TURAN-SAM || TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi || www.turansam.org

Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan, Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN! (Ziya GÖKALP). İSLAM'da TÜRK'ler: "Ben sizi kavim-kavim yarattım. Birbirinizi tanıyasınız, sevesiniz diye." /Hücürat Suresi, 13. Ayeti/; "TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI, HARBETMEDİĞİ SÜRECE, SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!" Hadis-i Şerif(en-Nesei, Sünen en-Nesei, 4, s. 44.); "SİZLER; TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR" Hadis-i Şerif(el-Buhari, 4, s. 34, 35, 156; Sahih-i Müslim, 17, s. 37, 38.); "ALLAH(c. c.)u Teala'nın "Doğuda" bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır" (Hadisi nakleden: Kazvini. el-Kaşgari, Mahmud, Divanü'l-Lügat et-Türk, İstanbul, 1333, s. 292.). "İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.”(Hadisi Şerif)
“Diyarbakır'ın tek ihtiyacı bölücü örgütün gölgesinin şehrin üzerinden kalkmasıdır” 09.03.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.03.2019 > 39 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır mitinginde yaptığı konuşmada, “Diyarbakır’ın tek ihtiyacı, bölücü örgütün gölgesinin şehrin üzerinden kalkmasıdır. Tarih boyunca Kürtlere en çok zulmeden örgüt PKK olmuştur. Bölücü örgütün, Kürt kardeşlerimizin veya bölgemizdeki herhangi bir kesimin hakkını, hukukunu savunmak gibi bir derdi asla olmamıştır” dedi.

> Makalenin devamı

“Milletimiz popülizme, hakarete ve yalana asla prim vermez” 09.03.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.03.2019 > 32 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ mitinginde yaptığı konuşmada, “Bu millet popülizme, hakarete, yalana asla prim vermez. Bu millet bölücülerle iş birliği yapıp, millî iradeye tünel kazılmasına asla göz yummaz” dedi.

> Makalenin devamı

“Kadınlarımızı, hayatın her alanında hak ettikleri imkânlara kavuşturmanın gayreti içindeyiz” 08.03.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.03.2019 > 36 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Kadına yönelik şiddetin, haksızlığın, kötü muamelenin doğrudan doğruya insanı hedef aldığına inandık ve mücadelemizi buna göre yürüttük. Kimi zaman en yakınımızdakilerle dahi anlaşmazlığa düşme pahasına, hep kadınlarımızın yanında yer aldık. Hayatın her

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Koordinatörü Ankara Milletvekili Sayın Nevin Taşlıçay'ın 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle yapmış olduğu basın açıklaması. 8 Mart 2019
 Tarih: 09.03.2019 > 35 kez okundu.

KADINLAR GÜÇLENSİN TÜRKİYE BÜYÜSÜN 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların zarafeti, asaleti, vicdanı, merhameti, toplumun diğer yarısı olma özelliği gibi hatırlatmaların yanında; pratikte kadınların bir önceki yıla göre kazanımlarının ve daha da ötesinde toplumsal cinsiyet eşitliğine kadın perspektifinden ziyade insan perspektifinden bakman

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bir Televizyon Kanalında Söylediği Kuyruklu Yalanla” ilgili yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 5 Mart 2019
 Tarih: 09.03.2019 > 35 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam Habertürk Televizyonu’nda Sayın Didem Arslan Yılmaz’ın sorularına cevap verirken baltayı taşa vurmuş, müfteriliği tescillenmiş, şahsıyla müsemma hale gelen yeni bir yalan rüzgârı estirmiştir.

> Makalenin devamı

Yeni kriz kapıda… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.03.2019 > 30 kez okundu.

Her geçen gün iyileşmesi beklenen Türkiye Amerikan ilişkileri tam tersi giderek daha da gerginleşmeye başladı. Sorunların biri bitmeden diğer geliyor. Sıkıntı büyüyor. Suriye’deki durum da ki ülke ilişkilerini daha kritik bir konuma sürüklüyor. Şimdi ise yenisi kapımıza dayandı.

> Makalenin devamı

Rumların Doğalgaz hikayesi - Prof. Dr. Ata ATUN
 Tarih: 09.03.2019 > 40 kez okundu.

Kıbrıs Rum tarafı, Kıbrıs adasının Kuzey yarısında yaşamlarını sürdüren Kıbrıslı Türkler ile Türkiye’yi yok sayarak tek taraflı ilan ettikleri egemenlikleriyle, tek başlarına anlaşmalar yapmakta, ittifaklar imzalamakta. Tabi burada önemli olan Rumların ne yaptığı değil, üst akılların bölgedeki girişimleri.

> Makalenin devamı

Trump’a “dost” diyebilir miyiz?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.03.2019 > 31 kez okundu.

Suriye'de YPG'yi destekleyerek Türkiye'nin neredeyse varlığını “yok” sayan ABD, ekonomik olarak da Türkiye'yi vurma yoluna gidiyor. Her gün Türkiye aleyhine yeni bir kararla kamuoyunun karşısına çıkan Başkan Trump’un son hamlesini gördükten sonra Trump için “dost” kelimesini kullanabilir miyiz?

> Makalenin devamı

METRUK BİNADAN ÇIKANLAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 09.03.2019 > 57 kez okundu.

Ben bilmem de... Kim bilir, belki de söyleyenler 'doğru' söylemişlerdir. Allah'ın kullarından bir kul, bir zamanlar demiş ki: Çilesi, seve seve çekilmeyen aşk, 'aşk' değildir.

> Makalenin devamı

Türkiye’yi bekleyen büyük tehlike… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.03.2019 > 32 kez okundu.

Suriye konusunda yazdığımız yazılarda hep şuna dikkat çekiyoruz: Bu topraklarda Amerika ve Rusya birlikte hareket ediyor. Türkiye’yi de oyalayarak bu hareket dışında tutuyorlar. Özellikle “Terörle birlikte mücadele edeceğiz” demelerine rağmen halen terör örgütleri ile birlikte hareket etmeyi sürdürüyorlar.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanımıza, Siyasi Parti Liderlerine Mektup - Emrah BEKÇİ
 Tarih: 09.03.2019 > 129 kez okundu.

Toplum kendisini yutacak uçurum kenarına hızla sürükleniyor. Ülke içerisinde insanları ayakta tutan ve birleştiren en büyük kuvvet ‘anlayış’ tır. Anlayışı olmayan toplum bireyleri, ön yargı, şiddet, kötü söylem gibi ayrıştırıcı ve tahrip edici yollara baş vurur.

> Makalenin devamı

Maduro, madara olmadan - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 09.03.2019 > 36 kez okundu.

Kökleri, İspanyol Saferad Yahudilerine dayanan Avrupalı göçmen ve de yoksul bir ailenin çocuğu… Aile, Güney Amerika’ya gidince orada Katolik Hıristiyan dinine geçiyor.

> Makalenin devamı

Dünya Kadınlar Günü Mesajı 07.03.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 07.03.2019 > 67 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü KAPU'nun "Regaip Kandili" Mesajı
 Tarih: 07.03.2019 > 73 kez okundu.

Manevi hayatımızda önemli yeri olan Kandiller, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü ortamlarının artmasına vesile olmaktadır. Regaip Kandili, mübarek üç ayların başlangıcı ve Ramazan ayının habercisidir.

> Makalenin devamı

"Dünyada her gün dengeler bozulurken, Türkiye dimdik ayakta kalmayı başarmıştır" 03.03.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.03.2019 > 89 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu mitinginde yaptığı konuşmada, “Dünyada her gün dengeler bozuluyor, yeni dengeler kuruluyor. Bu sancıların en acı, en dramatik, en kanlı, en vahşi sonuçları bölgemizde tezahür ediyor. Türkiye, işte böyle çalkantılı bir süreçte, maruz kaldığı tüm saldırılara ve tehditlere rağmen, dimdik ayakta kalmayı başarmıştır” dedi.

> Makalenin devamı

“Türkiye son 17 yılda içeride güçlendikçe dışarıda da güçlenip itibar kazandı” 02.03.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.03.2019 > 64 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon mitinginde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin son 17 yılda içeride güçlendikçe dışarıda da güçlenip itibar kazandığını belirterek, “Türk demokrasisi ilerledikçe dış siyasette Türkiye’nin sözünün ağırlığı da artmıştır” dedi.

> Makalenin devamı

“Doğu Akdeniz ve Karadeniz'deki doğal gaz ve petrol haklarımızı en iyi şekilde değerlendirmekte kararlıyız” 02.03.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.03.2019 > 31 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize mitinginde yaptığı konuşmada, “Türkiye olarak Doğu Akdeniz'deki ve Karadeniz'deki doğal gaz ve petrol haklarımızı en iyi şekilde değerlendirmekte kararlıyız. Fatih ve Yavuz adlı gemiler bu doğrultuda atılmış önemli birer adımdır” dedi.

> Makalenin devamı

“Aynı ideal etrafında kenetlenen, aynı hedefe yürüyen toplumların önünde hiçbir engel duramaz” 01.03.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.03.2019 > 30 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ardahan mitinginde yaptığı konuşmada, “Toplu vuran yürekleri, hiçbir fani güç sindiremez, esir alamaz. Aynı ideal etrafında kenetlenen, aynı hedefe yürüyen toplumların önünde hiçbir engel duramaz. Türkiye'nin yürüyüşünü engellemeye çalışanların sürekli farklılıklarımızı kaşıması asla tesadüf değildir” dedi.

> Makalenin devamı

Çin’den 1 milyon turist bekleniyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.03.2019 > 109 kez okundu.

Çin’e yaptığımız son gezimizde Başkent Pekin’de görüştüğümüz Çinli yetkililerin şu açıklaması bizi yakından ilgilendiriyor:

> Makalenin devamı

Önemli olan sonuç alabilmektir… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.03.2019 > 76 kez okundu.

Ankara ve Washington arasında, ABD'nin Suriye'den çekilme sürecini koordine etmek amacıyla kurulan görev gücü, Ankara'daki temaslarında görüşmeler yaptı ama ortaya bizi rahatlatacak sonuçlar çıkmadı.

> Makalenin devamı

HDP oyları belirleyici olabilir mi?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.03.2019 > 50 kez okundu.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde en çok konuşulan konulardan biri de HDP’nin oylarıdır. 6 milyon oyu olan HDP’nin oylarının seçimde belirleyici olup olmayacağı da tartışılıyor.

> Makalenin devamı

EĞİTİMLİ İNSAN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 03.03.2019 > 39 kez okundu.

Resmi işleri dışında unvanı, adından önce gelmeyen kişidir. Öksüz ve yetimlerin yanında ana-baba muhabbeti yapmayan kişidir. Gerekmediği yerde resmi/gayri resmi unvanını kullanmayan kişidir.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, MHP Ankara İl Başkanlığı’nın yeni hizmet binası açılışında yapmış oldukları konuşma metni. 3 Mart 2019
 Tarih: 03.03.2019 > 64 kez okundu.

Değerli Dava Arkadaşlarım, Sayın Basın Mensupları, Bugün Ankara İl Başkanlığımızın yeni hizmet binasının açılışı münasebetiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Sözlerimin başında hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.

> Makalenin devamı

'Kültür varlığı' olarak tescilli evini onarınca ceza aldı
 Tarih: 03.03.2019 > 28 kez okundu.

Trabzon'da 1955'te kendi imkanlarıyla inşa ettiği evin 2005'te "kültür varlığı" olarak tescil edildiğinden haberi olmadan tadilat yapan 83 yaşındaki Gurbetoğlu, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet suçundan hapis cezası aldı.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bay Kemal sen Kandil'in yandaşısın
 Tarih: 03.03.2019 > 78 kez okundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Bay Kemal, sen Kandil'in yandaşısın. Kandil'in desteklediğiyle el ele, kol kolasın." dedi.

> Makalenin devamı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Biz bir arada huzur içinde yaşamak istiyoruz
 Tarih: 03.03.2019 > 30 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bize ne derlerse desinler, bizim için önemli olan bayrağımız, vatanımız, milletimiz. Biz bir arada huzur içinde yaşamak istiyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Yazın susuz kalmayacağız
 Tarih: 03.03.2019 > 29 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, barajların doluluk oranının yüzde 50 arttığını belirterek, "Türkiye'nin yağışlar ve suyla ilgili hiçbir sıkıntısı yok. Yazın susuz kalmayacağız." dedi.

> Makalenin devamı

İnternet Yardım Merkezi iş başında
 Tarih: 03.03.2019 > 26 kez okundu.

BTK çatısı altında faaliyet gösteren İnternet Yardım Merkezi, kullanıcıların internet kaynaklı problemlerine çözüm üretilmesini ve doğru kanala yönlendirilmesini sağlıyor.

> Makalenin devamı

RSF'den İsrail'e 'AA foto muhabirini serbest bırak' çağrısı
 Tarih: 03.03.2019 > 27 kez okundu.

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü, "RSF olarak İsrail'e Mustafa Kharouf'u serbest bırakmasını ve kendisine oturma izni verilmesi çağrısı yapıyoruz." açıklaması yaptı.

> Makalenin devamı

Beyoğlu'nda 5 katlı binada yangın: 4 ölü
 Tarih: 03.03.2019 > 27 kez okundu.

Beyoğlu'nda 5 katlı binada çıkan yangında 4 kişi öldü, bir kişi yaralandı.

> Makalenin devamı

Afganistan'dan UNRWA'ya 1 milyon dolarlık yardım
 Tarih: 03.03.2019 > 32 kez okundu.

UNRWA Genel Komiseri Krahenbühl, "Filistinli mültecilerle ilgili bütün dünyaya da bir mesaj bu. Bu dönemde Filistinli mülteciler, genellikle dünyanın kendilerini unuttuğunu düşünüyorlar. Bugün verilen mesaj, çok önemli bir sinyal." dedi.

> Makalenin devamı

Dört yıllık engelin ardından Gazze'den ilk umre kafilesi yola çıktı
 Tarih: 03.03.2019 > 26 kez okundu.

İsrail ablukası altındaki Gazze'den yaklaşık 4 yıl sonra ilk umre kafilesi yola çıktı.

> Makalenin devamı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: Belediyelerde 7 gün 24 saat usulüne geçeceğiz
 Tarih: 03.03.2019 > 24 kez okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Bakanlık olarak Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde artık belediyelerde 7 gün 24 saat usulüne geçeceğiz." dedi.

> Makalenin devamı

İçişleri Bakanı Soylu: Bundan sonra teröristler kafalarını bile çıkaramayacaklar
 Tarih: 03.03.2019 > 21 kez okundu.

İçişleri Bakanı Soylu, "İnsansız hava aracına bir yazılım geliştirdik. Bundan sonra onların dağlarda yürümesi dahi mümkün olmayacak, kafalarını bile çıkaramayacaklar." dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de hemşehrileri tarafından uğurlandı
 Tarih: 03.03.2019 > 20 kez okundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memleketi Güneysu'dan hemşehrileri tarafından uğurlandı.

> Makalenin devamı

Netanyahu 'katillerin avukatına' meclis yolunu açtı
 Tarih: 03.03.2019 > 26 kez okundu.

İsrail Başbakanı Netanyahu, "katillerin avukatı" olarak bilinen ve aşırı sağcı görüşleriyle öne çıkan Itamar Ben Gvir'in milletvekili olarak meclise girebilmesinin önünü açtı.

> Makalenin devamı

Irak'ta evlerine dönemeyen yarım milyon iç göçmen var
 Tarih: 03.03.2019 > 19 kez okundu.

Irak'ta yaklaşık 5 yıl önce terör örgütü DEAŞ'ın neden olduğu savaş yüzünden bölgelerini terk eden 500 bin kadar Iraklı iç göçmen statüsünde kamplarda kalmaya devam ediyor.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih Yalçın’ın, Meral Akşener’in provokatif açıklamalarına cevaben yaptığı açıklama. 1 Mart 2019
 Tarih: 01.03.2019 > 23 kez okundu.

İP’siz ve sapsızların müdiresi Meral Akşener, 31 mart Mahallî İdareler seçimleri yaklaşırken kamuoyunda kafa karışıklığını ve soru işaretlerine yol açmayı hedefleyen spekülatif ve provokatif açıklamalara ağırlık vermeye başlamıştır.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV-NTV Radyo ve Star TV ortak yayına katıldı 26.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.02.2019 > 70 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV-NTV Radyo ve Star TV ortak yayınından canlı olarak kamuoyu ile paylaşılan, “Cumhurbaşkanı Özel” programına konuk oldu. AK Parti Genel Merkezi’nden gerçekleştirilen yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahmed Arpat ile Seda Öğretir’in; yerel seçimler, Suriye’deki gelişmeler başta olmak üzere Avrupa Birliği, ABD ve

> Makalenin devamı

“Türkiye, millî gelire oranla dünyada en fazla insani yardım yapan ülkedir” 26.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.02.2019 > 24 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun mitinginde yaptığı konuşmada, “Dünyada şu anda millî gelire oranla en fazla insani yardım yapan bir Türkiye var. Millî gelire oranla en büyük yardımı yapan biziz. Ekonomisini 3,5 kat büyütmüş, kişi başına millî gelirini 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara çıkarmış, ihracatta her sene rekora koşan bir Türkiye var” dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na Seçilen Mustafa Şentop'u Tebrik 24.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.02.2019 > 32 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na seçilen Mustafa Şentop’u telefonla arayarak, tebrik etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız ayrıca, TBMM Başkanı Şentop’a bir telgraf gönderek de tebriklerini ve başarı dileklerini iletmiştir.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin MYK-MDK-İl Başkanları Ortak Toplantısı sonrasında yapmış olduğu yazılı basın açıklaması 26 Şubat 2019
 Tarih: 27.02.2019 > 75 kez okundu.

Cumhuriyet tarihinin en kilit, en kritik, milli beka açısından en stratejik seçimlerden birisi olan “31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri” 33 gün sonra yapılacaktır. Aziz milletimiz bir kez daha tarihi iradesini sandığa yansıtacak, beş yıllık süre için emaneti ehline teslim edecektir.

> Makalenin devamı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: Daha adaletli bir vergi sistemini hayata geçirmeyi arzuluyoruz
 Tarih: 27.02.2019 > 31 kez okundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Tabana yayılmış daha adaletli bir vergi sistemini en kısa zamanda hayata geçirmeyi arzuluyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bölücü örgüt alenen zillet ittifakını desteklemiyor mu?
 Tarih: 27.02.2019 > 25 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul'da, Ankara'da ve İzmir'de ve daha pek çok yerde bölücü örgütün güdümündeki parti niçin aday göstermedi? Bu illerde bölücü örgüt alenen zillet ittifakını desteklemiyor mu?" dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 9 genci idam eden Sisi’nin davetine giden AB üyeleri demokrasiden bahsedemez
 Tarih: 27.02.2019 > 28 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçen hafta 9 genci idam eden Sisi'nin davetine katılan Avrupa Birliği üyesi ülkelerde demokrasiden bahsedebilir misiniz?" dedi.

> Makalenin devamı

İçişleri Bakanı Soylu: DHKP/C'nin Türkiye sorumlusu İstanbul'da yakalandı
 Tarih: 27.02.2019 > 30 kez okundu.

İçişleri Bakanı Soylu, terör örgütü DHKP/C'nin sözde genel sekreteri İlter ve sözde Türkiye sorumlusu Eroğlu'nun da aralarında bulunduğu üst düzey 8 şüphelinin İstanbul'da yakalandığını açıkladı.

> Makalenin devamı

Hocalı kurbanları Ana Feryadı Anıtı'nda anıldı
 Tarih: 27.02.2019 > 65 kez okundu.

Azerbaycan'da, Ermenilerin 27 yıl önce Hocalı'da katlettiği 613 kişi, Ana Feryadı Anıtı'nda düzenlenen törenle anıldı.

> Makalenin devamı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: AB liderliğinin Sisi ile aynı yerde olması ikiyüzlülüktür
 Tarih: 27.02.2019 > 26 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, AB-Arap Birliği Zirvesi'ne ilişkin, "Tüm AB liderliğinin gidip Sisi'ye destek vermesi ve onunla aynı yerde olması bizim söylediğimizin bir fotoğrafıdır. Bu bir çifte standarttır, iki yüzlülüktür."

> Makalenin devamı

MHP Genel Başkanı Bahçeli: 31 Mart’tan Cumhur İttifakı zaferle çıkmalıdır
 Tarih: 27.02.2019 > 62 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Yeni bir rejim bunalımı, yeni bir toplumsal ve siyasal buhranın yeşermemesi için 31 Mart’tan Cumhur İttifakı zaferle çıkmalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

> Makalenin devamı

Anketlere inansak da, İnanmasak da… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.02.2019 > 29 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir televizyon programında anket sonuçlarına güvenmediğini söylemiş ve söylemler de gündem oluşturmuştu.

> Makalenin devamı

YPG’yi Türkiye’den korumak için… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.02.2019 > 26 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerika Başkanı Trump ile son telefon görüşmesinin son derece olumlu geçtiği ve iki liderin Suriye’de Fırat’ın doğusu konusu başta olmak üzere tampon bölgede anlaştığı açıklanmıştı.

> Makalenin devamı

Mutlu olmak hepimizin hakkıdır ama… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.02.2019 > 16 kez okundu.

Bizi takip eden okurlarımız anımsayacaklardır. Genelde birçok konuda Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK)’in verilerini yayınlıyoruz ve görüşlerimizi de bu çerçevede sizlerle paylaşıyoruz.

> Makalenin devamı

Yeni partinin ayak sesleri… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.02.2019 > 16 kez okundu.

Geçenlerde bir yazı yazmış ve AK Parti’nin küskünlerinin 1 Nisan’dan sonra yeni bir parti kurma alışmaları yapacaklarını duyurmuştuk. Aynı yazımızda Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın başı çektiğini, bu isimlere yenilerinin de katılacağını vurgulamıştık.

> Makalenin devamı

“Bugün Suriye topraklarından kaçanların geri döndükleri yegâne yerler Türkiye’nin güvenli hâle getirdiği yerlerdir” 23.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2019 > 28 kez okundu.

Kahramanmaraş mitinginde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’deki Suriyelilerin kendi evlerini ve vatanlarını özlediklerine dikkati çekerek, “Çözüm, yine Türkiye’dir. Bugün Suriye topraklarından kaçan insanların geri döndükleri yegâne yerler, Türkiye’nin güvenli hâle getirdiği yerlerdir” dedi.

> Makalenin devamı

“Tersane İstanbul, İstanbul’u çok farklı konuma taşıyacak bir projedir” 23.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2019 > 29 kez okundu.

Tersane İstanbul Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tersane İstanbul Projesi, şehrimizin medarı iftiharı olarak İstanbul’u çok farklı bir konuma taşıyacak bir projedir” dedi.

> Makalenin devamı

“Belediyecilik gönül işi, aşk işi, dertli insanların işidir” 22.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2019 > 27 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethiye mitinginin ardından sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiği Bodrum’da, kendisini bekleyen vatandaşlara hitabında, “Bodrum'a eser, hizmet, gönül belediyeciliği yakışır. Belediyecilik gönül işi, aşk işidir. Belediyecilik, dertli insanların işidir" dedi.

> Makalenin devamı

“Böyle aziz bir milletin evladı olmaktan, milletimize hizmetkâr olmaktan her zaman gurur duyuyorum” 22.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2019 > 78 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Fethiye mitinginde yaptığı konuşmada, “Bu millet vatanı korumak için namlulara kafa tutan cesur bir millettir. Bu millet istiklal ve istikbali için can veren büyük bir millettir. Böyle aziz bir milletin evladı olmaktan, sizlere hizmetkâr olmaktan her zaman gurur duydum, gurur duyuyorum” dedi.

> Makalenin devamı

“17 yıldır Türkiye’de sadece hizmet ettik, eser ortaya koyduk” 22.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2019 > 25 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Muğla mitinginde yaptığı konuşmada, “17 yıldır Türkiye'de sadece hizmet ettik, yatırım yaptık, eser ortaya koyduk. Biz eserlerimizle varız. Muğla'ya bugüne kadar 20 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık” dedi.

