül 2018
 Tarih: 06.09.2018 > 75 kez okundu.

Ülkemiz jeopolitik tehditlerin, ekonomik operasyonların, sosyal ve siyasal gerginliklerin menfi sonuçlarına, müfrit sarsıntılarına maruz kalmaktadır. Karşı karşıya olduğumuz tablo hakikaten de alarm ve kaygı vericidir.

> Makalenin devamı

Suriye’nin PYD/PKK politikası… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 06.09.2018 > 61 kez okundu.

İdlib’in Esad’ın kontrolüne geçmesi sonrası senaryolar da üretilmeye başlandı. Bunlardan biri de terör örgütü PYD/PKK konusunun nasıl çözüleceği yönünde atılacak adımlar olarak öne çıkıyor.

> Makalenin devamı

Esad kazanırsa… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 06.09.2018 > 56 kez okundu.

İdlib üzerinde Rusya’nın hava saldırıları ile başlayan operasyona Suriye ordusu da karadan destek veriyor. İdlib’in terörist gruplardan temizlenmesi ile birlikte Suriye’de taşlar yeniden oynayacak gibi görünüyor. Bundan en fazla etkilenecek olan ülkenin de Türkiye olabileceğine dikkat çekiliyor.

> Makalenin devamı

Sivas Kongresi'nin Yıl Dönümü 03.09.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 04.09.2018 > 55 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 4 Eylül Sivas Kongresi’nin yıl dönümü dolayısıyla yayınladıkları mesaj aşağıdadır:

> Makalenin devamı

Avrupa’nın İdlib endişesi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 04.09.2018 > 74 kez okundu.

Muhaliflerin elinde bulunan Suriye’deki İdlib’e Esad güçlerinde yapılacak olan saldırı konusunda Amerika ve AB ülkelerinden uyarı üzerine uyarı geliyor. İdlib’e saldırının arkasın da Rusya ve İran güçlerinin de varlığı bir başka endişe nedeni olarak değerlendiriliyor.

> Makalenin devamı

“Enflasyon yüzde 20 olur mu?” endişesi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 04.09.2018 > 46 kez okundu.

Sözü uzatmadan hemen enflasyonla ilgili gelişmelere bakalım: Ağustos enflasyonu aylık bazda artış rekoru kırarak yüzde 2.3 arttı. Yıllık enflasyon ise yüzde 15.85'ten yüzde 17.90'a yükselerek son 14 yılın en yüksek seviyesini gördü. Uzmanlar Eylül veya Ekim’de enflasyonun yüzde 20'yi aşabileceği görüşünde.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Konseyi 6. Devlet Başkanları Zirvesi’ne katıldı 03.09.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.09.2018 > 61 kez okundu.

Türk Konseyi 6. Devlet Başkanları Zirvesi’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, ticaret hacmini yükseltmek ve potansiyeli daha iyi değerlendirebilmek için yeni açılımlara ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak, “Uluslararası ticaretin dolara olan bağımlılığı artık karşımıza bir engel olarak çıkmaya başladı. Biz bu konuda kendi para birimlerimizle

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, “Etimesgut Belediyesi Tarafından Düzenlenen Açılış ve Temel Atma Töreni”nde yapmış oldukları konuşmanın metni. 31 Ağustos 2018
 Tarih: 01.09.2018 > 77 kez okundu.

Aziz Vatandaşlarım, Çok Değerli Etimesgutlu Kardeşlerim, Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler, Konuşmamın başında hepinizi özlemle selamlıyor, övgüyle kucaklıyorum. Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nı tıklım tıklım dolduran kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

> Makalenin devamı

İNCİR ÇEKİRDEĞİNDE KALANLAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 01.09.2018 > 97 kez okundu.

Bir gün var ya... Yani o gün... Hainler, hainlik yapanları bilirler... Sapıklık ve sapkınlığın sonu yoktur! Bazı şeyler sorulmaz, sadece hissedilirler... En etkili ‘tefekkür’ mekânlarıdır mezarlıklar... Ne güzel yaaa... Konuşmadan ‘konuşmak’ ne güzel... Nasip olmazsa olmaz! Olacaksa kimse engelleyemez! Davet bekliyorum da varlığımdan haber

> Makalenin devamı

“Türkiye güvenlik tehlikesi İle karşı karşıya…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 31.08.2018 > 56 kez okundu.

Suriye’de,özellikle İdlib’deki çıkmaz, en fazla Türkiye’nin güvenlik sorunu olarak görülüyor. Dış basında da son günlerde bu konu gündemden düşmüyor.

> Makalenin devamı

ANADOLU’NUN KİLİDİ ANİ’DEN MALAZGİRT’E - Dr. İmbat MUĞLU
 Tarih: 31.08.2018 > 63 kez okundu.

Ani Şehri; Kars’ın doğusunda, şehir merkezinden 44 kilometre uzaklıktaki Ocaklı Köyü sınırları içinde bulunmaktadır.Yerleşim ve savunmaya çok elverişli topografyası nedeniyle tarih öncesi dönemlerden itibaren çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Ortaçağ Döneminde önemli bir ticaret yolu olan İpek Yolu’nun Kafkaslardan Anadolu’ya ilk giriş nok

> Makalenin devamı

“Türkiye, arkasında yüzlerce milyon kardeşinin duasıyla tarihî bir mücadele yürütüyor” 30.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 30.08.2018 > 40 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye, arkasında yüzlerce milyon kardeşinin duasıyla tarihî bir mücadele yürütüyor. Arkamızdaki bu duanın gücünü, teknolojinin bize sunabileceği en ileri imkânlardan daha önemli görüyorum. Bizim mücadelemiz mazlumların ve mağdurların son umududur” dedi. Cumhurb

> Makalenin devamı

Fiyatlar uçuyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 30.08.2018 > 83 kez okundu.

Pahalılık ve bunun getirdiği çift haneli enflasyonla ilgili daha önce yazdık. Bugün, gelinen noktada çarşı-pazarın yangın yerine döndüğünü görüyoruz. Alındığı söylenen onca önleme rağmen pahalılığın önüne geçilemiyor.

> Makalenin devamı

Atatürk’ün Soy Kütüğü - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 30.08.2018 > 71 kez okundu.

Kökeni, bir Avşar Beyliği olan Karamanoğullarına dayanan Gâzi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi ve saygıyla anıyoruz canlar. Ruhu şad, mekânı cennet olsun!.

> Makalenin devamı

“2023 hedeflerimize ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz” 29.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 29.08.2018 > 42 kez okundu.

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği 2017 Yılı Medya Oscarları Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hedefsiz bir ülke, pusulasız bir gemi gibidir; ne tarafa gideceğini bilemez. Türkiye çok net hedeflere sahip bir ülkedir. Biz 2023 vizyonumuzu 2011 yılında ilan ettik ve o günden beri de aynı rotada yürümeyi sürdürüyoruz. Kısa v

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, “30 Ağustos Zafer Bayramı” münasebetiyle yayınladıkları mesaj. 30 Ağustos 2018
 Tarih: 29.08.2018 > 67 kez okundu.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümünü muazzez bir heyecan, müteyakkız bir hissiyat, müstahkem bir iradeyle kutluyor, idrak ediyoruz.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın "30 Ağustos Zafer Bayramı" Mesajı
 Tarih: 29.08.2018 > 77 kez okundu.

30 Ağustos, şanlı tarihimizde, milletimizin hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeden ebediyen var olacağını dünyaya gösterdiği, tarihe altın harflerle yazılan bir zaferdir.

> Makalenin devamı

“Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması, tüm coğrafyamızın geleceğine yön verecektir” 29.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 29.08.2018 > 67 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Tarihimizin her döneminde olduğu gibi bugün de kendimizle birlikte umudunu bize bağlamış tüm mazlumlar ve mağdurlar için mücadele ediyoruz. Bu yüce gönüllülük ülkemizin zaafı değil, tam tersine en büyük güç kaynağıdır. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle bi

> Makalenin devamı

İdlib’de kıyamet kopacak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 29.08.2018 > 46 kez okundu.

İdlib, öyle görünüyor ki, Türkiye’nin yanı başında en büyük dış sorun olarak devam edecek. Çünkü, burada Esad, Rusya ve Amerika üstünlük için mücadele ediyor. Türkiye ise, İdlib’e silahlı müdahalenin kıyameti koparacak hamle olarak değerlendiriyor.

> Makalenin devamı

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı 29.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 29.08.2018 > 67 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı aşağıda sunulmaktadır: “Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum.

> Makalenin devamı

Yoksullaşıyoruz… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 28.08.2018 > 59 kez okundu.

Dolardaki artış, hayat pahalılığını da beraberinde getiriyor. Bu da geçinebilmenin artık daha da zorlaştığını ortaya koyuyor. Dikkat edilecek olursa pahalılık piyasaları kavuruyor. Bu da hiç kuşkusuz enflasyonun artmasına neden oluyor.

> Makalenin devamı

“Malazgirt ruhunu yaşatmayı başaramazsak, geçmişimizle birlikte geleceğimizi de kaybederiz” 26.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.08.2018 > 53 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anadolu’nun Fethi Malazgirt 1071 Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Bin yıllık göz bebeğimiz Anadolu’yu ne kadar güçlü tutarsak, gerisindeki o dev medeniyeti ve tarih birikimini de o derece güçlü tutmuş oluruz. Anadolu bir benttir. Bu bent yıkılırsa, ne Orta Doğu, ne Afrika, ne Orta Asya, ne Balkanlar, ne de Kafkaslar kalır” dedi

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, Anadolu’nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programında yapmış oldukları konuşma metni. 26 Ağustos 2018
 Tarih: 27.08.2018 > 55 kez okundu.

Sayın Cumhurbaşkanım, Aziz Vatandaşlarım, Değerli Kardeşlerim, Türk tarihinde eşsiz bir yeri, emsalsiz bir önemi olan Malazgirt Zaferi’nin 947’inci yıldönümünde burada olmaktan, sizlere hitap etmekten büyük bir kıvanç duyuyorum.

> Makalenin devamı

RUM KIZI ELLENA: “Bir mübâdilin gerçek yaşam öyküsünden alıntıdır.” - Mustafa AYVALI
 Tarih: 26.08.2018 > 68 kez okundu.

1923 Yılının Nisan ayı ortalarında Karaağaç köyünden kafileler halinde yollara düşen mübadiller arasında bir annenin “Ellena, yavrum” diye yaktığı Türkçe ağıtlar yalçın kayalarda yankılanıyor; bu ses yolcuların ve yolcu eden Bayırlı köylülerinin yüreklerini dağlıyordu. “Onlar Rumca bir tek kelime dahi bilmeyen Rum’lardı.?” Kağnı ve at arabalarına ö

> Makalenin devamı

26 Ağustos Zafer Haftası 25.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 26.08.2018 > 75 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 26 Ağustos Zafer Haftası dolayısıyla yayımladıkları mesaj aşağıdadır: “Anadolu’nun ebedi vatanımız olmasını sağlayan Malazgirt Zaferi’nin kazanıldığı ve istiklal mücadelemizin önemli bir dönüm noktası olan Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlandığı Ağustos ayının son haftasını, büyük bir gururla Zafer H

> Makalenin devamı

Arşiv uzmanları kolay yetişmiyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 26.08.2018 > 55 kez okundu.

Başbakanlık Arşivi’nin kapatılması ve bunun yeni sistemde Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivi Başkanlığına bağlanması birçok alanda sıkıntı yaratıldığı belirtiliyor. Nitekim konu hakkında medyada çıkan yazı ve yorumlarda özellikle bu arşivlerde görev alan 500’ün üzerinde uzmanın ve çalışanının mağduriyetlerinin nasıl giderilebileceğinin belirsizliğini k

> Makalenin devamı

Malazgirt Zaferi’nin Yıl Dönümü 25.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 25.08.2018 > 78 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla yayımladıkları mesaj aşağıdadır: “Ülkemizin şanlı tarihinde yeni bir dönemin kapılarını açan, milletimize yeni bir vatan, yeni bir istikbal kazandıran Malazgirt Zaferi’nin 947. yıl dönümünü büyük bir gururla idrak ediyoruz.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Deniz DEPBOYLU’nun yapmış olduğu basın açıklaması. 20 Ağustos 2018
 Tarih: 25.08.2018 > 73 kez okundu.

“İnsanlık ölmesin, İnsanlar da ölmesin” ülküsü ile yola çıktılar, bunun için “Bir tuğla da siz koyar mısınız?” diye sordular. Milyonlarca kişi LÖSEV’e inandı ve güvendi. Aziz Milletimizin desteğiyle LÖSANTE Hastanesinin temelleri atıldı ve nihayetinde hizmete açıldı.

> Makalenin devamı

ENDİŞE – MERAK - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 25.08.2018 > 111 kez okundu.

Evet, evet… Hiç endişe etmeyin. Merak da etmeyin… Günler sayılmalı elbette... Neticede gelecek de gelecek. Evet, evet… Bize düşen görev: Gayret... Hiç endişe etmeyin. Merak da etmeyin… Ya olacağız ya da öleceğiz... Evet, evet… Hiç endişe etmeyin. Merak da etmeyin… Zamanın hükmünü icra etmediği an yoktur ve olmayacaktır da…

> Makalenin devamı

Çinli turistte rekor beklentisi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 25.08.2018 > 48 kez okundu.

Son yıllarda Çin ile olan ilişkilerimizin sürekli artması, Çinli turistlerin de yüzünü Türkiye’ye çevirmesine neden oluyor. Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "Türkiye'ye gelen Çinli turist sayısının, bu yıl 400 bini aşarak rekor kıracağını tahmin ediyoruz" diyor.

> Makalenin devamı

“Yaşanan ekonomik krizde 3 ülkenin izi var…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 21.08.2018 > 97 kez okundu.

Son bir ay içinde yaşandığımız ekonomik krizin nedenlerinin araştırılması için sorunlar masaya yatırıldı. Yapılan analizlerde krizlerin sorumlusu Amerika, İsrail ve İngiltere olarak ortaya çıktı. Yapılan araştırma ve incelemeler sonunda “Yaşanan ekonomik krizde 3 ülkenin izi var” görüşü ortaya konuldu.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladıkları kutlama mesajı. 20 Ağustos 2018
 Tarih: 21.08.2018 > 94 kez okundu.

Bayramlar kucaklaşma dönemi, kaynaşma vesilesi, yakınlaşma vetiresi, paylaşma ve gönül alma mevsimidir. Dargınlıkların tasfiyesi, kırgınlıkların telafisi, kavga ve küslüklerin tamiri için bayramların manevi iklimi eşsiz bir fazilet künhü, emsalsiz bir fırsat kaynağıdır.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele operasyonlarına katılan güvenlik güçlerinin bayramını kutladı 21.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 21.08.2018 > 28 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanlığında bulunan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefonla görüşerek terörle mücadele operasyonlarına katılan güvenlik güçlerinin bayramını kutladı.

> Makalenin devamı

“Kurban Bayramı'nın gönüllerimize ferahlık, hanelerimize mutluluk, ülkemize aydınlık getirmesini diliyorum” 20.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 21.08.2018 > 83 kez okundu.

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlayarak, bayramın Türkiye ile birlikte İslam âlemine hayırlar getirmesi, rahmet ve bereketinin sıkıntılardan kurtuluşa vesile olması temennisinde bulundu.

> Makalenin devamı

Kurban Bayramı Mesajı 20.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 21.08.2018 > 79 kez okundu.

SAYIN CUMHRUBAŞKANIMIZIN KURBAN BAYRAMI MESAJI Aziz Milletim, Sevgili Kardeşlerim, Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor, Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Bizleri bir Kurban Bayramına daha kavuşturan Rabbimize hamd ediyorum. Bayramın sizlerle birlikte tüm İslam Alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN’ın Kurban Bayramı Mesajı
 Tarih: 21.08.2018 > 88 kez okundu.

Kutsal ibadetlerimizden olan Kurban Bayramı bizlere şükür kapısı aralamakta; birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı pekiştirmektedir.

> Makalenin devamı

“Gördüğümüz adaletsizlikler karşısında sesimizi yükseltmekten geri durmadık, durmayacağız" 18.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 19.08.2018 > 87 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi açılışında yaptığı konuşmada, “Biz, hiçbir zaman mücadeleden kaçan, davasının ve ülkesinin yıpranması pahasına kendi alanını korumaya çalışan bir parti olmadık, olmayacağız. Kurulduğumuz günden beri, ülkemizde, bölgemizde ve dünyada gördüğümüz her haksızlık, adaletsizlik, zulüm, riyakârlık ka

> Makalenin devamı

MİLLİ ŞUUR ve MİLLETLE BULUŞMA - Gazi KARABULUT
 Tarih: 19.08.2018 > 84 kez okundu.

Dünya, coğrafyamız ve ülkemiz oldukça zor günler geçiriyor... Dünyayı kendi emperyal çıkarları doğrultusunda şekillendirmek isteyen küresel güçler... Bölgemizde bu küresel güçlere bir şekilde stratejik işbirliği içinde olan ve Orta Doğu’yu kan gölüne çeviren ülkeler...

> Makalenin devamı

Kişiye göre fiyat politikası… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 19.08.2018 > 92 kez okundu.

Bizim lokantalarda, meyhane ve barlardaki en büyük sorun, fiyat listelerinin ortadan kaldırılmış olmasıdır. Ya da müşteri istemediğinde fiyat listelerinin masaya getirilmemesidir. Bu sistem giderek de yaygınlaşıyor. Kim yiyeceği yemeğe ne kadar ödeyeceğini bilemiyor.

> Makalenin devamı

Türkiye’de kaç ABD vatandaşı tutuklu?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.08.2018 > 71 kez okundu.

ABD vatandaşı Papaz Andrew Brunson'ın serbest bırakılmamasının ardından getirilen yaptırımlarla başlayan süreçte Ankara-Washington hattındaki masadaki konulardan birisini de Türkiye'de tutuklu ABD vatandaşlarının durumu oluşturuyor. Bu konuda kafalar karışık. Nedenlerine bakalım: Türkiye'de kaç ABD vatandaşının bulunduğu ya da bir başka deyişle ik

> Makalenin devamı

TÜRKİYE İLE TÜRK CUMHURİYETLERİ ARASINDA EĞİTİM ALANINDAKİ İLİŞKİLERE PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİĞİN KATKILARI - Doç. Dr. Kamile Bahar AYDIN
 Tarih: 18.08.2018 > 71 kez okundu.

Her yıl Türkiye’den Türk Cumhuriyetleri’ne, bu ülkelerden de Türkiye’ye özellikle yüksek öğrenim için, önemli sayıda öğrenci gelmektedir. Öğrencilerin, öğretim hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmaları, yeni ortama daha az stresle uyum sağlamaları, kendilerini kişisel ve sosyal olarak geliştirmeleri ve çevrelerine faydalı olabilmeleri için

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Katar, Türkiye’nin gerçek bir dostu olduğunu göstermiştir” 16.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 17.08.2018 > 78 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısına ilişkin düzenlediği basın toplantısında, “Şeyh Temim’in yanı sıra Katar halkının da bu süreçte Türkiye’nin yanında çok açık ve net bir şekilde durduğunu, hatta ellerindeki paraları TL’ye çevirdiklerini, oradan destek mesajları attıklarını, Türkiye’ye gelip tatillerini burada yap

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin Genel Merkezde Düzenlediği Basın Toplantısı Konuşması. 15 Ağustos 2018
 Tarih: 17.08.2018 > 89 kez okundu.

Aziz Türk Milleti, Değerli Dava Arkadaşlarım, Basınımızın Muhterem Temsilcileri, Ülkemizin çok açık hedef alındığı, düşmanlıkla eklemlenmiş siyaset ve ekonomik oyunların sertleşip vahşileştiği trajik ve tahripkâr bir dönemden geçiyoruz.

> Makalenin devamı

‘HÜZÜN’LÜ SORULAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 17.08.2018 > 89 kez okundu.

‘Hüzün’ nedir? ‘Hüzün’ kokar mı? ‘Hüzün’ ne renktir? ‘Hüzün’ nasıl tanınır? ‘Hüzn’ün kaynağı nedir? Kaç çeşit ‘hüzün’ vardır? ‘Hüzn’ün sahtesi olur mu? ‘Hüzn’ün süresi ne kadardır? Hayvanlar da ‘hüzün’lenir mi? ‘Hüzün’ kimlere nasip olmaz? En çok hangi çiçek ‘hüzün’ verir?

> Makalenin devamı

İdlib’te işler karışıyor mu?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 17.08.2018 > 76 kez okundu.

Türkiye Astana süreci kapsamında İdlib'de 12 gözlem noktası oluşturmuş durumda. İdlib’deki durum, aynı zamanda yanı başındaki Menbiç’in kontrol edilmesi açısından da önem taşıyor.

> Makalenin devamı

Çin, yüzünü Türkiye’ye dönüyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 17.08.2018 > 50 kez okundu.

Geçenlerde Çin’den ve Çinli turistlerden söz eden bir yazı yazmıştık. Yazımızda Çin’den Türkiye’ye önce 1 milyon, daha sonra sayıları 5 milyonu bulacak Çinli turistin geleceğinin sağlanması için olumlu adımların atıldığını vurgulamıştık. Bölgemizde yaşanan son ekonomik gelişmeler, Çin ile Türkiye’yi ticaret konularında da birleştirmeye başladı.

> Makalenin devamı

“Amerika’dan ve Batı’dan kopmayalım…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 17.08.2018 > 72 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son günlerde Amerika’ya ve AB’ye çatıyor. Özellikle ekonomide bu ülkelerin baskısı ile yüz yüze kaldığımız söylüyor. “Gerekirse yeni dost ve müttefikler bulur, yolumuza devam ederiz” diyor.

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ TBMM Başkanı Yıldırım KKTC’ye geliyor
 Tarih: 17.08.2018 > 78 kez okundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ın daveti üzerine ilk yurtdışı ziyaretini bugün KKTC’ye yapıyor.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt KARAKAYA’nın, “Milliyetçi Hareket Partisi döviz hesaplarının Türk lirasına dönüştürülmesi” ile ilgili basın açıklaması. 13 Ağustos 2018
 Tarih: 14.08.2018 > 38 kez okundu.

Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ, döviz kurlarındaki anormal yükselmelerle alakalı olarak, 10 Ağustos 2018 günü sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, özetle; ekonomide dış kaynaklı bir komplonun devreye sokulmaya çalışıldığı ve dövizin zalim tahakkümlerle yükseltilerek Türkiye’nin düşmesinin hedeflendiğinden bahisle, Türk lirasındaki kont

> Makalenin devamı

Böyle muhalefet olursa… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 14.08.2018 > 53 kez okundu.

Geçenlerde bu köşede muhalefet partilerini eleştiren bir yazı yazmış ve “Muhalefet partileri topal ördek” demiştik. Aynı yazımızda “Çünkü muhalefet partileri şu anda yapmaları gerekenleri yapmıyor. Bakınız, mutfaklarda yangın var, pahalılık almış başını gidiyor, enflasyon resmi rakamlara göre %15’in üzerinde, çarşı-Pazar alev alev yanıyor. Geçim sı

> Makalenin devamı

“Türkiye, serbest piyasa ekonomisi kurallarından asla taviz vermeyecek” 13.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 14.08.2018 > 71 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10. Büyükelçiler Konferansı’nda yaptığı konuşmada, “Kurun geldiği yerin ekonomik izahı olmadığı gibi, sürdürülebilirliği de yoktur. Döviz kuru, ekonominin kuralları içindeki makul seviyesi neyse, en kısa zamanda mutlaka oraya inecektir” dedi.

> Makalenin devamı

Yeni arayışlara doğru… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.08.2018 > 83 kez okundu.