> Makalenin devamı

“Hem şehirleri hem gönülleri âbad etmek için 17 yıldır büyük bir mücadele verdik” 21.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2019 > 30 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa mitinginde yaptığı konuşmada, “Fatih Sultan Mehmet burada henüz bir şehzade iken ‘Hüner bir şehir bünyâd etmektir; Reâyâ kalbin âbâd etmektir’ diyordu. Biz de yerel yönetimde bugüne kadar Sultan Fatih’in izinden yürüdük. Hem şehirleri hem gönülleri âbâd etmek için 17 yıldır büyük bir mücadele verdik, veriyoruz” dedi.

> Makalenin devamı

“Bizim davamız, her alanda ülkemizi ve milletimizi layık olduğu hizmetlere kavuşturma davasıdır” 20.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2019 > 29 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Etimesgut mitinginde yaptığı konuşmada, “Bizim rotamız millet, gayemiz hizmet, siyasetimiz de gönülleri kazanma, gönülleri fethetme siyasetidir. Son 16 yılda hamdolsun her alanda ülkemizi rekorlarla, başarılarla tanıştırdık” dedi.

> Makalenin devamı

“Üretim daralıyor, satışlar düşüyor…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.02.2019 > 31 kez okundu.

Biz her zaman şu konuyu savunmuşuzdur: Sivil toplum kuruluşları hükümetlerin yan kuruluşu gibidir ve önerileri ile, yapılan yanlışları dile getirerek bizi yönetenlere destek vererek ve uyararak ülke geleceğinde belirleyici olurlar.

> Makalenin devamı

KAFASI KARIŞIKTAN SORULAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 23.02.2019 > 41 kez okundu.

Siz hiç ‘satılmış ruhların temsilci’lerini gördünüz mü? 'İçim içime sığmıyor' diyen bir insanın içi, içine nasıl sığmaz? Unuttum, unuttum… Kimdi o ‘ulaşamadığı ciğere’ murdar diyen? Şimdi var ya... İster mi ister tabii... Gönül ne istiyor biliyor musunuz?

> Makalenin devamı

Yine oyalama… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.02.2019 > 28 kez okundu.

Amerika’nın Suriye’den çekilme işi yılan hikâyesine döndü. Yine her kafadan bir ses çıkıyor. Başken Trump’un “Kesin çekileceğiz ”açıklamalarına rağmen Pentagon ve Suriye’deki üst düzey Amerikalı komutanlar “Çekilme hem olmayacak, duruma bakacağız” diyor.

> Makalenin devamı

Konut sektörü de çöküntü yaşıyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.02.2019 > 29 kez okundu.

Yaşanan ekonomideki sıkıntılar konut sektörünü de vurdu. Kredili satışların durduğu sektörde çalışan kesimin de işsizler ordusuna katılması ile iş konusunda da beklenmedik sıkıntıların yaşanmaya başladığı ifade ediliyor.

> Makalenin devamı

Tampon bölge konusu karışık… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.02.2019 > 32 kez okundu.

Suriye’nin Fırat’ın doğusunda Amerikalıların çekilmesinden sonra nelerin oluşturulmaya çalışıldığı aşağı-yukarı belli oldu.

> Makalenin devamı

Sudan'da hükümet feshedildi
 Tarih: 23.02.2019 > 31 kez okundu.

Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir, hükümetin feshedildiğini ve ülkede 1 yıl süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini açıkladı.

> Makalenin devamı

Milli Savunma Bakanı Akar: ABD ile güçlü ve yakın ilişkilerimizi devam ettirmek istiyoruz
 Tarih: 23.02.2019 > 31 kez okundu.

Milli Savunma Bakanı Akar, "Türkiye olarak stratejik ortağımız ABD ile güçlü ve yakın ilişkilerimizi devam ettirmek istiyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Filipinler'de Bangsamoro Geçiş Hükümeti atandı
 Tarih: 23.02.2019 > 24 kez okundu.

Filipinler'in güneyindeki Moro Müslümanlarına daha kapsamlı bir özerklik sağlanmasını öngören BOL referandumunun ardından Devlet Başkanı Rodrigo Roa Duterte, bölgeyi yönetecek BTA'nın üyelerini atadı.

> Makalenin devamı

'Kredi kartlarında taksit ve kredilerde vade uzatılacak'
 Tarih: 23.02.2019 > 26 kez okundu.

BDDK Başkanı Akben, "Kredi kartlarında taksit sınırı ve bireysel tüketici kredilerinde vade uzatımı yönünde çalışma yapıyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Mustafa Şentop, Meclis Başkanlığı için adaylık başvurusunu yaptı
 Tarih: 23.02.2019 > 24 kez okundu.

TBMM Başkanvekili ve Tekirdağ Milletvekili Şentop, Meclis Başkanlığı için adaylık başvurusunu TBMM Başkanlığına sundu.

> Makalenin devamı

'Türkiye 3,5 milyon insana yardımcı olmak için büyük yük üstlendi'
 Tarih: 23.02.2019 > 26 kez okundu.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Berger, "Türkiye 2011'den bu yana yaşamını kurtarmak için evinden kaçan ve sahip olduğu her şeyi kaybeden 3,5 milyon insana yardımcı olmak için büyük bir yük üstlendi." dedi.

> Makalenin devamı

'ABD Afganistan'daki rolü için Türkiye'ye müteşekkir'
 Tarih: 23.02.2019 > 26 kez okundu.

ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad, "Türkiye, Afganistan'da çok fazla şey yaptı. Türkiye'nin desteği için müteşekkiriz. Afganların Türkiye'ye özel bir bağlılığı var. Onlar da Türkiye'nin rolü için müteşekkir." dedi.

> Makalenin devamı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından 'İzmir ödeneği' açıklaması
 Tarih: 23.02.2019 > 24 kez okundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 2019 Yatırım Programı'nda İzmir'e 30 bin lira ayrıldığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

> Makalenin devamı

“Milletin derdiyle dertlenip sevincine ortak olmadan siyasette başarı yakalanamaz” 18.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.02.2019 > 75 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Isparta mitinginde yaptığı konuşmada, “Millete âşık olmadan, milleti sevmeden, milletin derdiyle dertlenip sevincine ortak olmadan siyasette başarı yakalanamaz” dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında, AK Parti Isparta mitingine k

> Makalenin devamı

“Türkiye sınırlarının dibinde bir terör oluşumuna göz yummayacağız, ne pahasına olursa olsun bu terör koridorunu yıkacağız” 18.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.02.2019 > 36 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Burdur mitinginde yaptığı konuşmada, “Fırat’ın doğusunda ve Münbiç’te üstlenen teröristlerin hedefinin Türkiye olduğu apaçık ortadadır. Biz bu bölgede bir terör yapılanmasına kesinlikle izin vermeyeceğimizi defalarca söyledik. Türkiye sınırlarının dibinde bir terör oluşumuna göz yummayacak, rıza göstermeyeceğiz. Ne p

> Makalenin devamı

“Bedelli askerlik uygulamasını kalıcı hâle getiriyoruz, isteyen herkes başvurabilecek” 17.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.02.2019 > 31 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Balıkesir mitinginde yaptığı konuşmada, “Bugüne kadar belirli bir periyodu ve sistemi olmayan bedelli askerlik uygulamasını, ordumuzun personel ihtiyacına göre belirlenen bir rakamla sınırlı olmak üzere kalıcı hâle getiriyoruz. Eğitim durumuna bağlı olmaksızın isteyen herkes bedelli askerliğe başvurabilecek” dedi.

> Makalenin devamı

“82 milyonun her bir ferdine aynı kalitede hizmet sunuyoruz” 16.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.02.2019 > 33 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ataşehir ilçe mitinginde yaptığı konuşmada, “Bize oy versin, vermesin tüm illerimize, ilçelerimize, 82 milyonun her bir ferdine aynı kalitede hizmet sunuyoruz. Ankara'daki, Adıyaman'daki, Konya'daki insanımızı nasıl görüyorsak, İzmirli, Edirneli, Tuncelili, Hakkârili vatandaşlarımıza aynı nazarla bakıyoruz” dedi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Ankara Milletvekili Sayın Sadir DURMAZ’ın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 16 Şubat 2019
 Tarih: 18.02.2019 > 38 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi seçim komisyonunun yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’in onayları sonucunda 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde bugün kesinleşen Belediye Başkan Adaylarımızın listesi aşağıdadır.

> Makalenin devamı

Anket üstüne anket… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.02.2019 > 37 kez okundu.

Seçimler yaklaşıp, adaylar da belirlenince anket çalışmaları da hızlandı. Hemen her parti, özellikle kritik gördüğü yerlerde anket üzerine anket yaptırıyor. Bu anket sonuçlarına göre de strateji belirliyor.

> Makalenin devamı

MUHALEFET VE SEVİYE - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 18.02.2019 > 53 kez okundu.

*Muhalefet - Usta be! - Evet? - Ben muhalefet etmek istiyorum. - Kime? - Kendime. - Nee? - Kendime muhalefet etmek istiyorum. - Niye ki? - Hiçbir sorumluluk getirmiyor da ondan… - Yani? - Günümüzde en güzel eylem ‘muhalefet etmek’ de onun için... - Yani birisi ‘ak’ derse, sen ‘kara’ diyeceksin.

> Makalenin devamı

“Poşet sektörü can çekişiyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.02.2019 > 40 kez okundu.

Marketlerde poşetlerin paralı olarak satışına başlanması ile birlikte bu konudaki tartışmalara da yenileri eklenmeye başladı. Sektörün büyük darbe yediği ve 20 bin kişiye istihdam sağlayan plastik poşet işletmelerinin kapılarına kilit vurmaya başladığı da söyleniyor.

> Makalenin devamı

Kayıtsız işsiz sayısı artıyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.02.2019 > 31 kez okundu.

Uzun zamandır işsizlikten söz ediyoruz. Doğrusunu söylemek gerekirse artan işsiz sayısı ürküntü veriyor. Özellikle üniversite mezunu genç işsizler Türkiye’nin önündeki en büyük sorun. İşte yine resmi rakamlar:

> Makalenin devamı

Türkiye ile Moldova arasında kimlikle seyahat başlıyor
 Tarih: 18.02.2019 > 33 kez okundu.

Türkiye'nin Kişinev Büyükelçisi Sökmensüer, "Türkiye ile Moldova arasında karşılıklı kimlikle seyahat 19 Şubat 2019 tarihi itibarıyla başlıyor." dedi.

> Makalenin devamı

TİKA Orta Doğu'daki ecdat yadigarına sahip çıkıyor
 Tarih: 18.02.2019 > 39 kez okundu.

TİKA, 2. Abdülhamid Han döneminin önemli projelerinden Hicaz Demiryolu'nun Amman İstasyonu'ndaki tarihi demir yolunun geçmişinin anlatılacağı müzenin yapımı ve istasyondaki 3 tarihi binanın restorasyonunu sürdürüyor.

> Makalenin devamı

Antalya'da güneşli havada deniz keyfi
 Tarih: 18.02.2019 > 37 kez okundu.

Hava sıcaklığının 21 derece ölçüldüğü Antalya'da bazı vatandaşlar ve turistler denize girdi.

> Makalenin devamı

Dünya Melek Yatırım Forumu
 Tarih: 18.02.2019 > 38 kez okundu.

- Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Paul Doany: - "Türkiye’de son 10 yıldır birçok insan teşviklerden faydalanarak yatırımlarını artırıyor. Türkiye, teşvikler konusunda önemli bir model ülke olarak ön plana çıkıyor"

> Makalenin devamı

İngiltere'de ana muhalefet partisinden 7 istifa
 Tarih: 18.02.2019 > 31 kez okundu.

İşçi Partisinden 7 milletvekili partilerinden istifa etti. Milletvekillerinin istifa gerekçeleri arasında partinin "Yahudi karşıtı" ve "aşırı sol" olduğu iddiaları yer aldı.

> Makalenin devamı

İngiltere Dışişleri Bakanı Hunt: AB ile İngiltere'nin gelecekteki ilişkisi tehdit altında
 Tarih: 18.02.2019 > 33 kez okundu.

İngiltere Dışişleri Bakanı Hunt, "İki tarafın da güven ve vizyona ihtiyacı var. Çünkü İngiltere'nin gelecek 25 yılda Avrupalı komşularıyla inşa edeceği ilişki tehdit altında." dedi.

> Makalenin devamı

2019 yılı Yatırım Programı açıklandı
 Tarih: 18.02.2019 > 37 kez okundu.

2019 yılı Yatırım Programı'nda, proje tutarı 977 milyar lira, 2018 sonu kümülatif harcaması 409 milyar lira olan 2 bin 964 proje yer aldı.

> Makalenin devamı

Polonya ve İsrail arasında soykırım krizi
 Tarih: 18.02.2019 > 36 kez okundu.

Polonya Başbakanı Morawiecki, ülkesinin Vişergad Grubu Ülkeleri (V4:Polonya, Çekya, Macaristan ve Slovakya) - İsrail ortak toplantısına katılmayacağını açıkladı.

> Makalenin devamı

CİMER'e 2018 yılında 2 milyon 870 bin 879 başvuru
 Tarih: 18.02.2019 > 32 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Altun, "CİMER'e 2018 yılında 2 milyon 870 bin 879 adet başvuru yapılmıştır. 2018 yılında başvurular 2017 yılına kıyasla yaklaşık yüzde 7,5 artmıştır." dedi.

> Makalenin devamı

Bakan Pakdemirli'den destek ödemeleri açıklaması
 Tarih: 18.02.2019 > 36 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Ocakta 2,3 milyar lira destek ödemelerini yaptık. Mart ayında da ödemelerimiz olacak, belki bu kadar, belki biraz daha fazla, onu mart ayında açıklayalım." dedi.

> Makalenin devamı

Suriye'de kimyasal silah saldırılarının neredeyse tümünü rejim düzenledi
 Tarih: 18.02.2019 > 31 kez okundu.

Berlin merkezli Küresel Kamu Politikası Enstitüsünün raporuna göre, Suriye'deki iç savaşta yapılan en az 336 kimyasal saldırının yüzde 98'i Esed rejimince gerçekleştirildi.

> Makalenin devamı

Yabancıya konut satışında tarihin en iyi başlangıcı
 Tarih: 18.02.2019 > 31 kez okundu.

Yılın ilk ayındaki 3 bin 168 adet konut satışı, yabancıya satışta tarihin en iyi ocak ayı rakamı olarak kayıtlara geçti.

> Makalenin devamı

Kasık bölgesindeki ağrı ve şişlik hissine dikkat
 Tarih: 18.02.2019 > 23 kez okundu.

- Medicana Bahçelievler Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sarper Işıksel:

> Makalenin devamı

3 bin 500 deniz aracı CNR Avrasya Boat Show’da
 Tarih: 18.02.2019 > 25 kez okundu.

- CNR Avrasya Boat Show, 22 Şubat tarihinde VIP açılış günü ile ilk olarak medya mensupları, iş ve sanat dünyasından önemli isimleri CNR EXPO Yeşilköy’de kurulan 85 bin metrekarelik alanda ağırlayacak

> Makalenin devamı

YPG/PKK ABD yardımlarını alabilmek için bahane geliştirdi
 Tarih: 18.02.2019 > 25 kez okundu.

Terör örgütü YPG/PKK ABD desteğiyle Fırat Nehri'nin doğusunda DEAŞ'ın elindeki son yerleşimi de işgal ettikten sonra, ABD yardımlarını alabilmek için yeni bahaneler üretiyor.

> Makalenin devamı

“Bizim bütün derdimiz, Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanmasıdır” 14.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 15.02.2019 > 71 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye konulu Üçlü Zirve Toplantısı’nın ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, “Bizim bütün derdimiz, Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanmasıdır ama bir an önce Münbiç terör örgütlerinden boşaltılmalı ve İdlib'de terör örgütlerine oyun sahası bırakılmamalıdır. Bu toprakların sahibi Suriye'nin halkıdır” dedi.

> Makalenin devamı

“Suriye halkı, kalıcı siyasi çözüm yolunda bizden sevindirici haber bekliyor” 14.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 15.02.2019 > 69 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi’deki Suriye konulu Üçlü Zirve Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “8 yıldır silahların ve bombaların gölgesinde hayata tutunmaya çalışan Suriye halkı, bizden kalıcı siyasi çözüm yolunda sevindirici haber bekliyor. Vatan hasreti ile yanan Suriyeli mülteciler evlerine huzur-u kalp ile dönebilmek için gün sayıyor” dedi.

> Makalenin devamı

Bu kararı alkışlıyoruz… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.02.2019 > 33 kez okundu.

Önce habere bakalım: Dünya mirasımız Kapadokya Peribacalarının ortasına dikilmekte olan bir otelin inşaatı bakanlık kararı ile durduruldu. Yapılan açıklamada “Otel inşaatı şu anda mühürlendi. Daha sonra yıkılacak” denildi.

> Makalenin devamı

MAKAM / MADAM ÇARPMASI - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 15.02.2019 > 50 kez okundu.

- Usta be! - Efendim? - Bir dost bana sormuş: ‘makam çarpması’ mı daha kötüdür, yoksa ‘madam çarpması’ mı? Ben de arkadaşlarıma sordum. - Eeeee? - İlginç cevaplar verdiler. - Eeeee? - Hani dedim, belki ‘duymak istersin’ dedim. - Duymak istemesem ne yapacaksın?

> Makalenin devamı

Üretim, üretim, üretim… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.02.2019 > 31 kez okundu.

Tarım başta olmak üzere, hemen her konuda yıllardır yazdığımız yazılarda üretimin önemine değinmişizdir. Bugün yine aynı konuda ”üretim, üretim, üretim” diyoruz. Üretim olmadan kalkınma da, fiyatlarda düşme de olmaz.

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ Akıncı, Bakanlar Kurulu’nu Kıbrıs sorunundaki son gelişmeler konusunda bilgilendirdi
 Tarih: 15.02.2019 > 30 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı hükümeti, Kıbrıs konusundaki gelişmelerle ilgili bilgilendirdi. Bakanlar Kurulu’nun, Cumhurbaşkanı Akıncı başkanlığındaki toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü.

> Makalenin devamı

İşsiz sayısı giderek artıyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.02.2019 > 33 kez okundu.

Bugün pahalılık ve enflasyonla mücadele edilirken, işsiz sayısındaki artışlar da bu sıkıntılara yenilerini ekliyor. Özellikle genç işsiz sayısının her geçen gün daha hızlı biçimde artması işsizlikle mücadelede yeni arayışları da beraberinde getiriyor.

> Makalenin devamı

“Merhum Prof. Dr. Fuat SEZGİN” Özel Bir Etkinlikle Anılıyor… - Cafer VAYNİ
 Tarih: 15.02.2019 > 33 kez okundu.

Ömrünü İslam Bilimler tarihine adayan Prof. Dr. Fuat Sezgin'in Özel Bir Etkinlikle Anılıyor. Prof. Dr. Fuat Sezgin’in çeşitli yönleriyle ele alınacağı özel etkinlik, 14 Şubat 2019 Perşembe günü, Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

> Makalenin devamı

Turist sayısı artıyor artmasına ama… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.02.2019 > 33 kez okundu.

Geride kalan yıl Türkiye turizm açısından pek de kötü geçmiş sayılmaz. En azından terör ve kargaşa yüzünden sektörleri zarar gören ülkeler yavaş da olsa eski gücüne kavuşuyor. Son yıllarda yerlerde sürünen turizm sektörümüz şimdi parlak yıllara kucak açıyor.

> Makalenin devamı

“PYD-YPG, Münbiç ve Fırat'ın doğusundan temizlenmeden Suriye'nin toprak bütünlüğü sağlanamaz” 14.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 15.02.2019 > 37 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile gerçekleştirdikleri görüşme öncesinde yaptığı açıklamada, “Suriye’nin toprak bütünlüğünün muhafazasına ve gerek PYD-YPG, gerek DEAŞ olsun, terörün her türlüsünün bertaraf edilmesine odaklanan bir hareket tarzını benimsemeliyiz. PYD-YPG Münbiç’ten ve Fırat’ın doğusundan temizlenmeden ve bu bölgel

> Makalenin devamı

'Suriye'de çözüm Soçi ve Astana'dan geçecek'
 Tarih: 15.02.2019 > 37 kez okundu.

Türkiye, İran ve Rusya arasında Soçi'de düzenlenen zirvede Suriye'deki sorunların çözümüne yönelik önemli mesajlar verildi.

> Makalenin devamı

'Kimsenin milletimize karamsarlık aşılamasına izin vermeyeceğiz'
 Tarih: 15.02.2019 > 38 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiç kimsenin milletimize karamsarlık aşılamasına, milletimizin ekmeğiyle oynamasına izin vermeyeceğiz." dedi

> Makalenin devamı

İstanbullular geçen yıl en çok domates ve patates tüketti
 Tarih: 15.02.2019 > 29 kez okundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi verilerine göre kentin yaş meyve ve sebze ihtiyacını karşılayan Bayrampaşa ve Ataşehir yaş meyve ve sebze hallerine geçen yıl en çok domates ve patates getirildi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nden otomotiv yatırımcılarına çağrı
 Tarih: 15.02.2019 > 35 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türk otomotiv sanayinin potansiyeli ve iş fırsatlarının değerlendirildiği etkinlikte, sektör yatırımcılarına çağrıda bulundu.

> Makalenin devamı

"Türkiye'de saç ekiminde Avrupalılar Arapları geçti"
 Tarih: 15.02.2019 > 34 kez okundu.

- DEİK Sağlık Komisyon Üyesi ve Saç Ekimciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Servet Terziler:

> Makalenin devamı

Sağlık Bakanı Koca: Vatandaşımızı asla ilaçsız bırakmak istemiyoruz
 Tarih: 15.02.2019 > 31 kez okundu.

Sağlık Bakanı Koca, ilaç fiyatlandırmasına ilişkin, "Vatandaşımızı asla ilaçsız bırakmak istemiyoruz. Bu anlamda fırsatçılık yapanlara hiçbir şekilde göz açtırmak istemiyoruz." dedi

> Makalenin devamı

Türkiye'ye yatırım artışında liderlik İtalya'nın
 Tarih: 15.02.2019 > 29 kez okundu.

Türkiye'ye geçen yıl 6 milyar 534 milyon dolarlık doğrudan yabancı yatırım girişi olurken, bu dönemde Türkiye'ye sermaye girişi 381 milyon dolar yükselen İtalya, doğrudan yatırımı en fazla artan ülke olarak belirlendi.

> Makalenin devamı

Kurtuluşun 100. yılına özel senfonik destan
 Tarih: 15.02.2019 > 29 kez okundu.

Anadolu'nun kurtuluş mücadelesinin başladığı 1919'un 100. yılı anısına "19'dan Çok Önce, 23'ten Sonsuza" adlı senfonik destan hazırlandı.

> Makalenin devamı

'CHP ve İYİ Parti'ye kazandıracağız demeye dili varmıyor'
 Tarih: 15.02.2019 > 25 kez okundu.

AK Parti Grup Başkanı Bostancı, "(Sezai Temelli'nin sözleri) Sezai Bey 'CHP ve İYİ Parti'nin adaylarına destek vereceğiz' demeye dili varmadığı için 'AK Parti ve MHP'ye kaybettireceğiz' diyor" dedi.

> Makalenin devamı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: Türkiye'de yatırım ortamı yenilikçi alanlar barındırıyor
 Tarih: 15.02.2019 > 26 kez okundu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türkiye’deki iş ve yatırım ortamı küresel ekonominin yenilikçi alanlarını barındırmaktadır ve bu yönde gelişmek için de uygundur." dedi.

> Makalenin devamı

'Beyaz kıta'nın katı kuralları
 Tarih: 15.02.2019 > 23 kez okundu.

Türk bilim insanları, "Antarktika Antlaşmalar Sistemi"nde belirtilen kurallar ışığında "Antarktika'da araştırmalarını gerçekleştiriyor. Kıta ve çevresindeki canlı yaşamını korumaya yönelik katı kurallar çerçevesinde izinsiz taş bile alınamıyor.

> Makalenin devamı

İki yıla kadar hapis gerektiren istinaf kararlarına temyiz yolu
 Tarih: 15.02.2019 > 24 kez okundu.

Anasaya Mahkemesi, üst sınırı 2 yıla kadar hapis cezasını gerektiren suçlar ve bunlara bağlı adli para cezalarına ilişkin bölge adliye mahkemesi kararına karşı temyiz yolunu kapatan düzenlemeyi iptal etti.

> Makalenin devamı

Sevgililer Günü'nün hediyesi akıllı telefon oldu
 Tarih: 15.02.2019 > 27 kez okundu.

- Teknosa, Sevgililer Günü alışverişlerinin yoğunlaştığı 1-14 Şubat'ta en çok akıllı telefon alındığını belirtti

> Makalenin devamı

ABD'den Türkiye'nin Uygur açıklamasına destek
 Tarih: 15.02.2019 > 27 kez okundu.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Dışişleri Bakanlığının Uygur Türklerine ilişkin açıklamasına destek verdi.

> Makalenin devamı

“Her alanda ülkemizi kalkındırmanın, milletimizin refahını artırmanın mücadelesini verdik” 11.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.02.2019 > 75 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sincan’da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Her alanda ülkemizi kalkındırmanın, milletimizin refahını artırmanın mücadelesini verdik.‬ Yönetime geldiğimizde dünyada satın alma paritesine göre 17’nci sıradaki Türkiye’yi, 13’üncülüğe kadar çıkardık. Bu yılın sonunda 12’nciliğe yükselmeyi bekliyoruz” dedi.

> Makalenin devamı

Bu nasıl çekilme işi?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 11.02.2019 > 133 kez okundu.

Amerika’nın Fırat’ın doğusundan çekileceğini açıklamasından bu yana yaşananlar ve işin ağırdan alınışı bazı sıkıntıları da beraberinde getrdi. O zaman yazdığımız yazılarda “inanalım mı?” demiştik.

> Makalenin devamı

“Ankara, Türkiye’nin tüm renklerini ve zenginliklerini bünyesinde buluşturan şehrimizdir” 11.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.02.2019 > 78 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Keçiören’de toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Ankara, Türkiye’nin tüm renklerini, tüm zenginliklerini bünyesinde buluşturan şehrimizdir. Ankara, 15 Temmuz’da istiklaline ve istikbaline sahip çıkarak destan yazmış şehrimizdir. Ankara, siyasetinden sanayisine yerli ve millî olan her şeye yüreğini açan şehrimizdir” dedi

> Makalenin devamı

“Demokrasilerde sandık namustur” 10.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.02.2019 > 33 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Sandık Başkanları Buluşması’nda yaptığı konuşmada, “Demokrasilerde sandık namustur. Sandığa sahip çıkmanın yolları, yöntemleri de hem siyaset geleneğimizde hem de hukukumuzda açıkça belirtilmiştir. Sandığı ne kadar iyi korursak, milletimizin iradesinin, belediye yönetimlerine yansımasına o derece katkıda bulunmuş olu

> Makalenin devamı

Bakan Albayrak: Spekülasyon ve fahiş fiyatlama yapmak isteyenlere izin vermeyeceğiz
 Tarih: 11.02.2019 > 39 kez okundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, tanzim satış noktalarındaki fiyatlara ilişkin, "Bu fiyatların yayılmaya başladığını tüm Türkiye’de göreceğiz. Spekülasyon yapmak isteyen, fahiş kar, fahiş fiyatlama yapmak isteyenlere izin vermeyeceğiz." dedi.

> Makalenin devamı

İki yıldır aranan eski binbaşı hücre evinde yakalandı
 Tarih: 11.02.2019 > 41 kez okundu.

İstanbul ve Siirt'te sürdürülen FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında 2 yıldır aranan eski kurmay binbaşı H.G, Kırşehir'de saklandığı hücre evinde gözaltına alındı.

> Makalenin devamı

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Füze üretimine devam edeceğiz
 Tarih: 11.02.2019 > 33 kez okundu.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinin zırh delici füze ve savunma teçhizatı için kimseden izin almayacağını ve bu silahları üretmeye devam edeceğini söyledi.

> Makalenin devamı

Hamas yöneticilerinden Rıdvan: Ara buluculara göre İsrail ateşkese uyacak
 Tarih: 11.02.2019 > 38 kez okundu.

Hamas yöneticilerinden İsmail Rıdvan, İsrail ile dolaylı ateşkese ara buluculuk yapan tarafların anlaşmanın uygulanması konusunda iyimser olduğunu belirtti.

> Makalenin devamı

Eski Yargıtay üyesi İsmail Ergün'e hapis cezası
 Tarih: 11.02.2019 > 38 kez okundu.

Eski Yargıtay üyesi İsmail Ergün, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

> Makalenin devamı

THY, yarı zamanlı çalışacak öğrenci arıyor
 Tarih: 11.02.2019 > 38 kez okundu.

Türk Hava Yolları, en az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3. sınıf öğrencisi olan ve yarı zamanlı çalışabilecekler için internet sitesinde ilan yayımladı.

> Makalenin devamı

New York'taki KGB Casus Müzesi Sovyet gizli servisine ışık tutuyor
 Tarih: 11.02.2019 > 75 kez okundu.

New York'ta açılan KGB Casus Müzesi, eski Sovyetler Birliği'nin istihbarat teşkilatı KGB ve Soğuk Savaş yıllarındaki operasyonları hakkında ziyaretçilerine ilginç örnekler sunuyor.

> Makalenin devamı

Türkiye'de okudu, şimdi ülkesinde Devlet Gümrük Komitesi Başkanı
 Tarih: 11.02.2019 > 41 kez okundu.

Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra başlatılan Büyük Öğrenci Projesi sayesinde Türkiye'de okuma fırsatı bulan Azerbaycanlı Sefer Mehdiyev şimdi ülkesine Devlet Gümrük Komitesi Başkanı olarak hizmet ediyor.

> Makalenin devamı

Uygur aydını ve bilim insanlarından haber alınamıyor
 Tarih: 11.02.2019 > 36 kez okundu.

Avrupa Parlamentosu ve Uluslararası Af Örgütü gibi kuruluşlar, Uygur toplumunun pek çok aydın ve bilim insanından haber alınamadığına dikkati çekiyor.

> Makalenin devamı

Bakan Koca Kartal'da çöken binada yaralananları ziyaret etti
 Tarih: 11.02.2019 > 39 kez okundu.

Sağlık Bakanı Koca, Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın enkazından kurtarılarak hastanede tedavi altına alınan yaralıları ziyaret etti.

> Makalenin devamı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Çarşıdaki yangın sona erdi
 Tarih: 11.02.2019 > 36 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Vatandaşımız tanzim satış noktalarındaki fiyatlardan son derece memnun. Şimdilik 'Çarşıdaki yangın sona ermiştir' diyebiliriz." dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tanzim satış noktalarıyla fiyatlar yarı yarıya indi
 Tarih: 11.02.2019 > 36 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarım ürünleri tanzim satış noktalarının açılmasıyla fiyatların yarı yarıya indiğini belirterek, "Bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz." dedi.

> Makalenin devamı

“Sahada varlık göstermeyen, masada kendine yer bulamaz” 09.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 10.02.2019 > 35 kez okundu.

Test ve Eğitim Gemisi Ufuk’un (A-591) Denize İniş Töreni'nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin bulunduğu zorlu coğrafya bizim sadece ekonomide, tarımda, ticarette, sanayide değil aynı zamanda istihbaratta da çok güçlü bir konumda olmamızı şart koşuyor. Suriye kaynaklı tehditler ile Doğu Akdeniz, Ege ve Karadeniz’de yaşanan gelişme

> Makalenin devamı

“Türkiye’nin çıkarlarına ve kazanımlarına, büyük Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız” 08.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 10.02.2019 > 73 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Sivas mitinginde yaptığı konuşmada, “İçerden ya da dışardan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere göğsümüzü siper etme pahasına gereken cevabı veririz. Türkiye’nin çıkarlarına, Türkiye’nin kazanımlarına, büyük Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız” dedi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin Partimizin Kuruluşunun 50.Yılı Münasebetiyle Adana'da Düzenlenen Kutlama Programında Yapmış Oldukları Konuşma. 9 Şubat 2019
 Tarih: 10.02.2019 > 82 kez okundu.

Bir sevdadır bizimkisi, seveni fani, sevileni baki, sevgisi ebedi. Bir heyecandır bizimkisi, tutkusu eksilmeyen, duruşu eskimeyen, başı eğilmeyen. Bir inançtır bizimkisi, ümitsizliği silen, yılgınlığı sindiren, çileyi söndüren. Bir destandır bizimkisi, Ötüken’de yeşeren, Söğüt’ten tüten, Adana’dan yürüyen, Ankara’da yükselen.

> Makalenin devamı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 2023 için hedef 70 milyon turist, 70 milyar dolar gelir
 Tarih: 10.02.2019 > 42 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımız, '50 milyon turist, 50 milyar dolar' dedi. Hedef ne? 2023 ama daha bu sene 45 milyar dolar. Şimdi revize ediyoruz. '70 milyon turist, 70 milyar dolar gelir' diyoruz 2023 için." dedi.

> Makalenin devamı

Kartal'da riskli binalardan ilkinin yıkımına başlandı
 Tarih: 10.02.2019 > 37 kez okundu.

İstanbul Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın bitişiğindeki 10 katlı binanın yıkımına başlandı.

> Makalenin devamı

ABD'de görüşmeler tıkandı hükümet tekrar kapanabilir
 Tarih: 10.02.2019 > 35 kez okundu.

ABD Kongresinde devam eden bütçe görüşmeleri, Meksika sınırına örülecek duvara ayrılan fon ve sınırda tutuklananların sayısı konusunda herhangi bir mutabakat olmaması nedeniyle tıkandı.

> Makalenin devamı

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kınık: Geçen yıl 23 milyon insana yardım ulaştırdık
 Tarih: 10.02.2019 > 35 kez okundu.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kınık, "Geçen yıl 23 milyon insana yardım ulaştırdık. Milletimizin himmetini taşıyoruz. Savaş, çatışma, korunmaya muhtaç yoksul bölgelerde faaliyet göstermeye gayret ediyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Guterres mültecilere kapılarını kapatanlara Afrika'yı hatırlattı
 Tarih: 10.02.2019 > 34 kez okundu.

BM Genel Sekreteri Guterres, Afrika ülkelerinde görülen tüm ekonomik zorluklara rağmen bu ülkelerin kapılarını mültecilere açık tuttuğunu söyledi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sandıktan çıkan irade bizim için değerlidir
 Tarih: 10.02.2019 > 36 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sandıktan çıkan irade ne olursa olsun, bizim için değerlidir. Yeter ki biz milletimizin gönlüne girmek için gereken gayreti ortaya koyalım." dedi.

> Makalenin devamı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: Kartal'da riskli 8 bina yıkılacak
 Tarih: 10.02.2019 > 35 kez okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Kartal'da yıkılan binanın etrafındaki 10 apartmanda risk analizi yapıldığını, bunlardan riskli olan 8'inin yıkılacağını söyledi.

> Makalenin devamı

Yazılı medyaya 'KDV desteği' birçok sektörü ilgilendiriyor
 Tarih: 10.02.2019 > 31 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kitapta, dergide, gazetede yüzde 8 olan KDV oranının sıfırlanacağının açıklanması, Türkiye'de birçok sektör için "müjde" niteliği taşıyor.

> Makalenin devamı

Mobil tanzim satışı başladı
 Tarih: 10.02.2019 > 35 kez okundu.

Sebze meyve fiyatlarını düşürmek için İstanbul'daki ilk mobil tanzim satış noktası Gaziosmanpaşa'da hayata geçirildi.

> Makalenin devamı

Kültür ve sanatın nabzı AKM'de atacak
 Tarih: 10.02.2019 > 35 kez okundu.

Yeni Atatürk Kültür Merkezi hizmete açıldığında, opera, konser ve tiyatro salonları, sinemalar, kütüphaneler, tasarım dükkanları, kafe, restoran ve millet kıraathaneleriyle büyük bir kompleks haline dönüşecek.

> Makalenin devamı

'Arakanlı Müslümanlara soykırım yapanlar hesap vermeli'
 Tarih: 10.02.2019 > 34 kez okundu.

Küresel Politika Merkezi Kıdemli Araştırmacısı İbrahim, "En başta Arakanlı Müslümanlara soykırım yapanlar ve düzenleyenlerden hesap sorulmalı ve bu kişiler adalete teslim edilmeli." dedi.

> Makalenin devamı

Doğu Anadolu'da buzlanma ve çığ uyarısı
 Tarih: 10.02.2019 > 40 kez okundu.

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 4 il için buzlanma ve çığ uyarısında bulunuldu.

> Makalenin devamı

Afganistan'da Taliban saldırısı: 8 ölü
 Tarih: 10.02.2019 > 34 kez okundu.

Taliban militanlarının, Afganistan'ın kuzeyindeki Sar-i Pul vilayetinin Sayyad ilçesindeki korucuların karakoluna saldırması sonucu 8 korucunun öldüğü bildirildi.

> Makalenin devamı

Akıllı Telefon İnsanı Yaşamdan Koparıyor Mu? - İbrahim ORTAŞ
 Tarih: 10.02.2019 > 35 kez okundu.

Akılı Cep Telefonu Aletinin Okullarda Kullanımı Nasıl Olmalı? İnsanlığın uzun-kısa tarihinin en etkili yardımcı iletişim aracı muhtemelen akılı telefondan başkası değildir. Akıllı telefon artık insanın yanında bir an bile ayıramadığı en büyük yardımcı aletidir. Telefon yolu ile dünyanın bütün kitapları, gazeteleri, TV ve radyolarını dileme ve ansi

> Makalenin devamı

Eleştirilere ve uyarılara dikkat… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 10.02.2019 > 84 kez okundu.

Enflasyon, pahalılık ve işsizliğin seçime damga vuracağı hep konuşuluyor. Bunun yanı sıra, özellikle 16 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin yıprandığı, bazı iddiaların da partinin çöküşünü hızlandırdığına dikkat çekiliyor.

> Makalenin devamı

Amerika’dan yine tehdit… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 10.02.2019 > 75 kez okundu.

Önce habere göz atalım: Ankara’da bir grup gazeteciye konuşan ABD’li üst düzey bir yetkili Türkiye’nin hem Rusya’dan S-400, hem ABD’den Patriot füzeleri almasının mümkün olmayacağını belirterek “Türkiye, S-400 alırsa ABD, Türkiye’ye Patriot’ların satışı için yürüyen süreci durduracaktır, ABD hükümetinin görüşü bu yöndedir” dedi.

> Makalenin devamı

Ankara-Şam hattı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 10.02.2019 > 106 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye ile Suriye istihbarat birimleri arasında 'alt düzeyde diplomatik temasın yürüdüğünü' açıklaması, Ankara-Şam hattında 2012'de kesilen ilişkilere rağmen diyaloğun tamamen sona ermediğini gösteriyor. Diplomasilerde hangi düzeyde olursa olsun, kapıların kapanmaması ve köprülerin atılmaması gerekiyor.

> Makalenin devamı

“Türkiye tüm olumsuz şartlara rağmen bölgesinde bir istikrar adası olmaya devam ediyor” 07.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 07.02.2019 > 69 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Ticaret Odası ve Amerikan Türk Konseyi üyelerini kabulünde yaptığı konuşmada, “Türkiye ve ABD arasında ortak çıkarlara dayalı, güçlü, kapsamlı ve stratejik bir müttefiklik ilişkisi vardır. İlişkilerimizde zaman zaman görüş ayrılıklarına dayalı iniş çıkışlar yaşasak da ortaklığımız pek çok zorluğun üstesinden gelmiştir” de

> Makalenin devamı

BM Kaşıkçı cinayetinden Suudi Arabistan'ı sorumlu tuttu
 Tarih: 07.02.2019 > 32 kez okundu.

BM Raportörü Callamard, "Deliller, Kaşıkçı cinayetinin Suudi yetkililer tarafından işlendiğini gösteriyor." ifadesini kullandı.

> Makalenin devamı

İngiltere Başbakanı Theresa May: Brexit'i zamanında gerçekleştireceğim
 Tarih: 07.02.2019 > 37 kez okundu.

İngiltere Başbakanı Theresa May, "Brexit'i zamanında gerçekleştireceğim. Bunu Birleşik Krallık halkı için yapacağım. Önümüzdeki günlerde bunu yapmak için ciddi müzakereler yürüteceğim." dedi.

> Makalenin devamı

Saadet Partisi 574 belediye başkan adayını açıkladı
 Tarih: 07.02.2019 > 32 kez okundu.

Saadet Partisi, 9'u büyükşehir, 37'si il, 420'si ilçe, 108'i belde olmak üzere, 574 belediye başkan adayını belirledi.

> Makalenin devamı

YÖKDİL başvuruları yarın sona erecek
 Tarih: 07.02.2019 > 32 kez okundu.

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'na yarın saat 18.00'e kadar başvuru yapılabilecek.

> Makalenin devamı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Türkiye çelik vergisinden muaf tutulsun
 Tarih: 07.02.2019 > 33 kez okundu.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ABD'nin Türkiye'den çelik ithalatına getirdiği ek vergiye ilişkin, "Türkiye'nin bu uygulamadan muaf tutulması, hem ikili ticarete hem de ikili ilişkilerimize katkı sağlayacaktır." ifadesini kullandı.

> Makalenin devamı

İçişleri Bakanı Soylu KKTC'de Denktaş ailesine taziye ziyaretinde bulundu
 Tarih: 07.02.2019 > 31 kez okundu.

İçişleri Bakanı Soylu, KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve eşi Aydın Denktaş'ın kabrine karanfil bırakarak dua etti, Denktaş ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

> Makalenin devamı

Türk-İş'ten IMF'li toplantıya katılmama kararı
 Tarih: 07.02.2019 > 31 kez okundu.

Konfederasyon, üyesi olduğu ITUC'un IMF ve Dünya Bankası yöneticileriyle Washington'da yapacağı toplantıya davetli olmasına rağmen katılmama kararı aldı.

> Makalenin devamı

HDP'nin Mardin'deki aday tanıtımına soruşturma: 16 gözaltı kararı
 Tarih: 07.02.2019 > 34 kez okundu.

HDP'nin Mardin'de düzenlediği, terör örgütü PKK ve teröristlerin övüldüğü aday tanıtım toplantısına ilişkin Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında 16 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

> Makalenin devamı

AİHM'den çukur olaylarındaki hak ihlali iddialarına ret
 Tarih: 07.02.2019 > 29 kez okundu.

AİHM, 2015-2016 yıllarındaki çukur olayları sırasında yaşam hakkı ile özgürlük ve güvenlik haklarının ihlal edildiği iddialarını kabul edilemez buldu.

> Makalenin devamı

Ticaret Bakanı Pekcan: İhracatta rekorlar yakalayacağız
 Tarih: 07.02.2019 > 34 kez okundu.

Ticaret Bakanı Pekcan, "Mart ayında milli gelirimiz açıklandığında ülkemiz ihracatının milli gelire oranında rekorlar yakaladığımızı göreceğiz." dedi.

> Makalenin devamı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: Yeni başarı hikayesini hep beraber yazacağız
 Tarih: 07.02.2019 > 39 kez okundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: "Yeni başarı hikayesini tüm Türkiye olarak hep beraber yazacağız." dedi.

> Makalenin devamı

Gülen'in 'paralel devlet' mesajı mahkemedeki ses dosyasında
 Tarih: 07.02.2019 > 77 kez okundu.

Edirne'de yakalanan FETÖ sanığıyla ilgili dijital materyal inceleme raporundaki ses dosyasında, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in "paralel devlet" mesajının yer aldığı ortaya çıktı.

> Makalenin devamı

Darbeci albay 'hafıza kaybı' yalanına sarıldı
 Tarih: 07.02.2019 > 33 kez okundu.

FETÖ'nün darbe girişiminde İBB'nin işgali ve 14 kişinin şehit edilmesine dair davada, ifade ve görüntülerde ateş açtığı belirlenen sanık eski albay Zeki Demir, "hafıza kaybı" yalanına sığındı.

> Makalenin devamı

İşte FETÖ'nün yargıya ilk yerleştirdiği 7 isim
 Tarih: 07.02.2019 > 33 kez okundu.

Eski yüksek yargı üyelerinin yargılandığı davada Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan esas hakkındaki mütalaada, FETÖ'nün yargıya yerleştirdiği ilk 7 isim ortaya çıktı.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Seviyesiz Sözlerine Cevaben” yapmış olduğu basın açıklaması. 7 Şubat 2019
 Tarih: 07.02.2019 > 68 kez okundu.

Cumhur İttifakı; bir iktidar ve koalisyon ortaklığı değil, seçim işbirliğidir ama Türkiye'nin aydınlık yarınlarına yapılmış akılcı bir yatırımdır.

> Makalenin devamı

OSMANLI DEVLETİNDE CELALİ İSYANLARI - Dr.Şahin CEYLANLI
 Tarih: 06.02.2019 > 40 kez okundu.

GİRİŞ : Toprak mülkiyeti sisteminin değişmesinden sonra Osmanlı ülkesinde birtakım kargaşa ve düzensizlikler başlamıştır. Timar (dirlik) sistemi, Osmanlı devletinin temel taşını oluşturmaktaydı. Bu müessese ile diğer kurumlar arasında çok uyumlu bir ilişki mevcuttu. Devletin çöküş sebepleri arasında belki de en önemlilerinden birini timar siste

> Makalenin devamı

OSMANLI BİLİM VE EĞİTİM SİSTEMİNİN BOZULMASI - Dr. Şahin CEYLANLI
 Tarih: 06.02.2019 > 36 kez okundu.

İlme Karşı İlgi ve Alâka Noksanlığı: XVI. yüzyıldan itibaren Osmanlı bilim ve eğitim sisteminde yavaş yavaş bir bozulmaya gidiş görülmektedir. Günümüzdeki üniversitelerin muadili olan medreselerde geçmiş yıllarda görülen ciddi çalışmalar, yerini basit hesaplara, bağnazlığa, araştırmadan kaçma, dış dünyaya karşı merakın zayıflaması, di

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ Erdoğan: “Kıbrıs Türkleri’nin siyasal eşitliği temel parametredir”
 Tarih: 06.02.2019 > 34 kez okundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs’ta ortak bir vizyon ve yol haritası belirlenmesi gerektiğini belirtti. Neyin nasıl müzakere edileceği net olması gerektiğini kaydeden Erdoğan, Kıbrıs Türklerinin siyasal eşitliğinin temel parametre olduğunu vurguladı.

> Makalenin devamı

Değişimin ayak sesleri… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 06.02.2019 > 204 kez okundu.

31 Mart günü yapılacak olan yerel seçimler için son yapılan kamuoyu araştırmalarında seçmenlerin Türkiye genelinde % 23,7’sinin değişimden yana olduğu ortaya çıktı. Bazı bölgelerde değişimi isteyenlerin oranının yüksekliğini de vurgulayalım.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi kabul etti 06.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 06.02.2019 > 42 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

> Makalenin devamı

“Teknolojiye hâkim olmadan bağımsızlığımızı sürdüremeyiz” 06.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 06.02.2019 > 70 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ODTÜ Teknokent Bilişim İnovasyon Merkezi açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Veri üretiminden güvenliğine, savunma, sağlık, eğitim, bilişim teknolojilerinden yapay zekâya kadar her alanda kendi ayaklarımızın üzerinde durmak mecburiyetindeyiz. Şayet biz bunu beceremezsek zorunlu olarak ipin ucu başka birilerinin eline geçecek

> Makalenin devamı

“Yunanistan’dan beklentimiz; FETÖ, PKK, DHKP/C gibi terör örgütü mensuplarının sığındığı güvenli bir ülke hâline gelmemesidir” 05.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 06.02.2019 > 36 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Çipras ile düzenlediği ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Türkiye ve Yunanistan terörün kanlı yüzünü iyi bilen iki ülkedir. Bu meselenin komşuluk ve müttefiklik hukuku bağlamında ele alınması son derece önemlidir. Terörün her türlüsüne karşı kararlı bir şekilde ortak tutum sergilemek zorundayı

> Makalenin devamı

Düzce'deki FETÖ'nün 'çatı yapılanması' davasında mütalaa
 Tarih: 06.02.2019 > 34 kez okundu.