Geçenlerde yazdığımız bir yazıda “Amerika’nın istekleri bitmek bilmiyor” demiştik. Bu yazımızdan hemen sonra Amerika’nın Türk çeliğine ek vergi uygulama kararı çıktı. Sanıyoruz bu durum, bardağı taşıran damla oldu. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan birkaç saat sonra Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü.

> Makalenin devamı

“Ekonomimize kur üzerinden uygulanan operasyonunun üstesinden geleceğiz” 12.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 13.08.2018 > 50 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon Valiliği tarafından organize edilen akşam yemeğinde yaptığı konuşmada, bugün 16 yıl öncesine göre her açıdan güçlü, ekonomisi çok daha dinamik bir Türkiye olduğunu vurgulayarak, “Türk ekonomisinin parametreleri 15-20 yıl öncesiyle karşılaştırılmayacak kadar düzgündür, sağlamdır. Ekonomimize kur üzerinden uygulamaya ko

> Makalenin devamı

Amerika’nın istekleri bitmiyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 12.08.2018 > 77 kez okundu.

Amerika ile Türkiye arasında giderek yükselen gerilim, Washington’un yeni istekler listesi ile bir başka boyut kazandı. Yaptırım konulmaması için İran'a 3 şart dayatan ABD'nin NATO müttefiki Türkiye'ye 8 şart dayatması yeni gerilimlerde önem kazanıyor. Bu şartlar neleri kapsıyor kısaca bakalım:

> Makalenin devamı

Bu savaşa hazır mıyız? - RİFAT SAİT; 24.Dönem AK Parti İzmir milletvekili; BASAM (Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi) Başkanı; Dokuz Eylül Üniversitesi, Avrupa Topluluğu Araştırma Merkezi (ATMER) DK Başkanı
 Tarih: 12.08.2018 > 59 kez okundu.

Değil mi cephemizin sinesinde iman bir; Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir; Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz, Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz! -Mehmet Akif Ersoy- Şimdi tam hatırlamıyorum. Çok eski bir tarihte okumuş veya dinlemiştim. Şöyle deniyordu: “Bu millet radyodaki saat 18.00 haberlerinde (O zamanlar TRT

> Makalenin devamı

Amerika ile sorunlar yumağı büyüyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 11.08.2018 > 47 kez okundu.

Türkiye ile ABD arasında, Washington yönetiminin iki bakana yaptırım uygulamasına kadar varan krizleri çözmek üzere 9 kişilik bir Türk heyeti ABD'ye gidip bir dizi görüşmelerde bulunması doğru bir adımdır. Ancak, bu görüşmelerde sonuç alınabilmesi de önemlidir.

> Makalenin devamı

KAZAKELİ’NDEN TESPİTLER - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 11.08.2018 > 128 kez okundu.

2014 yılı Eylül ayında yaptığım Türkistan coğrafyasının Kazakistan bölümüne yaptığım 8 günlük ziyaretimde satır başları ile tuttuğum notlar: - Batı Türkistan’ın iki coğrafyası: Kırgızistan ve Kazakistan… - Araçlarda sağ direksiyon çok yaygın… Japon arabaları trafiğe hâkim… - Kavşaklarda bizdeki gibi dönel kavşak yok…

> Makalenin devamı

“Yaptırım tehditleriyle ülkeleri haraca bağlayan bu düzeni asla kabul etmiyoruz” 11.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.08.2018 > 45 kez okundu.

AK Parti Rize İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Orta vadede ülkemizi döviz kuru operasyonlarından kurtarmakta kararlıyız. Tüm dünyaya ekonomik savaş ilan eden, yaptırım tehditleriyle ülkeleri haraca bağlayan bu düzeni asla kabul etmiyoruz. Türkiye’nin dostluğuna ihtiyaç duymayanl

> Makalenin devamı

“Ekonomik manipülasyonlar üzerinden bize diz çöktüreceklerini zannedenler, bu milleti hiç tanımıyor” 10.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.08.2018 > 75 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gümüşhane Geçişi Çevre Yolu Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Ekonomik manipülasyonlar üzerinden bize diz çöktüreceklerini zannedenler, anlaşılan bu milleti hiç tanımıyor. Malikânelerde ağırladıkları FET֒cü alçaklarla ilgili hiçbir adım atmayanlar bize hukuk dersi veremez” dedi.

> Makalenin devamı

Ekonomide risk büyüyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 11.08.2018 > 83 kez okundu.

Ekonomideki belirsizlik ve riskin giderek büyümesi özellikle iş dünyasını daha da rahatsız eder duruma geldi. Dolar’daki uçuşu, Amerika ile ilişkilere bağlayanların yanı sıra, bunun ekonomimize zararının çok az olduğunu söyleyenler de var. Artan ekonomik ve siyasi riskler nedeniyle dolar zirveden inmiyor. ABD ile temaslarda bulunan Türk heyetinden

> Makalenin devamı

TBMM Başkanı Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 09.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.08.2018 > 79 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

> Makalenin devamı

Ramil Guliyev‘i Tebrik 09.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.08.2018 > 53 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda altın madalya kazanan sporcumuz Ramil Guliyev’e tebrik telgrafı göndermiştir.

> Makalenin devamı

ABD YÖNETİMİNE UYARIDIR - Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL
 Tarih: 09.08.2018 > 129 kez okundu.

Belki üslubum biraz radikal olacak ama; Bence ABD, bazı şeyleri biraz iyi düşünmelidir; İran ve Türkiye, en az 10 bin yıllık Devletçilik Geleneğine sahip ve Tarihte iz bırakan, en az 100 küsür büyük İmparatorluk Kurmuş ve Tarihe Yön veren Devletlerdir. Biz ne Irak ne de Suriye değiliz! İran'a ve Türkiye'ye tesbih çekenler bazı şeyleri gerçekten çok

> Makalenin devamı

Yeni zamlar kapıda… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.08.2018 > 86 kez okundu.

Türkiye ekonomisindeki sorunlar, ekonomi yönetimi ile Merkez Bankası’na duyulan güvensizlik ve son olarak gerilen ABD -Türkiye ilişkilerinin etkisiyle kur rekor üstüne rekor kırarken bu dönemin kazananı yine zenginler oldu. Yoksul kesimin ise kur yükselişinden en zararlı çıkan taraf olduğu da belirtiliyor.

> Makalenin devamı

SSİK Toplantısına İlişkin Basın Açıklaması 07.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 08.08.2018 > 66 kez okundu.

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere toplanmıştır.

> Makalenin devamı

İran’ı karıştıracaklar… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 08.08.2018 > 58 kez okundu.

Amerika’nın İran’a başlattığı ambargonun en can alıcı noktası, bu ülkeyi ekonomik olarak dar boğaza sokmak ve ülkede var olan sıkıntıların daha da artmasını sağlamaktır. Böylece, İran halkının rejime karşı ayaklanması ve karışması hedefleniyor.

> Makalenin devamı

Türk Lirası neden değer kaybediyor?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 07.08.2018 > 74 kez okundu.

Türk Lirası’nın dünya piyasalarındaki hemen hemen tüm paralar karşısında değer kaybettiği görülüyor. Bu da sorunun Dolar’dan değil, TL’nin değer kaybetmesinden kaynaklandığı gerçeğini ortaya koyuyor. Bu satırlar yazılırken Dolar yine yükselişe geçmişti. Hiç kuşkusuz Dolar’daki her yükseliş, paramızın değerinin de düşmesine neden oluyor.

> Makalenin devamı

Maaşlar eriyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 06.08.2018 > 74 kez okundu.

Pahalılığın ve buna bağlı enflasyonun artışı memur, işçi ve emeklilerin maaşlarına yapılan zamları birkaç ay içinde eritti. Bu erime nedeni ile memur, işçi ve emekliler maaşlarına yapılan zamların yeniden düzenlenmesi gerektiğini söylüyor.

> Makalenin devamı

“Türkiye’nin müttefiklik gücü, Amerika’nın iç politika hesaplarının çok ötesinde bir öneme sahiptir” 04.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 05.08.2018 > 91 kez okundu.

AK Parti Kadın Kolları Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, Avrupa’nın olduğu gibi, Amerika’nın da iç politika malzemesi yapılamaz. Avrupa’nın yaptığı hataları tekrarlamak Amerika’ya bir şey kazandırmaz. Türkiye’nin müttefiklik ve stratejik ortaklık gücü, bu ülkenin iç politika hesaplarının, kavgalarının çok ötesin

> Makalenin devamı

Diplomasi ile çözüm en sağlıklı yol… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.08.2018 > 94 kez okundu.

Türkiye ile Amerika arasında giderek artan gerilimi düşürmek için iki ülke Dışişleri Bakanları’nın ilk kez yüzsüze gelerek görüşmesi, sıkıntıların diplomatik yollarla aşılması açsından önemli bir adım olarak görülmelidir.

> Makalenin devamı

“Ana sorun enflasyon…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.08.2018 > 105 kez okundu.

Uzun zamandır ekonomimizi derinden sarsan enflasyon yine gündem oluşturmaya devam ediyor. Alınan tüm önlemlere rağmen pahalılığın ve artan enflasyonun önüne geçilemiyor. Temmuz ayında enflasyon geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15.85 arttı. Yıllık enflasyon 15 yılın zirvesinde. Aylık enflasyon yüzde 0.55 yükseldi. Enflasyonun yükselmesinde son ÖTV

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 100 günlük icraat programını açıkladı 03.08.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.08.2018 > 91 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda 100 günlük icraat programını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 100 günlük icraat programı tanıtım toplantısına katıldı. Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen ve Cumhurbaşkanlığı Hükûmeti’nin önümüzdeki 100 günde gerçek

> Makalenin devamı

Sorunlar yaptırımlarla sınırlı kalmayabilir… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.08.2018 > 90 kez okundu.

Amerika ile ilişkilerimiz giderek geriliyor. Washington’un Adalet Bakanı Gül ile İçişleri Bakanı Soylu’ya yaptırım kararı almasından sonra sürecin nereye doğru gideceği tahminleri yapılıyor. Uzmanlar “Yaptırım kararları derin krizin ayak sesleridir” diyor. Önce şunu vurgulayalım:

> Makalenin devamı

DUYDUM Kİ… - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 03.08.2018 > 123 kez okundu.

Duydum ki; Bir zamanlar ‘çöl’ ararken ‘göl’ bulanlar da varmış… Duydum ki; Davulları zurna, Zurnaları da davul sananlar varmış… Duydum ki; ‘Hayatlara hayat veren hayatla’ diye bir kavram varmış… Duydum ki; Olacaksa olacak; olmayacaksa olmayacakmış! Merak etmeye değmezmiş.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, “ABD Hazine Bakanlığı’nın Ülkemizle ilgili açıkladığı yaptırım kararına yönelik” Basın açıklaması. 2 Ağustos 2018
 Tarih: 02.08.2018 > 95 kez okundu.

Son zamanlarda Türkiye-ABD ilişkileri sürekli irtifa ve itibar kaybıyla sarsılmaktadır. Bunun suç ve sorumluluğu kuşku yok ki esef verici tek yanlı kararlarla savrulan, uzlaşmaz çelişkilere sapan, ittifak ahlakından uzaklaşmış politikaların ambargosuna kapılan ABD’nindir.

> Makalenin devamı

Enflasyonu artıran nedenler… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.08.2018 > 87 kez okundu.

Alınan onca önleme rağmen enflasyon dizginlenemiyor. Merkez Bankası (TCMB), yılın üçüncü enflasyon raporunu açıklarken, 2018 yıl sonu için halihazırda yüzde 8.4 olan enflasyon tahminini de yukarı yönlü revizyona gidilerek yüzde 13.4'e çekti.

> Makalenin devamı

Filistin sorunu kördüğüm… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.08.2018 > 78 kez okundu.

Bugün Filistin sorunu halen çözülememiş ise bunun en büyük nedeni Amerika’nın İsrail’e olan sonsuz desteğidir. Bir önemli nokta da, Suudi Arabistan, Körfez ülkeleri ve Mısır gibi Arapların çoğu zaman İsrail’in yanında yer almaları da bu sorununun çözümünde büyük engel oluşturuyor. Beyaz Saray'ın İsrail'e verdiği bu destek, Filistin meselesinin

> Makalenin devamı

Yeni Mezun Öğretmenler Sınavlarda Dökülüyor - Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ
 Tarih: 01.08.2018 > 72 kez okundu.

12 Haziran 2018 tarihinde yazdığım "Üniversite Mezunları Türkiye’nin Nitelikli İş Gücünü Karşılayacak Düzeyde Eğitimli mi?" başlıklı yazımdan sonra dün 2018 Kamu personeli öğretmenlik sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlar ne yazık ki kaygılarımı rakamsal olarak doğrular niteliktedir. Basından derlediğim verileri ışığında yeni mezun öğretmenlerimizin

> Makalenin devamı

MGK Bildirisi: “ABD tarafından kullanılan tehdit dili kabul edilemez” 30.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 31.07.2018 > 84 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen MGK toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada, “ABD tarafından ülkemize karşı kullanılan tehdit dilinin ittifak ilişkilerine saygısızlık olduğu ve asla kabul edilemeyeceği belirtilmiştir. Türkiye’nin gerek ikili ilişkileri, gerekse ittifaklar çerçevesindeki

> Makalenin devamı

Konumuz yine deprem… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 30.07.2018 > 83 kez okundu.

Bizi takip eden okurlarımız anımsayacaklardır. Bu köşede sıkça olası depremlerden söz ediyoruz. Depremlerle iç içe yaşayan topraklarda yaşamaktayız. Uzmanlar da her zaman uyarıyor ve özellikle İstanbul’da çok şiddetli bir depremin meydana gelebileceği görüşünde birleşiyorlar.

> Makalenin devamı

Ekmek kavgası… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 29.07.2018 > 98 kez okundu.

Fırıncılar Federasyonu, yapılan çalışmalar sonunda “Ekmek fiyatlarına % 15 oranında zam uygulamasına başladık. Bir kilo ekmeğin fiyatı 5 lira 75’un üzerine çıkmayacak” açıklamasında bulunmuştu. Sonra ne mi oldu?

> Makalenin devamı

“Afrika’nın hakiki dostu, kader ortağı olmak istiyoruz” 27.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.07.2018 > 72 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin önde gelen iş adamlarıyla buluşmasında yaptığı konuşmada, “Afrika’nın ihtiyacı, yeni mürebbiyeler, kıtanın kaynaklarını farklı yollarla gasp etmeye çalışan yeni sömürge heveslileri değildir. Afrikalı kardeşlerimizin yıllardır özlemini çektiği şey tarihlerine, kültürlerine, geleneklerine, dillerine

> Makalenin devamı

Suudilerin terörle İlişkisi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 28.07.2018 > 79 kez okundu.

Suudi Arabistan’ın özellikle İran yayılmacılığının önünü kesebilmek için bazı terör örgütleri ile işbirliği yaptığına dair birçok iddia ve söylenti ortaya çıkıyor. Suriye, Irak, Yemen başta olmak üzere, Ortadoğu coğrafyasında Suudilerin önemli bir rol üstlendikleri de biliniyor.

> Makalenin devamı

HAYIR, HAYIR… - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 28.07.2018 > 114 kez okundu.

Hayır, hayır... Küfür de etmeyin; puştlara 'puşt' da demeyin, bozuluyorlar... Hayır, hayır... Etmeyin, eylemeyin... Zavallıları daha fazla perişan eylemeyin... Hayır, hayır... Bu Leylâ, o sizin bildiğiniz o Leylâ değil... Boşuna uğraşmayın... Hayır, hayır... Sakın ha yanlış yapmayın! Hayallerinizi yorganınıza göre uzatın!

> Makalenin devamı

“Mevcut küresel sistem, çıkarları garanti altına alınmış bir azınlık dışında kimseyi tatmin etmiyor” 27.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.07.2018 > 86 kez okundu.

BRICS Outreach Çalışma Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın oldukça sancılı bir dönemden geçtiğine; son yıllarda savaşların, terör eylemlerinin, ekonomik krizlerin ve doğal felaketlerin insanlık üzerinde büyük yaralar açtığına dikkat çekerek, “Mevcut küresel sistem, çıkarları garanti altına alınmış mutlu bir azınlık dışı

> Makalenin devamı

Siyaset uzun soluklu bir maratondur… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.07.2018 > 99 kez okundu.

Uzun zamandır İYİ Parti’de Genel Başkan Meral Akşener’in “Geri dönmeyeceğim” kararı tartışılıyor. Teşkilat, Akşener’in Ağustos ayında yapılacak Kurultayda yeniden aday olması için çaba gösteriyor. Bu satırlar yazılıncaya kadar partide suların halen durulmadığını görmekteyiz.

> Makalenin devamı

“Terör örgütlerinin tamamı insanlığın ortak düşmanıdır” 26.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 26.07.2018 > 89 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pretorya Büyükelçiliği Kançılarya binası açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi; bizim nazarımızda terör örgütleri arasında hiçbir fark yoktur. Adı, söylemi, imajı ne olursa olsun, terör örgütlerinin tamamı insanlığın ortak düşmanıdır. DEAŞ neyse FETÖ odur, PKK neyse Boko Haram, El Şebab aynıdır”

> Makalenin devamı

Yabancı yatırımcı için neler önemli?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 26.07.2018 > 101 kez okundu.

Türk ekonomisindeki durum, içeride bizi yakından ilgilendirdiği gibi dışarıyı da ilgilendiriyor. Ekonomik tabloyu değerlendiren uzmanlar “Eninde sonunda Türkiye IMF’ye muhtaç olacak” diyor. Ancak, şu anda Türkiye’nin IMF’nin kapısına dayanmak gibi niyetinin olmadığının da altını çizelim.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BRICS Zirvesi için Güney Afrika'ya gitti 25.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 25.07.2018 > 89 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BRICS Zirvesi için Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Johannesburg şehrine gitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) Zirvesi için Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Johannesburg şehrine gitti. Johannesburg’a hareketinden önce Esenboğa Havalimanında bir basın toplantısı düzenleyen

> Makalenin devamı

Piyasalar dalgalı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 25.07.2018 > 88 kez okundu.

Geçenlerde bir yazı yazmış ve “Faiz artırımı beklentisi var” demiştik. Bunun da endişe yaratıcı bir durum olarak değerlendirildiğine dikkat çekmiştik.

> Makalenin devamı

Kafkas Üniversitesi’nden İsrail Parlamentosu’na Kınama
 Tarih: 25.07.2018 > 81 kez okundu.

İsrail Parlamentosu’nda kabul edilen “Yahudi Ulus Devleti” kanunu, evrensel hukuk ilkeleriyle çatışmaktadır. Irkçı yasayla; Arapça resmi dil statüsünden çıkarılmakta ve İbranice tek resmi dil kabul edilerek Filistinlilerin, sosyo-kültürel hakları ve kazanımları yok edilmiştir.

> Makalenin devamı

Lozan Barış Antlaşması’nın 95. Yıl Dönümü 24.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 24.07.2018 > 97 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının 95. yıldönümü münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

Vee... MESUT ÖZİL, Alman Millî Takımını Bıraktı!. - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 24.07.2018 > 97 kez okundu.

"Kazanınca Alman, kaybedince göçmen oluyorum. Arkadaşlarım Podolski ve Klose hiçbir zaman Polonyalı-Alman olarak görülmedi. Ben niye Türk-Alman olarak görüldüm? Türkiye olduğu için mi? Müslüman olduğum için mi?"

> Makalenin devamı

“Bizim için önemli olan kimin ne dediği değil, ülkemizin neye ihtiyacı olduğudur” 24.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 24.07.2018 > 77 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Bizim için önemli olan kimin ne dediği değil, ülkemizin ve milletimizin neye ihtiyacı olduğudur. Bu anlayışla çalışmalarımızı yürüttük, yürütmeye devam edeceğiz. Güvenlik güçlerimizin bir süredir sınırlarımız içinde ve dışında gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar, doğru

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı
 Tarih: 24.07.2018 > 75 kez okundu.

Basında sansürün kaldırılması her yıl 24 Temmuzda “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Çağdaş ve demokratik hayatın en önemli unsurlarından birisi olan basın, toplumun gelişmesi ve ilerlemesinde önemli katkı sağlamaktadır.

> Makalenin devamı

“Yüz Yüze Konuşmalar”da Büyük Final… - Cafer VAYNİ
 Tarih: 24.07.2018 > 85 kez okundu.

Türk edebiyatının yaşayan elli şair ve yazarının kendini, edebiyatını ve hayata bakışını anlattığı “Yüz Yüze Konuşmalar” adlı çalışma tamamlandı. Elli yazar konuşturduğu, elli yazarın da konuştuğu ve Edebiyat dünyasında bir ilk olan çalışmada yaşayan edebiyatçılarımızın derinliği kayda alındı.

> Makalenin devamı

Trump’un ayağına dolaştı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.07.2018 > 77 kez okundu.

Gümrük vergilerinde artışa giderek ticaret savaşının düğmesine basan ABD Başkanı Trump, hem Avrupa'ya hem de Çin'e cephe açmış bulunuyor. Başkan Trump'ın Avrupa yapımı otomobillere ek vergi getirmesi, son olarak da şu ana kadar 34 milyar dolar değerinde uygulanan Çin ürününe gümrük vergisini 500 milyar dolara çıkarmak istediğini açıklaması, bumer

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet BÜYÜKATAMAN’ın “İP Genel Sekreteri Aytun Çıray’ın partimizi ve Sayın Genel Başkanımızı hedef alan üslupsuz açıklamalarına” ilişkin yapmış olduğu basın açıklaması. 23 Temmuz 2018
 Tarih: 23.07.2018 > 73 kez okundu.

Partimize üslupsuzca saldıran Aytun Çıray isimli zat, bugün Sayın Genel Başkanımıza kin kusmaya devam etmiştir. Türk toplumunun değer yargıları ve kültürel birikimi bir bütün olarak değerlendirildiğinde, içinde yaşadığımız toplumda partilisinin hanımefendiye söylediği sözün ne anlam ihtiva ettiğini Aytun Çıray gayet iyi bilmektedir.

> Makalenin devamı

“FETÖ Terör örgütü sinsi bir yapılanmadır…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 22.07.2018 > 141 kez okundu.

Türk Boyları Kültür Şöleni kapsamında 19-20-21 Temmuz 2018 tarihlerinde Türkiye-Yalova Halil İnalcık Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 12. Türk Dünyası Basın Mensupları Buluşması’nda; Kırım, Suriye ve Irak Türkleri, Afganistan, Azerbaycan, Bulgaristan, Batı Trakya Türkleri; Doğu Türkistan, sözde Ermeni iddiaları ve Karabağ’da Tür

> Makalenin devamı

“İran ile hesaplaşma Suriye’de olacak…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 22.07.2018 > 86 kez okundu.

Her zaman şunu söylüyoruz: Suriye’deki durum, Türkiye’yi her açıdan ilgilendiriyor. Suriye’de taşlar yerine oturmazsa bundan en fazla zarar görecek ülke de Türkiye olacaktır. Amerika’nın desteklediği, silahlandırıp eğittiği PYD/ PKK’lıların burada yuvalanması ve korunması da Türkiye için tehdittir. Kaldı ki, burada Kürt Devleti’nin kurulması çalış

> Makalenin devamı

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Mesajı 20.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 20.07.2018 > 88 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı vesilesiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı’ya gönderdikleri mesaj aşağıda sunulmuştur. “Sayın Cumhurbaşkanı,

> Makalenin devamı

Amerika’nın Türkiye düşmanlığı bitmiyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 20.07.2018 > 79 kez okundu.