Düzce'de, FETÖ/PDY'nin "çatı yapılanması"na ilişkin soruşturma kapsamında, haklarında dava açılan 22'si tutuklu 77 sanığın yargılandığı davada savcı, mütalaasını açıkladı.

> Makalenin devamı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: DEAŞ'ın temizlenmesi ve ABD'nin çekilmesi koordineli olmalı
 Tarih: 06.02.2019 > 32 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Suriye'deki DEAŞ kalıntılarını temizleme ve ABD'nin Suriye'den çekilme süreci sistemli ve koordineli bir şekilde yapılmalıdır." dedi.

> Makalenin devamı

Netanyahu'nun rakibinden 'Yasa dışı Yahudi yerleşimi' açıklaması
 Tarih: 06.02.2019 > 32 kez okundu.

İsrail Direnç Partisi Lideri Gantz, 2005'te abluka altındaki Gazze Şeridi'nde bulunan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin boşaltılmasını savunarak, "Bundan ders çıkarmamız ve başka yerlere de uygulamamız gerekiyor." dedi.

> Makalenin devamı

Mısırlı futbolcu Salah'a İslamofobik tezahürata inceleme
 Tarih: 06.02.2019 > 29 kez okundu.

İngiliz polisi Liverpool'un Mısırlı oyuncusu Muhammed Salah'a yönelik İslamofobik tezahürat yapıldığının ortaya çıkması üzerine inceleme başlattı.

> Makalenin devamı

'Teknolojiye hakim olmadan bağımsızlığımızı sürdüremeyiz'
 Tarih: 06.02.2019 > 35 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Nasıl topraklarımıza hükmetmeden bağımsız olamazsak, teknolojiye hakim olmadan da bağımsızlığımızı sürdüremeyiz." dedi.

> Makalenin devamı

Rusya bazı Türk vatandaşlarına yönelik vizeyi kaldırdı
 Tarih: 06.02.2019 > 36 kez okundu.

Rusya, belirli kategorilerdeki Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamasını sonlandırdı.

> Makalenin devamı

Bakan Selçuk: Öğretmen tedarikindeki en problemli bölgemiz Marmara
 Tarih: 06.02.2019 > 33 kez okundu.

Bakan Selçuk, "Öğretmen tedarikindeki en problemli bölgemiz Marmara Bölgesi. Diğerleri öğretmen tedariki bakımından yüzde 90'ın üstünde. Sözleşmeli öğretmenden şu anda vazgeçsek, yüzde 70'e yakın geri dönüş oluyor." dedi.

> Makalenin devamı

Ticaret Bakanlığından 5 ilde eş zamanlı 'hal' denetimi
 Tarih: 06.02.2019 > 33 kez okundu.

Ankara, Adana, İstanbul, Mersin ve Antalya'daki hallere eş zamanlı denetim gerçekleştirildi.

> Makalenin devamı

Salda Gölü ve kayak merkezinde hedef 12 ay turizm
 Tarih: 06.02.2019 > 32 kez okundu.

Beyaz kumsalı ve turkuaz suyunun berraklığıyla dikkati çeken Salda Gölü ve kayak merkezinde hedef, yılın 12 ayı turizm.

> Makalenin devamı

Hürkuş çocuklara havacılığı sevdirecek
 Tarih: 06.02.2019 > 30 kez okundu.

TUSAŞ, çocukların havacılığa olan ilgisini artırmak için Hava Kuvvetleri pilotlarının eğitiminde kullanılmak üzere geliştirilen Hürkuş'un maceralarını içeren öykü çalışması hazırladı.

> Makalenin devamı

İran Dışişleri Bakanı Zarif: Tüm İranlılar ABD'nin baskısına rağmen 40 yıllık ilerlemeyi kutluyor
 Tarih: 06.02.2019 > 32 kez okundu.

İran Dışişleri Bakanı Zarif, "Donald Trump bize karşı suçlamalar yöneltirken, Yahudi yurttaşlarımız dahil tüm İranlılar ABD'nin baskısına rağmen 40 yıllık ilerlemeyi kutluyor." dedi.

> Makalenin devamı

Ailenin güçlendirilmesi için yeni politikalar belirlenecek
 Tarih: 06.02.2019 > 31 kez okundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca bu yıl mayısta 7'ncisi düzenlenecek Aile Şurası'nın ana teması "Ailenin Güçlendirilmesine Yönelik Kamu Politikaları" olacak.

> Makalenin devamı

Üniversite öğrencilerinden minik Metehan için yardım kampanyası
 Tarih: 06.02.2019 > 34 kez okundu.

Dünyada nadir görülen genetik hastalığı bulunan 6 yaşındaki Metehan Özaktürk için Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi öğrencileri yardım kampanyası başlattı.

> Makalenin devamı

NATO liderleri aralıkta Londra'da bir araya gelecek
 Tarih: 06.02.2019 > 33 kez okundu.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, üye ülkelerin liderlerinin, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı için aralıkta İngiltere'nin başkenti Londra'da bir araya geleceğini bildirdi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Macron'un açıklamasını şiddetle kınıyoruz
 Tarih: 06.02.2019 > 70 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 24 Nisan'ı sözde Ermeni Soykırımı Anma Günü ilan eden açıklamasını şiddetle kınıyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

“Türkiye, 2013 Mayıs ayında IMF defterini kapatmıştır ve bir daha da açmayacaktır” 05.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 05.02.2019 > 60 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye 2013 yılı Mayıs ayında IMF defterini kapatmıştır ve bir daha da açmayacaktır. Bizi yeniden Afrika, Asya, Güney Amerika ülkeleri konumuna geriletecek böyle bir yolun sözünü dahi etmek Türkiye’ye ihanettir” dedi.

> Makalenin devamı

CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu: Benim milliyetçilik anlayışımda her şeyden önce vatanım gelir
 Tarih: 05.02.2019 > 35 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Benim milliyetçilik anlayışımda hiçbir silah fabrikası yabancı ülkelere peşkeş çekilemez. Benim milliyetçilik anlayışımda her şeyden önce vatanım, bayrağım gelir." dedi.

> Makalenin devamı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro: Trump'ın savaş nedeni Venezuela'nın petrolüdür
 Tarih: 05.02.2019 > 35 kez okundu.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, "Donald Trump'un Venezuela'ya karşı savaş nedeni nedir? Savaş nedeni, Venezuela'nın petrolüdür, Venezuela'nın zenginlikleridir." dedi.

> Makalenin devamı

CHP adaylarını hafta sonu tanıtacak
 Tarih: 05.02.2019 > 32 kez okundu.

Bugüne kadar 8 ayrı PM toplantısı ile 902 adayını belirleyen CHP'de aday tanıtım toplantısı 10 Şubat Pazar günü yapılacak. Toplantıda CHP'nin seçim bildirgesi de açıklanacak.

> Makalenin devamı

Sağlık Bakanı Koca: Bu hafta 41 ilacın piyasadaki arz sıkıntısı son bulacak
 Tarih: 05.02.2019 > 36 kez okundu.

Sağlık Bakanı Koca, "Bu hafta itibarıyla 41 ilacın piyasadaki arz sıkıntısı son bulacaktır." dedi.

> Makalenin devamı

"Türkiye Girişim Ekosistemi" toplantısı
 Tarih: 05.02.2019 > 32 kez okundu.

- "Telekom şirketlerinin önümüzdeki dönemde üç tane gelir kapısı var, trafik yönetimi, mobil ödeme teknolojileri ve insanların uygulamalara güvenli şekilde ulaşmasını sağlayacak teknolojiler"

> Makalenin devamı

FETÖ'nün TSK'daki hücrelerine ağır darbe
 Tarih: 05.02.2019 > 37 kez okundu.

Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik Bursa, İzmir, Konya, Kocaeli ve Zonguldak merkezli gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 97 şüpheli gözaltına alındı.

> Makalenin devamı

ABD'den Suriye'ye yerleşme sinyalleri
 Tarih: 05.02.2019 > 32 kez okundu.

ABD, Suriye'den çekilmesini duyurmasının ardından, YPG/PKK işgalindeki bölgeye toplam 400 tırla askeri ve lojistik malzeme soktu.

> Makalenin devamı

Yargıtaya 8 yeni üye seçildi
 Tarih: 05.02.2019 > 42 kez okundu.

HSK, 8 Yargıtay üyeliği için seçim yaptı, İzmir Başsavcısı Aydıner, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanları Özbağ ve Yiğitsoy ile Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Yücel, Yargıtayın yeni üyeleri oldu.

> Makalenin devamı

Bakan Soylu 'yaya öncelikli trafik eylemi' yapacak
 Tarih: 05.02.2019 > 35 kez okundu.

İçişleri Bakanı Soylu, yaya geçitlerinin kullanılmasının teşvik edilmesi ve vatandaşların geçiş üstünlüğünün vurgulanması amacıyla düzenlenecek "Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın" etkinliğine katılacak.

> Makalenin devamı

AB'ye 'çifte standart' suçlaması
 Tarih: 05.02.2019 > 33 kez okundu.

Romanya Başbakanı Dancila, "Fransa'da sarı yeleklilerin protestolarında neler olduğunu gördük. Kimse AP'ye gelip de Fransa hakkında karar çıkartılmasını istemedi. Bu çifte standarttır." dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İş Bankası Allah'ın izniyle Hazine'nin malı olacaktır
 Tarih: 05.02.2019 > 36 kez okundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "İş Bankası Allah'ın izniyle Hazine'nin malı olacaktır. Bu parlamento, bu tarihi kararı da Allah'ın izniyle alacaktır." dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile yarın görüşecek
 Tarih: 05.02.2019 > 33 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın MHP Genel Başkanı Bahçeli ile görüşeceğini söyledi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “Akademisyen İlber Ortaylı’nın MHP’lileri ve Ülkücü Camiayı İnciten Nahoş Sözleri” üzerine yapmış olduğu basın açıklaması. 5 Şubat 2019
 Tarih: 05.02.2019 > 61 kez okundu.

İlim ve irfanla iştigal etmesi, genç kuşakları aydınlatarak Türkiye’nin geleceğine hizmet etmesi beklenen kimi akademisyenlerin, şu sıralarda bulundukları mevkiin egoları okşayan dayanılmaz cazibesine ve medyatik şöhretin büyüsüne kapılarak şovmenliğe soyunduğu ibretle görülmektedir.

> Makalenin devamı

Yeni bir parti mi geliyor?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.02.2019 > 131 kez okundu.

Eski Bakanlardan Ali Babacan eksenli yeni bir partinin kurulma aşamasına gelindiği, bunun için 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim sonuçlarının beklendiği iddia ediliyor. Yeni parti kuruluşunda çekirdek bir kadronun çalışma içinde olduğu da söyleniyor.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Doğu Akdeniz’de oldubittiye göz yummayız” 04.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 04.02.2019 > 81 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’na ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye; gerek Ege’de, gerek Akdeniz’de, gerekse Karadeniz’de egemenlik haklarından doğan temel haklarını savunmak için bugüne kadar gösterdiği kararlı tutumu bundan sonra da göstermeye devam edecektir. Kim tarafından gelirse gelsin, Türkiye’nin öze

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Fırat’ın doğusundan Türkiye’ye dönük herhangi bir tehdide asla müsaade etmeyeceğiz” 04.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 04.02.2019 > 69 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’na ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, “Bugüne kadar Cerablus, Afrin ve İdlib’de Türkiye Cumhuriyeti’nin ilgili bütün birimleri herkes için güvenliği sağlayabilecek imkân ve kabiliyetlere sahip olduğunu göstermişti. Münbiç ve Fırat’ın doğusunda benzer bir modelin uygulanması için bizim

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Ankara Milletvekili Sayın Sadir DURMAZ’ın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması metni. 4 Şubat 2019
 Tarih: 04.02.2019 > 92 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi seçim komisyonunun yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’in onayları sonucunda 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde bugün kesinleşen Belediye Başkan Adaylarımızın listesi aşağıdadır.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Temel beklentimiz bölgenin kontrolünün Türkiye'de olması
 Tarih: 04.02.2019 > 41 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Münbiç ve Fırat'ın doğusunda da benzer bir modelin uygulanması için bizim temel beklentimiz, bölgenin kontrolünün Türkiye'de olması." dedi.

> Makalenin devamı

Zayıflayan uluslararası iş birliği küresel riskleri artırıyor
 Tarih: 04.02.2019 > 32 kez okundu.

- Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Hatipoğlu: - "Global Riskler Raporu, ekonomik ve jeopolitik koşullarda bozulmaya işaret ediyor" - "Kısmen jeopolitik gerginliklerin yol açtığı zorlu ekonomik koşullar ortaya çıkarken, 2019 yılında uluslararası iş birliği potansiyelinin daha da azalma eğiliminde olduğu anlaşılıyor"

> Makalenin devamı

Albayrak ve Gül'ün tebrik kartları öğrencileri sevindirdi
 Tarih: 04.02.2019 > 39 kez okundu.

Adana'da, devlet büyüklerine yeni yıl için tebrik kartı gönderen öğrenciler, Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak ile Adalet Bakanı Gül'ün cevap kartlarıyla büyük mutluluk yaşadı.

> Makalenin devamı

'Kafkas Kartalı' Şeyh Şamil vefatının yıl dönümünde anılıyor
 Tarih: 04.02.2019 > 75 kez okundu.

Kafkasya'nın özgürlüğü için verdiği mücadeleden dolayı "Kafkas Kartalı" olarak anılan Şeyh Şamil, vefatının 148. yılında yad ediliyor.

> Makalenin devamı

Mehmet Özhaseki: Birlikte hareket edeceğiz ilçe-büyükşehir ayrımı olmayacak
 Tarih: 04.02.2019 > 35 kez okundu.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Özhaseki, "Biz birlikte hareket edeceğiz, ilçe-büyükşehir ayrımı asla olmayacak. Biliyoruz ki ilçe-büyükşehir çatışmasından oradaki vatandaş çok çekiyor." dedi.

> Makalenin devamı

TİM Başkanı Gülle: İhracatçılar ocakta ülke bayrağını 219 ülkede dalgalandırdı
 Tarih: 04.02.2019 > 37 kez okundu.

TİM Başkanı Gülle, "İhracatçılar, ocakta ülke bayrağını 219 ülkede dalgalandırmayı başardı, bu ülkelerden 126'sına ihracat artarken, 104 ülkede ise çift haneli yükseliş görüldü." dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Aydın Denktaş'ın cenaze törenine katıldı
 Tarih: 04.02.2019 > 31 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ın eşi Aydın Denktaş'ın cenaze törenine katıldı

> Makalenin devamı

YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Er: Uluslararası öğrenci sayımız 148 bini geçti
 Tarih: 04.02.2019 > 71 kez okundu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanvekili Prof. Dr. Rahmi Er, "Bundan 4 yıl önce 48 binlerde olan uluslararası öğrenci sayımız, 148 bini geçmiştir." dedi.

> Makalenin devamı

Eski Yargıtay üyesi FETÖ yöneticileriyle irtibatlı çıktı
 Tarih: 04.02.2019 > 31 kez okundu.

Eski Yargıtay Üyesi Ahmet Karadavut'un yargılandığı davada, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca esas hakkında mütalaa verildi.

> Makalenin devamı

Türkiye-ABD çalışma grubu toplantıları yarın yapılacak
 Tarih: 04.02.2019 > 34 kez okundu.

Türkiye-ABD çalışma grubu toplantıları yarın Washington'da yapılacak. Dışişleri Bakan Yardımcısı Önal, toplantılara eş başkanlık edecek.

> Makalenin devamı

Bahçeli'den 'İlber Ortaylı' açıklaması
 Tarih: 04.02.2019 > 76 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Sayın İlber Ortaylı, Nurettin Soyer hayranı, Tunç Soyer müdafi olabilir ancak milliyetçi-ülkücü hareket sırtından kurban kesemez, ahkam kesemez." dedi.

> Makalenin devamı

MİT'ten istihbarat dünyasına akademik bakış
 Tarih: 04.02.2019 > 78 kez okundu.

Milli İstihbarat Teşkilatı bünyesinde faaliyet gösteren İstihbarat Araştırmaları Merkezi, istihbarat alanındaki akademik gelişmeleri takip ederek bilimsel çalışmalar yürütüyor

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT özel yayınına katıldı 03.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 04.02.2019 > 76 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT’nin ortak yayınında canlı olarak ekrana gelen "Cumhurbaşkanı Özel" programına konuk oldu. Vahdettin Köşkü'nde gerçekleştirilen programda Serdar Karagöz ve Sermin Baysal Ata'nın sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Parlamentosu üyesi Arap milletvekillerini kabul etti 02.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.02.2019 > 73 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Parlamentosu (Knesset) üyesi Arap milletvekilleri ve beraberlerindeki heyeti Tarabya Köşkü'nde kabul etti. “TÜRKİYE, FİLİSTİN DAVASINA VE FİLİSTİN HALKINA SIRTINI DÖNMEYECEKTİR”

> Makalenin devamı

EVET, EVET… HAYIR, HAYIR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 03.02.2019 > 49 kez okundu.

Ne garip! Bizim insanımızla işler o kadar zor ki... Evet, evet… Bazı şeyler vardır ki açıklaması yoktur! Evet, evet... Bazı insanların göremediği başka dünyalar da vardır... Allah encamımızı hayreylesin. Aslında dua etmeye bile yüzümüz yok, ama...

> Makalenin devamı

ELLİ YILLIK MÜCADELEYİ BEŞ BİN YILLIK TARİHTEN ALIP NİCE BİN YILLARA TAŞIMAK - Gazi KARABULUT
 Tarih: 03.02.2019 > 82 kez okundu.

“Bizim Türk milliyetçileri olarak davamız, Türk milletinin varlığını yüceltmek ve ebediyen devam ettirmek davasıdır.” Alparslan Türkeş

> Makalenin devamı

“Gıda fiyatlarında ucuzluk hayal… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.02.2019 > 39 kez okundu.

Son günlerde bakliyat fiyatlarına sebze-meyve fiyatlarındaki yükseliş de eklenince çarşı-Pazar yangın yerine döndü. Pahalılık nedeni ile fileler boşaldı. Bizi yönetenlerin belediyeleri göreve çağırmasının da bir faydasının olmadığı görülüyor.

> Makalenin devamı

Kaşgar’dan, Karaman’a; Türkçemiz - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 03.02.2019 > 46 kez okundu.

Doğu Türkistanlı büyük bilgin (âlim) Kaşgarlı Mahmut’un Divan-ı Lügât’it Türk adlı ölümsüz eserinin Türk dili, kültürü ve bekâsı açısından ne kadar önemli olduğunu belirtmemize gerek yoktur. Söz gelimi bir “sagun” sözcüğünü ele alalım. Günümüz jeopolitiğinde Doğu Türkistan olarak adlandırılan topraklarda Karahanlı Devletini kuran üç Türk boyunun e

> Makalenin devamı

Türk Kızılayından Makedonya'ya giysi yardımı
 Tarih: 03.02.2019 > 38 kez okundu.

Türk Kızılayı tarafından, Makedonya'nın güneydoğusundaki Radoviş şehrine bağlı Buçim köyünde giysi yardımında bulunuldu.

> Makalenin devamı

HÜDA PAR Genel Başkanı Sağlam: Tabanımızı en uygun adaya yönlendireceğiz
 Tarih: 03.02.2019 > 35 kez okundu.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı İshak Sağlam, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde tabanlarını en uygun adaya yönlendireceklerini söyledi.

> Makalenin devamı

ATO Başkanı Baran: Stratejik alanlarda yerli üretim artırılmalı
 Tarih: 03.02.2019 > 34 kez okundu.

ATO Başkanı Baran, "Türkiye'nin, dünyadaki dijital dönüşümü yakalaması, katma değeri yüksek üretim gerçekleştirmesi ve 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için bilişim ürün ve hizmetlerini yerlileştirmesi gerekiyor." dedi.

> Makalenin devamı

İsrail Gazze sınırına metal duvar inşa edecek
 Tarih: 03.02.2019 > 30 kez okundu.

İsrail, Gazze sınırında 65 kilometre uzunluğunda 6 metre yüksekliğinde metal duvar inşasına başladı.

> Makalenin devamı

Sürücü adaylarını en çok 'düz vites' ve 'park etme' zorladı
 Tarih: 03.02.2019 > 35 kez okundu.

MEB istatistiklerine göre, direksiyon sınavında adaylar en çok düz vites arabalarda kalkış yaparken motoru stop ettirmesi ve park etmekte başarısız olması nedeniyle elendi.

> Makalenin devamı

İçişleri Bakanı Soylu: Nereden tehdit gelirse gelsin orada da terör bırakmayız
 Tarih: 03.02.2019 > 36 kez okundu.

İçişleri Bakanı Soylu, terör tehdidi Türkiye'nin bulunduğu coğrafyada nereden gelirse gelsin gereken riski alacaklarını ve bunu ortadan kaldıracaklarını söyledi.

> Makalenin devamı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Irak'ın inşası için 5 milyar dolar kredi vereceğiz
 Tarih: 03.02.2019 > 32 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Irak'a en büyük taahhütte Türkiye'nin bulunduğunu belirterek, "5 milyar dolar kredi vereceğiz. Bu, 5 milyar dolarlık krediden iş adamlarımız istifade edecek." dedi.

> Makalenin devamı

Akrebin zehri Türkiye'nin ihracatına katkı sağlayacak
 Tarih: 03.02.2019 > 39 kez okundu.

İlaç sanayisinde kullanılan, litresi yaklaşık 10 milyon dolarla dünyanın en pahalı sıvılarından olan akrep zehrinin, Türkiye'nin ihracatına "çok yüksek katma değeriyle" katkı sunması bekleniyor .

> Makalenin devamı

'Milyonlarca Venezuelalı uzun bir direniş için bekliyor'
 Tarih: 03.02.2019 > 38 kez okundu.

Venezuela'nın BM nezdindeki Temsilcisi Büyükelçi Valero, ABD'nin Venezuela'ya askeri müdahalesinin an meselesi olduğunu belirterek, "Milyonlarca kişi uzun bir direniş için bekliyor." dedi.

> Makalenin devamı

'Şark Bülbülü' anıldı
 Tarih: 03.02.2019 > 35 kez okundu.

Atatürk'ün, "Şark Bülbülü" unvanı verdiği sanatçı Celal Güzelses'in vefatının 60. yılı dolayısıyla Diyarbakır'da program düzenlendi.

> Makalenin devamı

TBMM Maden Kanunu için mesai yapacak
 Tarih: 03.02.2019 > 33 kez okundu.

Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda başlayacak.

> Makalenin devamı

ASELSAN'dan 2 bin sanayiciyle 'millileştirme' zirvesi
 Tarih: 03.02.2019 > 38 kez okundu.

ASELSAN, tasarım ve üretim faaliyetlerinde çalıştığı yan sanayi ve üretici firmalarla bir araya gelmek için "millileştirme" temasıyla "Güç Birliği Zirvesi" düzenleyecek.

> Makalenin devamı

Milli teknolojiler sahne aldı
 Tarih: 03.02.2019 > 33 kez okundu.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından düzenlenen Girişim Hızlandırma Programı'ndan yararlanmak isteyen milli girişimlerin ortaya koyduğu 44 teknolojik çözüm jüri önüne çıktı.

> Makalenin devamı

“Demokrasi ve ekonomide Türkiye’yi dünyanın en ileri ülkeleri seviyesine çıkartacak reformları hayata geçirmeye devam edeceğiz” 31.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 02.02.2019 > 41 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Mahallî İdareler Genel Seçimleri Manifestosu’nu açıkladığı programda yaptığı konuşmada, “Demokrasi ve ekonomide Türkiye’yi dünyanın en ileri ülkeleri seviyesine çıkartacak reformları hayata geçirmeye devam edeceğiz. Büyükşehirlerimizde, illerimizde, ilçelerimizde ve beldelerimizde kazanacağımız her başarı, ülkemizin

> Makalenin devamı

MGK Bildirisi: “Fırat’ın doğusu ile ilgili varılan mutabakatların gereğinin yapılması hususundaki kararlı duruşumuz sürdürülecek” 30.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 02.02.2019 > 82 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Millî Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yapılan açıklamada, “İdlib’de mevcut statünün korunması, Münbiç yol haritasının süratle uygulanması ve Fırat'ın doğusu ile ilgili varılan mutabakatların gereğinin yapılması hususundaki kararlı duruşumuzun sürdürüleceği belirtilmiştir” denildi.

> Makalenin devamı

Amerika’nın sinsi planı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.02.2019 > 39 kez okundu.

Suriye’nin Fırat’ın doğusu konusunda Amerika’nın Türkiye’ye sunduğu “Güvenli bölge” konusunda da müttefikimizin sinsi bir plan içinde olduğu ortaya çıktı. Suriye’de attığı her adımda sıkıntı yaratan ve Türkiye’yi zorda bırakan Amerika’nın, şimdi de güvenli bölgeyi Türkiye’nin dışında tutmaya çalışıyor.

> Makalenin devamı

Muhalefetin beklentisi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.02.2019 > 39 kez okundu.

Seçimler yaklaştıkça, partiler de sahalardaki çalışmalarına hız vermeye başladı. Adaylar da program ve projeleri ile seçmen karşısına çıkacak. Seçimler “Cumhur İttifakı” ile “Millet ittifakı” arasında geçecek. Her iki tarafın da son derece iddialı olduğunu biliyoruz.

> Makalenin devamı

Ekonomiye güven kalmayınca… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.02.2019 > 34 kez okundu.

Soru şu: Ekonomiye güven var mı? Sorunun yanıtını hiç eğip bükmeden devlet kurumu TÜİK’in son açıklamalarını sizlerle paylaşarak vermek istedik: TÜİK’in açıkladığı verilere göre, ekonomi güven endeksi 2019 Ocak ayında yüzde 4,2 düşüşle 78,5 oldu.

> Makalenin devamı

İsrail'den Türk vatandaşlarına Kudüs'ü ziyaret engeli
 Tarih: 02.02.2019 > 32 kez okundu.

Burak Derneği Başkanı Adem Yenihayat, İsrail'in Türk vatandaşlarının Kudüs'ü yılda birden fazla ziyaret etmelerini yasakladığını belirtti.

> Makalenin devamı

Trump, INF Anlaşması'ndan çekilme konusunda Rusya'yı suçladı
 Tarih: 02.02.2019 > 32 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler (INF) Anlaşması'ndan çekilmesini, "Rusya'nın uzun zamandır süren ihlallerine" bağlayarak Moskova'yı suçladı.

> Makalenin devamı

'İstanbul ve Ankara'da ortak miting yapma arzusu var'
 Tarih: 02.02.2019 > 32 kez okundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, (AK Parti-MHP ortak miting) İstanbul ve Ankara'da özellikle ortak miting yapma arzusu var. Her iki genel başkanın takdirinde olan bir konu." dedi,

> Makalenin devamı

Hava Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu: 14 gözaltı kararı
 Tarih: 02.02.2019 > 39 kez okundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Hava Kuvvetlerindeki FETÖ yapılanması soruşturmasında, daha önce açığa alınan 14 subay için gözaltı kararı verildi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: Türkiye hiçbir alanda alternatifsiz değildir
 Tarih: 02.02.2019 > 33 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, "ABD, Türkiye’ye rağmen adım atmanın daha maliyetli olduğunu ne kadar hızlı kavrarsa kendisi için o kadar iyi olur. Zira Türkiye hiçbir alanda alternatifsiz değildir." dedi.

> Makalenin devamı

Ticaret Bakanlığından Libya'daki projeler için önemli adım
 Tarih: 02.02.2019 > 35 kez okundu.

Türk-Libya Müteahhitlik Ortak Çalışma Grubunun, Türk firmalarının Libya'da yarım kalan projelerinin devamına yönelik çalışma başlatılması konusunda mutabık kaldığı bildirildi.

> Makalenin devamı

Akıncı Üssü'ndeki FETÖ yöneticisi Oruç görüntülerini inkar etti
 Tarih: 02.02.2019 > 31 kez okundu.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan "sivil imam" Nurettin Oruç, güvenlik kameralarına yakalanmasına rağmen üste bulunduğunu inkar etti.

> Makalenin devamı

ÖSYM'den Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı'na yeni düzenleme
 Tarih: 02.02.2019 > 36 kez okundu.

ÖSYM Başkanı Aygün, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi uygulanacak 18 alanda konu dağılımları ile sınav sürelerinin yeniden düzenlendiğini açıkladı.

> Makalenin devamı

AB destekli ticari mekanizma Tahran için kesin çözüm değil
 Tarih: 02.02.2019 > 38 kez okundu.

İRAM İç Politika Uzmanı Koç, "Avrupa İran'ın sıkışıklığını fırsat bilerek, mekanizmanın çerçevesini genişletme vaadiyle FATF ve balistik füze meselesiyle ilgili ABD'nin öne sürdüğü şartları Tahran'a dayatabilir." dedi.

> Makalenin devamı

TURAN-SAM Kurucu Başkanımız Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL'in Azerbaycan'da yayımlanan Azvision.az ve Vzglyad.az Gazetelerine verdiği röportaj
 Tarih: 31.01.2019 > 84 kez okundu.

1- İndiki mərhələdə Türkiyə-Rusiya münasibətləri necə dəyərləndirirsiz? Bu aşamada Türk-Rus İlişkilerini nasıl değerlendirirsiniz? Bundan yaklaşık 2 yıl önce, 2016 yılının 15 Temmuz tarihinde, ABD’nin Türkiye Hükümetine ve Erdoğan’a karşı FETÖ destekli darbe girişiminden sonra Türkiye Ulusla

> Makalenin devamı

“Milletimizin verdiği ülkeyi yönetme emaneti doğrultusunda hizmetlerimize kesintisiz devam ediyoruz” 29.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 29.01.2019 > 99 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “Bir yandan parti olarak seçim hazırlıklarımızı yürütürken, diğer taraftan da milletimizin verdiği ülkeyi yönetme emaneti doğrultusunda hizmetlerimize kesintisiz devam ediyoruz” dedi.

> Makalenin devamı

“Somali’den Arakan’a, Gazze’den Yemen’e kadar bölgemizde mazlum ve mağdurların yardımına koşuyoruz” 28.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 29.01.2019 > 74 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İİT Bölgesindeki Kızılay ve Kızılhaç İşbirliği Ağı Kuruluş Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye sadece terör örgütlerinin kökünün kurutulması için değil, aynı zamanda çatışmaların sebep olduğu insani krizlerin etkilerinin hafifletilmesi için de büyük gayret sarf ediyor. Somali’den Arakan’a, Gazze’den Yemen’e kadar bölge

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet BÜYÜKATAMAN’ın “Şer İttifakının İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı” hakkında yapmış olduğu basın açıklaması. 29 Ocak 2019
 Tarih: 29.01.2019 > 77 kez okundu.

Anadolu’nun Türk yurdu olmasının üzerinden 1000 yıl geçmesine rağmen bizleri Türkistan bozkırlarına sürmeyi hedefleyen sinsi planlarda zerre miskal değişiklik gerçekleşmemiştir. Haçlıların bu planlarına piyonluk eden Pensilvanya’daki papazın ve hain yapısı FET֒nün 15 Temmuz’da devletin bekasına ve milletin birliğine doğrudan hücum eden kalkışmasın

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, İstanbul’da İl ve İlçe Teşkilatlarıyla Düzenlenen Yemekli Toplantıda yapmış oldukları konuşma metni. 27 Ocak 2019
 Tarih: 29.01.2019 > 81 kez okundu.

Değerli Dava Arkadaşlarım, Basınımızın Değerli Temsilcileri, Sözlerimin hemen başında hepinizi muhabbetle selamlıyorum. İstanbul’da yaşayan bütün vatandaşlarıma, kökeni ve yöresi ne olursa olsun her kardeşime bu vesileyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

> Makalenin devamı

Guaido'ya karşı ihtiyati tedbir talebi
 Tarih: 29.01.2019 > 38 kez okundu.

Venezuela Başsavcısı Saab, kendini geçici devlet başkanı ilan eden Guaido'nun banka hesaplarının dondurulması ve ülkeden çıkış yasağı getirilmesi için başvuruda bulundu.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ile Bolton telefonda görüştü
 Tarih: 29.01.2019 > 40 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Başkanı Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile telefonda görüştü.

> Makalenin devamı

Türkiye'nin Antarktika'da bilimsel çalışma yapacak ekibi yola çıktı
 Tarih: 29.01.2019 > 38 kez okundu.

Antarktika'ya Bilim Üssü Kurulması Projesi kapsamında düzenlenecek 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferine katılan Türk ekip yola çıktı.

> Makalenin devamı

Dünyada 2018'deki doğal afetlerin bilançosu ağır oldu
 Tarih: 29.01.2019 > 38 kez okundu.

Dünya genelinde 10 bin 733 kişinin hayatını kaybettiği afetlerden 61 milyon 700 binden fazla kişi etkilendi.

> Makalenin devamı

Erdoğan'ın 'one minute' çıkışının üzerinden 10 yıl geçti
 Tarih: 29.01.2019 > 39 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 10 yıl önce Dünya Ekonomik Forumu'ndaki "one minute" çıkışı hala konuşulmaya devam ediyor.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP hiçbir zaman milli iradeye saygı duymamıştır
 Tarih: 29.01.2019 > 39 kez okundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "CHP, hiçbir zaman sandıktan çıkan iradeye saygı duymamıştır. CHP hiçbir zaman milli iradeye saygı duymamıştır." dedi.

> Makalenin devamı

Milli Savunma Bakanı Akar'dan 'sürpriz' davet
 Tarih: 29.01.2019 > 42 kez okundu.

Milli Savunma Bakanı Akar, Yunanistan'ın yeni Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis'i kutlayarak, Türkiye'ye davet etti.

> Makalenin devamı

AK Parti’de Ankara sıkıntısı... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 29.01.2019 > 36 kez okundu.

Yerel seçimler yaklaştıkça, anket savaşları da hızlandı. Son yapılan anketlerde AK Parti’nin bu seçimde Ankara’yı kaybedebileceği görülüyor.

> Makalenin devamı

Bin Cihana Değişmem Şu Öksüz Türklüğümü - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 29.01.2019 > 54 kez okundu.

Basın-yayın kuruluşlarında çıkan haberlere bakılırsa, Bursaspor depik (football) takımının taraftarları Doğu Türkistan’da zulme uğrayan Uygur, Kazak vd. Türk soylu kardeşlerimize destek için Gökbayrak temalı bir sunum (koreografi) hazırlamışlar. Valilik, son anda bu eylemi (organizasyon) yasaklamış. Gerekçe de, karşılaşmayı (match) izlemeye gelenle

> Makalenin devamı

Nasıl Bir Eğitim Sitemimiz Olsaydı Ar-Gör Ceren Şenel Öğrencisi Tarafından Öldürülmezdi
 Tarih: 29.01.2019 > 39 kez okundu.

Eğitimci olarak eğittiğimiz insanların her yönü ile çalıştığı konuyu enine-boyuna tartıştırabilen birikimli ve bilinçlenmiş ve toplumuna yaralı olmasını sağlamak zorundayız. İyi eğitilmemiş, ne istediğini bilmeyen kişiler ise tersinden toplumuna zarar verebilirler.

> Makalenin devamı

“İndirim” aldatmacası… - Necdet Sivaslı
 Tarih: 29.01.2019 > 37 kez okundu.

Günümüzde tartışılan konu şu: “Döviz kurları düşüyor, enflasyonda düşme eğilimi var. Ancak, marketlerde fiyatlar el yakıyor. Enflasyonla mücadele adı altında fiyat indirimine gittiklerini söyleyenler tam aksine ürünlerinin fiyatını % 50 artırıyor. Hatta şu anda fiyatlar enflasyonun en tepe noktasına ulaştığı ekimden bile daha pahalı. Fiyatların no

> Makalenin devamı

TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN MÜCADELESİ - Gazi KARABULUT
 Tarih: 29.01.2019 > 41 kez okundu.

Türk milliyetçiliği, Türk milletinin tarihi misyonunu günümüze taşıyan en kuvvetli ideolojidir. Yarınları inşa edip Milliyetçi Büyük Türkiye’yi de kuracak olan irade, Türk milliyetçiliği iradesidir.

> Makalenin devamı

Seçmenin eğilimi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 29.01.2019 > 35 kez okundu.

Geçenlerde yazdığımız bir yazıda “Seçimler zor geçecek” demiştik. Özellikle AK Parti açısından yerel seçimlerin daha da sıkıntılı olacağı son yapılan anket sonuçlarında görülüyor.

> Makalenin devamı

“2023 hedeflerimize ulaşma kararlılığımızdan en küçük bir geri adım atmayacağız” 27.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.01.2019 > 110 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya’da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “2023 hedeflerimize ulaşma kararlılığımızdan en küçük bir geri adım atmadık, atmayacağız. Yatırımlarımızı, dünyanın hayranlıkla takip ettiği dev projelerimizi, siyasi açılımlarımızı, askerî altyapımızı güçlendirmeyi aynı hızla devam ettiriyoruz” dedi.

> Makalenin devamı

“Milletimizin ayağına pranga vurmak için oynanan oyunlara karşı verdiğimiz mücadele tarihî öneme sahiptir” 27.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.01.2019 > 43 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Antalya Aday Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Son 5-6 yılda ülkemizin önünü kesmek, milletimizin ayağına pranga vurmak için oynanan oyunlara karşı verdiğimiz mücadele gerçekten tarihî öneme sahiptir. Bugün de sınırlarımız içinde ve dışında aynı mücadeleyi sürdürüyoruz. Büyük bir üzüntüyle ifade ediyorum ki

> Makalenin devamı

“Türkiye'yi Suriye'den uzak tutmak isteyenlerin derdi Suriye halkını özgürlüğe kavuşturmak değil tam tersine bataklığı derinleştirmektir” 26.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.01.2019 > 50 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Gaziantep Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, “Burada huzur ve güven içinde yaşarken yanı başımızdaki kardeşlerimizi zalimlerin insafına, bombalarına, varil bombalarına bırakamayız. Coğrafyamızda hiçbir tarihî ve insani ilişkileri olmayanlar 12 bin kilometreden gelip Suriye'de cirit atarken biz elimiz kolu

> Makalenin devamı

“Üreticilerimizi zor günler bekliyor…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.01.2019 > 45 kez okundu.

Son günlerde sebze ve meyve fiyatlarındaki artışlar tartışma konusu haine geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bile bu konuda bazı uyarılar yapıp, özellikle büyük marketlerin dikkatini çekiyor. “Millete pahalı ürün satmayın, fiyatlarla oynamayın. Bunun adı tefeciliktir,ihanettir” diyor.

> Makalenin devamı

UZAKTAN SİYASET ÜZERİNE - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 27.01.2019 > 51 kez okundu.

Ne garip! Ülkemde siyasi bir Parti kurmak, turşu kurmaktan kolaydır. Tüm yanlışlık ve hatalarına rağmen, ‘daha iyisi’ bulununcaya kadar devam... Ne garip! Tuttuğu partiye tutmadı diye diğer insanlara hakaret eden insanların yaşadığı bir ülkede yaşıyoruz.

> Makalenin devamı

“Adana Mutabakatı fırsat olmalı…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.01.2019 > 47 kez okundu.

Rusya Devlet Başkanı Putin’in Moskova’daki görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Adana Mutabakatı” nı anımsatmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Erzurum belediye başkan adayları tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada “Adana Mutabakatı baba Esad döneminde atılmış imzalardır. Birinin bizi davet etmesine gerek yok. Bu imza herhangi bir olumsuz geli

> Makalenin devamı

Putin neyi hedefliyor?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.01.2019 > 37 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 23 Ocak'ta Moskova'da gerçekleşen yüz yüze görüşmesi, Suriye krizinde bir dönem noktası olarak görülüyor.

> Makalenin devamı

“Askerî ve ekonomik olarak güçlü bir Türkiye istemeyenler tüm araçlarıyla sahada” 25.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.01.2019 > 80 kez okundu.

AK Parti Erzurum İl Başkanlığı teşkilat yemeğinde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dış politikada etkili, savunma sanayinde bağımsız, askerî ve ekonomik olarak güçlü bir Türkiye’yi istemeyenler tüm araçlarıyla sahada. Bu çevreler geçtiğimiz Ağustos ayında maruz kaldığımız gibi, kimi zaman döviz kuru manipülasyonlarıyla, kimi zaman da siyas

> Makalenin devamı

“Fırat’ın doğusundaki tüm teröristleri temizleme kararlılığındayız” 25.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.01.2019 > 75 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Erzurum Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Fırat’ın doğusundaki DEAŞ’lı, PKK-YPG’li tüm teröristleri temizleme kararlılığımızı Erzurum’dan bir kez daha ifade ediyorum. Sabrımız sınırsız değildir, bize verilen sözlerin yerine gelmesini sonsuza kadar bekleyecek değiliz. Sınırlarımızın

> Makalenin devamı

Anayasa Mahkemesi Başkanı Prof. Dr. Zühtü Arslan'ı Tebrik 25.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.01.2019 > 46 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı’na yeniden seçilen Prof. Dr. Zühtü Arslan’a bir telgraf göndererek, tebrik etmiş ve başarı dileklerini iletmiştir.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “Muharrem İnce’nin Hince İfadeleri” üzerine yapmış olduğu basın açıklaması. 25 Ocak 2019
 Tarih: 27.01.2019 > 87 kez okundu.

Yerel meclisler, Osmanlı döneminden beri politikacı yetiştiren kurumlardır. Ancak bir de madalyonun öbür yüzü vardır. Siyasi hayatımızda hastalıklara yol açan bölücülük ve ayrılıkçılık mikrobunun kökleri, Tanzimat’tan sonra Osmanlı Devleti’nin taşra yapılanmasını şekillendiren mahallî meclislere kadar uzanmaktadır.

> Makalenin devamı

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kaos hazırlığı yapan siyasi maskaralardan sorulacak hesabımız var
 Tarih: 27.01.2019 > 44 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Beka sorunu yok, zeka sorunu var' diyen, 31 Mart'a yönelik sinsi sinsi kaos hazırlığı yapan siyasi maskaralardan sorulacak hesabımız vardır." dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan kafede vatandaşlarla sohbet etti
 Tarih: 27.01.2019 > 40 kez okundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konyaaltı ilçesindeki bir kafede vatandaşlarla sohbet etti.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu seçimler bir beka seçimine dönüşmüştür
 Tarih: 27.01.2019 > 43 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimleri hakkında, "Bu seçimler, ülkemiz açısından bir beka meselesine, bir beka seçimine dönüşmüştür." dedi.

> Makalenin devamı

Kar ve sisli havada kayak keyfi
 Tarih: 27.01.2019 > 39 kez okundu.

Hakkari'nin en yüksek zirvelerinden birinde kurulu kayak merkezinde ziyaretçiler, kar yağışı ve sisli havaya rağmen gönüllerince eğlendi.

> Makalenin devamı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro: Bu darbe girişimini atlatacağız
 Tarih: 27.01.2019 > 42 kez okundu.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, "Türk halkı görecek, en sonunda biz galip geleceğiz. Bu darbe girişimini atlatacağız." dedi.

> Makalenin devamı

Malezya Gençlik ve Spor Bakanı Sadık: Malezya Filistin için verdiği kararın arkasındadır
 Tarih: 27.01.2019 > 46 kez okundu.

Malezya Gençlik ve Spor Bakanı Sadık, hükümetin 2019 Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası'na katılmak isteyen İsrailli yüzücülere yönelik yasağına ilişkin, "Malezya, insanlık ve Filistin için verdiği kararın arkasındadır." dedi.

> Makalenin devamı

BBP Genel Başkanı Destici: Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın ruhuna bağlıyız
 Tarih: 27.01.2019 > 40 kez okundu.

BBP Genel Başkanı Destici, "Biz bu süreç içinde yine Cumhur İttifakı'nın ruhuna bağlılığımızı bir kere daha ifade ediyorum." dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'i kabul etti
 Tarih: 27.01.2019 > 42 kez okundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da Vali Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ayrı ayrı kabul etti.

> Makalenin devamı

Bolu Dağı'nda yoğun sis
 Tarih: 27.01.2019 > 42 kez okundu.

Bolu Dağı geçişinde etkili olan yoğun sis, ulaşımda aksamalara neden oluyor.

> Makalenin devamı

Amasya'da maden ocağında göçük
 Tarih: 27.01.2019 > 43 kez okundu.

Amasya'da Yeniçeltek Maden Ocağı'nda göçük meydana geldiği ve toprak altında kalanlar olduğu bildirildi.

> Makalenin devamı

"Açık Medeniyet" gazetesinin 10. sayısı çıktı
 Tarih: 27.01.2019 > 35 kez okundu.

- Gazetenin bu sayısında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'la yapılan röportajlara yer verildi

> Makalenin devamı

Binali Yıldırım: Bahçeli'nin ziyareti cumhur ittifakına güç vermiştir
 Tarih: 27.01.2019 > 37 kez okundu.

TBMM Başkanı ve AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, "Genel Başkan'ın (MHP Genel Başkanı Bahçeli) ziyareti cumhur ittifakına güç vermiştir." dedi.

> Makalenin devamı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Türkiyemizin bekası için Cumhur İttifakı'nı kurduk
 Tarih: 27.01.2019 > 34 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Türkiyemizin bekası için Cumhurbaşkanımızın ve sayın Bahçeli'nin liderliğinde Cumhur İttifakı'nı kurduk. Biz Antalyalılar olarak Cumhur İttifakı'nın başarılı olması için ne gerekiyorsa yapacağız." dedi.

> Makalenin devamı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: Antalya'daki hortumda 315 binada hasar tespit ettik
 Tarih: 27.01.2019 > 37 kez okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, iki günlük hortum ve sel nedeniyle Antalya'da 315 binada hasar oluştuğunu bildirdi.

> Makalenin devamı

Çocuk özlemleri 'koruyucu aileyle' sona erdi
 Tarih: 27.01.2019 > 39 kez okundu.

Malatya'da çocuk hasreti çeken Karaca çifti, yaklaşık 20 yıllık özlemlerini koruyucu aile ile sonlandırarak evlat sevgisi yaşamaya başladı.

> Makalenin devamı

BAU Global mezunları Londra’da buluştu
 Tarih: 24.01.2019 > 42 kez okundu.

- İngiltere’de yaşayan Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Koleji mezunları Londra'da düzenlenen mezun buluşması etkinliğine katıldı

> Makalenin devamı

Marmaris açıklarında deprem
 Tarih: 24.01.2019 > 45 kez okundu.

Akdeniz'de merkez üssü Muğla'nın Marmaris ilçesi açıkları olan 5,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

> Makalenin devamı

Lavrov ABD'yi Venezuela'ya müdahale etmekle suçladı
 Tarih: 24.01.2019 > 39 kez okundu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Venezuela'da yaşanan gelişmeleri "egemen bir devletin iç işlerine kaba bir müdahale" olarak niteledi.

> Makalenin devamı

Borsa günü yükselişle tamamladı
 Tarih: 24.01.2019 > 37 kez okundu.

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 1.633,25 puan ve yüzde 1,63 artarak 101.774,29 puana çıktı.

> Makalenin devamı

Uğur Mumcu ölümünün 26'ıncı yılında anıldı
 Tarih: 24.01.2019 > 43 kez okundu.

Gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 26'ncı yılında, bombalı suikaste uğradığı ve adının verildiği sokaktaki evinin önünde anıldı.

> Makalenin devamı

Okullardaki olay sayısı yüzde 11,5 azaldı
 Tarih: 24.01.2019 > 44 kez okundu.

Okul ve çevrelerinde alınan güvenlik önlemleri, polisin ve jandarmanın görünürlüğünün artması, okullarda meydana gelen olay sayısının yüzde 11,5 azalmasını sağladı.

> Makalenin devamı

CSO 2019'da yeni eserlerle sahnede
 Tarih: 24.01.2019 > 36 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 2018-2019 sezonunun ikinci yarısında, farklı repertuvarların yer aldığı, seçkin şeflerin yönettiği 30'un üzerinde konserle sanatseverlerin karşısına çıkacak.