Amerika ile ilişkilerimiz bir ileri, iki geri şeklinde sürüyor. Bir türlü rayına oturmayan ilişkilerde Amerikalıların Türkiye karşıtı düşmanlığı ise sınır tanımıyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen müttefikimiz ile ilişkilerimizi koparmamaya özen gösteriyoruz. Şimdi, Amerika’dan Türkiye aleyhtarlığı yeni bir hamle daha geldi.

> Makalenin devamı

“2030’da su sıkıntısı çekeceğiz…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 19.07.2018 > 86 kez okundu.

Dünyada su sıkıntısının her geçen yıl artması ürküntü veriyor. Ne var ki, susuzlukla mücadele edecek ülkelerden biri de Türkiye olarak öne çıkıyor. Küresel ısınmaların artması, çevre kirliliği ve çeşitli nedenlerle su giderek daha da önem kazanıyor.

> Makalenin devamı

Münbiç bilmecesi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.07.2018 > 95 kez okundu.

Amerika ile Türkiye arasında yapılan görüşmelerde Suriye’deki Münbiç kentindeki PYD/ PKK’lı terörist grupların buradan ayrılması gündeme gelmiş, bu konuda bir mutabakata da varılmıştı. Buna göre terörist grupların çekilmesi iki ülke askerlerinin kontrolünde sağlanacak ve yine iki ülke askerleri kentte devriye görevini birlikte yapacaklardı. İşin e

> Makalenin devamı

Tarım ülkesiyiz ama… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.07.2018 > 82 kez okundu.

Yıllardır “Tarım ülkeyiz” diye övündük. “Dünya’da kendi kendine yetebilen 7 ülkeden biriyiz” diyerek meydanlara çıktık. Aynı zamanda tarım ürün fazlalığımızı ihraç ederek de bütçemize katkı sağladık. Türkiye en kaliteli tarım ürünü üreten ülkeler sınıfında da ilk sıralarda yerini almıştı.

> Makalenin devamı

“15 Temmuz istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkma kararlılığımızın sembolüdür” 15.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 15.07.2018 > 80 kez okundu.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü münasebetiyle şehit yakınları ve gazilerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, “Demokrasimizi ve ekonomimizi geliştirerek, istiklalimize ve istikbalimize sıkı sıkıya sahip çıkarak konumumuzu daha da güçlendireceğiz. 15 Temmuz, işte bu inancımızın ve kararlılığımızın sembolüdür” dedi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Parti Genel Merkezinde düzenlenen basın toplantısında yapmış oldukları konuşma. 14 Temmuz 2018
 Tarih: 15.07.2018 > 85 kez okundu.

Değerli Basın Mensupları, Muhterem Dava Arkadaşlarım, Sözlerimin hemen başında sizleri saygılarımla selamlıyorum. Ekranları kanalıyla bizleri izleyen aziz vatandaşlarıma en iyi dileklerimle birlikte sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

> Makalenin devamı

Avşaroğlu Ömer Halisdemir - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 15.07.2018 > 87 kez okundu.

Şehidimiz Ömer Halisdemir 20 Şubat 1974 tarihinde, Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu Köyünde Hasan Hüseyin-Fadimeana çiftinin üçüncü çocukları olarak dünyaya gelir. Avşarların, Betik (Bekdik) ve Yabanlı obaları ile az sayıda Beydili Yörüğünün iskân edildiği çevre halkı Dulkadirli

> Makalenin devamı

Çinli turist sayısında rekor artış… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.07.2018 > 78 kez okundu.

Geçenlerde Çin ve Çinli turistlerle ilgili bir yazı yazmış ve “Çin’den gelen turist sayısında artışlar yaşanıyor” demiştik. Aynı yazımızda Çin’de Türkiye’nin daha iyi ve etkili tanıtımının yapılması ile bu ülkeden gelen turist sayısında rekor kırılabileceğine de dikkat çekmiştik.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
 Tarih: 14.07.2018 > 74 kez okundu.

Devletimizin varlığını, milletimizin birlik ve beraberliğini hedef alarak demokrasimize kast eden 15 Temmuz hain darbe girişimi, Ülkemizin tarihi boyunca yaşadığı en büyük ihanetlerden birisidir. Milli bütünlüğümüzü, iç barışımızı ve birliğimizi kasten hedef almış bu hain kalkışmaya, aziz milletimiz canını ortaya koyarak karşı durmuş ve 249 vatanda

> Makalenin devamı

‘KÜLTÜR KÖYLÜSܒNDEN SORULAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 14.07.2018 > 64 kez okundu.

Hayret! Köylünün yeni türü müdür bu ‘kültür köylüsü’? Sahi saat unutmadan sorayım: Renklerin rengi ne renktir? Merak etmiyor değilim; süt dökmüş kediler şimdi neredeler? Abuk sabuk bir soru: Gözler baktığı yerlerde nasıl bir iz bırakır?

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “18 Temmuz'da OHAL'in sona erdirilmesi, kanunlar çerçevesinde terörle mücadelenin devamı öngörülüyor” 13.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 13.07.2018 > 50 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’na ilişkin düzenlediği basın toplantısında bir soru üzerine, “Çok çok olağanüstü durumlarda, çok olağanüstü bir tehditle karşılaşmamız durumda OHAL mekanizması tekrar hayata geçirilebilir, ama şu an itibariyle 18’inde OHAL’in sona erdirilmesi ve mevcut yasalar ve kanunlar çerçeves

> Makalenin devamı

“Türkmenlerden vazgeçmeyin…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.07.2018 > 43 kez okundu.

Tarihin derinliklerine baktığımızda hemen her dönemde Türkmenlerin çok sıkıntı çektiğini, Türkiye’den ise beklenen desteği alamadığını görmekteyiz. Özellikle son yıllarda Irak ve Suriye’de yaşayan Türkmenlerin sorunlarının çığ gibi büyüdüğünü de söylemliyiz.

> Makalenin devamı

“Kıbrıs millî davamız, Kıbrıs’ta adil ve kalıcı bir çözüm bulunması da gayemizdir” 10.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.07.2018 > 44 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Türkiye, Kıbrıs Türk Halkı'nın çözümsüzlüğün mağduru hâline gelmesine asla göz yummayacaktır. Türkiye, Kıbrıslı Türklerin bir Kıbrıs Rum devletinde azınlık hâline getirilmesine asla izin vermeyecektir” dedi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, “Tekirdağ Çorlu’da Meydana Gelen Tren Kazasıyla” ilgili yaptıkları basın açıklaması. 9 Temmuz 2018
 Tarih: 11.07.2018 > 48 kez okundu.

8 Temmuz 2018 tarihinde, Edirne Uzunköprü ile İstanbul Halkalı arasında seyir halinde bulunan bir trenin altı vagonundan beşinin raydan çıkarak devrilmesi neticesinde tam bir facia yaşanmıştır.

> Makalenin devamı

Kızılderililerin kökeni Türk soyu… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 11.07.2018 > 37 kez okundu.

Yalova Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (YAFEM) her yıl Temmuz ayı ortalarında “Türk Dünyası Şöleni” düzenliyor. Türk Dünyası’nı temsil eden gruplar ve gazetecilerin buluştuğu bu şölen bir hafta sürüyor. Fırsat buldukça da katılmaya çalışıyoruz, Türk dünyasını temsil edenlerle kucaklaşıyoruz.

> Makalenin devamı

İNOSAM; ‘Beyin Göçü ve Göçmenlerin Eğitimi Perspektifinde Türkiye’nin Önündeki Tarihi Fırsatlar’ - Gürkan AVCI, DESAM Haber Merkezi
 Tarih: 11.07.2018 > 121 kez okundu.

Genç Demokratlar Vakfı bünyesinde Nisan 2018 itibariyle kurulan İNOSAM’ın Balgat Merkez ofisinde 30 Haziran 2018 tarihinde ‘Beyin Göçü ve Göçmenlerin Eğitimi Perspektifinde Türkiye’nin Önündeki Tarihi Fırsatlar’ temalı bir yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirildi. İNOSAM ve üye STK’lardan katılan uzmanlar, 5 milyon civarındaki Suriye, Irak, Afgani

> Makalenin devamı

İran’ın Suriye ısrarı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 11.07.2018 > 44 kez okundu.

Suriye’de Menbiç konusunda Amerika ile Türkiye’nin bir anlaşmaya vardığının söylenmesine rağmen bu konudaki gelişmelerin kafaları karıştırdığını söyleyebiliriz. Menbiç ve çevresinde silahlı 40 bin PYD/ PKK’lının halen Türkiye için hayati tehdit oluşturduğunun altını çizelim.

> Makalenin devamı

Yine sığınmacı sorun… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 11.07.2018 > 42 kez okundu.

Türkiye'de çoğunluğu Suriyeli olmak üzere yaklaşık 5 milyon Irak, Afganistan, İran, Pakistan, Somalili göçmen bulunuyor. Eğer sınırlarımızda yeni gelişmeler olursa göçmen sayısındaki artışın devam edeceği de söyleniyor. Bu göçmenlerin yüzde 75'inin Türkçe bilmediğinin de altını çizelim.

> Makalenin devamı

“Savunma sanayisinde ihracatı artıran bir Türkiye var” 10.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 10.07.2018 > 87 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Savunma sanayisinde Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişkiler önem arz ediyor. Savunma sanayisinde ihracatı artıran bir Türkiye var, bunu kardeş ülkelerle paylaşalım istiyoruz” dedi.

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ Akıncı, Erdoğan’ın “Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Törenine” katıldı
 Tarih: 10.07.2018 > 113 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı ile birlikte, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni"ne katıldı.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabinesini açıkladı 09.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 10.07.2018 > 91 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında cumhurbaşkanı yardımcısını ve yeni yönetim sisteminin ilk kabinesini açıkladı.

> Makalenin devamı

Ticaret savaşında son durum… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 08.07.2018 > 91 kez okundu.

ABD, Çin'den ithal edilen 34 milyar dolar değerindeki 800'den fazla ürüne yüzde 25 ek gümrük vergisi uygulamaya 6 Temmuz 2018 tarihinde resmen başladı. Bu adımıyla Amerika, dünya ekonomi tarihinin en büyük ticaret savaşını da başlatmış oldu.

> Makalenin devamı

Çorlu'da Meydana Gelen Tren Kazasına İlişkin Taziye Mesajı 08.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 08.07.2018 > 106 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Çorlu’da meydana gelen tren kazasına ilişkin yayımladıkları taziye mesajları: “Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bu akşam meydana gelen tren kazası, milletçe hepimizi derinden üzmüştür.

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması öncesinde, AK Parti Grup Başkanı olarak selamlama konuşması yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 08.07.2018 > 92 kez okundu.

“Milletin verdiği emaneti daha da ileriye götürmek, güven ve istikrarla ülkemizi, Cumhuriyetimizi 100. yıl hedeflerine taşımak zamanıdır”

> Makalenin devamı

NE DESEM Kİ… - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 08.07.2018 > 124 kez okundu.

Ne desem ki... Yolcu, durursa yorulur. Ne desem ki... Eşekler olmasa binen de olmaz… Ne desem ki... Yollardaki bazı yerler unutulmazlar... Ne desem ki... Şeytanları biraz daha eğlendirmek gerek! Ne desem ki... Tufan içte olunca, tüm kâinatta tufan olur. Ne desem ki... Takvimler bugün de bir yaprak kaybettiler... Ne desem ki... Yolları yormada

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de 27. dönem milletvekillerinin yemin törenine katıldı 07.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 08.07.2018 > 102 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 27. dönem milletvekillerinin yemin törenine katıldı.

> Makalenin devamı

Yeniden IŞİD tehlikesi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 07.07.2018 > 135 kez okundu.

Ortadoğu’yu kana bulayan terör örgütü IŞİD’ın bir Amerikan projesi olduğu konusunda geçmişte çok yazdık. Amerika ve AB ülkelerinin Ortadoğu’daki planlarını yürütebilmek için, IŞİD gibi bir terör örgütünün olması ve bu bahane ile de bu coğrafyada yer edinilmesi gerekiyordu.

> Makalenin devamı

“Millî iradeye gölge düşürecek hiçbir dayatmaya rıza göstermeyeceğiz” 07.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 07.07.2018 > 114 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Önümüzdeki dönemde, en çok vesayete ve darbeye karşı dikkatli olacağız. İster içeriden gelsin, ister dışarıdan, millî iradeye gölge düşürecek, milletimizin emanetine halel getirecek hiçbir dayatmaya rıza göstermeyeceğiz” dedi.

> Makalenin devamı

Sayın Cumhurbaşkanımızın Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ziyaretleri 07.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 07.07.2018 > 78 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından ilk yurtdışı ziyaretlerini, 10 Temmuz 2018 tarihinde Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gerçekleştireceklerdir.

> Makalenin devamı

Çankaya Köşkü'ndeki Başbakanlık Basın Merkezi'nde bir araya geldiği basın mensuplarıyla vedalaşan Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilerle sohbet etti. Yıldırım, gündeme ilişkin soruları da cevapladı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 07.07.2018 > 85 kez okundu.

Başbakan Yıldırım basın mensuplarıyla vedalaştı Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'ndeki Başbakanlık Basın Merkezi'nde bir araya geldiği basın mensuplarıyla vedalaşma programında, gündeme ilişkin soruları cevapladı.

> Makalenin devamı

“Milletimizin güvenine layık olabilmek için elimizden geleni yapacağız” 06.07.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 06.07.2018 > 81 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Seçimlere katılma oranı yüzde 86,24 gibi, gerçekten çok yüksek bir düzeyde gerçekleşti. Buradan Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanan 50 milyon 68 bin 627 vatandaşımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şahsımızı bu göreve layık gören her bir kard

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası Özel'de gündeme ilişkin soruları cevapladı, değerlendirmelerde bulundu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 05.07.2018 > 91 kez okundu.

Başbakan Yıldırım, AA Editör Masası Özel’e konuk oldu Başbakan Binali Yıldırım, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası Özel'de gündeme ilişkin soruları cevapladı, değerlendirmelerde bulundu.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın, Aile ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Deniz DEPBOYLU’nun yapmış olduğu “Çocuk İstismarlarının Engellenmesi” konulu basın toplantısı. 5 Temmuz 2018
 Tarih: 05.07.2018 > 86 kez okundu.

Değerli Basın Mensupları; Sizlerin de bildiği üzere son yıllarda hızla artan sayılarla gündemimize gelen çocukların cinsel istismarı bizleri ve Aziz Türk Milletini üzüntüye, endişeye ve öfke duygusuna sürüklemektedir. Yaşanılan olaylar karşısında bu duyguların dışında bir şey hissetmek zaten mümkün değildir. En son feci bir şekilde katledilmiş

> Makalenin devamı

Seçimlere hazır olmak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.07.2018 > 76 kez okundu.

Gündemde yerel seçimlerin erkene alınması konusu tartışılıyor. Bu tartışmalar şimdi de genel seçimler eklendi. Özellikle AK Parti’nin Meclis çoğunluğunu sağlayamaması nedeni ile genel seçimlerin de erkene alınabileceği ifade ediliyor.

> Makalenin devamı

Yine enflasyon… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.07.2018 > 73 kez okundu.

14 Haziran seçimlerine damga vuran 3 ana konu vardı: Bunlardan önde geleni pahalılık ve artan enflasyon, dış politikadaki sıkıntılar ve terör olarak gösterildi. Türkiye’nin ana konuları olarak görülen bu konularda bizi yönetenler çok acil önlemler alınması için olağanüstü bir çalışma içinde olacaklarını açıkladı.

> Makalenin devamı

TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN TARİHİ SORUMLULUKLARINA SATIR BAŞLARI - Gazi KARABULUT
 Tarih: 05.07.2018 > 85 kez okundu.

“Bizler, Türk milliyetçiliği fikrine inanmış, gönül vermiş insanlarız. Bundan dolayı da aynı birtakım özelliklerimiz söz konusu. Sevgimiz, nefretimiz, düşünümüz, davranışımız, hepsinden ötesi bakış açımız bir başkadır. Başka olduğu için aynı düşüncenin sahipleri bizi rahatlıkla anlayacak, tavrımızın sebeplerini hemen bulacaktır.

> Makalenin devamı

Olan üretici ve tüketiciye oluyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.07.2018 > 78 kez okundu.

Geçenlerde Bodrum Bitez’de bahçesi olan bir arkadaşımız anlatıyordu: “Bahçemde çok kaliteli limon yetiştiriyorum. Bu yıl yaklaşık 3 ton limon elde ettim. Satmak istedim. Gelenler bahçede kilosunu 50 kuruştan alabileceklerini söyledi. Bir yıl bakımını yaptığım, ilaçladığım, emek verdiğim ve ürettiğim limonun kilosu 50 kuruş olur mu? Pazarda 10 lira

> Makalenin devamı

Zafer’in mesajını almak ve uygulamak - Rifat SAİT; 24.Dönem AK Parti İzmir milletvekili, BASAM (Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi) Başkanı
 Tarih: 05.07.2018 > 89 kez okundu.

Allah bunu (yardımı) size ancak bir müjde olsun ve kalpleriniz bununla tatmin bulsun diye yaptı. 'Yardım ve zafer' (Nusret) ancak üstün ve güçlü, hüküm ve hikmet sahibi olan Allah'ın Katındandır. Al-i İmran Suresi, 126. Ayet

> Makalenin devamı

Yerel seçimlerin önemi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.07.2018 > 86 kez okundu.

Önümüzdeki Mart ayında yerel seçimlere gidilecek. Daha 8 aydan fazla bir dilim var. “Cumhur İttifakı”nı oluşturan AK Parti ile MHP, yerel seçimlerde de başarı ile çıkmak için birlikte bir çalışma yapacak.

> Makalenin devamı

“Terörü ayaklarımızın altına alarak yok edeceğiz” 29.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 30.06.2018 > 103 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Camii açılışında yaptığı konuşmada, “Önümüzdeki dönemde en büyük mücadelemiz terörle olacak. Terörü ayaklarımızın altına alarak yok edeceğiz ki milletimizin huzuru olsun, ülkemizde huzur hâkim olsun. Ülkemize kimsenin yan gözle bakmasına fırsat vermeyeceğiz, müsaade etmeyeceğiz” dedi.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye İhracatçılar Meclisi 25. Olağan Genel Kurulu ve 2017 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni'nde konuştu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 30.06.2018 > 94 kez okundu.

“Göreve geldiğimde önümüze koyduğumuz hedeflerin hepsini gerçekleştirmiş olmanın gönül rahatlığı içerisindeyim” Başbakan Binali Yıldırım, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye İhracatçılar Meclisi 25. Olağan Genel Kurulu ve 2017 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni'ndeki konuşmasında, Türkiye'de yönetim sisteminin değiştiğini hatırlattı.

> Makalenin devamı

UZAYDAN DÖKÜLEN SÖZLER - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 30.06.2018 > 121 kez okundu.

Yollar ilaçtır buluşmalara… İnsan bu! Bazen şeşi beş görür. Hiç bir şey söylemezsen problem olmaz! İyi, iyi... İyiler hep iyi kötüler hep kötüdür. Bazı bakışlar çok ağır ve derin yaralar açar. Dağlar her yere çok yakındır, uzak olanı yoktur. 'Çok bilmek’, bazen, bazılarını yoldan çıkabiliyor... Candan, içten ve samimi bir tebessüm gibi

> Makalenin devamı

Ekonomide kriz yaşanır mı?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 30.06.2018 > 102 kez okundu.

Yukarıda başlığımıza aldığımız soruya yanıt bulabilmek için öncelikle şu verilere bakmamız gerekiyor: Türkiye'nin 31 Mart itibarıyla brüt dış borç stoku 466.7 milyar dolar, net dış borç stoku 303.2 milyar dolar oldu. Hazine garantili dış borç stoku 14.2 milyar dolar, kamu net borç stoku da 271.6 milyar lira olarak gerçekleşti.

> Makalenin devamı

İcatlar, ihtiyaçtan doğar; Göçerlik sayesinde, yazıyı ve sayıyı bulup, Uygarlığı başlatan Türkler - Tarkan ÖZEL
 Tarih: 30.06.2018 > 201 kez okundu.

İcatlar, ihtiyaçtan doğar; Göçerlik sayesinde, yazıyı ve sayıyı bulup, Uygarlığı başlatan Türkler: Uygarlığı başlatan Türklerin göçerlik kültürü, asalak orman kültürüne sahip batılılar tarafından bugüne kadar sürekli kötülenerek anlatılmış ve göçebilme becerisinin başlı başına kendisi bile bir uygarlık sayesinde olabileceği gerçeği saklanmaya uğr

> Makalenin devamı

Dış politikada İki büyük sorun… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 30.06.2018 > 96 kez okundu.

Türkiye’nin dış politika anlamında şu anda önünde iki büyük sorun var. Birincisi Amerika ile olan ilişkilerin seyri, ikincisi da Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ile olan ilişkilerdeki tıkanıklılardır. Amerika ve AB ile olan sorunlar çözülmeden dış politikadaki tıkanıklıkların da sürebileceği görüşündeyiz.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi kabul etti 27.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.06.2018 > 69 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

> Makalenin devamı

ABD Başkanı Donald Trump ile Telefon Görüşmesi 26.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.06.2018 > 115 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasındaki telefon görüşmesine ilişkin basın açıklaması: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasında bugün bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Ankara’da Parti Genel Merkezinde yapmış oldukları konuşma. 24 Haziran 2018
 Tarih: 27.06.2018 > 121 kez okundu.

Aziz Türk Milleti, Çok Değerli Dava Arkadaşlarım, Basınımızın Kıymetli Temsilcileri, Hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. Bugün cumhurun başarı ve yükselişine hayranlıkla şahit oluyoruz.

> Makalenin devamı

“Geçim sıkıntısı mı?” dediniz… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.06.2018 > 72 kez okundu.

Seçim öncesi geçinme sıkıntısının varlığından sıkça söz ettik. Adaylar, seçim meydanlarında kazandıklarında geçim sıkıntısı konusunda önlem alacaklarını söyledi. Bugüne baktığımızda karşımızda geçim sıkıntısı ve yoksulluk sınırındaki kritik nokta yine karşımızda duruyor.

> Makalenin devamı

Milliyetçilik duygusu öne çıkınca… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.06.2018 > 123 kez okundu.

24 Haziran seçimlerinin sonuçlarını analiz etmeye çalışalım: Şunu çok açık ifade edelim: Dünya’da olduğu gibi, Türkiye’ye de milliyetçilik duyarlılığı tavan yapmış durumda. Bugün, Erdoğan’ın aldığı oy oranının yüksekliğinde Milliyetçilik duygusunun yüksekliğinin izlerini görebilmekteyiz.

> Makalenin devamı

MHP’nin önemi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.06.2018 > 129 kez okundu.

Bir seçimi daha geride bıraktık. Çıkan sonuç, millet iradesinin ortaya konulması açsından önemlidir ve saygı duyulmalıdır. Seçim sonuçları ile ilgili görüşlerimizi ve yorumlarımızı ilerleyen zaman içinde daha detaylı sizlerle paylaşacağız.

> Makalenin devamı

“Bu seçimin galibi 81 milyon vatandaşımızın her bir ferdidir” 25.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 25.06.2018 > 111 kez okundu.

Seçim sonuçlarına ilişkin olarak AK Parti Genel Merkezi’nde balkon konuşması yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, “Bu seçimin galibi demokrasidir, millî iradedir, milletimizin kendisidir. Bu seçimin galibi 81 milyon vatandaşımızın her bir ferdidir” dedi.

> Makalenin devamı

Bodrum’un değerleri… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 24.06.2018 > 108 kez okundu.

Turizmimizin başkenti Bodrum’da geçen yıl sıklıkla yapılan bazı festivaller büyük ilgi gördü. Genellikle Bodrum’un zengin ot çeşitlerinin tanıtıldığı “Ot Festivalleri”ni en öne oturtmak gerekiyor. Sanıyoruz, önümüzdeki dönemlerde bu festivaller daha oturmuş ve profesyonel bir anlayışla devam ettirilecektir.

> Makalenin devamı

“Dış politikada artık emir alan değil, hem masada hem alanda olan bir Türkiye var” 23.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.06.2018 > 117 kez okundu.

AK Parti Esenyurt ilçe mitinginde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dış politikada artık emir alan değil, hem masada hem alanda olan bir Türkiye var. Afrin’e girdik mi? Girdik, 4 bin 700’e yakın teröristi etkisiz hâle getirdik. Cerablus’a girdik mi? Girdik, 3 bin civarında DEAŞ’lıyı derdest ettik. Şimdi Irak’tayız” dedi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Ankara’da düzenlenen “Büyük Türkiye” mitinginde yapmış oldukları konuşma. 23 Haziran 2018
 Tarih: 23.06.2018 > 110 kez okundu.

Asaleti ve Adaletiyle Çağlara Damga Vurmuş Büyük Türk Milleti, Aziz ve Muhterem Vatandaşlarım, Çok Değerli Dava Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Hepinizi hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, İzmir'in Menderes ilçesi Tekeli Mahallesi'nde düzenlenen Yörük Şöleni'ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 23.06.2018 > 109 kez okundu.

“Gönül coğrafyamıza sahip çıkıyoruz” Başbakan Binali Yıldırım, Menderes ilçesi Tekeli Mahallesi'nde düzenlenen Yörük Şenliği'ne katıldı. Yıldırım, dünyanın dört bir yanındaki yörüklere selam göndererek, "Bizim için dua eden, bizden duasını esirgemeyen, ak saçlı yörük beylerine, ak saçlı avşar analarımıza şükranlarımızı sunuyorum." diye konu

> Makalenin devamı

Neden Çinli turist?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.06.2018 > 102 kez okundu.

Turizmle ilgili olarak son günlerde yazdığımız yazılardan çoğunu Çinli turistlere ayırdık. Çin’den önemli ölçüde turist beklentimizin olduğuna vurgu yaptık. Özellikle 2018 yılının Çin’de “Türkiye Yılı” olması nedeni ile bu fırsattan istifade etmemiz gerektiğini anımsattık.

> Makalenin devamı

“Hedefimiz ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkarmak” 22.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 22.06.2018 > 107 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Maltepe ilçe mitinginde yaptığı konuşmada, “Biz bir şey yapıyoruz; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız, hedefimiz bu. Yapacağımız çok iş var, kimseye muhtaç olmayacağız, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kartal

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Bornova Spor Salonu'nda Özel Sporcular Federasyonu Jimnastik Şampiyonası'nın açılışına katıldı - TC Başbakanlık
 Tarih: 22.06.2018 > 116 kez okundu.

"Engel bedenlerde değil zihinlerdedir” Başbakan Binali Yıldırım, Bornova Spor Salonu'nda düzenlenen Özel Sporcular Federasyonu Cimnastik Şampiyonası'nın açılışında, hükümetin özel çocuklara her zaman pozitif ayrımcılık yaptığını, engellilerin sıkıntılarına çare bulmayı hiç gündemlerinden çıkarmadıklarını, daha fazlasını yapma konusunda da b

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Adana’da düzenlenen “Büyük Çukurova” mitinginde yapmış oldukları konuşma. 21 Haziran 2018
 Tarih: 22.06.2018 > 129 kez okundu.

Aziz Adanalı Hemşerilerim, Muhterem Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Her seferinde bizleri muhabbetle bağrına basan, her defasında desteğini esirgemeyen Adanalı kardeşlerimi yürekten selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

> Makalenin devamı

İşsizlik ürkütüyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 22.06.2018 > 121 kez okundu.

Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında gelen işsizlik, çift haneli rakamlardan kurtulamıyor. Alınan onca önleme rağmen halen önüne geçilemeyen işsizliğin giderek artış göstermesi de yetkilileri kara kara düşündürüyor.

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ Şehit Teğmen Caner Gönyeli 2018 Arama- Kurtarma Tatbikatı’nın deniz safhası başarıyla tamamlandı
 Tarih: 22.06.2018 > 134 kez okundu.

Şehit Teğmen Caner Gönyeli 2018 Arama- Kurtarma Tatbikatı’nın deniz safhası, Türkiye Genel Kurmay Başkanlığı’nın koordinesinde, Sahil Güvenlik Komutanlığı sevk ve idaresinde TC ve KKTC askeri ve sivil unsurlarının katılımıyla Doğu Akdeniz’de, Gazimağusa açıklarında başarıyla icra edildi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Feti YILDIZ’ın “Yurt Dışı Seçim İş ve İşlemlerine İlişkin” yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 20 Haziran 2018
 Tarih: 20.06.2018 > 87 kez okundu.

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ve birlikte yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Yurt Dışı temsilciliklerinde ve gümrük kapılarında oy verme işlemi 07.06.2018 tarihinde başlamıştır.

> Makalenin devamı

“Ülkemize yönelik ekonomik saldırılar, döviz ve faiz gibi makro dengeler üzerinden yapılıyor” 19.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 20.06.2018 > 113 kez okundu.

Çukurova Bölgesi sanayici ve iş adamlarıyla akşam yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, “Bugünlerde ekonomimizle ilgili birtakım tezviratlar yapılıyor. Kimi ülkemizde olan, kimi dışarda mukim birtakım çevreler el ele vermiş, ısrarla Türkiye'nin başına kara bulutlar toplamaya çalışıyor. Hâlbuki Türk ekonomisi bu tür sald

> Makalenin devamı

Rus turist, yüzleri güldürecek… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 20.06.2018 > 126 kez okundu.

2018’in yeni bir rekor yılı olacağını söyleyen turizmciler 6 milyon Rus’un Türkiye’ye gelmesini bekliyor. Türkiye’ye turist akını tarifeli uçuşlarda da büyük artış meydana getireceği düşünülüyor.

> Makalenin devamı

“Türkiye uzun süre terör örgütleri kullanılarak istikrarsızlaştırılmaya çalışıldı” 19.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 19.06.2018 > 126 kez okundu.

AK Parti Van mitinginde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, girişimcilerin bir yere yatırım yapması için huzura ihtiyaç olduğunu belirterek, “Terörden korkmayacağız. Teröristten korkmayacağız. Huzurun olmadığı bir yere kimse risk alıp da gelmiyor, para yatırmıyor, yatırım yapmıyor, dolayısıyla istihdam oluşmuyor. Türkiye uzun süre terör örgütl

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de medya temsilcileri ile görüştü. - TC Başbakanlık
 Tarih: 19.06.2018 > 123 kez okundu.

"Kendi bölgemizi, insanımızı korumak için tedbir alıyoruz" İzmir'de basın kurumlarının temsilcileriyle bir araya gelen Başbakan Yıldırım, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Samsun’da düzenlenen “Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk’ün Bayrağına” mitinginde yapmış oldukları konuşma. 19 Haziran 2018
 Tarih: 19.06.2018 > 129 kez okundu.

Aziz Samsunlu Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler, Hepinize en halisane duygularla sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu vesileyle tüm vatan sathına, tüm vatandaşlarıma gönül dolusu selamlarımı gönderiyorum.

> Makalenin devamı

İsrail’in İran oyunu… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 19.06.2018 > 120 kez okundu.

Eski bir CIA Ajanı olan Amerikalı Philip Giraldi, Irak, Libya ve Suriye’deki Amerikan saldırganlığının arkasında İsrail lobisinin olduğunu belirten açıklamaları ile dikkatleri üzerine çekiyor.

> Makalenin devamı

Faiz lobisine teslim olmak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 19.06.2018 > 109 kez okundu.

Merkez Bankası’nın Doları frenlemek için aldığı faiz artırımlarının faiz lobisinin işi olduğu iddia ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faizlerin yüksekliğinden şikâyet etmesine rağmen, MB’nin faiz artırımına gitmesi “Faiz lobisine teslim olduk” söylemlerini de güçlendiriyor. Ancak bu noktada özellikle belirtmek istediğimiz şudur: Merkez Bankası’n

> Makalenin devamı

“Kandil’i bombalıyoruz, birkaç gün içerisinde başka müjdelerimiz olacak” 15.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 17.06.2018 > 106 kez okundu.

Cuma namazı sonrası vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’nin kuzeyinde terör koridorunu kaldırdık. Şimdi Kandil’i bombalıyoruz. Biz onlara, dost geçinenlere diyoruz ki; eğer dost iseniz siz halledin, siz halletmiyorsanız biz hallediyoruz. Size birkaç gün içerisinde daha başka müjdelerimiz de olacak” dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayınına katıldı 16.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 17.06.2018 > 104 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal 7 ve Ülke TV’de ortak olarak yayınlanan “İskele Sancak Özel” programına katılarak, gündeme dair soruları cevaplandırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal 7 ve Ülke TV’de ortak yayınlanan “İskele Sancak Özel” programına katılarak, gündeme dair soruları cevaplandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan programda; hayvanlara

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, Tunceli’de 4. Komando Tugay Komutanlığı ve Jandarma Bölge Komutanlığındaki Mehmetçik ile bayramlaştı. Yıldırım, polis telsizinden anons geçerek, Tunceli'de görev yapan polislerin bayramını kutladı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 17.06.2018 > 102 kez okundu.

"Vatandaşlarımızın can güvenliği, huzuru için gece gündüz demeden fedakarca teröre karşı amansız bir mücadele veriyoruz" Başbakan Binali Yıldırım, Tunceli programı kapsamında 4. Komando Tugay Komutanlığı ile Jandarma Bölge Komutanlığını ziyaret ederek, Mehmetçik ile bir araya geldi.

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, Kemah kırsalında 3 teröristi etkisiz hale getiren komandolarla bir araya geldi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 17.06.2018 > 110 kez okundu.

“Son terörist bu topraklardan yok oluncaya kadar mücadelemiz devam edecek" Ramazan Bayramı'nı memleketi Erzincan'da karşılayan Yıldırım, İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti. Yıldırım, burada 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş tarafından karşılandı. Tören mangasını selamlayan Yıldırım, Mehmetçik ve güvenlik korucularıyla ka

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin İstanbul İl Başkanlığının Düzenlemiş Olduğu Bayramlaşma Töreninde yapmış oldukları konuşma. 16 Haziran 2018
 Tarih: 17.06.2018 > 83 kez okundu.

Aziz Dava Arkadaşlarım, Çok Değerli İstanbullu Kardeşlerim, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Geleceğimizin Teminatı Sevgili Bozkurtlar, Asenalar, Basınımızın Kıymetli Temsilcileri, Konuşmanın hemen başında özellikle bilmenizi isterim ki, bugünkü görkemli coşku, şu anki göğüs kabartıcı heyecan şahsımı ziyadesiyle memnun ve mut

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, Ramazan Bayramı münasebetiyle yayınladıkları kutlama mesajı. 14 Haziran 2018
 Tarih: 17.06.2018 > 94 kez okundu.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan Ayını geride bırakarak bayram günlerine ulaşmış, bulunmaktayız.

> Makalenin devamı

EVET, EVET… - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 17.06.2018 > 118 kez okundu.

Evet, evet... Dosta 'mazeret' yalandır. Evet, evet... Şahin küçük, ama et; deve büyük, ama ot yermiş... Evet, evet... Küfre Muhabbet bir başkadır, başka şeylere benzemez. Evet, evet… ‘Doğru’ söze ne denir? Nasıl itiraz edilir, öyleyse öyledir! Evet, evet... Kıvırtmaya ve illâ mâkul (!) bir gerekçe bulmaya gerek yok ki...

> Makalenin devamı

Dış ticaret açığımız büyüyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 17.06.2018 > 109 kez okundu.

Ortada bir gerçek var: Türkiye, neredeyse hemen her ürünü ithal etmeye başladı. Son yıllarda tarım alanında yapılan ithalatı da buna katarsak, ortaya neredeyse “İthalatta dünya rekoruna doğru gidiyoruz” denilebilir. Hemen belirtelim:

> Makalenin devamı

Ramazan Bayramı Mesajı 14.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 14.06.2018 > 126 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ramazan Bayramı mesajları aşağıda sunulmuştur; Aziz vatandaşlarım, Sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Mübarek Ramazan Bayramınızı gönülden tebrik ediyorum.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN’ın Ramazan Bayramı Mesajı
 Tarih: 14.06.2018 > 105 kez okundu.

Hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu hep beraber yaşayacağımız mübarek Ramazan Bayramı’nın sevgi ve dostluk bağlarını güçlendirmesini temenni eder; başta ülkemiz olmak üzere, tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım.

> Makalenin devamı

“Bizim siyasetimiz birlik, dirlik ve bolluk siyasetidir” 13.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 14.06.2018 > 109 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Rize mitinginde yaptığı konuşmada, “Bizim geleneğimizde takiye yoktur. Bizim karakterimizde doğuda başka, batıda başka konuşmak yoktur. Bizim siyaset ahlakımızda yapamayacağı şeylerin sözünü vermek yoktur. Bizim siyasetimiz birlik, dirlik ve bolluk siyasetidir” dedi.

> Makalenin devamı

“Bizim davamız, milletimize hizmet davasıdır” 13.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 13.06.2018 > 114 kez okundu.

Muhtarlarla sahur programında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar sadece hizmet siyaseti yaptıklarını, referanslarını ise 16 yıllık hizmetlerinin oluşturduğunu kaydederek, “Bizim davamız, milletimize hizmet davasıdır. Bizim hedefimiz, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri hâline getirmektir” dedi.

> Makalenin devamı

Samsun Kurtuluş Yolu'nda sahur programına katılan Başbakan Binali Yıldırım, vatandaşlara hitap etti. Yolunun üstündeki bir fırına uğrayan Yıldırım, fırının başına geçerek pide ustalarına yardım etti. - TC Başbakanlık
 Tarih: 13.06.2018 > 112 kez okundu.

"25 Haziran inşallah, Türkiye'nin şahlanışının ilk günü olacak" Samsun Batıpark'ta düzenlenen Gençlik Şöleni'nden ayrılmasının ardından yolunun üstündeki bir fırına uğrayan Başbakan Binali Yıldırım, pide yapan ustalar ve vatandaşlarla sohbet etti.

> Makalenin devamı

Suriye’de ABD-Rusya İşbirliği… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.06.2018 > 108 kez okundu.

Yanı başımızdaki Suriye’de son günlerde yeni gelişmeler oluyor. Başrol oyuncuları Amerika ve Rusya’nın yeni işbirliği çalışmalarının hız kazandığını da görmekteyiz. İçinde bulunduğumuz seçim ve diğer sıkıntılar nedeni ile Suriye konusunda gereken hassasiyeti gösterdiğimizi de söyleyemeyiz.

> Makalenin devamı

“TANAP ile bölgesel enerji hatlarının merkezi olma vizyonuna bir adım daha yaklaştık” 12.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 12.06.2018 > 99 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, “TANAP ile Türkiye, transit bir ülke olmaktan çıkıp üreticiden nihai tüketiciye uzanan değer zincirinin her aşamasında rol oynayan kritik bir konuma geldi. Ülkemiz, bölgesel enerji hatlarının merkezi olma vizyonuna TANAP ile bir adım daha yaklaştı” ded

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, İzmir-Manisa yolunu birbirine bağlayan Sabuncubeli Tüneli ve yapımı tamamlanan diğer tesislerin temel atma ve açılış törenine katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 12.06.2018 > 109 kez okundu.

"Bugün attığımız adımlar, yaptığımız yatırımlar, geleceğe yaptığımız yatırımlardır" Başbakan Binali Yıldırım, İzmir-Manisa yolunu birbirine bağlayan Sabuncubeli Tünelleri ve Bağlantı Yolları'nın açılış töreni öncesi Manisa tarafından tünele girdi, tünelde makam aracını kendisi kullandı.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin İzmir Merkezli Bölge İstişare Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 10 Haziran 2018
 Tarih: 12.06.2018 > 102 kez okundu.

Aziz Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Basınımızın Mümtaz Temsilcileri, Hepinizi saygılarımla selamlıyorum. İzmir’de bu muhteşem toplantı vesilesiyle sizlerle buluşmaktan mutluyum, gururluyum.

> Makalenin devamı

Üniversite Mezunları Türkiye’nin Nitelikli İş Gücünü Karşılayacak Düzeyde Eğitimli mi? - Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ
 Tarih: 12.06.2018 > 112 kez okundu.

Eğitimci Prof. Dr. Ziya Selçuk 15 Şubat 2011-02-15 tarafından aktarılan “Kızılderili’nin eğitimi” ve bunun karışında da ABD’nin eğitim sistemine ilişkin esaslı eleştirisini okuyunca doğanın pratiğinden gelen insanın ne denli iyi gözlemci ve analizci olduğunu bir kez daha iyi anladım. Kızılderili kabile liderleri ile ABD’li yetkililerin Kızılderili

> Makalenin devamı

Bütçe açığımız endişe veriyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 12.06.2018 > 108 kez okundu.

Bütçemizdeki kara deliğin giderek büyümesi endişelerin de artmasına neden oluyor. Alınan onca önleme rağmen cari açığımız büyüyor. Dövizdeki yükseliş sürüyor, cebimizdeki para da küçülüyor.

> Makalenin devamı

S-400 füzeleri konusunda kafalar karışık… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 12.06.2018 > 95 kez okundu.

Türkiye’nin Rusya’dan alacağı F-400 savunma füzeleri ile ilgili tartışmalar bitmiyor. Özellikle Amerika, bu füzelere şiddetle karşı çıkıyor. Hemen vurgulayalım: Türkiye’ye savunma sistemleri gerekiyor. Amerika bunları vermiyorsa Türkiye’nin başka ülkelerden alması kadar doğal bir şey olamaz mı? Rusya’dan alacağımız bu füzelere hem karşı çıkacaksı

> Makalenin devamı

Filistin İnsani Yardım Kampanyası. - TC Başbakanlık
 Tarih: 10.06.2018 > 113 kez okundu.

BAŞBAKANLIK GENELGESİ Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla yayınlanan Filistin İnsani Yardım Kampanyası’na ilişkin 2018/10 sayılı genelge aşağıdadır: Başbakanlıktan: Konu: Filistin İnsani Yardım Kampanyası GENELGE 2018/10

> Makalenin devamı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın Kadir Gecesi mesajı - Prof. Dr. Ali ERBAŞ; 10 Haziran 2018 Pazar
 Tarih: 10.06.2018 > 138 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kadir Gecesi münasebetiyle yayınladığı mesajda, “Milletimizin ve İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu gecede yapılan dua ve yakarışların, İslam âleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN’ın Kadir Gecesi Mesajı
 Tarih: 10.06.2018 > 113 kez okundu.

Ramazan-ı Şerif'in en anlamlı ve hayırlı günü olan Kadir Gecesi’nin, Ülkemize ve tüm İslam alemine birlik, beraberlik, huzur ve bereket getirmesini temenni eder; hayırlara vesile olmasını dilerim. Prof. Dr. Sami ÖZCAN

> Makalenin devamı

“Gündemimizde af konusu yok” 10.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 10.06.2018 > 116 kez okundu.

Zeytinburnu’nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemlerinde af konusunun olmadığını belirterek, “Bu konularda kimse bize farklı bir yaklaşım göstermesin. Yani insan, eğer yargı haklarında bir hüküm vermişse, içeriye girmişse, onları affetme yetkisi bizim değil, bu bir. İki, şu anda Parlamento'nun böyle bir işlevi yok, bu da ortada. Biz ka

> Makalenin devamı

TANAP Basın Açıklaması 10.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 10.06.2018 > 104 kez okundu.

TANAP’IN AÇILIŞ TÖRENİNE İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı’nın (TANAP) açılış töreni, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, 12 Haziran 2018 günü Eskişehir’de gerçekleştirilecektir.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Türk Telekom Ankara Genel Müdürlük Binası Açılış Töreni ve iftar programına katıldı - TC Başbakanlık
 Tarih: 10.06.2018 > 109 kez okundu.

“Yıl sonuna kadar bütün devlet daireleri verdikleri hizmeti e-devlet kapısına taşıyacak” Başbakan Binali Yıldırım, Türk Telekom Ankara Genel Müdürlük Binası Açılış Töreni ve iftar programına katıldı.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Bursa Merkezli Bölge İstişare Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 9 Haziran 2018
 Tarih: 10.06.2018 > 107 kez okundu.

Aziz Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler, Basınımızın Saygın Temsilcileri, Kuruluşumuzun aziz hatıralarını ruhunda barındıran, her köşesinde tarihin silinmez izlerini taşıyan Bursa’da sizlerle birlikte olmaktan gurur ve sevinç duyuyorum.

> Makalenin devamı

Bayramlaşma ve Bayram Sohbeti - Prof. Dr. Mustafa ERKAL
 Tarih: 10.06.2018 > 108 kez okundu.

Mübarek bir Ramazan ayını daha idrak edip Ramazan Bayramı’na kavuşmak üzereyiz. Bayramlar insanların ruhlarının yıkandığı, susuzluklarının giderildiği pınarlardır. Bu müstesna günler, eş , dost ve akrabadan kaçış fırsatı değil, insanlara yaklaşıldığı, sevinç ve üzüntülerin paylaşıldığı gün ve fırsatlardır. Bu fırsatları iyi değerlendirebilmemiz, i

> Makalenin devamı

AK Parti-MHP arasında oy kapma savaşı mı? - Necdet BULUZ
 Tarih: 10.06.2018 > 105 kez okundu.

Bahçeli, Kayseri’de yaptığı ‘Bölge İstişare Toplantısı’nda, ilk kez konuşma metninin dışına çıkarak, AK Partili milletvekili adaylarına yönelik “Cumhur İttifakı’nı gölgelemek, dağıtmak, üzerinde oyunlar kurmak, bu vesileyle Yenikapı ruhu ve ittifak hukukunu zedeleyen, özellikle AK Partili milletvekili adayları, kendinize dikkat edin. MHP üzerinde o

> Makalenin devamı

“Türkiye, 24 Haziran’da yeni yönetim sistemine ilk adımını atacak” 08.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 08.06.2018 > 118 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kayseri mitinginde yaptığı konuşmada, “Türkiye, 24 Haziran'da sadece cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçmeyecek. Aynı zamanda Türkiye, bu seçimle yeni yönetim sistemine ilk adımını atacak. Ülkenin başına geçecek cumhurbaşkanı ve Mecliste görev yapacak milletvekilleri, bu dönemde yapacakları çalışmalarla ülkemizin

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Konya Merkezli Bölge İstişare Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 8 Haziran 2018
 Tarih: 08.06.2018 > 114 kez okundu.

Aziz Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler, Kıymetli Basın Mensupları, Buram buram tarih kokan, burcu burcu maneviyat saçan, her yerinden birlik ve kardeşlik akan Konya’nın aşk ve adanmışlığıyla selamlıyorum sizleri.

> Makalenin devamı

“Seçmen, ittifaklara sıcak bakmıyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 08.06.2018 > 101 kez okundu.