> Makalenin devamı

Mahkeme eski Ukrayna Devlet Başkanı Yanukoviç'i suçlu buldu
 Tarih: 24.01.2019 > 39 kez okundu.

Eski Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç, Rus askeri birliklerini ülkeye çağırdığı gerekçesiyle, "devlete ihanet suçlamasıyla" hakkında açılan davada suçlu bulundu.

> Makalenin devamı

AK Parti Sözcüsü Çelik: Hiçbir ülke Venezuela’ya devlet başkanı atayamaz
 Tarih: 24.01.2019 > 38 kez okundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, hiçbir ülkenin Venezuela'ya ya da başka ülkeye devlet başkanı atayamayacağını belirtti.

> Makalenin devamı

10 soruda Venezuela olayları
 Tarih: 24.01.2019 > 42 kez okundu.

Devlet Başkanı Maduro'ya karşı Ulusal Meclis Başkanı muhalif Guaido'nun kendisini devlet başkanı ilan etmesiyle tansiyonun yükseldiği Venezuela'da dünden bugüne yaşananlar.

> Makalenin devamı

YSK: 2014 yerel seçimlerine ilişkin sandık tutanakları erişime açık
 Tarih: 24.01.2019 > 38 kez okundu.

Yüksek Seçim Kurulundan, 30 Mart 2014'teki yerel seçimlere ilişkin sandık tutanaklarının kurulun internet sitesinde erişime açık olduğu, bugüne kadar kurula tek bir itiraz gelmediği bildirildi.

> Makalenin devamı

Bioderma'dan Çıldır Gölü üzerinde sergi
 Tarih: 24.01.2019 > 39 kez okundu.

- Bioderma, Atoderm serisinden ilham alarak "Atoderm ile Doğu Ekspresi" projesi ile farkındalık çalışmasına imza attı

> Makalenin devamı

“Türk şirketleri Malta’ya önemli katkılarda bulunabilir” 24.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 24.01.2019 > 84 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malta Cumhurbaşkanı Preca ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Türk şirketleri son yıllarda Malta’da inşaat, altyapı, turizm ve mali hizmetler gibi alanlarda önemli yatırımlara imza attı. Firmalarımız pek çok projeyi başarıyla hayata geçirdi. Fırsat verilmesi hâlinde Türk şirketleri, tüm dünyanın takdir ettiği birikim

> Makalenin devamı

“Türkiye'yi bilim ve teknoloji alanında geleceğe hazırlamak için gereken adımları kararlılıkla atıyoruz” 24.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 24.01.2019 > 87 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kara Harp Okulu HGM Atlas ve HGM Küre Uygulamalarının Tanıtılması Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Ülkemizi her alanda olduğu gibi bilim ve teknoloji alanında da geleceğe hazırlamak için gereken adımları kararlılıkla atıyoruz. Bu konuda, kamunun ve özel sektörün iş birliği şarttır. Aksi takdirde hedeflerimize ulaşamayız” dedi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Belediye Başkanı Aday Takdim Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 24 Ocak 2019
 Tarih: 24.01.2019 > 77 kez okundu.

Aziz Dava Arkadaşlarım, Değerli Belediye Başkan Adaylarımız, Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler, Maşallah heyecanınız hayranlık uyandırıyor. Allah nazardan saklasın, coşkunuz muazzam bir uyanışı müjdeliyor. Sizleri selamların en güzeliyle selamlıyorum.

> Makalenin devamı

Amerika, rahat durmuyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 24.01.2019 > 42 kez okundu.

Amerika ile Suriye konusunda masaya yatırılan her konuda “mutabakat sağlandı” deniliyor. Her Amerikalı yetkili de “Türkiye’nin güvenliğini sağlayacak önlemler alacağız” açıklaması yapıyor.

> Makalenin devamı

“Türkiye ve Rusya iş birliği, Suriye’nin barış, güvenlik ve istikrarı açısından bir mihenk taşıdır” 23.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 24.01.2019 > 38 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Türkiye ve Rusya iş birliği, Suriye’nin barış, güvenlik ve istikrarı açısından bir mihenk taşıdır. Yakın diyaloğumuz ve iş birliğimiz sayesinde pek çok başarıya ve olumlu gelişmeye imza attık. Rus dostlarımızla koordinasyonu güçlendirmekte kara

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya Kremlin Sarayında 23.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 24.01.2019 > 40 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin Kremlin Sarayında gerçekleştirecekleri baş başa görüşme öncesinde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile 2018 yılında sık sık görüştüğünü anımsatarak 2019 yılının ilk yüz yüze görüşmesini gerçekleştirmekten duyduğu memnuni

> Makalenin devamı

“Ekonomimizi büyütmek ve milletimizin refahını artırmak için doğru yolları takip etmeliyiz” 21.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 24.01.2019 > 45 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB 10. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şûrası'nda yaptığı konuşmada, “Aynı mala, aynı hizmete, kur ve enflasyonla izah edilemeyecek zamlar yapmak yerine, işimizi geliştirip güçlendirerek kazancımızı artırmanın yollarını aramalıyız. Ekonomimizi büyütmek ve milletimizin refahını artırmak için doğru yolları takip etmeliyiz. İş dünya

> Makalenin devamı

“Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmanın, 2053 ve 2071 vizyonlarına sahip kılmanın çabası içindeyiz” 20.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 24.01.2019 > 41 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ordu Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Siz mücadelemize destek vereceksiniz, biz gerekirse canımız pahasına yolumuza devam edeceğiz. Bu yolda önümüze ister vesayet güçleri, ister darbeciler, ister çapulcular, ister dünyanın en büyük güçleri çıksın yeter ki milletimiz bizimle birlik

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Ankara Milletvekili Sayın Sadir DURMAZ’ın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 23 Ocak 2019
 Tarih: 24.01.2019 > 46 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi seçim komisyonunun yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’in onayları sonucunda 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde bugün kesinleşen Belediye Başkan Adaylarımızın listesi aşağıdadır.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “Seçim Kampanyasıyla İlgili Görevlendirmeler” dolayısıyla yapmış olduğu basın açıklaması. 22 Ocak 2019
 Tarih: 24.01.2019 > 40 kez okundu.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, partisinin yüklendiği 50 yıllık kutlu misyonun gereğini bir kez daha yerine getirmek, siyasi pozisyonunu aktiften dominanta yükseltmek üzere uzunca bir süredir tarihî adımlar atmaktadır. Sayın Devlet Bahçeli, bu adımlardan bazılarını; devleti ele geçirmek, ülkeyi parçalamak ve millî bütünlüğümüzü yok etmek üzere old

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Ankara Milletvekili Sayın Sadir DURMAZ’ın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 21 Ocak 2019
 Tarih: 24.01.2019 > 46 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi seçim komisyonunun yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’in onayları sonucunda 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde bugün kesinleşen Belediye Başkan Adaylarımızın listesi aşağıdadır.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “24 Ocak 2019 Perşembe Günü Yapılacak Olan Belediye Başkanları Aday Tanıtım Toplantısı” hakkında yapmış olduğu basın açıklaması. 20 Ocak 2019
 Tarih: 24.01.2019 > 52 kez okundu.

24 Haziran’da oluşan siyasi tablonun kalıcılığı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bir daha sorgulanamayacak surette oturması açısından cumhur ittifakıyla hâsıl olan güçlü siyasi yapının yerel seçimlerde de belirleyici olmasının taşıdığı önem, her iki siyasi parti yöneticileri tarafından idrak edilmiştir.

> Makalenin devamı

Bu seçim zor geçecek… - Necdet Sivaslı
 Tarih: 24.01.2019 > 43 kez okundu.

Partilerin yerel seçimlerdeki adayları netleştikçe, seçmenin eğilimi de belli olmaya başladı. Bir ay önce yapılan anket sonuçlarında, pahalılığın, işsizliğin ve Suriyelilerin AK Parti oylarını erittiği görülmüştü. Son yapılan PİAR’ın anket sonuçlarında da aynı konuların öne çıktığı belirlendi. Araştırmada katılımcılara 'iç politika' ve 'seçim' ana

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ Akıncı, Doherty ve Ever’i ayrı ayrı kabul etti
 Tarih: 24.01.2019 > 41 kez okundu.

ABD’nin Lefkoşa Büyükelçisi Kathleen Doherty, dün Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya veda ziyaretinde bulundu. Ziyarette Cumhurbaşkanı Akıncı, Kıbrıs’taki görev süresinin sonuna gelen Büyükelçi Doherty’ye bundan sonraki görev ve yaşamında başarılar diledi.

> Makalenin devamı

Yabancı sermaye neden ürküyor?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 24.01.2019 > 38 kez okundu.

Tartışılan bir konudur: Türkiye’ye artık neden yabancı sermaye gelmiyor? Yabancı yatırımcıların önünü tıkayan nedir? Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Türkiye'ye gelen ve Türkiye'den giden doğrudan yatırımlardaki gelişmeleri içeren raporunun Ocak 2019 sayısı

> Makalenin devamı

Amerika hani Suriye’den çekilecekti… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 24.01.2019 > 42 kez okundu.

Suriye konusu yine gündemin birinci maddesi olarak karşımızda duruyor. Öyle görünüyor ki, bu sorun çözülmedikçe Türkiye rahatlayamayacak. Beka sorunumuz olarak gördüğümüz Suriye sorununun çözümü konusunda ortaya konulan kararlılığın sürmesini büyük bir memnuniyetle karşıladığımızın altını çizelim.

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ Aksoy: “Sorun Rum tarafının siyasi gücü paylaşmamasında”
 Tarih: 24.01.2019 > 43 kez okundu.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Kıbrıs sorununun Rum tarafının siyasi gücü paylaşmaya yanaşmamasından kaynaklandığını her ortamda bunu dile getirdiklerini belirtti.

> Makalenin devamı

TÜRK MİLLETİ CİHANA HAKİM OLMAK İÇİN YARATILMIŞTIR - Necdet VAYRAKTAROĞLU
 Tarih: 24.01.2019 > 43 kez okundu.

Yüce Allah kainatı mükemmel bir denge içinde yaratmış ve insanoğlunun emrine vermiştir. İnsanlarında, milletler ve kabileler halinde yaratıldığı Kerim Kitabı Kuran'ında belirtilmektedir. Hucurat Suresi 13.Ayetinde “Ey insanlar! Doğrusu biz sizleri bir erkekle bir dişiden yarattık. Sizi millet ve kabileler haline koyduk ki, birbirinizi kolayca tanı

> Makalenin devamı

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR - Necdet BAYRAKTAROĞLU
 Tarih: 24.01.2019 > 63 kez okundu.

Bayrak, bir milletin varlığının ve bağımsızlığının sembolüdür. Bir milletin şerefidir, namusudur ve onurudur. Bayrak olmadan o milletin bağımsızlığından bahsetmek mümkün değildir. Bayrağın gönderde her zaman dalgalanması, temsil ettiği milletin bağımsızlığının varlığını gösterir.

> Makalenin devamı

TÜRKİYE CUMHURİYETİNDEN ÖNCE KURULAN İLK HÜKÜMETLER - Necdet BAYRAKTAROĞLU
 Tarih: 24.01.2019 > 44 kez okundu.

Osmanlı Devleti 18 ve 19. yüzyılda Rusya, İngiltere, Fransa, İtalya gibi devletlerin saldırıları ve kışkırtmaları neticesinde yapılan savaşlarda büyük toprak kayıplarına uğradı. Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Arnavutluk bağımsızlıklarını ilan etti, Trablusgarp İtalya tarafından işgal edildi. Arkasından Balkan savaşlarında büyük miktarda Batı T

> Makalenin devamı

“Turizmi doğru yapıyor olmamız gerekiyor…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 24.01.2019 > 40 kez okundu.

Turizmde geçen yıl yüzler güldü. İçinde bulunduğumuz 2019 turizm sezonunun da geçen yıl da olduğu gibi parlak geçebileceği söyleniyor. Hazırlıklar da buna göre yapılıyor. Ancak, sektörde bazı sorunların var olduğunu da unutmamak gerekiyor.

> Makalenin devamı

MEÇHULDEN GELEN NOTLAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 24.01.2019 > 63 kez okundu.

Hayır, hayır… Endişe ve yeise gerek yok ki... Bilen bilir ama bilmeyen bilmez... Realite budur. Allah, hiç kimseye, kendilerine olan güveni kaybettirmesin. Evet, evet… Ne yapıp yapıp bir bahane, bir vesile bulmak gerek… Mücerret 'ahlâk'ın unvan, kariyer, mevki ve makam ile ilgisi yoktur.

> Makalenin devamı

“Güvenli Bölge” bilmecesi… - Necdet Sivaslı
 Tarih: 24.01.2019 > 38 kez okundu.

Suriye’nin kuzeyinde kurulması gündemde olan “güvenli bölge” konusunda kafalar karışık. Çünkü bunun nasıl hayata geçirileceği konusunda henüz net bilgiler ve çalışma yok. Türkiye, bölgenin tamamen kendi kontrolünde olmasını istiyor. Amerika’nın ne yapacağı ve nasıl bir çıkış yolu önereceği bilinmiyor. Rusya ise “Güvenli bölgeye rejimin güçleri ye

> Makalenin devamı

“Zor günlere hazır olmalıyız…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 24.01.2019 > 40 kez okundu.

Son günlerde ekonomin duayenleri ard arda açıklamalar yapıyor. Ekonomide sıkıntıların devam edeceğini söyleyenler “Zor günler kapıda. Bunlara hazırlıklı olmalıyız” uyarısı yapıyor. Çizilen kara tabloların kısa zamanda dağılmasını ve ekonomik olarak hedeflediğimiz düzlüğe çıkmanın hesaplarının iyi yapılmasını bekliyoruz.

> Makalenin devamı

Anadolu’da Unutulmuş Kadın Birliği - Erdal SONUÇ
 Tarih: 23.01.2019 > 35 kez okundu.

Bacıyan-ı Rum: On beşinci yüzyıl Osmanlı Tarihçisi Aşıkpaşazade ( ö. 1481/886 ) “Tevârih-i Âl-i Osman” eserinde Anadolu’da Türkmenlerin oluşturduğu dört zümreden bahseder. Bunlar Gâziyân-ı Rûm, Ahîyân-ı Rûm, Abdalân-ı Rûm ve Bâciyân-ı Rûm. Bu zümreler içinde Gaziler savaşçı , Ahiler zanaatkar, Abdallar dervişleri, Bacılar da kadınlar zümresi

> Makalenin devamı

“Güvenli bölge” çatlağı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.01.2019 > 30 kez okundu.

Suriye’de terör bölgesinde “güvenli bölge” kurulmasına ilişkin açıklamaların altının nasıl doldurulacağı konusu tartışılıyor. Bu tartışmalar kafalardaki soru işaretlerinin de çoğalmasına neden oluyor.

> Makalenin devamı

“Türkiye-Hırvatistan-Bosna Hersek üçlü danışma mekanizması yeniden canlandırılmalı” 16.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.01.2019 > 101 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kitaroviç ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında, “Görüşmelerimizde bölgesel gelişmeler ve uluslararası konular hakkında fikir teatisinde bulunduk. Ülkelerimizi yakından ilgilendiren, birçok bölgesel ve uluslararası sorunda aynı hassasiyetleri paylaştığımızı memnuniyetle ifade etmek ister

> Makalenin devamı

"Makroekonomik göstergeler Türkiye'nin iyi yolda olduğunu gösteriyor"
 Tarih: 18.01.2019 > 101 kez okundu.

- VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan: - "Bugün itibarıyla Allah'a şükür hayat normale döndü. Bu türbülansı artık geride bıraktığımızı söyleyebiliriz. Bugün makroekonomik göstergeler Türkiye'nin iyi yolda olduğunu gösteriyor. Enflasyon oranı geri geliyor, faizler düşüyor, kurlar belli bir istikrar kazandı. Dolayısıyla önümüzdeki aylarda ciddi

> Makalenin devamı

Sosyal medyada yayılan 10 yıllık değişim hareketi tartışma yarattı
 Tarih: 18.01.2019 > 103 kez okundu.

Yapay zeka konusuyla ilgilenen uzmanlar, Facebook'ta başlayan hareketin, "yüz tanıma algoritması geliştirme amacı taşıyor olabileceği"ni savundu.

> Makalenin devamı

ABD Başkanı Donald Trump: Bize yönelebilecek her füzeyi indireceğiz
 Tarih: 18.01.2019 > 44 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump, "Düşman güçlerden veya başka güçlerden hata ile bize yönelebilecek her füzeyi indireceğiz. Füzenin tipi veya saldırının coğrafi kaynağı ne olursa olsun buna müsaade etmeyeceğiz" dedi.

> Makalenin devamı

İzmir'de yağmur nedeniyle oluşan düdenler yeniden su almaya başladı
 Tarih: 18.01.2019 > 44 kez okundu.

İzmir'in Menderes ilçesinde, şiddetli yağış nedeniyle oluşan düdenler yeniden su almaya başladı.

> Makalenin devamı

Bekir Bozdağ'ın alıkonulma planına ilişkin davada karar
 Tarih: 18.01.2019 > 48 kez okundu.

Bekir Bozdağ ile bazı idarecilerin alıkonulması planı davasında, bir sanığa ağırlaştırılmış müebbet, bir sanığa ise 8 yıl 1 ay 15 gün ceza verildi.

> Makalenin devamı

Aziz Kocaoğlu: Yaşadığım olaylar tekrar aday adayı olma kararı vermeme neden oldu
 Tarih: 18.01.2019 > 47 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Gelişmeler, yaşadığım olaylar dün sabah tekrar aday adayı olma kararı vermeme neden oldu. Aday adayı olarak müracaat ettim. Bütün aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum." dedi.

> Makalenin devamı

İngiltere'de yedek askerlere 'anlaşmasız Brexit' görevi
 Tarih: 18.01.2019 > 52 kez okundu.

İngiltere, anlaşmasız Brexit hazırlıkları kapsamında yedek askerleri 1 yıllığına göreve çağırdı.

> Makalenin devamı

Yemen halkının yüzde 80'i yardıma muhtaç
 Tarih: 18.01.2019 > 52 kez okundu.

Dünya Sağlık Örgütü, Yemen'de insani yardıma muhtaç kişi sayısının bir önceki yıla göre yüzde 10 artarak 24,4 milyona çıktığını açıkladı.

> Makalenin devamı

Groupe PSA, rekor kırarak büyümesini sürdürdü
 Tarih: 18.01.2019 > 52 kez okundu.

-Avrupa’nın ikinci en büyük otomobil üreticisi Groupe PSA, 2018 yılında satışlarını dünya çapında yüzde 6,8 artırarak yeni bir rekora imza atarken, toplamda 3.9 milyon satış adedine ulaştı

> Makalenin devamı

"KOBİ'lere, Girişimcilere Sağlanan Destekler ve Finans Olanakları" paneli
 Tarih: 18.01.2019 > 54 kez okundu.

- TOSYÖV Başkanı Şerafettin Nezih Kuleyin: - "Ülkemizdeki yerli üretimi uluslararası rekabetçi hale getireceğiz. Bunun için organize sanayi bölgeleriyle çalışarak onların nitelikli insan gücünü arttırmaya çalışıyoruz. Etik kavramını iş yaşamımızda hakim kılmaya çalışıyoruz"

> Makalenin devamı

Trump, Kim ile ikinci zirveyi duyurabilir
 Tarih: 18.01.2019 > 46 kez okundu.

ABD Başkanı Trump'ın birkaç gün içerisinde, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile büyük ihtimalle mart ya da nisanda Vietnam'da düzenlenecek ikinci bir zirveyi duyurabileceği bildirildi.

> Makalenin devamı

Başkent EDAŞ kesintisiz elektrik için çalışmalarını sürdürüyor
 Tarih: 18.01.2019 > 59 kez okundu.

ANKARA (AA) - Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (Başkent EDAŞ) sorumluluk bölgesindeki 7 ilde zorlu kış aylarında kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti sağlayabilmek için çalışmalarına devam ediyor.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin İl Başkanları Toplantısında yapmış oldukları konuşma metni. 17 Ocak 2019
 Tarih: 17.01.2019 > 88 kez okundu.

Çok Değerli Dava Arkadaşlarım, Basınımızın Güzide Temsilcileri, Öncelikle her birinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ekranları başında bizleri izleyen aziz vatandaşlarımızla birlikte hepinizi muhabbetle selamlıyorum.

> Makalenin devamı

Sürprizlerle dolu bir seçime gidiliyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 17.01.2019 > 49 kez okundu.

31 Mart’ta yapılacak ola yerel seçimler iktidar için çok büyük önem taşıyor. Partili Cumhurbaşkanlığı’nın onaylanması anlamını taşıyacağına inanılan bu seçimlerde AK Parti’nin başarılı olması için olağanüstü çalışılıyor. Direksiyonda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan bulunuyor.

> Makalenin devamı

Güvenli bölge… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 17.01.2019 > 45 kez okundu.

ABD Başkanı Trump’un tehditlerinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefonla aradığı Başkan Trump ile “Suriye’de güvenli bölge” konusunun ele alındığı açıklanmıştı. Güvenli bölge konusu bugünün konusu değil, daha önceden de gündeme gelmişti. Her konuda olduğu gibi bu konuda da uzun süre oyalandık. Temennimiz, şimdi yeniden gündeme gelen bu bölgen

> Makalenin devamı

Düğümü “kararsızlar” çözecek gibi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 17.01.2019 > 47 kez okundu.

Yerel seçimler için adaylar açıklandıkça kamuoyu araştırmalarına da hız verildi. Son yapılan kamuoyu araştırmalarında ortaya çıkan tablo şu: “Kararsız oylar fazla. Seçim propagandaları başlayıp, adaylar projelerini açıkladıklarında kararsızların dağılımı seçimin düğümünü çözecektir.”

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Türkiye yumuşak ve sert gücün, siyasetin ve diplomasinin bütün imkânlarını kullanarak hem sahada hem de masada olmaya devam edecek” 15.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 15.01.2019 > 87 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’na ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD’nin Suriye’den çekilme kararıyla ilgili gelişmelerin kapsamlı bir şekilde takip edildiğini belirterek, “Türkiye yumuşak ve sert gücün, siyasettin ve diplomasinin bütün imkânlarını kullanarak hem sahada, hem de masada olmaya devam edecek. Sayın

> Makalenin devamı

“Suriye meselesinde Türkiye’nin eli kolu bağlı beklemesini isteyenler, aynı krizi topraklarımıza taşıma hesabı yapanlardır” 15.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 15.01.2019 > 78 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Suriye’yi kan ve gözyaşı gölüne çeviren nice güçler bölgede cirit atarken, Türkiye’nin eli kolu bağlı bir şekilde beklemesini isteyenler, aynı krizi bizim topraklarımıza taşıma hesabı yapanlardır. Hiç kimseye böyle bir fırsatı vermedik, vermeyeceğiz. Kendimizle birlikte Su

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Suriye sınırında güvenli bölgenin kontrolü Türkiye'de olacak
 Tarih: 15.01.2019 > 81 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye sınırında oluşturulacak güvenli bölgenin kontrolünün Türkiye'de olacağını bildirdi.

> Makalenin devamı

Ortaokul öğrencilerden Yemen'e yardım
 Tarih: 15.01.2019 > 39 kez okundu.

- Gaziosmanpaşa Adnan Menderes Ortaokulu öğrencileri, gelirini Yemen'deki çocuklara göndermek üzere kermes ve konser düzenledi

> Makalenin devamı

FETÖ'nün firari 'yargı imamı' Yahya Balcı yakalandı
 Tarih: 15.01.2019 > 35 kez okundu.

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün "yargı imamı" olduğu iddiasıyla aranan eski öğretmen Yahya Balcı, Gaziantep'te düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.

> Makalenin devamı

YÖK'ten üniversitelerde güvenlik tedbirlerinin artırılması kararı
 Tarih: 15.01.2019 > 75 kez okundu.

YÖK'teki "Üniversitelerde Huzur ve Güveni Artırma Komisyonu"nda, yerleşkelerin girişlerinde önleyici güvenlik tedbirlerinin artırılması kararı alındı.