Gezici Araştırma Şirketi’nin patronu Murat Gezici son yapılan araştırmalarının sonuçlarını açıklarken “Seçmenin ittifaklara sıcak bakmadığını tespit ettik. Bir önemli saptamamız da ilk kez oy kullanacak seçmenlerin % 70’nin sayın Erdoğan’a oy vermeyeceğini görmüş olmamız” diyor. Her seçim öncesi kamuoyu araştırmalarındaki başarısı ile bilinen Gezi

> Makalenin devamı

“16 yıldır Türkiye’yi hizmet siyasetiyle kalkındırdık” 07.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 07.06.2018 > 124 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Mersin mitinginde yaptığı konuşmada, “Tek taahhütleri yatırımları durdurmak, tek projeleri Türkiye’yi eski günlerine döndürmek olan adaylar, sizce Türkiye’yi geleceğe taşıyabilir mi? Bakkal dükkânınızı çırağa teslim eder misiniz? O zaman bu muhteşem ülkeyi, koskoca Türkiye'yi bu çıraklara nasıl teslim edeceksiniz?” d

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Meclis Başkanı Kahraman’ın milletvekillerine verdiği iftar yemeğinde bir konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 07.06.2018 > 106 kez okundu.

“İnşallah, sağlanacak güçlü iktidarla, sürekli istikrarla, ülkemiz 100. yıl hedeflerini daha kararlı şekilde gerçekleştirecektir”

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Kayseri Merkezli Bölge İstişare Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 7 Haziran 2018
 Tarih: 07.06.2018 > 104 kez okundu.

Aziz Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Basınımızın Saygın Temsilcileri, Hepinizi muhabbetle, en halisane duygularımla selamlıyorum. Ekranları başında bizleri izleyen her kardeşime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Sivas Merkezli Bölge İstişare Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 6 Haziran 2018
 Tarih: 07.06.2018 > 122 kez okundu.

Aziz Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Basınımızın Saygın Temsilcileri, Sizleri hürmetle selamlıyor, hasretle kucaklıyorum.

> Makalenin devamı

NİYE Kİ? - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 07.06.2018 > 118 kez okundu.

Baba Yol değil de ANAYOL Baba Yurt değil de ANAYURT Baba Kapı değil de ANA KAPI Baba Dolu değil de ANADOLU Baba Kart değil de ANA KART Baba Fikir değil de ANA FİKİR Baba Yasa değil de ANA YASA Baba Pano değil de ANA PANO Baba Kitap değil de ANA KİTAP Baba Konu değil de ANA KONU Baba Kalbi değil de ANA KALBİ Baba Hesap değil de ANA HES

> Makalenin devamı

“Yeni bir seçim” mi dediniz?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 07.06.2018 > 118 kez okundu.

24 Haziran’da sandıklara gideceğiz. Bir Cumhurbaşkanını, bir de milletvekillerini seçeceğiz. AK Parti cephesi, hem Cumhurbaşkanının Erdoğan olmasını, hem de parlamento çoğunluğunun AK Parti-MHP Cumhur İttifakı’nın elde etmesini istiyor.

> Makalenin devamı

“Gerekirse Sincar'a gideceğiz, gereğini yapacağız” 05.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 05.06.2018 > 104 kez okundu.

AK Parti’nin Zonguldak mitinginde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Afrin'den sonra diğer terör bataklıklarını da kurutmak için gereken adımları atmaya başladık. 34 yıldır bu milletin evlatlarını katletmenin bedelini, elebaşları başta olmak üzere, tüm teröristlere ödeteceğiz. Şehitlerimizin, gazilerimizin kanları yerde kalmayacak” dedi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “24 Haziran Erken Seçimleri Dolayısıyla Yapılacak Temalı Toplantılar” hakkında yaptığı basın açıklaması. 5 Haziran 2018
 Tarih: 05.06.2018 > 107 kez okundu.

Bilindiği gibi TBMM’de onaylanarak meriyete giren erken seçim yasa teklifi uyarınca, Cumhurbaşkanlığı Seçimiyle Milletvekili Genel Seçimleri 24 Haziran 2018 pazar günü gerçekleşecektir.

> Makalenin devamı

Dünya Çevre Günü Mesajı 04.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 04.06.2018 > 115 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Projeleri Toplu Açılış Töreni’ne katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 04.06.2018 > 115 kez okundu.

"İstanbul başta olmak üzere marka değeri yüksek şehirlerimiz küresel cazibe merkezi olacak"

> Makalenin devamı

“Deprem tehdidi altındayız…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 04.06.2018 > 137 kez okundu.

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Şerif Barış, Türkiye’nin depremlere açık bir konumda olduğunu söylüyor. Barış, “Doğa gereği bulunduğumuz coğrafya gereği bizim depremlerden kaçınmamız mümkün değil. Dolayısıyla deprem tehdidi altındayız. En tehlikeli kuşak olarak Avrupa ülkeleri arasında Türkiye birinci sırad

> Makalenin devamı

“Biz milletimize güçlü Türkiye sözü veriyoruz” 02.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.06.2018 > 126 kez okundu.

Aksaray’da düzenlenen mahalle iftarında vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, “Biz milletimize güçlü Meclis, güçlü hükûmet, güçlü Türkiye sözü veriyoruz ve bunu mutlaka yerine getireceğimizi söylüyoruz” dedi.

> Makalenin devamı

“Doğal zenginliklerimizi dünya tanıyacak…” - Necdet Sivaslı
 Tarih: 03.06.2018 > 143 kez okundu.

Sizlere daha önce daha önce Cumalı Bora adından söz etmiştik. Doğa ile haşır-neşir olmuş, bitkiler üzerinde yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmiş bir uzman olan Cumalı Bora, şimdi dünyanın en çok ve çeşitli bitkisine sahip olan ülkemizdeki bu zenginlikleri sağlık ve güzellik alanında dünyaya tanıtma projesi ile karşımıza çıkıyor. Birçok bitki

> Makalenin devamı

“Milletin hayrına tek bir söz söylemeyenler, terörle mücadele kahramanlarımıza saldırıyor” 02.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 02.06.2018 > 135 kez okundu.

AK Parti’nin Konya mitinginde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkenin ve milletin hayrına ağızlarından tek bir söz söylemeyenler, baktılar ki bize diş geçiremiyorlar, şimdi terörle mücadele kahramanlarımıza saldırıyorlar. Niye böyle yapıyorlar biliyor musunuz? Çünkü milletimize gösterecekleri bir eserleri yok. Eserleri olmadığı gibi, böyl

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, Saray Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki çocuklarla iftarda bir araya geldi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 02.06.2018 > 124 kez okundu.

Başbakan Yıldırım iftarını sevgi evinde çocuklarla yaptı Başbakan Binali Yıldırım, Saray Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bulunan sevgi evindeki çocuklarla iftar yaptı.

> Makalenin devamı

Amerika, yine aynı Amerika… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.06.2018 > 127 kez okundu.

Bu yazı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun Amerika’da mevkidaşı Pompeo ile 4 Haziran’da Menbiç konusunda yapacağı görüşmeden önce kaleme alınmıştır. Bu görüşmede Menbiç’teki PYD/PKK’lıların iki ülke kontrolünde kademeli olarak Fıraıt’ın Doğusuna çekilmesi ön görülüyor. Şurası açık:

> Makalenin devamı

Dünyanın İlk ‘Yapay Zekâ Bakanı’ Yapay Zekâyı Geliştiren Ülkelerde Değil, Yapay Zekâ Ürünlerini Satın Alan Ülkede Göreve Başladı - Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ
 Tarih: 02.06.2018 > 120 kez okundu.

Haber Türk Gazetesi'nin 20 Ekim ve Hürriyet gazetesi 21.10.2017 tarihli haberinde hiç akla gelme ihtimalinden çok uzak bir haber Dünyanın ilk ‘yapay zekâ bakanı’ göreve başladı. Hem de yapay zekâ konusunda ileri düzeyde bilimsel araştırma alt yapısına sahip ülkede değil tam tersine yapay zekâ ürünlerini satın alan bir körfez ülkesinde. Normalinde b

> Makalenin devamı

“16 yıl boyunca Türkiye’yi her alanda büyüttük” 01.06.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 01.06.2018 > 131 kez okundu.

AK Parti’nin Adıyaman mitinginde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 yıl boyunca Türkiye’yi her alanda 3,5 kat büyüttüklerini vurgulayarak, “Bizim siyasetimiz hizmet siyasetidir. Biz milletimize efendilik taslamaya değil, hizmetkâr olmaya geldik. Dün öyleydik, bugün de milletimize, Adıyaman’a hizmete talibiz” dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Pa

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Ordu'nun Ünye ilçesindeki sahil şeridinde düzenlenen iftarda vatandaşlara hitap etti. - TC Başbakanlık
 Tarih: 01.06.2018 > 133 kez okundu.

“Türkiye her gün yenilenmek, büyüme hızını artırmak, gelişen şartlara göre doğru bir duruşu sağlamak mecburiyetinde" Başbakan Binali Yıldırım, Ordu Büyükşehir Belediyesini ziyaretinin ardından karayoluyla Ünye'ye geldi.

> Makalenin devamı

Son yapılan anketler ne diyor?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 01.06.2018 > 123 kez okundu.

Elimizde en son yapılan bir kamuoyu araştırmasının sonucu bir anket duruyor. İktidardaki AK Parti tarafından yaptırıldığı iddia edilen bu anket sonuçları AK Parti’nin oy kaybettiğini ve şu anda bu partinin oy oranının % 46 olduğunu gösteriyor.

> Makalenin devamı

BİR MECZUBUN NOT DEFTERİNDEN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 01.06.2018 > 143 kez okundu.

Anladım ki; Hayaller güzelmiş, gerçekleşmeseler bile… Anladım ki; Tarihteki ‘Taş Devri’, taşlar bittiği için bitmemiş... Anladım ki; bazen insanın genetik duyguları baskın hâle geliyor... Anladım ki; 'Muhabbet' bir başkaymış, başka şeylere benzemezmiş...

> Makalenin devamı

Suriye’de yeni bir oyun mu?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 01.06.2018 > 66 kez okundu.

İç meselelerimize ve seçimlere dönünce dışarıyı ve özellikle de Suriye konusunu unuttuk. Özellikle Amerika’nın Suriye üzerindeki oyunlarına yenilerinin eklendiğini görüyoruz. Dost ve müttefik gördüğümüz Amerika’nın özellikle terörist gruplarla olan ilişkilerini daha da güçlendirmeye yönelik adımları bizi daha da rahatsız eder duruma gelmiş görünüyo

> Makalenin devamı

Tartışılması gereken konular varken… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 01.06.2018 > 129 kez okundu.

Cumhurbaşkanı adaylarının meydanlara inmesi ile siyaset de ısınmaya başladı. Karşılıklı suçlamalar, siyasi terbiye kuralları dışında söz atışmaları, ağır suçlamalar havalarda uçuşuyor.

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ Kuzey Kıbrıs Rallisi 1 Haziran’da başlıyor
 Tarih: 01.06.2018 > 116 kez okundu.

Kuzey Kıbrıs Rallisi bu yıl Türkiye ve KKTC’den 44 otomobilin katılımıyla 1-3 Haziran’da 12 etapta yapılıyor. Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) tarafından devlet çatısı altında düzenlenen Kuzey Kıbrıs Rallisi, bu yıl ilk kez Türkiye Ralli Şampiyonası takviminde yer alıyor. Toplam uzunluğu 400 kilometrenin üstünde olacak rallide ekipl

> Makalenin devamı

EKONOMİ-YARINLARIN YARARI - Emrah BEKÇİ
 Tarih: 01.06.2018 > 120 kez okundu.

‘’Hakikati bulan, başkaları farklı düşünüyorlar diye, onu haykırmaktan çekiniyorsa hem budala hem de alçaktır. Bir adamın ‘’benden başka herkes aldanıyor’’ demesi güç şüphesiz; ama sahiden herkes aldanıyorsa o ne yapsın?’’ Dantel de Foe

> Makalenin devamı

BİRGÜN ELBET GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ ÇOCUKLAR! - Emrah BEKÇİ
 Tarih: 01.06.2018 > 138 kez okundu.

‘’İdeolojiler siyaset dünyasının haritaları; Haritasız denize açılınır mı? Ama harita tehlikeli bir yolculukta tek kılavuz olamaz. Pusulaya da ihtiyaç var. Pusula: şuur. Tarih şuuru, milliyet şuuru, kişilik şuuru, ideolojilerin peşine takılanlar pusulasızdırlar. Gemi ya kayalara çarptı ya batağa saplandı.’’

> Makalenin devamı

“Milletimize en üst düzeyde hayat standartları sağlamanın gayretindeyiz” 29.05.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 29.05.2018 > 128 kez okundu.

AK Parti’nin Çorlu mitinginde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz laf üstüne laf koymanın değil, taş üstüne taş koymanın çabasındayız. Biz Türkiye’yi büyütmenin, ekonomimizi kalkındırmanın, milletimize en üst düzeyde hayat standartları sağlamanın gayretindeyiz” dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Part

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, Erzurum’da “Ahde Vefa İftar Programı”na katıldı - TC Başbakanlık
 Tarih: 29.05.2018 > 122 kez okundu.

“Biliyoruz ki arkamızda 81 milyonun desteği, duası var” Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Erzurum İl Başkanlığı ve Erzurum Büyükşehir Belediyesince Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi'nde düzenlenen 5. Geleneksel Ahde Vefa İftar Programı'nda yaptığı konuşmada, iftara katılanları, "Erzurumlular sevgili Dadaşlar, Erzurum'un yiğit evlatları" di

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Ülkücü Şehitleri Anma Günü münasebetiyle yapmış oldukları konuşma. 27 Mayıs 2018
 Tarih: 29.05.2018 > 135 kez okundu.

Aziz Dava Arkadaşlarım, Değerli Ülküdaşlarım, Sayın Basın Mensupları, Bugün vatan ve millet yolunda toprağa düşen, şehitlik makamına koşar adım giden dava şehitlerimizi anmak için onların manevi huzurunda bir kez daha toplandık.

> Makalenin devamı

Can Azerbaycan… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 29.05.2018 > 143 kez okundu.

Azerbaycan söz konusu olduğunda ağzımızdan dökülen ilk söz her zaman “Can Azerbaycan” olmuştur. Bugün de 100.yıl dönümünü kutlamakta olan dost, kardeş ve içimizden biri olan Azerbaycan için “Can Azerbaycan” diyoruz.

> Makalenin devamı

Türk dünyasının sesi daha gür çıkacak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 29.05.2018 > 166 kez okundu.

16-22 Temmuz 2018 tarihlerinde Yalova’da 21. Türk Boyları Kültür Şöleni’ yapılacak. 30 yıldır aralıksız yapılan bu şölenin hazırlıkları da bütün hızı ile sürüyor.

> Makalenin devamı

İlhan KARAÇAY’dan Mayi 2018 Bülteni:
 Tarih: 29.05.2018 > 130 kez okundu.

1. Karaçay’ın gözü ile Türkiye’de son durum 2. Hollanda Türkleri Kraliyet Nişanı’na doymuyorlar… 3. Hollanda-Türkiye İş Konseyi İstanbul’da 4. İngiltere’deki düğün hikayesini tiyatroseverler için harmanladık…Hıncal Uluç ve Orhan Ertuğruloğlu, düğüne değişik açılardan baktılar. 5. Azerbaycan Kültür Derneği’nin 25’inci yılı 6. Hollanda’daki efs

> Makalenin devamı

Dolar konusunda kafalar karışık… - Necdet Sivaslı
 Tarih: 29.05.2018 > 126 kez okundu.

Geçenlerde Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın bir açıklaması oldu. Bakan, köprü ve otoyol geçiş ücretlerinin döviz kuru üzerinden hesaplanacağını söyledi. Bunun özeti, Dolardaki artışın hayatımızın her yanını olumsuz etkileyeceği anlamındadır.

> Makalenin devamı

“Her iki seçimden de yüzümüzün akıyla çıkacağız” 24.05.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 26.05.2018 > 133 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de güçlü bir grup kurmamız gerekiyor. Bunların yolu da, yine milletimizle olan gönül bağımızı güçlü tutmaktan geçiyor. Cumhurbaşkanı adayınız olarak şahsım, milletvekili adaylarımız, sizlerle el ele vere

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Grand Ankara Otelinde düzenlenen Sabit Elektronik Haberleşme Altyapı Ortak Kullanımı ve İşbirliği Protokolü İmza Töreni'ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 26.05.2018 > 97 kez okundu.

"Ülkemizin kaynaklarını en iyi şekilde kullanmak herkesin vazifesidir" Başbakan Binali Yıldırım, Grand Ankara Otel'de düzenlenen Sabit Elektronik Haberleşme Altyapısının Kiralanması Protokolü imza töreninde yaptığı konuşmada, yıllar önce hayal ettiği bir şeyin bugün gerçeğe dönüşmesinden dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 26 Mayıs 2018
 Tarih: 26.05.2018 > 135 kez okundu.

Mensubiyetiyle İftihar Ettiğimiz Büyük Türk Milleti, Muhterem Vatandaşlarım, Fedakârlığın, Adamlığın, Davasına Sadakatin Timsalleri Aziz Ülküdaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Basınımızın Mümtaz Temsilcileri,

> Makalenin devamı

Dengeler değişiyor mu?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 26.05.2018 > 118 kez okundu.

Cumhurbaşkanı adaylarının sahaya inmesi ile seçim çalışmaları da hız kazandı. Bunun yanı sıra yeni yapılan kamuoyu araştırmalarından da ilginç sonuçlar çıkıyor. Ancak, 24 Haziran seçim sonuçlarının tüm araştırmaları alt-üst edebilecek sürprizlere de gebe olabileceğine dikkat çekiliyor.

> Makalenin devamı

AKSAKALLARIN DİLİNDEN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 26.05.2018 > 149 kez okundu.

"Az kaldı... Az kaldı... İyi olacak, iyi olacak!" demiş bir yarım AKSAKAL... (Ne demekse?) Sanal bir AKSAKAL diyor ki: Ben Allah'tan başka hiç bir canlıdan veya cansızdan medet ummam. Utangaç bir AKSAKAL demiş ki: Yüzsüzler ve hainler utanmazlar. Onlarda öyle bir duygu hali yoktur.

> Makalenin devamı

Trump, Kudüs’te de yalnız kaldı… - Necdet Sivaslı
 Tarih: 26.05.2018 > 112 kez okundu.

ABD Başkanı Trump’un ülkesinin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşına inadı öyle görünüyor ki kendisine pahalıya mal olacak. Her şeyden önce AB ülkeleri Trump’un bu girişiminin arkasında olmadıkları gibi, konuyu eleştirdiler, Başkanı bu konuda da yalnız bıraktılar.

> Makalenin devamı

“Kudüs üç semavi dinin mensupları için de barış, huzur ve eman yurdu olana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” 21.05.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 24.05.2018 > 122 kez okundu.

Türkiye’de bulunan büyükelçiler ve diplomatik misyon temsilcileri ile iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, programda yaptığı konuşmada, “Kudüs-ü Şerif üzerindeki haklarımızdan taviz vermemekte kararlıyız. İlk kıblemizi, on yıllardır kan, gözyaşı ve işgalden beslenen bir devletin insafına asla terk etmeyeceğiz” dedi.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Geleneksel Büyükelçiler İftarında konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 24.05.2018 > 125 kez okundu.

"Türkiye olarak bütün ülkeleri, zulme karşı barışın, adaletin, hukukun yanında yer almaya davet ediyoruz" Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Geleneksel Büyükelçiler İftarında yaptığı konuşmada, barış ve hakkaniyete bütün insanlığın, dünyanın ihtiyacı olduğunu belirtti.

> Makalenin devamı

“Kerkük’te çatışmalar başlayabilir…” - Necdet Sivaslı
 Tarih: 24.05.2018 > 130 kez okundu.

Irak seçimlerinde Kerkük’te oyların çalındığı iddiaları ve günlerdir süren protesto ve yürüyüşler, Kerkük’te çok büyük çatışmaların olasılığını da gündeme taşıyor. Halen oy sorunun çözülmemesi ve Türkmenler ile Arapların isyan noktasına gelmesi fitili her an ateşleyebilir.

> Makalenin devamı

MEVLİD DAVETİ - Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL; Aydınlar Ocağı Genel Başkanı
 Tarih: 21.05.2018 > 147 kez okundu.

Muhterem Efendim; Aydınlar Ocağı Genel Merkezi tarafından, 02 Haziran 2018 Cumartesi günü, Öğle Namazını müteakiben DÜLGERZÂDE CAMİİ’ nde ( Fatih, Macarkardeşler Caddesi Nu.37 ) Aydınlar Ocağı’nın vefat eden değerli üyelerinden m

> Makalenin devamı

Galatasaray'ı Tebrik 19.05.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 21.05.2018 > 138 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Galatasaray Futbol Takımının, Süper Lig 2017-2018 Sezonu Şampiyonu olması dolayısıyla, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’e bir tebrik telgrafı göndermiştir.

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, Bingöl'de iftar programına katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 21.05.2018 > 136 kez okundu.

"Huzur olsun, kardeşliğimiz daim olsun, bir ve diri olalım, birlikte Türkiye olalım" Başbakan Binali Yıldırım, Bingöl’de Çapakçur Viyadüğü'nün açılışı nedeniyle düzenlenen törene katıldı.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
 Tarih: 20.05.2018 > 118 kez okundu.

Türk Milleti’nin, özgürlüğü ve bağımsızlığı uğruna inanç ve azimle kurtuluş ateşini yaktığı 19 Mayıs günü, bizleri aydınlık bir geleceğe taşıyacak olan bir miladın adıdır. Büyük mücadele ve fedakarlıklar neticesinde kurulan ve geleceğimizin yegane teminatı olan gençlerimizin omuzlarında yükselecek olan Cumhuriyetimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Genç

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yayınladıkları kutlama mesajı. 19 Mayıs 2018
 Tarih: 20.05.2018 > 113 kez okundu.

19 Mayıs 1919; esarete karşı bağımsızlığın, teslimiyetçiliğe karşı dik duruşun, yılgınlığa karşı umut ve uyanışın miladıdır. 19 Mayıs 1919; Türk milletinin geleceğine vurulmak istenen prangaları kırarak tarihi yeniden yazdığı destansı bir serüvenin başlangıcıdır.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, “Zulme Lanet, Kudüs’e Destek Mitinginde” yapmış oldukları konuşma metni. 18 Mayıs 2018
 Tarih: 20.05.2018 > 115 kez okundu.

Kalbi Vatan Ve Bayrak Aşkıyla Çarpan Aziz Milletim, Sayın Cumhurbaşkanım, Saygıdeğer Kardeşlerim, Muhterem Vatandaşlarım, Bugün “Zulme Lanet, Kudüs’e Destek” temasıyla Yenikapı’da toplanmış bulunuyoruz. Zulme karşı yükselen, yükseldikçe arşa değen, değdikçe zalimleri deviren Hakk’ın, hakikatin ve hidayetin onuruyla Yenikapı’yı doldu

> Makalenin devamı

HIRSIZLA ORTAKLIK - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 20.05.2018 > 166 kez okundu.

Aşağıdaki yazı çok önceleri yazılmış, ancak yayınlanmamıştı: - Usta be! - Evet? - Biz geldik. - İyi hoş geldiniz de… Memlekette adam kıtlığı mı var? - Yo… Adam çok da… - Peki, derdiniz ne?

> Makalenin devamı

Arapların Türk ve Türkiye düşmanlığı… - Necdet Sivaslı
 Tarih: 20.05.2018 > 113 kez okundu.

Tarihin derinliklerine daldığımızda birçok yerde Türkiye’nin Arap dünyasının düşmanlıklarına hedef olduğunu görürüz. Arapların Türk ve Türkiye düşmanlığı ne acıdır ki bugün de sürüyor.

> Makalenin devamı

MİLLİYETÇİ MÜNEVVER OLMAK - Gazi KARABULUT
 Tarih: 20.05.2018 > 117 kez okundu.

Devletlerin kuruluş iradesi, mensup olduğu milletin münevverleri ile belli bir istikamet kazanır. Çünkü münevver insan, düşünen insandır. S. Ahmet Arvasi “Düşünen insana saygı duyulur,” [1] der. Devamında “Şartlanmış insan” kavramına yer verir ve saygı görmediğinden bahsedildikten sonra, düşünen insanın hakikatlere özlem duyan kimseler olduğunu açı

> Makalenin devamı

İsrail terör devleti ise… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 20.05.2018 > 129 kez okundu.

İsrail’in Filistin’deki soykırım girişiminden sonraki görüşümüzü yansıtalım: İsrail’in Filistin’deki katliamına şiddetle karşı çıkıyor ve kınıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediği “İsrail bir terör devletidir” açıklamasının da altına imzamızı atıyoruz.

> Makalenin devamı

BİR MECZUPTAN AKILLLILARA SORULAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 20.05.2018 > 124 kez okundu.

Bülbüller sadece seher vakti mi öterler? Kendini KURT sanan ÇAKAL'a ne denir? Siz hiç zurnacıların davul çaldığını gördünüz mü? Şimdi derinden ve şiddetli bir 'off' çeksem ne olur? Âhh, ah... İnsan kendini niye aniden TÜKETİR ki? Şimdi ben, 'çimentosu bozuk' desem, kim ne anlar? Tavuğun en iyi yeri derisi ile gerisi imiş... Doğru mu? Şeysini

> Makalenin devamı

Dolar,neden durdurulamıyor?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 20.05.2018 > 133 kez okundu.

Aylardır Dolar’daki yükseliş, alınan onca önlemlere rağmen durdurulamıyor. Her geçen gün yükselişini sürdüren dolardaki artış, iğneden ipliğe her şeyi etkiliyor. İthalata bağımlılığımız nedeni ile fiyatlar yükseliyor, enflasyon can yakmaya devam ediyor.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, İsrail’in Gazze’deki Hunhar Saldırıları hakkında yaptıkları basın açıklaması. 15 Mayıs 2018
 Tarih: 15.05.2018 > 145 kez okundu.

ABD Başkanı Trump’ın 6 Aralık 2017 tarihinde tek yanlı ve yozlaşmış bir anlayışla Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi bölgesel huzur ve sükûnete tamiri ve telafisi çok zor olacak bir tahribat vermiştir.

> Makalenin devamı

Umut olabilmek… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.05.2018 > 165 kez okundu.

Cumhurbaşkanı adayları meydanlara indi. Şimdi ne yapacaklarını, gelecekte ne vereceklerini, bugünkü çıkmazdan ülkeyi düzlüğe nasıl çıkaracaklarını anlatma zamanıdır. Çünkü sorunlar yumağı çözüm bekliyor. Millet, kendisine umut olabilecek adayı görmek istiyor.

> Makalenin devamı

KUDÜS’TEKİ İNSANLIK DRAMI SON BULSUN! - KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SENATOSU
 Tarih: 15.05.2018 > 121 kez okundu.

Ülkemizin ve tüm Dünya kamuoyunun karşı duruşuna ve Ortadoğu’da gerilimi tırmandıracağı uyarısına rağmen, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması sonrası Filistin’de yaşanan insanlık dramı ve katliamlar Kafkas Üniversitesi ailesi olarak bizleri derinden üzmüştür.

> Makalenin devamı

“Türkiye ve Türk düşmanlığını görev addeden mankurt tipleri üzüntüyle takip ediyoruz” 15.05.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 15.05.2018 > 129 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Krallık’ta eğitim gören Türk öğrencileri kabulünde yaptığı konuşmada, yurt dışında yaşayan vatandaşların başarılarından gurur duyduklarını belirterek, “Nerede ikamet ederlerse etsin, onların başarılarını kendi başarımız olarak görüyoruz. Ancak bunların arasında kimi zaman maalesef birilerine yaranmak için olsa gerek,

> Makalenin devamı

Kudüs Basın Açıklaması 13.05.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 14.05.2018 > 140 kez okundu.

TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI VE İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI ZİRVE DÖNEM BAŞKANI SIFATIYLA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNİN KUDÜS'E TAŞINMASI HAKKINDA YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI ABD, Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıyarak uluslararası hukukun en temel ilkelerini, uluslararası toplumun iradesini, tarihi ve sosyal gerçekleri hiçe sayan tu

> Makalenin devamı

Anneler Günü Mesajı 12.05.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 14.05.2018 > 127 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 13 Mayıs Anneler Günü münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır: “İlk duacımız, ilk hâmimiz, merhameti ve şefkati en çok kendilerinden gördüğümüz, sığınağımız, korunağımız olan annelerimizin, Anneler Günü’nü kutluyorum.

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, Gazze’de genç silahsız sivillerin İsrail askerleri tarafından katledilmesini kınadı.
 Tarih: 14.05.2018 > 130 kez okundu.

“Bu bir alçakça bir katliamdır. Şiddetle kınıyoruz” Başbakan Binali Yıldırım, Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını protesto eden silahsız sivillerin İsrail askerleri tarafından katledilmesini şiddetle kınadı.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Feti YILDIZ’ın “Af Kanunu” hakkında yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 14 Mayıs 2018
 Tarih: 14.05.2018 > 163 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli 12 Mayıs 2018 tarihinde, terör ve teröristle iç içe geçmiş, beyan ve telkinleriyle onlarca masum vatandaşın katline sebep olmuş, eline Ülkücü kanı bulaşmış bazı kişilerin Cumhurbaşkanı adayı yapılmasını sert bir şekilde eleştirmiştir. Malum şahısların hukuka şeklen uygun olan Cumhurbaşka

> Makalenin devamı

Anketlerde son durum… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 14.05.2018 > 141 kez okundu.

Cumhurbaşkanı adaylarının belli olması ve ittifakların ortaya çıkmasından sonra birçok kamuyu araştırma şirketlerinin yaptırdığı araştırmaların sonuçları da ortaya çıkmaya başladı. Çıkan sonuçlar arasında farkların olmasına karşılık, yine de ortaya bir ortak nokta çıkıyor. Yapılan araştırmaların ortak noktası şu:

> Makalenin devamı

İran kararına karşı Avrupa’nın tutumu… - Necdet Sivaslı
 Tarih: 14.05.2018 > 137 kez okundu.

Amerika’nın İran’a karşı tutumu ve müttefiklerine ambargo çağrısı, öyle görünüyor ki tutmayacak. Zaten, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu, Rusya, Çin, Hindistan gibi ülkeler bunun yanlış olduğunu ve gözden geçirilmesi gerektiğini daha önce açıklamışlardı.

> Makalenin devamı

Trump’un çıkmazı… - Necdet Sivaslı
 Tarih: 14.05.2018 > 129 kez okundu.

Amerika’nın yeni Başkanı Trump, göreve geldiği günden bu yana zigzaklı politikaları ve tutarsız açıklamaları ile şaşırtıyor. İçte ve dışta sürekli itibar kaybeden Trump, şimdi de İran ile olan ilişkilerinde Ortadoğu’yu cehenneme çevirme hesapları içinde bulunuyor. Şurası açık ve gerçek:

> Makalenin devamı

İsrail meydan okuyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 12.05.2018 > 135 kez okundu.

Amerika’nın İran ile nükleer anlaşmayı iptal etmesinden sonra İsrail’in İran’a karşı savaş tutumu bölgede tansiyonu yükseltiyor. Ortadoğu'da ateşi düşmeyen gerilim, İsrail'in Suriye'ye yönelik saldırısıyla daha da tırmandı. Gerilim ateşini kasıtlı körükleyen İsrail, İran'la nükleer anlaşmayı rafa kaldıran ABD'nin uluslararası arenada yalnız kalmas

> Makalenin devamı

“Aldığımız tedbirlerle piyasalara kasıtlı olarak pompalanan karamsarlık havasını dağıtacağız” 11.05.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.05.2018 > 146 kez okundu.

TOBB Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni dönemde kararları daha hızlı şekilde alabileceğimiz ve daha etkin şekilde uygulayabileceğimiz araçlara sahip olacağız. Aldığımız ve alacağımız tedbirlerle, piyasalara kasıtlı olarak pompalanan karamsarlık havasını, seçime kalmadan dağıtacak ve yolumuza devam edeceğiz”

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi sonrasında gençlerle yürüyerek geldiği Melike Hatun Camisi'nde Cuma namazını kıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 11.05.2018 > 183 kez okundu.

Yıldırım, gazetecilerin sorularını cevapladı Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi sonrasında, Ankara Spor Salonu'ndan yürüyerek Ulus'taki Melike Hatun Camisi'ne geldi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Celal ADAN’ın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 9 Mayıs 2018
 Tarih: 11.05.2018 > 176 kez okundu.

Bizim dışımızda kurulan ittifakları, milletimizin istiklal ve istikbalini düşünenler tarafından oluşturulan Cumhur İttifakı’nı karıştıranlar, Milliyetçi Hareket Partimizin sergilediği duruşu anlayamazlar. Gayesi ne yapıp edip barajı geçmekten ibaret olanlar; bizim vatanın selameti için oluşturduğumuz milli cepheyi anlayamazlar.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Filistin halkı ve Kudüs yalnız değildir” 09.05.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.05.2018 > 139 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD’nin İsrail’deki büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararı hakkındaki bir soruya verdiği cevapta, kararın yok hükmünde olduğunu vurgulayarak, “Filistin halkı yalnız değildir. Hangi ülke ne kararı alırsa alsın; İsrail istediği işgal politikalarını istediği şekilde devam ettirirse ettirsin; Filistin halkı y

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Vakıf Haftası ve Restorasyonu Tamamlanan 250 Eserin Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 09.05.2018 > 140 kez okundu.

“Bizim vakfiyelerimiz evrensel insani değerleri temsil eder” Başbakan Binali Yıldırım, Fransa'daki "Kur'an-ı Kerim tartışmasına" ilişkin, 300 kendini bilmezin imzasıyla yayımlanan bildirinin bir cehalet manifestosu olduğunu söyledi.

> Makalenin devamı

İran’ı ambargolarla boğacaklar… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.05.2018 > 136 kez okundu.

Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, kendisinden önceki ABD Başkanı Barack Obama döneminde 2015 yılında İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin'in de imzaladığı anlaşmadan tek taraflı olarak çekileceğini duyurarak, bölgedeki ateşe benzin dökmüş oldu. Aslına bakılacak olursa Trump’tan böyle bir hamle bekleniyordu.

> Makalenin devamı

Uçuştan önce turisti bulalım… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.05.2018 > 142 kez okundu.

Hemen her turizm sezonunda Çin ve Çin’den Türkiye’ye geleceği söylenen turistler gündem oluşturuyor. Bu sezon da Çin’den Türkiye’ye 1 milyon turist beklentisi öne çıktı. Bu konuda ilgililer yoğun bir çalışma sürdürüyor. Yapılan çalışmaların özüne bakalım:

> Makalenin devamı

VAKIFLAR, VAKIFNAMELER VE PADİŞAHLARIN VAKIFLARLA İLGİLİ DUA VE BEDDUALARI - Necdet BAYRAKTAROĞLU
 Tarih: 09.05.2018 > 142 kez okundu.

Vakıflar, yüzyıllar boyunca din, dil, ırk farkı düşünmeden, hiçbir canlı ayrımı yapmaksızın herkese gönül veren, sevgi sunan, fertler arasında onurlu bir yardımlaşma ve dayanışma yoluyla hayrdan, hayrata, hayrattan hayata köprü olarak hizmet gayesiyle kurulmuş olan müesseselerdir.

> Makalenin devamı

Menbiç’te yeni bir Amerika oyunu mu?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 07.05.2018 > 163 kez okundu.

Son günlerdeki bir endişemizi aktaralım: Seçim derdine düşüp, ekonomideki sıkıntıları ve dış konuları unutmayalım. Ekonomideki dengesizlikler ve sıkıntılar önlenemiyor. Dolar aldı başını gidiyor. Enflasyon çift hanelerde bayram ediyor. Çarşı-pazardaki pahalılık devam ediyor. Ramazan öncesi et fiyatları yeniden yükselişe geçti. Ekonomideki gelişme

> Makalenin devamı

MEÇHÛLDEN ÇEŞİTLEMELER - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 05.05.2018 > 208 kez okundu.

Yaşanan her türlü güçlükler, problemler ve sıkıntılara rağmen dünya dönmeye devam ediyor. Her sabah dünya yeniden kuruluyor ve her akşam 'yarı ölüm' vakası yaşanıyor. Bu durum kıyamete kadar da devam edecek... Biliriz aslında bilmesine de...

> Makalenin devamı

Ermenistan adeta felç geçiriyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.05.2018 > 111 kez okundu.

Bizi takip eden okurlarımız anımsayacaklardır: Geçenlerde Ermenistan ile ilgili yazdığımız bir yazıda “Ermenistan’da neler oluyor?” diye sormuş ve komşuda çok önemli gelişmelerin olduğuna değinmiştik.

> Makalenin devamı

Bölgemiz barut fıçısı gibi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.05.2018 > 133 kez okundu.

İsrail, İran’ın güçlenmesini ve özellikle de Suriye’de kalıcı olmasını önlemek için her türlü hesabı yapıyor. Amerika’yı da yanına alan İsrail’de Başbakan Netunyahu’ya savaş yetkisi de verildi.

> Makalenin devamı

Amerika için varsa yoksa İsrail… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.05.2018 > 134 kez okundu.

Başta Suriye konusu olmak üzere, bölgemizdeki Amerikan etkinliği ve İran düşmanlığının altında yatan en önemi gerçek, İsrail’in güvenliğidir. Amerika, bu nedenle İran’a karşı olan yaptırımların devamında kararlılık gösteriyor. İran’ın daha da zayıf düşmesi için planlar yapıyor.

> Makalenin devamı

Okumayı neden sevmiyoruz?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.05.2018 > 142 kez okundu.

Birçok yerde kitap fuarları açılıyor. Okuma alışkanlığı edinmemiz açısından bu fuarların faydalı olduğunu da düşünüyoruz. Ancak, bütün bu hareketliliğe rağmen kitap okuma alışkanlığı edinemediğimizi de bir gerçek olarak karşımızda duruyor.

> Makalenin devamı

İslam Dünyası’na örnek olur mu? - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.05.2018 > 123 kez okundu.

Kuzey Kore ile Güney Kore arasında 1950’den bu yana savaş, kırgınlık, ayrışma, tehdit ve küskünlüklerin sona ereceği adımların atılması barış adına önemlidir. Yıllardır beklenen barış görüşmelerinin başarılı ile sonuçlanmış olmasını da dünya barışı adına memnuniyetle karşıladığımızın altını çizelim.

> Makalenin devamı

Türkiye,en riskli bölgede bulunuyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.05.2018 > 139 kez okundu.

Hazırlanan bir dünya raporunda Ortadoğu’nun en riskli bölge olduğu, Türkiye’nin de bu bölgede en riskli ülkeler arasında ön sırada yer aldığı belirtildi. Özetle, Türkiye dünyanın en riskli bölgesinde yer alıyor. Rapora geçmeden önce söyleyeceklerimiz var:

> Makalenin devamı

DURMUŞ ZAMAN SÖZLERİ - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 03.05.2018 > 157 kez okundu.

Bozuk olmayan şey, katiyen tamir edilemez. Bağnazlık ve saplantı, kimde olursa olsun çok kötü... Birinin gol niye atması istenmez? Hadi çıkın işin içinden... Delilerle uğraşmak, akıllılarla uğraşmaktan daha iyidir. Hiç kimse taşıyamayacağı yükle imtihana tabi tutulmaz.

> Makalenin devamı

Ermenistan’da neler oluyor?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.05.2018 > 139 kez okundu.

Yanı başımızdaki Ermenistan kaynıyor. Başkanlıktan vaz geçip, parlamenter sisteme dönen Ermenistan’daki olaylar için yapılan yorumlarda “Koltuk hırsı kaybettirdi” yorumları yapılıyor.

> Makalenin devamı

Sınırımız yeni bir terör tehdidi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.05.2018 > 148 kez okundu.

Geçenlerde yazdığımız bir yazıda “Seçimlere dalıp, dışarıda olan bitenleri unutmayalım” diye yazmıştık. Biz, içerideki sorunlarımızla uğraşırken, dış güçler ev sınırımızdaki teröristler bunu fırsat bilerek sinsi hesapların içinde bulunuyor.

> Makalenin devamı

‘’ALLAH’IN YERYÜZÜNDEKİ SÜVARİLERİ TÜRKLER…’’ - Emrah BEKÇİ
 Tarih: 03.05.2018 > 152 kez okundu.

Temel bir Türk soyu olan ‘Yueşi’lerin yazılarını okuyan tanınmış Alman şarkiyatçısı Von O. Müller, dünyanın rengini değiştiren temek göçlerin nasıl başladığını şöyle anlatır:

> Makalenin devamı

Siyasete dalıp, dışarıyı unutmayalım… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 25.04.2018 > 125 kez okundu.

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan partili Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimler için geriye sayım başladı. Şimdi bütün gözler “Kim Cumhurbaşkanı olacak, hangi partiler ne kadar oy alacak?” hesaplarına çevrildi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü 24.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 25.04.2018 > 102 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî bir ziyaret için Türkiye'de bulunan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde akşam yemeğinde bir araya geldi.

> Makalenin devamı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 22.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 22.04.2018 > 155 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Münasebetiyle Yayımladığı Mesaj. 23 Nisan 2018
 Tarih: 22.04.2018 > 148 kez okundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi 98 yıl önce muazzam ve muhterem bir iradenin mahsulü olarak Ankara’nın Ulus Semtinde tek katlı taş binada dualarla ve büyük umutlarla açılmıştı.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, “Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri – Milletvekilleri - İl Başkanları Müşterek Toplantısı” sonrasında yaptıkları basın açıklaması. 21 Nisan 2018
 Tarih: 22.04.2018 > 155 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Milletvekilleri ve İl Başkanları bugün müşterek bir toplantıyla Kızılcahamam’da biraraya gelmişlerdir. Türkiye’nin önündeki temel siyasi gündem ve gelişmeler her boyutuyla değerlendirilmiş, takip ve temini gerçekleştirilecek stratejik planlamalar samimiyetle ve insicam halinde ele alınmış

> Makalenin devamı

“Seçim konusunda MHP ile önceden görüşme söz konusu değil” 21.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 22.04.2018 > 154 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV’de yayınlanan “Seçim İşleri Özel” programında seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihine alınması ile ilgili olarak, “Cumhur ittifakını beraber olgunlaştırdığımız müttefikimizin bu açıklaması durumu değerlendirmemizi gerektirdi. Değerlendirdik ve böylece buraya geldik. Yoksa önceden böyle bir görüşme, sufle söz konusu değil” ded

> Makalenin devamı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 22.04.2018 > 142 kez okundu.

Sayın Başbakanımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladıkları mesaj aşağıdadır: 23 Nisan 1920, tarihimizin dönüm noktasıdır.

> Makalenin devamı

Şimdi de 100 bin imza karmaşası… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 22.04.2018 > 148 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığına aday olacaklar için istenilen 100 bin imza konusunda noter koşulu kaldırıldı. Aday olacaklar imzaları seçim kurlarına verecek. AK Parti Genel Başkan Yardımcılarından Hayati Yazıcı daha önce yaptığı bir açıklamada bu konuya açıklık getirmişti. Ancak, konu ile ilgili bazı kuşkular ve sıkıntıların olduğu da görülüyor.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile İlgili Mesajı
 Tarih: 22.04.2018 > 149 kez okundu.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, ulusal egemenliğin ilan edildiği bu anlamlı günde, geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.

> Makalenin devamı

“Türkiye-Rusya arasındaki sıcak ilişkiler, Avrupa ve ABD’nin Balkanlar ve Ortadoğu’daki soğuk stratejilerini ve bu bölgelerdeki gelir kaynaklarını eritiyor” - BASAM BAŞKANI Rifat SAİT:
 Tarih: 21.04.2018 > 157 kez okundu.

AK Parti 24.Dönem İzmir milletvekili ve Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rifat Sait, Balkanlarda yüz yıllardır süren Türk-Rus gerginliği, Avrupa ve ABD’nin işine gelmiştir. Türkler ve Ruslar birbirleriyle savaşıp kan akıttıkça, Avrupa ve ABD, Balkanların gelirini paylaşarak kendi taraflarına akıtmışlardır. Bu durum Ortadoğu içi

> Makalenin devamı

UZAKTAN GELEN UĞULTULAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 21.04.2018 > 176 kez okundu.

Gâvura kızıp oruç bozmanın âlemi yok. Şu âlem öyle geri ki… Bilmeyen hiç kimse yok... Mikrobun mikroba zararı olmazmış! Öyle diyorlar… Bir dost der ki: Yaşadığın hayat, hatıraların kadardır. Bırakın, bırakın; 'inanmayanları' kendi hallerine bırakın! Kervanın yükü kıymetli ise havlayan köpekler de çok olur. Takmayın bazı şeyleri kafanıza... Be

> Makalenin devamı

“Seçimlerin 24 Haziran 2018, Pazar günü yapılmasına karar verdik” 18.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.04.2018 > 137 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi kabulünde milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin erkene alınmasıyla ilgili teklifi değerlendirdiklerini belirterek, “Seçimlerin 24 Haziran 2018, Pazar günü yapılmasına karar verdik” dedi.

> Makalenin devamı

Suriye’de değişen ne oldu?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.04.2018 > 124 kez okundu.

Amerika’nın müttefikleri Fransa ve İngilere ile birlikte “kimyasal silah kullanıyor” diyerek Suriye’ye karşı yaptıkları füze saldırısı sonrası kafalardaki soru şu: “Esad’a bir şey olmadı. Rusya yine ayakta ve daha güçlenmiş durumda. Bu saldırı neyi değiştirdi?”

> Makalenin devamı

Türk Dünyası 21.kez Yalova’da kucaklaşacak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.04.2018 > 139 kez okundu.

Yalova Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (YAFEM),her yıl geleneksel hale getirdiği Türk Boyları Kültür Şöleni'nin 21.cisi Her yıl olduğu gibi Yalova’da gerçekleştiriyor. 16-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan bu şölende ayrıca Türk Dünyası Basın Mensupları Buluşması da gerçekleşecek.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi kabul etti 18.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.04.2018 > 118 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma metni. 17 Nisan 2018
 Tarih: 18.04.2018 > 132 kez okundu.

Muhterem Arkadaşlarım, Değerli Misafirler, Sayın Basın Mensupları, Bu haftaki Meclis Grup Toplantımıza başlarken saygın heyetinizi hürmetle, muhabbetle selamlıyorum. Ekranları başında bizleri izleyen her vatandaşıma en derin şükranlarımla birlikte canı gönülden selamlarımı iletiyorum.

> Makalenin devamı

“Suriye’de silah denemeleri yapıyorlar…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 16.04.2018 > 144 kez okundu.

Trump ve müttefikleri Suriye’ye operasyon yapacaklarını söylemelerinden sonra bunun sadece bilgisayar oyunu olduğunu ve güç gösterisine döneceğini söylemiştik. Daha doğrusu, yeni silahların Suriye’de deneneceğini görmüştük.

> Makalenin devamı

Türkiye, denge unsuru olabilir mi?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 14.04.2018 > 147 kez okundu.

Suriye’deki kimyasal saldırı sonrası baş gösteren krizin BM gündeminde de çözülememesi ve ABD ile Rusya liderlerinin art arda gelen karşılıklı şiddet ve tehdit içeren açıklamaları sonrası 3. Dünya savaşı söylemleri giderek daha yüksek bir sesle dillendirilmeye başladı.