> Makalenin devamı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Çocuklarımız Allah sevgisiyle yetişsin istiyoruz
 Tarih: 15.01.2019 > 33 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Değerlerimizi emanet edeceğimiz en önemli varlığımız çocuklarımızdır. Çocuklarımız Allah, Peygamber, Kur'an-ı Kerim ve vatan sevgisiyle yetişsin istiyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

'Türkiye'nin çatısı'nda görsel şölen
 Tarih: 15.01.2019 > 37 kez okundu.

Sahip olduğu yüksekliğiyle "Türkiye'nin çatısı" olarak nitelendirilen ve kar yağışı ile adeta gelinliğini giyen Ağrı Dağı, Türkiye, Nahçıvan ve İran'dan görülüyor.

> Makalenin devamı

'Berlin 1961' kitabı Türkçe’ye çevrildi
 Tarih: 15.01.2019 > 39 kez okundu.

- Frederick Kempe’nin, Soğuk Savaş yıllarının en belirleyici olaylarından biri olan Berlin Duvarı ile başlayan dönemi ele alan kitabı 'Berlin 1961' Türkçe'ye çevrildi

> Makalenin devamı

Almanya'da havalimanı güvenlikçilerinden uyarı grevi
 Tarih: 15.01.2019 > 33 kez okundu.

Almanya'da yaklaşık bin uçuşun iptal edildiği havalimanlarında grevden 220 bin yolcunun etkilenmesi bekleniyor.

> Makalenin devamı

Ay'a gönderilen tohumlar filizlendi
 Tarih: 15.01.2019 > 37 kez okundu.

Çin'in ay başında Ay'ın karanlık yüzüne inen keşif aracı Çang'ı-4'ün, Dünya'nın uydusuna götürdüğü tohumlar filizlendi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 15 Ocak 2019
 Tarih: 15.01.2019 > 76 kez okundu.

Değerli Milletvekilleri, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Basınımızın Değerli Temsilcileri, Bu haftaki Meclis Grup Toplantımıza başlarken muhterem ve muteber heyetinizi saygıyla selamlıyorum.

> Makalenin devamı

“Uzun yıllar sonra vatandaşlarımızın siyasetçiye, siyaset kurumuna güvenlerini sağladık” 11.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 12.01.2019 > 56 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı’nda yaptığı konuşmada, “Sadece 81 vilayetimizde inşa ettiğimiz eserlerle yatırımlarla değil, aynı zamanda milletimizle kurduğumuz gönül bağıyla insanlarımızın siyasete bakış açısını değiştirdik. Uzun yıllar sonra vatandaşlarımızın siyasetçiye, siyaset kurumuna güven

> Makalenin devamı

“Türkiye, maruz kaldığı tüm saldırılara rağmen demokratik hukuk devleti niteliğinden asla taviz vermemiştir” 11.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 12.01.2019 > 53 kez okundu.

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, maruz kaldığı tüm saldırılara ve tuzaklara rağmen, demokratik hukuk devleti niteliğinden asla taviz vermemiş bir ülkedir. Demokratik hukuk devleti ilkesinin en sağlıklı ve güçlü şekilde işlediği alanlardan biri de millî iradenin tecellisine vesile

> Makalenin devamı

“Bu topraklardaki birlik ve beraberliğin gerisinde, kültür ve sanat alanındaki eşsiz zenginliğimiz bulunuyor” 10.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 12.01.2019 > 54 kez okundu.

2018 Yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bize göre bu topraklardaki birlik, beraberlik ve muhabbetin gerisinde, kültür ve sanat alanındaki eşsiz zenginliğimiz ve hazinelerimiz bulunuyor. Varlığımızı korumak ve geleceğe taşımak için, kültür ve sanatın gücüne, etkisine, kapsayıcılığına ih

> Makalenin devamı

Fransa İçişleri Bakanı Castaner'dan 'sarı yeleklilere' suçlama
 Tarih: 12.01.2019 > 59 kez okundu.

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, sarı yeleklilerin düzenlediği gösterilere katılanların da şiddet olayları çıkaranlar kadar suçlu olduğunu vurguladı.

> Makalenin devamı

Bursa'daki FETÖ/PDY soruşturmasında 5 tutuklama
 Tarih: 12.01.2019 > 55 kez okundu.

Kapatılan Bursa Orhangazi Üniversitesine bağış adı altında fon sağladıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 14 iş adamından 5'i tutuklandı.

> Makalenin devamı

ABD'de çalışma vizelerinde değişiklik yapılacak
 Tarih: 12.01.2019 > 49 kez okundu.

ABD Başkanı Trump, Amerikan şirketlerinin yurt dışından vasıflı işçi getirmelerine olanak sağlayan geçici H1-B vizelerinde değişiklik yapılacağını duyurdu.

> Makalenin devamı

Amerika Türk Koalisyonu: Türkiye'nin Kürtlere düşman olduğunu söylemek cahilce
 Tarih: 12.01.2019 > 58 kez okundu.

Merkezi Washington'da bulunan Amerika Türk Koalisyonu, ABD Başkanı Trump'ın Suriye'den çekilme kararının ardından bazı ABD'li yetkililerin Kürtler ve Türkiye hakkındaki yorumlarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

> Makalenin devamı

FETÖ'den gözaltına alınan 11 havacı itirafçı oldu
 Tarih: 12.01.2019 > 52 kez okundu.

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 40 kişiden 11'i etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak için itirafçı oldu ve örgüte ilişkin bildiklerini anlattı.

> Makalenin devamı

HDP'li Sürücü hakkında zorla getirilme kararı
 Tarih: 12.01.2019 > 49 kez okundu.

Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi, "terör örgütü propagandası yapma" suçundan yargılanan HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü hakkında duruşmaya zorla getirilme kararı verdi.

> Makalenin devamı

Yargıtay Başkanı Cirit: Türk halkının yargıya olan güvenine layık olacağız
 Tarih: 12.01.2019 > 52 kez okundu.

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, "Türk halkının yargıya olan güvenine layık olacağız." dedi.

> Makalenin devamı

Hartum ve Kuzey Kurdufan'da rejim karşıtı gösteriler
 Tarih: 12.01.2019 > 54 kez okundu.

Sudan'ın başkenti Hartum'daki bazı mahalleler ve Kuzey Kurdufan eyaletinin Bara kentinde cuma namazının ardından gösteriler düzenlendi.

> Makalenin devamı

BİR DEMET DÜŞÜNCE KIRINTISI - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 12.01.2019 > 69 kez okundu.

Allah'ın hiç bir nimetini kirletmeyenlere selam olsun. Hani demem o ki; Bazı 'şeyler'in fizikî-maddî izahları yoktur. Şu garip âlemde bazı insanlar vardır, giyinmezler ama sadece örtünürler. Hani demem o ki; Bazılarını sevmek ama 'uzaktan sevmek' çok daha iyidir.

> Makalenin devamı

“En düşük memur emekli aylığı 2380 lira …” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 12.01.2019 > 52 kez okundu.

Bilindiği gibi yeni yıl nedeni ile maaşlar zamlandı. Ancak, kimin ne kadar alacağı konusunda kafalar karışık. Gerek yazılı basında, gerekse sosyal medyada zamlarla ilgili birbirini tutmayan açıklamalar yapılıyor. Bugün bu konuya açıklık getirmek istedik.

> Makalenin devamı

Suriyeli sığınmacılar… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 12.01.2019 > 50 kez okundu.

Ülkelerindeki çatışmalardan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli sığınmacılar konusu hemen her gün tartışma konusu oluyor. İlgililerden bir kısmı “Yakında ülkelerine dönecekler” derken, bir kısmı da “Artık dönmelerine gerek yok”diyor. Tartışmalar da uzayıp gidiyor.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü KAPU'nun "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" İle İlgili Mesajı
 Tarih: 09.01.2019 > 97 kez okundu.

Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda her şartta görevlerini demokrasi, hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa eden, bu hizmette ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile kamuoyunun sesi olma görevini yürüten tüm basın mensuplarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlar; sağlıklı, mutlu ve başarılı bir çalışma yılı dile

> Makalenin devamı

“İnancın ve ahlakın sükût ettiği medeniyetlerin yıkımı kaçınılmazdır” 09.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.01.2019 > 46 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Medeniyetin özünde inanç ve ahlak vardır. İnancın ve ahlakın sükût ettiği medeniyetlerin yıkımı ya kendiliğinden gerçekleşir ya da herhangi bir dış etki bu kaçınılmaz akıbete vesile olur. Modern dünyanın problemi, medeniyetini inanç ve ahla

> Makalenin devamı

“PKK-PYD’nin DEAŞ’la mücadelesi koca bir yalandan ibarettir” 08.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.01.2019 > 68 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “PKK-PYD’nin DEAŞ’la mücadelesi koca bir yalandan ibarettir. Bu iki örgüt arasındaki kavga, ilke değil, çıkar kavgasıdır. DEAŞ gidip PKK-PYD geldiğinde, masum insanlar açısından, araçların ve binaların üzerindeki paçavralar dışında, değişen hiçbir şey olmamaktadır. Türkiye’

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “PKK/PYD/YPG Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olamaz” 08.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.01.2019 > 66 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “PKK terör örgütü, onun Suriye kolu olan PYD/YPG yahut benzeri örgütler Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olamazlar. Bugüne kadar Türkiye gerek Fırat Kalkanı, gerek Zeytin Dalı Harekâtı’nda, g

> Makalenin devamı

Yalandan da beter… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.01.2019 > 40 kez okundu.

Yalandan daha beteri olabilir mi? Söz konusu Amerikan Başkanı Trump olunca oluyor. ABD Başkanı Donald Trump, 19 Aralık'ta Twitter'da paylaştığı videoda, Suriye'deki yaklaşık 2 bin Amerikan askerini kastederek, "DEAŞ'ı yendik. zaten onun için oradaydık. Hepsi eve dönüyor. Hepsi şimdi eve dönüyor" ifadesini kullanmıştı.

> Makalenin devamı

Suriye’de dengeler değişirken… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.01.2019 > 61 kez okundu.

Suriye’de Amerikan oyunu bitmiyor. ABD’li yetkililer “Suriye’deki PYD yapısına zarar verecek bir harekât olmamalıdır” diyor. TSK’nın yapacağı harekâtta da bu konuda Türkiye’nin dikkati çekiliyor.

> Makalenin devamı

“Türkiye’nin hedefi YPG’yi ortadan kaldırmak…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.01.2019 > 42 kez okundu.

Suriye'deki şimdiki ortam ve ABD'nin yarattığı belirsizlik Türkiye'nin bölgede atacağı adımları da etkiliyor. Fırat’ın doğusuna yapılması beklenen askeri operasyonun beklemeye alınmasında da bu belirsizliğin rol oynadığı ifade ediliyor. TSK’nın askeri operasyonunu frenlemeye çalışan Amerika’nın bölgede oyun üstüne oyun oynamaya başladığını da görü

> Makalenin devamı

Kadınlarımızı koruyabiliyor muyuz?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.01.2019 > 57 kez okundu.

Yukarıda başlığa aldığımız soruya yanıt vermeden önce kadın cinayetlerinde son 15 yılda % 478 artış olduğunu belirtelim. Bu rakam, öyle sanıyoruz ki sorumuzun da yanıtı olacaktır. CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı konu ile ilgili bir rapor hazırladı. Raporda, kadın cinayetlerinin yanı sıra, kadına şiddet olaylarında da artışların yaşandığı göz

> Makalenin devamı

Bakan Kurum: Poşetlerde çevreci slogan ve sıfır atık logosu olacak
 Tarih: 09.01.2019 > 57 kez okundu.

Bakan Kurum, Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar hakkında, "Poşetlerin bir yüzeyinde çevreci slogan ve sıfır atık logosu kullanımını zorunlu hale getirdik." dedi.

> Makalenin devamı

Bahçeli'den MYK'de 'milli beka' vurgusu
 Tarih: 09.01.2019 > 64 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, MYK üyelerini, yerel seçim çalışmaları kapsamında milletvekili bulunmayanlar başta olmak üzere illerde görevlendirecek.

> Makalenin devamı

Suriye'nin geleceğini Türkiye-Rusya iş birliği inşa ediyor
 Tarih: 09.01.2019 > 106 kez okundu.

Türkiye'nin Rusya ile yaptığı Suriye istişareleri, özellikle YPG/PKK ile mücadele konusunda başarılı geçerken siyasi süreçte anayasa çalışmalarının hız kazanması bekleniyor.

> Makalenin devamı

Gabon'da 51 yıllık Bongo yönetimine darbe girişimi
 Tarih: 09.01.2019 > 63 kez okundu.

Petrol ve maden zengini Gabon'da cumhurbaşkanının yokluğunda düzenlenen darbe girişimi gözleri bu küçük Afrika ülkesine çevirdi.

> Makalenin devamı

Kemik boyunu uzatan icada Türk imzası
 Tarih: 09.01.2019 > 57 kez okundu.

TÜBA ödüllü bilim insanı Doç. Dr. Gazi Huri, kemik boyunu günde 1 milimetre ve toplamda 4 santimetreye kadar uzatan icadı ile uluslararası patent alarak, adını tıp literatürüne yazdırdı.

> Makalenin devamı

Halkbank'tan esnaf ve sanatkara 22 milyar lira kredi desteği
 Tarih: 09.01.2019 > 42 kez okundu.

Halkbank esnaf ve sanatkarlara yılın ilk 3 ayında 10 milyar lira, yılın tamamında ise toplam 22 milyar lira Esnaf Kredisi desteği verecek.

> Makalenin devamı

Çavuşoğlu'ndan ABD'nin Suriye kararına ilişkin değerlendirme
 Tarih: 09.01.2019 > 66 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'nin Suriye'den çekilme kararına ilişkin, "Çekilmede ABD’nin zorlukları olduğunu görüyoruz. Terör örgütüyle bu kadar iç içe olduktan sonra ayrılmak da zor oluyor." dedi.

> Makalenin devamı

AB'den İran istihbaratına yaptırım
 Tarih: 09.01.2019 > 65 kez okundu.

AB Konseyi, İran istihbarat servisi ve 2 İran vatandaşına Avrupa topraklarında suikast planladıkları gerekçesiyle yaptırım uygulamaya karar verdi.

> Makalenin devamı

Akfa Holdinge FETÖ davası
 Tarih: 09.01.2019 > 49 kez okundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla kayyum atanan Akfa Holding ve alt şirketlerine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 84 sanık hakkında dava açıldı.

> Makalenin devamı

Çiftlik Bank firarisi Mehmet Aydın INTERPOL listesinde
 Tarih: 09.01.2019 > 64 kez okundu.

Çiftlik Bank'ın firari sahibi Mehmet Aydın, INTERPOL'ün en çok arananlar listesine dahil edildi.

> Makalenin devamı

Kocaeli'de anne ve kızının kaybolması soruşturmasında 7 gözaltı
 Tarih: 09.01.2019 > 55 kez okundu.

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 11 yıl önce kaybolan ve öldürüldüğü ileri sürülen Meryem ve kızı Melike Tahnal'ın bulunmasına ilişkin soruşturmada, aile üyelerinden 7 kişi gözaltına alındı.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 8 Ocak 2019
 Tarih: 09.01.2019 > 40 kez okundu.

Muhterem Milletvekili Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Değerli Basın Mensupları, Bütçe görüşmeleri ve yeni yıl münasebetiyle verilen aradan sonra sizlerle bir araya gelmenin bahtiyarlığını yaşıyorum.

> Makalenin devamı

“Türkiye ekonomisi uluslararası yatırımcılar için güvenli bir liman olmayı sürdürüyor” 05.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 06.01.2019 > 76 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa’da gerçekleştirdiği fabrika açılışında yaptığı konuşmada, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi ülkemize inanan, güvenen, yatırım yapan hiç kimse, Allah’ın izniyle, pişman olmamıştır, olmayacaktır. Türkiye ekonomisi, çevresinde yaşanan onca istikrarsızlığa rağmen, uluslararası yatırımcılar için güvenli bir liman olmayı sürdü

> Makalenin devamı

“İzmir’i ülkemizin ve dünyanın sembol şehirlerinden biri hâline getirmek için çalışıyoruz” 05.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 05.01.2019 > 88 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İzmir Aday Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, İzmir'i sadece Türkiye'nin değil tüm gönül coğrafyasının kalbi olarak gördüklerini ifade ederek, “İzmir’in dağlarında çiçekler açar diyoruz ya o çiçekler bizim istiklal aşkımızın çiçekleridir. Birliğimizin, dirliğimizin çiçekleridir. Onun için İzmir'in hudutları, b

> Makalenin devamı

YOLLARIN YOLDA DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 05.01.2019 > 56 kez okundu.

Yolları ‘yolsuz’ bırakmamak lazım… Yollardan korkmayın, hatta onları çok sevin. Evet, Evet… Her mevsim bir başka güzeldir özellikle yollarda... Yollarda, yolları yormadan, mola yerlerinde mola vermek gerek… Hüzün, ey hüzün! Biraz yollara çıkıp uzaklara uzansan diyorum... Yollar hiç kimseyi yanıltmaz. Yanıltanlar, yolcuların bir kısmıdır.

> Makalenin devamı

Sandıkları neler etkileyecek?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.01.2019 > 45 kez okundu.

Geçenlerde seçimlerle ilgili yazdığımız bir yazıda, “Sandıklara hayat pahalılığı damgasını vuracak” demiştik. Aynı yazımızda yıllık enflasyon oranında beklenen zamların ortaya çıkmasının da sandığı etkileyebileceğine vurgu yapmıştık. Ortada bir gerçek var:

> Makalenin devamı

Türk Dünyası ile daha sıkı İlişkilere… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.01.2019 > 73 kez okundu.

Türk dünyası ile Türkiye arasındaki köprüleri güçlendirme çalışamalarına yılldrdır imza atan Avrasya Ekonomik İşbirliği (EkoAvrasya) Yönetim Kurul Başkanı Hikmet Eren, içinde bulunduğumuz 2019 yılında yapacaklarını anlattı. Eren açıklamasında 2019 yılında yürütülecek çalışmalar, üretilecek politikalar ve uygulamalar ile Türkiye’nin küreselde önem

> Makalenin devamı

“Türkiye ve Pakistan, dostluk bağlarının kökleri tarihe uzanan iki kardeş ülkedir” 04.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 05.01.2019 > 49 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Han ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “FET֒nün bir terör örgütü olduğunu Pakistan'da yüksek mahkemenin ilan etmesi ve okulların Maarif Vakfı’na teslimi memnuniyet verici adımlardır. Bundan sonraki süreçte de bu dayanışmanın devam edeceğine inanıyorum” dedi.

> Makalenin devamı

İran İngiltere'yi iç işlerine karışmakla suçladı
 Tarih: 05.01.2019 > 55 kez okundu.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi, İngiltere Dışişleri Bakanı Hunt'ı ülkesinin iç işlerine karışmakla suçladı.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekrem Pakdemirli için okutulan mevlide katıldı
 Tarih: 05.01.2019 > 50 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Başbakan Yardımcısı Ekrem Pakdemirli için okutulan mevlide katıldı.

> Makalenin devamı

AK Parti'nin İzmir adayları açıklandı
 Tarih: 05.01.2019 > 85 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan, "Görev dağılımını Salı günü yapacağız ve arkadaşlarımız Türkiye'ye dağılacak." dedi.

> Makalenin devamı

Adalet Bakanı Gül: ABD'li heyetin şahit olduğu konularla soruşturma farklı gelişmelere gebe
 Tarih: 05.01.2019 > 51 kez okundu.

Adalet Bakanı Gül, ABD'li heyetin temaslarına ilişkin, "Savcıların şahit olduğu konularla soruşturmanın da farklı gelişmelere gebe olacağını düşünüyorum." dedi.

> Makalenin devamı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk: Huzurlu ev ortamı çocuk için en önemli okul
 Tarih: 05.01.2019 > 52 kez okundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "Huzurlu bir ev ortamı, çocuk için en önemli okul. Çünkü biliyoruz ki biz okullardan çok önce ilk öğretmenlerimiz annelerimiz, babalarımız." dedi.

> Makalenin devamı

Vergi indirimi otomotive gaz verdi
 Tarih: 05.01.2019 > 50 kez okundu.

- "Klasik olarak sektörün en hareketli dönemi olan kasım, aralık aylarında bile önemli düşüş yaşadığımız aşikardır. Ancak ÖTV ve KDV indirimi olmasaydı eğer hem bu rakamları bile satamayacaktık hem de sektörde çok önemli bir işsizlik dönemine girilecekti. Bu indirim çok önemli bir fırsattı, tüketici de bu fırsatı değerlendirmeye devam edecektir"

> Makalenin devamı

Suriye'de geçen yıl 223 katliamda 2 bin 741 sivil öldü
 Tarih: 05.01.2019 > 42 kez okundu.

Suriye'de geçen yıl 130'u Esed rejimince gerçekleştirilen toplam 223 katliamda 826'sı çocuk, 565'i kadın toplam 2 bin 741 sivil can verdi.

> Makalenin devamı

Kurum'dan eczanelerde poşet kullanımına ilişkin açıklama
 Tarih: 05.01.2019 > 49 kez okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, eczanelerde verilen 15'e 25 boyutlarında, 0,15 mikronun altındaki poşetlerin ücretsiz olması noktasında önümüzdeki hafta usul esasları yayınlayacaklarını belirtti.

> Makalenin devamı

Ukrayna Ortodoks Kilisesi 'otosefal' statü kazandı
 Tarih: 05.01.2019 > 47 kez okundu.

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Ukrayna Ortodoks Kilisesi'ne "otosefali" kazandıracak kararnameyi Devlet Başkanı Poroşenko'nun katıldığı törenle verdi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin teşkilatlara gönderdikleri genelge. 4 Ocak 2019
 Tarih: 05.01.2019 > 87 kez okundu.

Aziz Dava Arkadaşlarım, Tarihin gelişmelerin yaşandığı, sistemsel yenilenmenin sağlandığı, stratejik silkinmenin başarıldığı, milli talihin müspet yönde değişmeye başladığı 2018 yılı tamamlanmış, yepyeni bir yıla geçilmiştir.

> Makalenin devamı

“Milletimiz hangi hayali kuruyorsa biz de aynı hayallerle, aynı hedeflere yürüyoruz” 02.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.01.2019 > 106 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ankara İl Teşkilatı, Belediye Başkan Adayları ve Aday Adayları Buluşma Programı’nda yaptığı konuşmada, “Milletimiz hangi dertlerden bizarsa, biz de onları çözmek için mücadele ediyoruz. Bunun için vesayetinden darbecisine, teröristinden ekonomik tetikçisine kadar, içeride ve dışarıda karşı karşıya gelmedik kimse bıra

> Makalenin devamı

“Ankara siyasetin, hizmetin ve yatırımın en iyisine layıktır” 01.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 02.01.2019 > 111 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ankara Belediye Başkan Adaylarının tanıtıldığı programda yaptığı konuşmada, “İnanıyorum ki Ankara da bizi sevdi, onun için 16 yıldır bizi bırakmadı, bırakmıyor ve bırakmayacak. İşte bu sevda ile Ankara için en iyisini, güzelini, doğrusunu yapmaya çalışıyoruz. 31 Mart 2019 seçimleri için de aynı anlayışla en ideal isi

> Makalenin devamı

“Bölgemizle birlikte tüm dünyada adalet, hoşgörü ve barışın tarafında saf tutuyoruz” 31.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 02.01.2019 > 88 kez okundu.

Yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yılın, milletimiz başta olmak üzere bütün insanlığa hayırlar getirmesini dileyerek, “Biz, bölgemizle birlikte tüm dünyada istikrarın, adaletin, hoşgörü ve barışın tarafında saf tutuyoruz. Bu anlayışla Kudüs’ün, Şam’ın, Bağdat’ın, Kahire’nin, Trablus’un, Saraybosna’nı

> Makalenin devamı

Yeni Yıl Mesajı 31.12.2018
 Tarih: 02.01.2019 > 71 kez okundu.

Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni yıl dolayısıyla yayınladıkları mesaj şöyledir: “Değerli Vatandaşlarım, Ülkemiz ve milletimiz bakımından çok önemli gelişmelerin yaşandığı 2018 yılını geride bırakıyor, yeni ümitler ve heyecanlar eşliğinde 2019 yılına giriyoruz.

> Makalenin devamı

AK Parti Sözcüsü Çelik: Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman açığa alınmıştır
 Tarih: 02.01.2019 > 163 kez okundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman, Cumhur İttifakı'nın prensiplerine uygun olmayan açıklamaları sebebiyle açığa alınmıştır." açıklamasında bulundu.

> Makalenin devamı

YSK'den seyyar sandık kararı
 Tarih: 02.01.2019 > 50 kez okundu.

Yerel seçimlerde seçmenler için yapılacak seyyar sandık başvurularında talep formu ile "engeli nedeniyle yatağa bağımlı olduğu" veya "hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğu" ibaresinin yer aldığı sağlık raporu ibraz edilecek.

> Makalenin devamı

Yerel seçimlere 13 siyasi parti katılacak
 Tarih: 02.01.2019 > 51 kez okundu.

YSK, 31 Mart'ta yapılacak mahalli idareler seçimlerine katılacak siyasi partileri belirledi.

> Makalenin devamı

Hindistan Başbakanı Modi'den Babri Camisi açıklaması
 Tarih: 02.01.2019 > 49 kez okundu.

Hindistan Başbakanı Modi, Aşırılıkçı Hindular tarafından 1992'de yıkılan Babri Camisi'nin arazisine Hindu tapınağı inşa edilip edilmeyeceğine ilişkin kararın ancak yargı sürecinin sonunda verileceğini belirtti.

> Makalenin devamı

MHP'de görevden alma ve disipline sevk
 Tarih: 02.01.2019 > 88 kez okundu.

MHP'de Samsun İl Başkanı Tekin, Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı görevden alındı, Samsun Milletvekili Usta'nın ise Merkez Disiplin Kurulu’na sevkine karar verildi.

> Makalenin devamı

Doğu Türkistan için yürüyen grup Kızılcahamam'da
 Tarih: 02.01.2019 > 48 kez okundu.

Çin'in Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerini protesto amacıyla İstanbul'dan Ankara'ya yürüyen grup Kızılcahamam'a geldi.

> Makalenin devamı

Kur'an-ı Kerim'e el bastırıp soruları göstermişler
 Tarih: 02.01.2019 > 57 kez okundu.

FETÖ duruşmasında tanık sıfatıyla ifade veren M.E.Ö, sınava girmeden birkaç gün önce soruların Kur'an-ı Kerim'e el bastırılarak örgüt evindeki kişilere gösterildiğini belirtti.

> Makalenin devamı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 2019'da 5,6 milyar liralık destek
 Tarih: 02.01.2019 > 51 kez okundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, sanayi, girişimci ve araştırmacılara 2019'da 5,6 milyar lira destek bütçesi kullandırılacağını açıkladı.

> Makalenin devamı

ABD-Çin rekabeti 2019'da dünya gündemindeki yerini koruyacak
 Tarih: 02.01.2019 > 68 kez okundu.

Çin ve ABD'nin ticaret savaşında mutabık kaldığı 90 günlük ateşkes sonucu taraflar arasında bir anlaşmaya varılamazsa, bu gerginliğin küresel ekonomi üzerindeki etkileri 2019'da derinleşebilir.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Yeni Yıl nedeniyle yayınladıkları kutlama mesajı. 31 Aralık 2018
 Tarih: 02.01.2019 > 110 kez okundu.

Tarihi gelişmelere sahne olan 2018 yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yeni bir yılın heyecan ve umudu hepimizi kavramış ve kuşatmıştır. 2018 yılı, bölgesel ve küresel denge arayışlarının yoğunlaştığı, gerilim ve kutuplaşma dinamiklerinin yaygınlaştığı, huzursuzluk ve ufunet dalgasının yükseldiği bir dönem olarak hafızalara kazınmıştır.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Ankara Milletvekili Sayın Sadir DURMAZ’ın 402 Belediye Başkanı Adayı belirlenmesi ile ilgili yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 30 Aralık 2018
 Tarih: 02.01.2019 > 66 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi seçim komisyonunun yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’in onayları sonucunda 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde bugün kesinleşen Belediye Başkan Adaylarımızın listesi aşağıdadır.

> Makalenin devamı

2019’da da silahlar susmayacak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.01.2019 > 54 kez okundu.

Merkezi Brüksel'de bulunan sivil toplum örgütü Uluslararası Kriz Grubu, dünyada 2019 yılında takip edilmesi gereken 10 bölge ve buralarda beklenen sıkıntılıları bir rapor halinde yayınladı. Rapora göre içinde bulunduğumuz 2019 yılında 10 ülke ateş hattında olacak.

> Makalenin devamı

Çekilmeye fren… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.01.2019 > 126 kez okundu.

Amerika’nın Suriye’den askerlerini çekme kararına inanmamıştık. Ya da bu işin içinde bir tuzak olabileceğini söylemiştik. İlerleyen zaman içinde bu işin sulandırıldığını ve işi yavaştan alan Amerika’nın Suriye’de yeni bir oyun içinde olduğunu da görmeye başladık.

> Makalenin devamı

Eğitimde kaliteyi artırabilmek… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.01.2019 > 65 kez okundu.

Eğitimdeki sıkıntılar alınan önlemlere rağmen bir türlü aşılamıyor. Öğretmen açığı giderek büyürken, ücretli öğretmenlerin de eğitim kalitesini düşürdüğüne dikkat çekiliyor.

> Makalenin devamı

Trump yan çiziyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.01.2019 > 47 kez okundu.

Amerika’nın askerlerini Suriye’den çekme kararından sonra gündeme gelen soruların aşında “Bugüne adar YPG’ ye verilen silahlar ne olacak? Bu silahla geri alınacaktı, şimdi nasıl hareket edilecek?”

> Makalenin devamı

Esad güçleri ile mi ? savaşacağız?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.01.2019 > 47 kez okundu.

Yukarıda başlığa aldığımız soru Suriye’de son anda meydana gelen bir kirli ittifaktan doğdu. Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG, Münbiç'ten çekildiğini duyurarak Esad rejimine "Kontrolü siz sağlayın" çağrısında bulundu. Çağrının ardından Esad rejimi "Münbiç'e girdik bayrağımızı diktik" açıklaması yaptı.

> Makalenin devamı

AMERİKAN PROJESİ - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 02.01.2019 > 69 kez okundu.

- Usta be! - Evet? - Yine güleceksin ama sana eski bir hatırlatma yapayım. - İyi… Gülmek iyidir. Allah ağlatmasın. - Bir dönem CHP’nin 2 numaralı adamı Onur Öymen isimli kişi demiş ki: Kılıçdaroğlu Bir Amerikan Projesidir! - Ne var bunda? Bilineni tekrarlamış işte… - Yahu sen biliyordun da, peki CHP’linin bildiğini sanmıyorum. - İyi olmuş ö

> Makalenin devamı

Amerika, bölgeden çıkmaya niyetli görünmüyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.01.2019 > 43 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den askerlerini çekme kararını açıklamasının ardından Irak'ta yeni Amerikan üsleri kurulacağına dair bilgiler geliyor. Bölgede her an her şey değişebiliyor. Dengeleri alt-üst edebilecek adımlar da atılıyor.

> Makalenin devamı

Fransız ordusu Suriye'deki kara gücünü inkar edemedi
 Tarih: 28.12.2018 > 49 kez okundu.

Suriye'deki Fransız askeri varlığını ve bulundukları noktaları haberleştiren AA, bunu Fransa Genelkurmay Başkanlığına da sordu. Ortadoğu'da bin 100 askeri olduğu yanıtını veren Fransız Genelkurmayı, Suriye'deki kara gücü varlığını inkar edemedi.

> Makalenin devamı

Lübnan'daki YEE'nin Türkçe kurslarına yoğun ilgi
 Tarih: 28.12.2018 > 41 kez okundu.

Beyrut YEE Müdürü İbrahim Furkan Özdemir, "Lübnan’da halihazırda MEB ve YEE tarafından görevlendirilen 14 öğretmenimiz yoğun bir tempoda Türkçe öğretiyor." dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Suriye’nin Münbiç’te psikolojik bir eylem içerisinde olduğunu biliyoruz” 28.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.12.2018 > 49 kez okundu.

İstanbul’da basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Münbiç’teki son gelişmelerin sorulması üzerine, “Suriye’nin Münbiç’e yönelik şu anda psikolojik bir çalışma ve eylem içerisinde olduğunu biliyoruz. Orada kendi bayrağını dalgalandırma gibi bir durum olduğunu biliyoruz. Ama ortada henüz kesinleşmiş, ciddi bir şey yok” cevab

> Makalenin devamı

“Yaptığımız her icraatla milletimizden aldığımız desteğin hakkını vermeye çalışıyoruz” 27.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.12.2018 > 49 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 49. Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Gücünü ve meşruiyetini sandıktan alan bir yönetim olarak kimin ne dediğine değil, sadece ve sadece milletimizin ne dediğine bakmakla mükellefiz, öyle de yapıyoruz. Attığımız her adımla, yaptığımız her icraatla, milletimizden aldığımız desteğin hakkını vermeye çalışıyoruz” dedi.

> Makalenin devamı

Mehmet Akif Ersoy’un Vefat Yıl Dönümü 26.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.12.2018 > 51 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’un vefat yıl dönümü dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

Gazi Mustafa Kemal’in Ankara’ya Gelişinin Yıl Dönümü 26.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.12.2018 > 55 kez okundu.

Gazi Mustafa Kemal’in Ankara’ya gelişinin yıl dönümü dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü KAPU’nun Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı
 Tarih: 28.12.2018 > 52 kez okundu.

Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı'mızla, milletimizin Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği azmini, bağımsızlık aşkını, hür yaşama iradesini en parlak ve en güçlü şekilde ifade ederek, milletimizin cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmini ölümsüzleştirmiştir. Mehmet Akif Ersoy, sadece büyük bir şair değil, aynı zamanda kendini, Anadolu

> Makalenin devamı

Suriye’de kirli İşbirliği… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.12.2018 > 61 kez okundu.

Geçenlerde Suriye ile ilgili yazdığımız bir yazıda “Al birini vur ötekine” demiştik. Bu başlıkta Suriye’de Amerika ve Rusya’nın PYD/PKK konusunda aynı çizgide hareket ettiğini vurgulamaya çalıştık.

> Makalenin devamı

Tilburg Türk Gençler Derneği’nde bayrak değişimi
 Tarih: 27.12.2018 > 57 kez okundu.

Hollanda Türk Federasyon’a bağlı Tilburg Türk Gençler Derneği 22 Aralık 2018 Cumartesi günü 21. olağan kongresini yeni alınan binasında yaptı. Kongre Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı’nın okunması ile açıldı.

> Makalenin devamı

Türklerde yeni yıl (Nardogan Bayramı…) - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.12.2018 > 63 kez okundu.

Hemen her yeni yıl başlangıcında tartışılır: “Yeni yıl Hıristyanların bayramı. Bizim için bayram değil. Bu nedenle yeni yılı kutlamak gibi bir âdetimiz yok.” Geçmişimize baktığımızda yeni yılın (Nardogan Bayramı)’nın Türklerin var olduğundan buna kutlanan bir bayram olduğunu görürüz.

> Makalenin devamı

Düşmanlıkları bitmez… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.12.2018 > 60 kez okundu.

Suriye’de sular hala durulmadı. Yanı başımızda sıkıntı büyüyor. Türkiye’nin terör örgütlerine karşı harekâtta kararlılığı ise sürüyor. Bu nedenle terör grupları arasında panik yaşandığı, Türkiye düşmanlarının bir arada hareket etme eğilimine geçtikleri gözleniyor.

> Makalenin devamı

İsrail sahneye çıktı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.12.2018 > 60 kez okundu.

Trump’un Amerikalı askerlerin Suriye’den çekilme kararından sonra yazdığımız yazıda “İnanalım mı?” diye sormuştuk. Çünkü bugüne kadar verdiği hiçbir kararı yerine getirmeyen Amerikan Başkanı’nın bu açıklamalarına da güvenmemiştik.

> Makalenin devamı

“Bölgemiz ve dünyada Türkiyesiz denklem kurulamayacağını söylüyoruz” 23.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.12.2018 > 102 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutköy’de toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Dünya, Türkiye’nin insani diplomasiden savunma sanayine kadar ortaya koyduğu başarıları konuşuyor, CHP’nin dili bunların hiçbirini ifade etmeye varmıyor. Suriye’de gerek sahada, gerek diplomaside elde ettiğimiz neticeleri herkes takdir ediyor, bir tek ana muhalefet ve o

> Makalenin devamı

Noel Mesajı 23.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.12.2018 > 64 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hristiyanlık inancına mensup vatandaşların 24 Aralık Noel yortuları dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır: “Hristiyanlık inancına mensup vatandaşlarımızı Noel yortuları vesilesiyle tebrik ediyorum.

> Makalenin devamı

'Sudan ordusu ülke yönetimi çevresinde kenetlendi'
 Tarih: 23.12.2018 > 66 kez okundu.

Sudan ordusu, ülkede patlak veren gösteriler nedeniyle ülke yönetimi çevresinde kenetlendiklerini ifade etti.

> Makalenin devamı

Gri listedeki terörist Şırnak'ta teslim oldu
 Tarih: 23.12.2018 > 65 kez okundu.

Aranan Terörist Listesi'nde "gri kategori"de yer alan ve 300 bin lira ödülle aranan PKK'lı terörist Adnan Sav, Şırnak'ta teslim oldu.

> Makalenin devamı

Erdoğan ile Trump Suriye'yi görüştü
 Tarih: 23.12.2018 > 56 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'la ticari ilişkilerden Suriye'deki gelişmelere birçok konuda eşgüdümü artırmada mutabık kalınan telefon görüşmesi yaptığını bildirdi.

> Makalenin devamı

'İş dünyası, huzur, güven ve istikrar ortamının devamını ister'
 Tarih: 23.12.2018 > 63 kez okundu.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Olpak, "İş dünyası, önünü görmek ister. İş dünyası, huzur, güven ve istikrar ortamının devamını ister, belirsizlikten hoşlanmaz." dedi.

> Makalenin devamı

Metin Akpınar hakkında soruşturma başlatıldı
 Tarih: 23.12.2018 > 56 kez okundu.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, oyuncu Metin Akpınar hakkında, katıldığı televizyon kanalındaki açıklamaları nedeniyle soruşturma başlattı.

> Makalenin devamı

Köy çocuklarının ilk 'beyazperde' heyecanı
 Tarih: 23.12.2018 > 58 kez okundu.

Sivas'ın Ulaş ilçesinde bir anaokulunun atıl vaziyetteki deposunda 7 eğitimci tarafından oluşturulan sinema salonunda ilçeye bağlı köydeki okullarda eğitim gören çocuklar sinemayla tanışıyor.

> Makalenin devamı

'FETÖ elebaşı polis apoletlerini okumuş'
 Tarih: 23.12.2018 > 58 kez okundu.

FETÖ soruşturması kapsamında komiserlikten ihraç edilen itirafçı ifadesinde, komiser yardımcılığı sınavını kazanan adayların apoletlerinin FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen tarafından okuduğunu anlattı.

> Makalenin devamı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Netanyahu modern zamanların soğukkanlı katilidir
 Tarih: 23.12.2018 > 60 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik paylaşıma, "Netanyahu modern zamanların soğukkanlı katili, binlerce masum Filistinlinin katledilişinin sorumlusudur." açıklamasıyla tepki gösterdi.

> Makalenin devamı

Hava sıcaklığı 8-12 derece azalacak
 Tarih: 23.12.2018 > 73 kez okundu.

Türkiye genelinin kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

> Makalenin devamı

"Doğru stoklanan lastiğin ömrü 10 yıl"
 Tarih: 23.12.2018 > 56 kez okundu.

- Michelin Türkiye Pazarlama Direktörü Ayşem Suner: - "Yeni üretilen bir lastik ile üç sene önce üretilen lastiklerin performansı arasında herhangi bir fark yoktur. Lastikler saklanma koşullarına bağlı olarak 10 yıla kadar raf ömrünü korur"

> Makalenin devamı

'Türkiye'nin şahlanışını durduracak hiçbir fani güç yok'
 Tarih: 23.12.2018 > 55 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2019 faklı olacak. Karamsarlığı ve ümitsizliği kapımıza yaklaştırmadığımız müddetçe ülkemizin şahlanışını durduracak hiçbir fani güç yoktur." dedi.

> Makalenin devamı

Kuşatma altındaki Taiz'de hayat zor şartlar altında devam ediyor
 Tarih: 23.12.2018 > 56 kez okundu.

Husilerin 2015 yılından bu yana kuşatma altında tuttuğu Yemen'in Taiz kentinde asgari yaşam koşulları güçlükle sağlanıyor.

> Makalenin devamı

Bakan Pekcan ticarette 2019'un yol haritasını açıkladı
 Tarih: 23.12.2018 > 54 kez okundu.

Ticaret Bakanı Pekcan, bu yıl ihracat rekorları açıkladıklarını belirterek, "2019’da da ihracattaki yükselişin devam etmesini, ihracatın ithalatı karşılama oranındaki artışın sürmesini bekliyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

TEB Genel Müdürü Leblebici: Türkiye sağlıklı büyüme rotasına geri dönecek
 Tarih: 23.12.2018 > 64 kez okundu.

TEB Genel Müdürü Leblebici, "2018'in negatif etkileri 2019'un ilk çeyreğinden itibaren yavaş yavaş ortadan kalkacak ve ikinci yarıdan itibaren ülkemiz sağlıklı büyüme rotasına tekrar geri dönmeye başlayacaktır." dedi.

> Makalenin devamı

Kandil ve Hakurk'ta 6 terörist etkisiz hale getirildi
 Tarih: 23.12.2018 > 57 kez okundu.

Irak'ın kuzeyindeki Kandil ve Hakurk bölgelerine yönelik hava harekatlarında üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki 6 terörist etkisiz hale getirildi.

> Makalenin devamı

Başkentin 'uyanık kütüphane' kafeteryaları
 Tarih: 23.12.2018 > 62 kez okundu.

Ankara'da üniversite yıllarında gece ders çalışacak ortam bulamamaktan şikayet eden iki arkadaşın kurduğu ve zamanla sayıları artan kütüphane tarzındaki kafeteryalar, özellikle üniversite öğrencilerinin ilgisini çekiyor.

> Makalenin devamı

Mecliste trafik cezalarının artırılmaması görüşülecek
 Tarih: 23.12.2018 > 150 kez okundu.

Meclis, 2019 yılında trafik cezalarının artırılmamasını, 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden yasak olmasına rağmen geçiş yapanlara kesilen para cezalarının uygulanmamasını öngören teklif için yoğun mesai yapacak.

> Makalenin devamı

Zaman bencillik zamanı - Dr. Yurdagül ATUN
 Tarih: 23.12.2018 > 67 kez okundu.

Televizyonda, psikolojik hastalıkların yaygınlaşmasıyla ilgili bir röportaj yapmışlar. Muhabir sokakta dolaşan vatandaşlara “psikoloğa gidiyor musunuz, antidepresan kullanıyor musunuz” diye soruyor.

> Makalenin devamı

“Coğrafyamızda ve ötesinde başı sıkışan herkes dini, dili ne olursa olsun yüzünü Türkiye’ye çeviriyor” 22.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 22.12.2018 > 118 kez okundu.

Türkiye Gençlik Vakfı 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin; aradan asırlar geçmiş olsa da hâlâ bu milleti gönüllerinde yaşatanların güven adresi ve umut kaynağı olduğunu söyleyerek, “Bu yüzden coğrafyamızda ve ötesinde başı sıkışan, can ve mal güvenliği tehdit altına giren herkes dini, dili, mezh

> Makalenin devamı

ABD Başkanı Trump: DEAŞ kalıntılarını Türkiye gibi bölgesel ülkeler kolaylıkla halledebilir
 Tarih: 22.12.2018 > 69 kez okundu.

ABD Başkanı Trump, "Geri kalan (DEAŞ) kalıntılarını Türkiye'nin de dahil olduğu bölgesel ülkeler kolaylıkla halledebilir. Eve dönüyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Terörden temizlenen yaylada doğa yürüyüşü
 Tarih: 22.12.2018 > 61 kez okundu.

Hakkari'nin Derecik ilçesinde düzenlenen etkinliğe katılanlar, ellerinde Türk bayraklarıyla terör örgütünden temizlenen yaylaya doğa yürüyüşü yaptı.

> Makalenin devamı

TÜGVA'nın Genel Başkanı Enes Eminoğlu oldu
 Tarih: 22.12.2018 > 58 kez okundu.

TÜGVA'nın genel başkanlığına Enes Eminoğlu seçildi.

> Makalenin devamı

ASKON Genel Başkanlığı'na Orhan Aydın seçildi
 Tarih: 22.12.2018 > 51 kez okundu.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği'nin (ASKON) Genel Başkanlığı'na Orhan Aydın seçildi.

> Makalenin devamı

'ABD ve İran Yemen konusunda gizlice görüştü' iddiası
 Tarih: 22.12.2018 > 58 kez okundu.

Kuveyt'in El Ceride gazetesinin Avrupalı üst düzey bir diplomata dayandırdığı haberinde, İran ve ABD'li diplomatların Avrupa ve Umman'ın ara buluculuğunda İngiltere'nin başkenti Londra'daki bir otelde gizlice görüştüğü öne sürüldü.

> Makalenin devamı

Dışişleri Bakan Çavuşoğlu: Fırat'ın doğusunda teröristleri yok etmemize kimse engel olamaz
 Tarih: 22.12.2018 > 56 kez okundu.

Dışişleri Bakan Çavuşoğlu, "Fırat'ın doğusunda bu teröristleri yok etmemize ve temizlememize kimse engel olamaz." dedi.

> Makalenin devamı

ABD'nin DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi McGurk'ün istifa ettiği bildirildi
 Tarih: 22.12.2018 > 60 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın terör örgütü DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk'ün istifa ettiği bildirildi.

> Makalenin devamı

'Milli beka için Fırat'ın doğusuna tam saha operasyon hayat memat meselesi'
 Tarih: 22.12.2018 > 55 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Fırat'ın doğusu yılan, çıyan yuvası. Orası kurumadıkça, baştan ayağa temizlenmedikçe ne huzur bulacağız ne de güvenli olacağız. Milli beka için Fırat'ın doğusuna tam saha operasyon hayat memat meselesi." dedi.

> Makalenin devamı

Kral Selman'ın ağabeyi Talal bin Abdulaziz hayatını kaybetti
 Tarih: 22.12.2018 > 54 kez okundu.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in üvey ağabeyi, Prens Talal bin Abdulaziz hayatını kaybetti.

> Makalenin devamı

ASKON Genel Başkanlığı'na Orhan Aydın seçildi
 Tarih: 22.12.2018 > 56 kez okundu.

- ASKON'un Genel Başkanlığı'na Orhan Aydın geldi - Orhan Aydın: - " 2019 yılında İstanbul ve Ankara'da ASKON bürokrasi üssünü hayata geçireceğiz. Bununla üyelerimizin bürokratik engellerini aşacak, onlara yardımcı olacak, profesyonel çalışanlarımızla üyelerimize bu destekte bulunacağız" - "Birliğimizin, bütünlüğümüzün ve gücümüzün en iyi şekilde

> Makalenin devamı

'Türkiye'nin 2053 ve 2071 vizyonlarını sizlere emanet ediyorum'
 Tarih: 22.12.2018 > 55 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere seslenerek "Türkiye'nin 2053 ve 2071 vizyonlarını oluşturma ve hayata geçirme vazifesini huzuru kalple sizlere emanet ediyorum." dedi.

> Makalenin devamı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: İslam dünyasında barış ve huzur olmalı
 Tarih: 22.12.2018 > 60 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Zulmün karşısında sessiz kalmayacağız, kalmamalıyız. Savaşın ortasında çocuklar kalmamalı, İslam dünyasında kan akmamalı. İslam dünyasında barış ve huzur olmalı." dedi.

> Makalenin devamı

NASA radarları Holiday Asteroidini görüntüledi
 Tarih: 22.12.2018 > 55 kez okundu.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı, bugün Dünya'ya yakın geçiş yapması beklenen Holiday