> Makalenin devamı

YEREL BASINDAN, MEHMETCİĞE MORAL ZİYARETİ… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 14.04.2018 > 146 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 20 Ocak ‘ta, Afrin’i terör örgütlerinden temizlemek için başlattığı “ Zeytin Dalı” harekâtında sağlanan başarının izleri, Muğla, Aydın ve Denizli medya çalışanları tarafından gözlemlendi.

> Makalenin devamı

UÇUK KAÇIK SORULAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 14.04.2018 > 200 kez okundu.

Âşıklar 'gül'ü nasıl tanımlarlar? Yağmurun ağlaması nasıl olur? Cevap aramayan soru olur mu? 'Deli rüzgâr' ne getirir dersiniz? Asfaltlar hangi dili konuşurlar? Yürek yanar da... Beyin niye yanmaz? "Salına salına suya gidenler"in dönüşü nasıl olur? Öküzün 'sosyal' olanı ve 'asosyal' olanı var mıdır? Gül yaprağı ile gülün dikeni arasında na

> Makalenin devamı

“Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler” 12.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 13.04.2018 > 156 kez okundu.

Başkentray Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiç endişe etmeyin, sağda solda konuşulanlara bakmayın. Türkiye emin adımlarla yoluna devam ediyor. Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler. Biz yolumuza kararlı bir şekilde devam ediyoruz” dedi.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Cuma Namazını Taşpınar Hacı Veli - Hanım Erdem Camisi'nde kıldı. Yıldırım, gazetecilere açıklama yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 13.04.2018 > 139 kez okundu.

"Bölgede kalıcı barışa yönelik bugüne kadar yapılan faaliyetleri akamete uğratacak girişimlerden uzak durulmalıdır" Başbakan Binali Yıldırım, Gölbaşı ilçesi Taşpınar Mahallesi'ndeki Hacı Veli-Hanım Erdem Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

> Makalenin devamı

Dikkatli ve uyanık olma zamanı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.04.2018 > 133 kez okundu.

Bölgemizde savaş rüzgârları esiyor. İki süper güç karşı karşıya ve neredeyse savaş koptu kopacak. Bu satırlar yazılırken savaş tamtamları çalıyordu. Akdeniz’de savaş gemileri kaynamaya başlamıştı. Tehditler ard arda uçmaya başladı ve savaş naraları piyasaları da vurmaya başladı. Kafalardaki soru:

> Makalenin devamı

Bölgede Amerikan planları bozulunca… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.04.2018 > 153 kez okundu.

Özellikle son dönemde ABD’nin ve batılı güçlerin gerek Suriye’de yaşanan olaylarda istedikleri sonuçlara ulaşamaması gerek Ortadoğu’da istediği planları devreye koyamaması gerekse ekonomik anlamda özellikle Çin’e karşı zor duruma düşmesi tüm planların gözden geçirilmesine neden olmuş görünüyor.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın "Miraç Kandili" Mesajı
 Tarih: 13.04.2018 > 135 kez okundu.

İslam Aleminin en kutsal gecelerinden biri olan Miraç Gecesi, Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabulü anlamına gelen Recep ayının 27. gecesidir. Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu Miraç Kandil’imiz mübarek olsun, bu miraç gecemizin Ülkemiz ve İslam Aleminin miracı olması dileği ile

> Makalenin devamı

“Roman kardeşlerimize olan sevgimizi sadece sözde bırakmadık” 11.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.04.2018 > 134 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Büyük Roman Buluşması’nda yaptığı konuşmada, “Roman kardeşlerimize olan sevgimizi, muhabbetimizi sadece sözde bırakmadık. Ülkemizin çok önemli bir rengi olarak gördüğüm Roman kardeşlerimize yönelik olarak mevzuata yansımış olan uygulamaları ortadan kaldırdık” dedi.

> Makalenin devamı

“İnsani diplomasiyi dış politikamızın merkezine yerleştirdik” 10.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 10.04.2018 > 150 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİKA yönetici ve ülke koordinatörlerini kabulünde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en sıkıntılı zamanlarında dahi kalkınma yardımlarını artırdığına dikkat çekerek, “Ülkemizin kalkınma yardımları konusunda gösterdiği samimi duruş, uluslararası kuruluşların ilgisini de üzerine çekmiştir. Herkes yardım adı altında siyasi ve ticari

> Makalenin devamı

İttifak çalışmaları hızlanırken… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 10.04.2018 > 128 kez okundu.

AKP ve MHP’nin Cumhurbaşkanlığı’na dönük “Cumhur ittifakı” “Milli ve yerli” adı altında milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde birlikte hareket edeceği kesinleşirken, karşı blok’unda yer alan muhalefet partilerinin oluşturacağı ittifak için de “vatan ittifakı” adı seslendirilmeye başlandı.

> Makalenin devamı

“Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasının önünde kimse duramayacaktır” 10.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 10.04.2018 > 153 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, dünyada ırkçı siyasetin yükselişe geçip de, huzur ve refahın arttığı bir ülke örneği bulunmadığına dikkat çekerek, “Biz kimsesizlerin kimsesi olmayı, mağdura destek vermeyi, zalime karşı mazlumun yanında yer almayı, garip gurebayı desteklemeyi kendisine şiar etmiş bir mille

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinatörlerini kabul etti. - TC Başbakanlık
 Tarih: 10.04.2018 > 152 kez okundu.

Başbakan Yıldırım, TİKA koordinatörlerini kabul etti Başbakan Binali Yıldırım, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) koordinatörlerini kabul etti.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma metni. 10 Nisan 2018
 Tarih: 10.04.2018 > 173 kez okundu.

Muhterem Arkadaşlarım, Değerli Misafirler, Sayın Basın Mensupları, Haftalık olağan Meclis Grup Toplantımıza başlarken aziz heyetinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. An itibariyle, bizleri dinleyen, bizleri izleyen, dua ve destekleriyle mücadelemize şevk ve heyecan katan yurdumun her güzel insanına, her vatandaşıma gönülden selamlar

> Makalenin devamı

ÜLKÜCÜYE UMUTSUZLUK HARAMDIR - Gazi KARABULUT
 Tarih: 09.04.2018 > 157 kez okundu.

Söz, “ruhlardaki vecdi sonsuz bir dereceye yükseltmek için ulaşılmak istenilen çok cazibeli bir hayali” yeniden hatırlatmak ister gibi bir titreyip kendimize gelmenin ikazını gündeme taşıyor. Sözün sahibi, Ülkücü Yazarlar Derneği Genel Başkanı Dr. Hayati BİCE.

> Makalenin devamı

"Halk Şiirimizin Zirvesi Karacaoğlan” Özel Bir Etkinlikle Anılıyor… - Cafer VAYNİ
 Tarih: 09.04.2018 > 177 kez okundu.

Etkileyici bir dil ve duygu evreni kurduğu şiirleriyle Türk halk şiiri geleneğinde çığır açan,1606'da doğduğu,1679'da ya da 1689'da öldüğü sanılan, yaşamı ve nereli olduğu üstüne değişik görüşler öne sürülen 17. Yüzyıl halk şairi Karacaoğlan’ın şiiri başta olmak üzere çeşitli yönleriyle ele alınacağı "Halk Şiirimizin Zirvesi Karacaoğlan” özel etki

> Makalenin devamı

“Elini taşın altına koyan iş dünyamızın temsilcileriyle omuz omuza ülkemizi hedeflerine ulaştırana kadar durmayacağız” 09.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.04.2018 > 153 kez okundu.

Proje Bazlı Teşvik Sistemi Tanıtımı ve 2017 Yılında Hazırlıkları Tamamlanan Yatırımlara Teşvik Belgesi Dağıtım Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elini taşın altına koyan iş dünyamızın temsilcileriyle omuz omuza ülkemizi hedeflerine ulaştırana kadar durmayacağız. Atalarımız, ‘at binenin, kılıç kuşananın’ der. Biz bu anlayışla ülkemizi yönet

> Makalenin devamı

Türk Polis Teşkilatı Kuruluş Yıldönümü 09.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.04.2018 > 160 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Nisan Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’a gönderdikleri mesajları aşağıda sunulmaktadır: “Milletimizin emniyetinin ve huzurunun güvencesi Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

> Makalenin devamı

Çini turist yoğunluğu bekleniyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.04.2018 > 146 kez okundu.

Turizmle ve özellikle de Çinli turistlerle yazdığımız yazılarda “Çini turist güneş ve deniz turizminden uzak kalıyor. Daha çok tarihi ve kültürel hareketliliği seviyor. Çinli turistler için Türkiye bu açıdan iyi tanıtılabilirse bir hazine niteliğindedir” demişizdir.

> Makalenin devamı

Feto’nun Balkanlardaki durumu ve Kosova örneği - Rifat SAİT; 24.Dönem İzmir milletvekili, BASAM (Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi) Başkanı
 Tarih: 09.04.2018 > 142 kez okundu.

Bu makaleyi uzun süredir yazmak istiyordum. Kosova’daki Feto terör örgütünün altı üyesi MİT tarafından paketlenip, Türkiye’ye kargo edilince yazmak zaruret oldu. Zira ülkemiz aleyhine Kosova başta olmak üzere Balkanlarda ciddi olumsuz algılar oluşturmaya başladılar. Özeleştiri yapacağım, zira bunda ben dâhil hepimizin suçu var. Neden mi?

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın "Polis Haftası" Mesajı - Prof. Dr. Sami ÖZCAN
 Tarih: 09.04.2018 > 140 kez okundu.

Ülkemizin her bir yanında, tüm yurttaşlarımızın can ve mal güvenliği ile huzur ve asayişi temin etmek için vazife yürüten emniyet mensuplarımızın Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Yıl dönümünü en içten dileklerimle kutlarım. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize şükranlarımı sunarım.

> Makalenin devamı

“Terörle arasına mesafe koymayanın yeri parlamento değildir” 08.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 08.04.2018 > 151 kez okundu.

AK Parti Siirt İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terörle, terörizmle ve şiddetle arasına mesafe koymayanın yeri parlamento değildir. Belediyenin kepçesini, kamyonunu, aracını, imkânlarını sokak çetelerinin emrine verenlerin yeri de başkanlık koltuğu değildir. Bu milletin tek bir kuruşunun dahi bölücü örgütün kasasına gitmesi

> Makalenin devamı

Seçmenin tercihi değişiyor mu?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 08.04.2018 > 149 kez okundu.

AK Parti-MHP ittifakından sonra muhalefet cephesinde de ittifak çalışmalarına hız verildi. Seçmenin tercihinin değişime uğradığı gerçeğini göz önene alan siyasi partiler, kendilerini bu açıdan yenilemeye çalışıyor.

> Makalenin devamı

DEDE KORKUT HİKAYELERİNDE DEĞERLER EĞİTİMİ - Gazi KARABULUT
 Tarih: 08.04.2018 > 253 kez okundu.

Destanlar, bir milletin kendi kültüründen beslenerek ortaya çıkardığı, olağanüstü tutumlarla beslendiği, geçmişine ait izler barındırdığı metinlerdir. “Nesilden nesile aktarılan ve bir milli kahraman veya ait olduğu toplumca sevilen kişilerin hayatlarını, mücadelelerini, sözlü veya yazılı şiirimsi bir dille anlatan manzumelerdir .” (Eroğlu, 996.39)

> Makalenin devamı

Şimdi de Afgan mülteci akını… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 08.04.2018 > 150 kez okundu.

Suriye iç savaşından kaçan 3.5 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapan Türkiye şimdi de İran sınırından yeni bir göç dalgası ile karşı karşıya bulunuyor. 3 milyon Afgan mülteci, dağları aşarak Avrupa’ya ulaşmaya çalışıyor. Sadece 2018 yılı içinde 16 bin kaçak göçmene işlem yapılmış durumda...

> Makalenin devamı

FIRTINAYLA GELENLERDEN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 08.04.2018 > 164 kez okundu.

Şu garip dünyada eşekleri bile kullanan köpeklerin olması ne garip... Tüm dünyaları, kendilerine ördükleri kafes içi olanlar; biliniz ki dışınızda da hayatlar var... Allah sağlık versin de hep çalışalım… ‘Çalışmak’ insanı biraz yorsa bile, zihni gençleştiriyor.

> Makalenin devamı

Trump’un açıklamalarının şifresi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 08.04.2018 > 154 kez okundu.

ABD Başkanı Trump ne demişti: “Suriye’den askerlerimizi çekeceğiz” Başkanın bu sözleri şaşırtıcı olmuştu. Hatta Pentagon, bu sözlerden sonra Suriye’ye asker göndermeye devam etti. Bu satırlar yazılırken 2 bin Amerikan askerinin daha Menbiç ve diğer yerlere konuşlanmak üzere gönderileceği haberleri geliyordu.

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ Akıncı: “Gerçekten bir yol ayrımına geldiğimiz açık ve nettir"
 Tarih: 08.04.2018 > 150 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 16 Nisan’daki liderler buluşmasının herkesin ayrı ayrı yollara mı gideceği yoksa birlikte mi yürüneceğini görme açısından önemli olduğunu söyledi.

> Makalenin devamı

Türkiye-Rusya-İran üçlü zirvesinde Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması vurgusu 04.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 04.04.2018 > 157 kez okundu.

Türkiye-Rusya-İran üçlü zirvesi sonrası yayınlanan ortak açıklamada, üç ülke liderinin, Suriye’nin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne olan kuvvetli taahhütlerini yineledikleri belirtilerek, “Terörle mücadele kisvesi altında sahada yeni gerçeklikler yaratılmasına dair her türlü girişimi reddetmiş, Suriye’nin egemenliği ve toprak bütünlüğü ile komşu

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, ATO Congresium'da, Engelli Vatandaşların EKPSS ve Kura Yöntemiyle Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Törenine katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 04.04.2018 > 173 kez okundu.

"Engel tanımayan mutlu bir ülke için gece gündüz demeden daha çok çalışacağız" Başbakan Binali Yıldırım, ATO Congresium'da Engelli Vatandaşların EKPSS ve Kura Yöntemiyle Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni'nde yaptığı konuşmada, engellilerin kamuya yerleştirilmesine ilişkin kurallar hakkında bilgi verdi ve 329 engelli vatandaşın kura il

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Merhum Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’in Vefatının 21. sene-i devriyesinde Anıtmezar’da yapmış oldukları konuşma metni. 4 Nisan 2018
 Tarih: 04.04.2018 > 158 kez okundu.

Aziz Dava Arkadaşlarım, Muhterem Ülküdaşlarım, Değerli Basın Mensupları, Hepinizi saygılarımla selamlıyorum. Ebediyete irtihalinin 21. yıldönümünde merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i dualarımızla, özlemlerimizle anmak maksadıyla kabri başındayız. Onu rahmet, minnet, Fatihalarla yad ediyoruz.

> Makalenin devamı

“Suriye’de huzur ve güvenliğin sağlanması noktasında Rusya ile beraber çalışmayı sürdüreceğiz” 03.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.04.2018 > 138 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Suriye’de Rus dostlarımızla birçok temel konuda aynı endişeleri paylaşıyoruz. Suriye'nin geleceğinin DEAŞ, YPG, PYD gibi proje terör örgütlerine bırakılmayacak kadar önemli olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede, ortak çıkarlarımıza odaklanarak iş b

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile görüştü. - TC Başbakanlık
 Tarih: 03.04.2018 > 143 kez okundu.

Yıldırım, Bahçeli görüşmesi Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Bahçeli'nin TBMM'deki makamında bir araya geldi. Bahçeli, Başbakan Yıldırım'ı kapıda karşıladı.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 3 Nisan 2018
 Tarih: 03.04.2018 > 175 kez okundu.

Değerli Milletvekilleri, Saygıdeğer Misafirler, Medyamızın Saygın Temsilcileri, Haftalık olağan Meclis Parti Grup Toplantımıza başlarken mümtaz heyetinizi saygılarımla selamlıyorum.

> Makalenin devamı

SİYASî HAYAT ÜZERİNE TESPİTLER - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 03.04.2018 > 198 kez okundu.

Siyaset dünyasında ‘vefa’ kavramı yoktur. Ülkemde siyasî parti kurmak, ‘turşu’ kurmaktan kolaydır. Siyasette ‘dostluk’ olmaz. Siz dostluğu siyaset dışında arayın. En kötü dalkavuklar ve kuyruk sallayıcılar siyaset dünyasında yaşarlar.

> Makalenin devamı

İhracat yükseliyor ama… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.04.2018 > 169 kez okundu.

Geçtiğimiz Mart 2018’de ihracatımızdaki artış için “Bir Cumhuriyet rekoru” deniliyor. Yapılan açıklamada Mart’ta ihracat 15 milyar 106 milyon liraya yükseldi. İhracatımızdaki rekorun küçümsenmemesi gerektiği görüşündeyiz.

> Makalenin devamı

“Eğitim altyapısında gerçekleştirilen devrimi içerikte de hayata geçireceğiz” 02.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 02.04.2018 > 167 kez okundu.

İstanbul’da yapımı tamamlanan okulların açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz yıl yüzde 7,4 büyüme kaydedebildiysek, ihracatımızı Şubat ayı itibariyle 160 milyar dolara çıkartabildiysek, kriz tellallarının tüm çabalarına rağmen hedeflerimize kararlılıkla ilerliyorsak, bölgemizde ve dünyada giderek daha etkin bir güç hâline gel

> Makalenin devamı

Sağ gösterip sol vurmak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.04.2018 > 144 kez okundu.

ABD Başkanı Trup’un “Suriye’den çekileceğiz “açıklamasının yankıları sürüyor. Ani kararlar ve çıkışlarla dikkat çeken Trump’un bu açıklamasından sonra tam tersi Suriye’ye takviye güç göndermesi “Sağ gösterip, sol vuruyor” dedirtiyor. Belki de isteyerek şaşırtmaca yapılıyor.

> Makalenin devamı

Fransa.. İflâh Olmaz Aşüfte - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 02.04.2018 > 164 kez okundu.

Türkler ile Fransızlar arasındaki ilişkilerin başlangıcı Attila’ya kadar uzanır. Avrupa Hunlarının efsanevî hakanı Attila 451 yılında ordusu ile gidip Fransa’nın ortasına tuğunu dikmiş ve Türk-Fransız ilişkileri de böylece tarih sayfalarını meşgul etmeye başlamıştır.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Konya Milletvekili Sayın Mustafa KALAYCI’nın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 1 Nisan 2018
 Tarih: 01.04.2018 > 155 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi tarih yazmakta, ülküleri bir yıldız gibi parlamaktadır. Allah’a şükürler olsun ki, 18 Mart 2018 tarihinde 12’inci Olağan Büyük Kurultayı’mızı muazzam bir katılım, eşsiz bir heyecan atmosferi içinde gerçekleştirdik. Ne kadar sevinsek azdır, ne kadar gururlansak eksik kalacaktır.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin Tire 6. Olağan Kongresi’nde konuştu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 01.04.2018 > 166 kez okundu.

“Türkiye'nin her alandaki şahlanışı içeride ve dışarıda bazı çevreleri rahatsız ediyor” Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Tire İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, AK Parti'de bayrak yarışının farklı olduğunu ve başka partilere benzemediğini dile getirdi.

> Makalenin devamı

“Haklı davalarında sonuna kadar Filistinli kardeşlerimizin yanında yer almayı sürdüreceğiz” 31.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 01.04.2018 > 177 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ümraniye İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “İsrail, Filistin’de uyguladığı zulmün altında kalacaktır. Haklı davalarında sonuna kadar Filistinli kardeşlerimizin yanında yer almayı sürdüreceğiz” dedi.

> Makalenin devamı

Al birini, vur ötekine… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 01.04.2018 > 164 kez okundu.

ABD Başkanı Trump’un sürpriz şekilde Amerikan güçlerini Suriye’den çekeceğini açıklamasının yankıları sürüyor. “Bırakalım başkaları uğraşsın, bu ağır yükü biz çekemeyiz” diyen Trump ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile konuşmadan önce yaptığı görüşmenin önemi de bu şekilde açığa çıkmış bulunuyor.

> Makalenin devamı

“Bizim için Kandil neyse Sincar da odur; bir gece ansızın oraya da gireriz” 30.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 30.03.2018 > 134 kez okundu.

AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tespit ettiğimiz her teröristi etkisiz hâle getirmek, milletimize karşı sorumluluğumuzun bir gereğidir. Irak’ta bölücü terör örgütünü üstlendiği yerlerden çıkarmak ve faaliyetlerini tamamen sona erdirmek kararındayız. Irak Hükûmeti, Sincar başta olmak üzere, çeşitli bölgelerde bu

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, Kovaçi Şehitliğini ve Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in kabrini ziyaret etti. - TC Başbakanlık
 Tarih: 30.03.2018 > 125 kez okundu.

Başbakan Yıldırım Bosna Hersek’te Başbakan Binali Yıldırım, Kovaçi Şehitliği'ni ve Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in kabrini ziyaret etti.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Konya Milletvekili Sayın Mustafa KALAYCI’nın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 30 Mart 2018
 Tarih: 30.03.2018 > 133 kez okundu.

Bugün bir gazetede yer alan “MHP’nin talepleri AKP’lileri bıktırdı” başlığıyla verilen haberin gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamakta olup, tamamen uydurmadır.

> Makalenin devamı

Nevruz çiçeğinin anlamı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 30.03.2018 > 127 kez okundu.

Nevruz Bayramı ile ilgili yazımızı geç de olsa sizlerle buluşturuyoruz. Yoğun gündem nedeni ile geciken bu yazımızı çok değerli arkadaşımız Türk Dünyası Uzmanı Dr.Shurubu Kayhan kaleme almış,bizimle de paylaştı. Değişik açılardan ele alınan ve Türklerin öz be öz bayramı niteliği taşıyan Nevruz’un çiçeklerinin ele alındığı bu yazıyı beğenerek okuyac

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdic ile Bosna Hersek Parlamentosu'nda ortak basın toplantısı düzenledi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 29.03.2018 > 174 kez okundu.

“Türkiye, NATO üyeliği konusunda Bosna Hersek'in yanında yer alacak ve tam üyelik sürecini destekleyecektir” Başbakan Binali Yıldırım, Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdic ile Bosna Hersek Parlamentosu'nda baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin soru

> Makalenin devamı

Soest Türk Kültür Merkezi kongresi gerçekleşti - HTF
 Tarih: 29.03.2018 > 172 kez okundu.

Soest Türk Kültür Merkezi 10. olağan kongresi üyelerinin katılımı ile teşkilat binasında gerçekleştirildi. Kuran- ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede divan kurulu şu isimlerden oluştu: Sadettin Şimşek (divan başkanı, Hollanda Türk Federasyon Genel Muhasibi), Muammer Bilgişli (divan üyesi, Rotterdam Versaar Başk

> Makalenin devamı

Bir tiyatro aşkı ve “Komşu Köyün Delisi…” - Necdet Sivaslı
 Tarih: 29.03.2018 > 244 kez okundu.

Turgutreis Belediye Konservatuar Derneği Tiyatro Grubu’nun çalışmalarını yakından takip edenlerdeniz. 27 Mart Tiyatro Günü nedeni ile bu grubun Dernek Başkanı Erdal Kadeifçi ve sahne sorumlusu eşi Zerrin Kadeifçi bizi yeni oyunları “Komşu Köyün Delisi” ne davet ettiler.

> Makalenin devamı

MGK Bildirisi: “Münbiç'teki teröristler bölgeden uzaklaştırılmazsa Türkiye inisiyatif kullanmaktan çekinmeyecektir” 28.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.03.2018 > 192 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen MGK toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada, “Münbiç'teki teröristlerin bir an önce bölgeden uzaklaştırılması gerektiği, aksi takdirde Türkiye'nin, diğer bölgelerde olduğu gibi burada da bizzat inisiyatif kullanmaktan çekinmeyeceği belirtilmiştir. Fırat'ın doğusundaki Suriye topraklarınd

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu (YOİKK) tanıtım toplantısına katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 28.03.2018 > 157 kez okundu.

“İş yapmaya, üretmeye, istihdam oluşturmaya devam diyeceğiz” Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu (YOİKK) 2017-2018 Reformu tanıtım programındaki konuşmasında, yatırımla ilgili alınan kararların ve tedbirlerin tanıtımının yapılacağını söyledi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Celal ADAN’ın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 28 Mart 2018
 Tarih: 28.03.2018 > 155 kez okundu.

18 Mart 2018 günü; hem partimiz hem de milletimiz için tarihi bir gün yaşanmış ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin 12. Olağan Kurultay’ı büyük bir coşku içinde düzenlenmiştir.

> Makalenin devamı

AB ile samimiyet sınavı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 28.03.2018 > 156 kez okundu.

Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) zirvesi yine “samimiyet ve güven sınavı” olarak sonuçlandı. Zirve sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

> Makalenin devamı

“Türkiye ve AB uzun süreli stratejik ortaktır” 26.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.03.2018 > 158 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Varna’da gerçekleştirilen Türkiye-Avrupa Birliği Zirvesi sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında, “Küresel bir güç olma iddiasındaki Avrupa'nın Türkiye'yi genişleme politikalarının dışına itmesi vahim bir hata olacaktır. Türkiye bölgede kilit aktör, jeostratejik öneme haiz bir müttefik, genç nüfusa sahip dinamik bir ü

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 27.03.2018 > 152 kez okundu.

“Avrupa'nın güvenliği Türkiye'nin güvenliğinden, Türkiye'nin güvenliği ise Suriye ve Irak'ın güvenliğinden geçiyor" Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 27 Mart 2018
 Tarih: 27.03.2018 > 150 kez okundu.

Değerli Milletvekilleri, Saygıdeğer Misafirler, Basınımızın Kıymetli Temsilcileri, Bu haftaki, Türkiye Büyük Millet Meclisi Parti Grup Toplantımıza başlarken sizleri hürmetle selamlıyorum.

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ Erdoğan: “AB Kıbrıs konusunda hakkaniyetli olmalı”
 Tarih: 27.03.2018 > 166 kez okundu.

Bulgaristan’ın Varna kentinde, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Junker’in liderliğinde dün gerçekleştirilen zivreye yine Kıbrıs konusu damgasını vurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirvede AB’den Kıbrıs konusunda hakkaniyetli olmasını istedi.

> Makalenin devamı

Seçimlerde İstanbul’un önemi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.03.2018 > 150 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki yerel seçimlerde İstanbul’a çok büyük önem veriyor. ”Cumhur ittifakı Anadolu’da tuttu. Anadolu’da insanlar bir eliyle MHP’nin işaretini yapıyor, diğer eliyle bizim işaretimizi yapıyorlar” diyor. Ancak, ittifak sonrasında İstanbul’la ilgili bir şey söylemiyor.

> Makalenin devamı

“Sincar’dan gelecek tacizlere karşı Türkiye her an gereğini yapacaktır” 26.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 26.03.2018 > 182 kez okundu.

Bulgaristan’a hareketi öncesi gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sincar’daki PKK varlığı konusunda, “Bugün Irak'tan bu konularla ilgili olarak bir yetkili Türkiye’ye gelecek, onlarla da MİT Müsteşarımızın görüşmesi olacak. Bu görüşmelerden sonra çok daha sağlıklı bir neticeyi alırız. Temennimiz odur ki Irak Merkezî Yönetimi,

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, Gaziantep Sanayi Odası'nda Mart Meclis Toplantısı'na katıldı, sanayicilerin görüş ve taleplerini dinledi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 26.03.2018 > 171 kez okundu.

Başbakan Yıldırım Gaziantepli sanayicilerle biraraya geldi Başbakan Binali Yıldırım, Gaziantep Sanayi Odası'nda Mart Meclis Toplantısı'na katıldı, sanayicilerin görüş ve taleplerini dinledi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu toplantısı 24 Mart 2018 Cumartesi günü yapılmış ve bu toplantıda Başkanlık Divanı üyeleri seçilmiştir.
 Tarih: 26.03.2018 > 196 kez okundu.

Başkanlık Divanı üyelerinin görev alanları, Parti Tüzüğümüzün 48, 49 ve 50. Maddeleri uyarınca Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli tarafından aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

> Makalenin devamı

Kanser, neden bu kadar Çok yaygın?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 26.03.2018 > 154 kez okundu.

Kanser, “çağın hastalığı” deniliyor. Sadece ülkemizde değil, dünyanın hemen her köşesinde kanser hastalığı yaygınlaşıyor. Ancak, Türkiye ve bazı ülkelerde kanser hastalığının daha da artmakta olduğunu görüyoruz. Neden?

> Makalenin devamı

“Mümbiç’in denetimi terör örgütünden alınıp bölgenin gerçek sahiplerine devredilmeli” 25.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 25.03.2018 > 172 kez okundu.

AK Parti Trabzon İl Kongresi’ne katılarak bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amerika’nın bir an önce Mümbiç’in denetimini terör örgütünden alıp bölgenin gerçek sahiplerine devretmesi gerekiyor. Biz, bu kardeşlerimizle birlikte kısa sürede Mümbiç’i ayağa kaldırır, ülkemizde yaşayan bölge halkının evlerine dönmesini sağlarız” dedi. Cumhurba

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, “Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka” 12’inci Olağan Büyük Kurultayı’nın tamamlanmasının ardından parti teşkilatlarına gönderdiği teşekkür mesajı. 20 Mart 2018
 Tarih: 25.03.2018 > 127 kez okundu.

Aziz Dava Arkadaşlarım, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 12’inci Olağan Büyük Kurultayı, “Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka” tema ve iradesiyle gerçekleşmiş, örnek bir buluşmaya, muazzam bir kucaklaşmaya sahne olmuştur.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin Gaziantep Gençlik Kolları İl Kongresi’ne katılarak bir konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 25.03.2018 > 128 kez okundu.

“Bizim davamız Türkiye’nin beka davasıdır” Başbakan Binali Yıldırım, "AK Parti olarak ilk günden bugüne hiçbir zaman milleti birbirinden ayrıştıran fikirler üzerine siyaset yapmadık, yapmayacağız. Bizim davamız Türkiye'nin beka davasıdır. Bizim siyaseten amacımız devleti millet ile buluşturmak, kaynaştırmaktır. AK Parti olarak toplumun vicd

> Makalenin devamı

Yalan üzerine yalan… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 25.03.2018 > 125 kez okundu.

Bir yandan Amerika, öte yandan desteklediği terör örgütü PK,yalan üzerine yalan üretmeye devam ediyor. Afrin’de büyük darbe yiyen terör örgütü PKK, Batı kamuoyunda “Türkiye sivilleri vuruyor” algısı oluşturabilmek için “Sincar’dan çekiliyoruz” oyununu sahneye koydu. Oyun içinde oyun oynanmaya çalışılıyor.

> Makalenin devamı

Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır.
 Tarih: 25.03.2018 > 131 kez okundu.

Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır. Kullandığımız kalem, okuduğumuz kitap, yazdığımız defter, oturduğumuz sandalye, yemek yediğimiz masa ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce ihtiyacımızı ormanlardan karşılarız. Bizim için orman, hava gibi, su gibi, ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynaklardandır.

> Makalenin devamı

Her yanımız faiz… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 25.03.2018 > 128 kez okundu.

Kredi ve faizler bugün hayatımızın her tarafına girmiş durumda. Özetle “her yanımız faiz” diyebiliriz. Peki, bugün faizlerden, özllikle de yüksek faizlerden şikâyet etmeyenimiz var mı? En başta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuda son derece rahatsız olduğunu görmekteyiz.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın "Regaip Kandili" Mesajı - Prof. Dr. Sami ÖZCAN
 Tarih: 23.03.2018 > 128 kez okundu.

İbadet, tövbe ve niyazların Hak katında kabul gördüğü; günahların bağışlandığı müstesna bir gece olan Regaip Kandili’nin, aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan temenni eder, hepimize hayırlar getirmesini dilerim.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, cuma namazını Cebeci Camisi'nde kıldı. Yıldırım, namaz sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 23.03.2018 > 174 kez okundu.

“Tehdit nereden gelirse o noktalara operasyon yapma hakkımız saklıdır” Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazını Cebeci Camisi'nde kıldı. Cami çıkışı vatandaşlarla bir süre sohbet eden Yıldırım, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da cevapladı.

> Makalenin devamı

21 Mart Dünya Nevruz Günü 20.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.03.2018 > 129 kez okundu.

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN 21 MART DÜNYA NEVRUZ GÜNÜ MESAJLARI “Orta Asya’dan Balkanlara kadar geniş bir coğrafyada coşkuyla kutlanan Nevruz, yeni başlangıçların, umudun, kardeşliğin ve dayanışmanın bayramıdır.

> Makalenin devamı

BU ÂLEMDEN BİR GÜZEL GEÇTİ - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 23.03.2018 > 187 kez okundu.

Kendisini 1971 veya 1972 yılında tanıdım. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğrenci iken İstanbul Cağaloğlu’nda merkezi bulunan M.T.T.B.'de (Milli Türk Talebe Birliği), Tercüman-Rehber olarak, Turizm Müdürlüğü bünyesinde çalışıyordum. Başkanımız Ömer Öztürk, bir iş için beni Ankara'ya, o zaman DPT'de (Devlet Planlama Teşkilatı) çalışan Ha

> Makalenin devamı

Fırat’ın Doğusunda neler oluyor?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.03.2018 > 125 kez okundu.

Amerika’nın terör örgütü PYD’den neden vaz geçmediği bir kez daha ortaya çıktı. Dost ve müttefik olarak gördüğümüz Amerika’dan halen farklı sesler yükseliyor. Verilen sözlerin de hiç birisinin arkasında durulmuyor. Türkiye’ye karşı da hep yalan söylendi, oyalama taktikleri devreye girdi. Bütün bunların nedenlerine bakalım:

> Makalenin devamı

Bir Şehit, Bir Gâzi Ve Bir Gâye.. - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 23.03.2018 > 148 kez okundu.

Enver Paşa, Türk-İslâm tarihi açısından başlı başına bir olaydır (fenomen) dostlar. Hayâlperest, aklı bir karış havada gibi sunulan (lanse edilen) bu gözü pek Türk subayı söz konusu olduğunda eller vicdanlara konulmalı; “Yiğidi öldür, ama hakkını yeme.” atasözü kulaklara küpe yapılmalıdır. Zira “Zaten mukadder olan ölümden korkarak köpek gibi yaşar

> Makalenin devamı

Antalya,turizmde yüz güldürecek… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.03.2018 > 133 kez okundu.

Turizm sezonuna girdiğimiz şu günlerde gelen haberler ve yapılan hazırlıklar özellikle Antalya turizminin yüz güldürebileceğini gösteriyor. Özellikle Antalya’nın bu sezon Rusya’dan 5-6 milyon turiste ev sahipliği yapabileceği söyleniyor.

> Makalenin devamı

Yaşam her yaşta güzeldir - Ramazan Çelik; MHP ÇUKUROVA İLÇE BAŞKANI
 Tarih: 23.03.2018 > 133 kez okundu.

Yaşlanma, fiziksel ve ruhsal olarak değişimlerin yaşandığı, önlenmesi olanaklı olmayıp, geciktirilmesi mümkün olan bir süreçtir.

> Makalenin devamı

Menbiç operasyonu önemli hale geldi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.03.2018 > 133 kez okundu.

TSK’nin büyük bir başarı ile Afrin operasyonunu tamamlanmış olması, hiç kuşkusuz terör örgütlerine indirilmiş çok önemli bir darbedir. Gerek YPG, gerekse PKK’nın psikolojik olarak çökmüş olması, sahadaki yenilgisini de getirmiştir. Burada önemli olan nokta şudur:

> Makalenin devamı

Suudi Arabistan’a dikkat… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.03.2018 > 129 kez okundu.

Geçenlerde Serdar Turgut “Amerika’nın Ortadoğu Gizli Planları” başlığı altında bir yazı yazmış ve özellikle Amerikan- Suudi Arabistan ilişkilerine dikkatleri çekmeye çalışmıştı.

> Makalenin devamı

ARADIĞINI KENDİNDE ARA - Emrah BEKÇİ
 Tarih: 23.03.2018 > 252 kez okundu.

Bertnart Russell, ‘’Din ile Bilim’’ isimli makalesinde derki; ‘’Din ile Bilim arasındaki ilk, kimi yönlerden de en önemli kavga, bugün Güneş Sistemi adını verdiğimiz düzenin merkezinin güneş mi yoksa yeryuvarlağı mı olduğu konusundaki gökbilimsel tartışmadır. Bu konuda geçerlikte olan kuram, Yer'in evrenin merkezinde kımıldamadan durduğunu, gün

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 12. Olağan Büyük Kurultay kapanışında yapmış oldukları konuşma. 18 Mart 2018
 Tarih: 19.03.2018 > 153 kez okundu.

Aziz Dava Arkadaşlarım, Ekranları Başında Bizleri İzleyen Saygıdeğer Vatandaşlarım, Yüreği Vatan Sevdasıyla kavrulan Yiğit Ülküdaşlarım, Değerli Divan Başkan ve Üyeleri, Muhterem Misafirler,

> Makalenin devamı

“Devletler ve milletler adalet üzerinde yükselir” 19.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 19.03.2018 > 182 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hâkim ve Savcılık Kura Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Devletler ve milletler adalet üzerinde yükselir veya adaletsizlik batağında boğulur. Mazlumun ahının arşı titrettiğini asla unutmamalıyız. Bunun için adalet, daima bizim önceliğimiz olmuştur” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merk

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları ile İdari Yargı Hakimleri Kura Töreni'ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 19.03.2018 > 186 kez okundu.

"Her vatandaşımız, adaletin kapısını çaldığında gönül rahatlığıyla vicdanınıza iltica edebilmelidir" Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni'ndeki konuşmasına, vefat eden eski bakanlardan Hasan Celal Güzel'e A

> Makalenin devamı

TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR? - Emrah BEKÇİ
 Tarih: 19.03.2018 > 255 kez okundu.

Türkiye küreselleşme cenderesi içerisinde kimlik arayışına sürüklenmiş, mazisinde yer alan ve sesi çıkmayan metfunları günah keçisi ilan ederek, yeni kimliğini oluşturmaya çalışan bir ülke yürüyüşünde ilerliyor…

> Makalenin devamı

Amerika, düşmanlığını Kıbrıs’a taşıdı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 19.03.2018 > 140 kez okundu.

Amerika’nın Türkiye düşmanlığı bitmiyor. Suriye’de, Türkiye’nin kararlılığını gören ve bölgedeki planları suya düşen Amerika’nın şimdi de Türkiye düşmanlığını Kıbrıs’a taşımakta olduğunu görüyoruz. Amerika’nın eskiden bu yana âdetidir.

> Makalenin devamı

SÜKÛTUN PENCERESİNDEN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 19.03.2018 > 179 kez okundu.

Bugün de gün yüzü gösterildi, elhamdülillah... İtlerin sinsi durmalarından saldırmaları daha iyidir. Karanlıklar içinden aydınlığa çıkanlara selam olsun. Hani demem o ki; şu gârip âlemde 'insan' var 'insan' var. Hep söyler dururum, ama sadece ben dinlerim. Ne güzel... Dertlilerin dertlerine TERCÜMAN olanlara selâm olsun! Ramazan'da da değiliz

> Makalenin devamı

Son dakika: Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkanı seçildi.
 Tarih: 18.03.2018 > 196 kez okundu.

MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı'nda, Devlet Bahçeli, genel başkanlığa yeniden seçildi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin 12. Olağan Büyük Kurultayı’nın açılışında yapmış oldukları konuşma. 18 Mart 2018
 Tarih: 18.03.2018 > 180 kez okundu.

Sevdası ve Mensubiyetiyle Onur Duyduğumuz Büyük Türk Milleti, Yurdumun Her Köşesinde Hayat ve Varlık Mücadelesi Veren Aziz Vatandaşlarım, Teşkil Edilen Kurultay Divanı’nın Değerli Başkan Ve Üyeleri, Dost ve Kardeş Ülkelerin Saygın Temsilcileri,

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN ın "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" Mesajı
 Tarih: 18.03.2018 > 183 kez okundu.

Bir kahramanlık mücadelesi olarak tarihteki yerini alan “Çanakkale Zaferi” inancın, azmin ve kararlılığın neticesinde ortaya çıkmış destansı mücadelenin adıdır.

> Makalenin devamı

Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 15.03.2018 > 243 kez okundu.

Millî marşlar bir milletin varlığını, ulusal bağımsızlığını simgeler. Bu nedenledir ki ülkelerin en zor zamanlarında ya da bağımsızlık mücadeleleri sürecinde veya sonrasında ortaya çıkarlar. En azından büyük çoğunluğu bu özellikleri taşır. İstiklâl Marşımız da bir var oluş-yok oluş savaşının verildiği zor günlerde kaleme alınmıştır.

> Makalenin devamı

“Depremi bilim insanları konuşmalı…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.03.2018 > 234 kez okundu.

Türkiye, deprem kuşağındaki ülkelerden biridir. Son yıllarda özellikle Marmara’da, İstanbul’u daha çok etkileyecek bir depremden söz ediliyor. Son olarak Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Haluk Özener, İstanbul'u bekleyen depremin olası büyüklüğünün 7.2 olacağını ve dev tsunamilerin meydana geleceğini söyledi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “18 Mart’ta Yapılacak 12. Olağan Büyük Kurultay” hakkında yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 12 Mart 2018
 Tarih: 12.03.2018 > 213 kez okundu.

MHP’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği kurultayların anlam, tema ve misyonu, Türk tarihine dayanmaktadır. Her Kurultay, ilhamını binlerce yıllık şanlı bir tarihten alan 49 yıllık kutlu bir mücadelenin yeni bir kademidir.

> Makalenin devamı

İspanya bir Antalya kadar etmiyor ama… - Necdet Sivaslı
 Tarih: 12.03.2018 > 233 kez okundu.

Akdeniz’de Türkiye’nin turizm alanında en büyük rakiplerinden birisi İspanya’dır. Geçen yıl turizmde % 10 gibi bir büyüme yakalayan İspanya için “Turizmde dünya liderliğine koşuyor” diyebiliriz.

> Makalenin devamı

“Türkiye’nin dostluğunun kıymeti ancak kaybedilince anlaşılır” 11.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.03.2018 > 219 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Sakarya İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Bizim hiç kimsenin toprağında, egemenliğinde gözümüz yoktur. Ne komşularımıza ne de diğer ülkelere hiçbir zaman husumetle yaklaşmadık, yaklaşmıyoruz. Hiçbir ülkeyle de ilişkilerimizi zedelemek istemiyoruz. Türkiye’nin dostluğunun kıymeti ancak kaybedilince anlaşılır. Biz he

> Makalenin devamı

“Haklıya hakkını, haine cezasını veriyoruz” 11.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.03.2018 > 271 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Bolu İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin gerek sınırları içinde, gerekse sınırları ötesinde yaptığı operasyonların amacı, gün gibi ortadadır. Bizim yaptığımız sadece, haklıya hakkını, haine de cezasını vermekten ibarettir” dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bol

> Makalenin devamı

“Türkiye’de insanların inancı, itikadı ve meşrebinden dolayı horlandığı günler geride kaldı” 10.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.03.2018 > 213 kez okundu.

AK Parti Antalya İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de artık insanların inancından, itikadından, meşrebinden dolayı horlandığı günler geride kalmıştır. Bu ülkede vatandaşlarımızın kılık kıyafeti veya dış görünüşü sebebiyle baskı gördüğü dönemler de son bulmuştur. Rabbim bize imkân verdiği sürece hiç kimsenin o kötü dönemleri ho

> Makalenin devamı

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü 11.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.03.2018 > 220 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, AK Parti Siyaset Akademisi açılış programına katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 11.03.2018 > 214 kez okundu.

"Türkiye'nin birikimli, donanımlı, değişimi iyi okuyan, özgüveni yüksek, dinamik, genç zihinlere ihtiyacı var" Başbakan Binali Yıldırım, partisinin genel merkezinde düzenlenen Siyaset Akademisi açılışında yaptığı konuşmada, akademinin 18. dönemini başlattıklarını belirtti. Yeni dönemin AK Parti ve Türkiye'nin geleceği için hayırlı olmasını

> Makalenin devamı

Cefakar Vefakar Türk Kadınının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Öncelikle Kahraman Milli Mücadele Şehitlerimiz ve Tüm Şehitlerimiz adına Mevlid Proğramı düzenlemiş bulunmaktayız. Akabinde Kıymetli hanımefendilere Günün
 Tarih: 11.03.2018 > 217 kez okundu.

Kadın olmanın mana ve önemi üzerine bir kez daha düşünmek için eşsiz bir fırsat sunan anlam yüklü bir günün içindeyiz. Toplumun her kesiminde ve üstlendikleri her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluklarını yerine getiren kadınlarımıza çok şey borçlu olduğumuz bir gerçektir.

> Makalenin devamı

Amerikan kurnazlığı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 11.03.2018 > 229 kez okundu.

TSK’nin Afrin başarısı Amerika’nın uykularını kaçırıyor. Dost ve müttefik bildiğimiz Amerika’nın şimdiki hedefi şu: “Türkiye’yi nasıl durdururuz ve önünü keseriz?” ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ile Çavuşoğlu görüşmesi sonrası ortadaki sorunları çözmek amacı ile komitelerin çalışması gündeme gelmişti.

> Makalenin devamı

Dünya görmezden geliyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 11.03.2018 > 222 kez okundu.

Terör, ne var ki çocuk, kadın, yaşlı dinlemiyor. “Terörle mücadele” adı altında Suriye ve bölgeye yerleşen Amerika ve diğer dış güçlerin de çıkarları için terör örgütleriyle işbirliği içine girmeleri de ayrıca düşündürücüdür.

> Makalenin devamı

Kadının en büyük Sorunu: Şiddet… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.03.2018 > 229 kez okundu.

Türkiye’de özellikle kadın ve çocuklara karşı “şiddet” konusunun her geçen yıl daha da artması hiç kuşkusuz endişe yaratıyor. Alınan tüm önlemlere rağmen kadın ve çocuklara şiddetin önüne geçilemiyor. Bu arada kadınlara taciz ve baskının da önemli yer tuttuğunu unutayalım.

> Makalenin devamı

USTA İLE SOHBETLER - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 09.03.2018 > 264 kez okundu.

… AKILSIZ BAŞIN CEZASI - Usta be! - Evet? - Bir soru sorabilir miyim? - ‘Sorma’ desem, sormayacak mısın? - Eeeee… - Hadi geveleme de sor. - ‘Akılsız başın cezasını ayak çeker’ diyorlar… - Evet, öyledir. - Bir türlü anlamış değilim, niye baş çekmiyor da ayak çekiyor…

> Makalenin devamı
Web-Site'miz AA-Anadolu Ajansı Abonesidir.Aktif Ziyaretçi 34
Dün Tekil 979
Bugün Tekil 723
Toplam Tekil 2236009
IP 54.158.199.217


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:9 Muharrem 1440
Eylül 2018
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Türk hakanları ve Türkmen Padişahları devlet işlerinde hatunun fikirlerini üstün tutar.
(NİZAM ÜL-MÜLK)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2018 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 2.408 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu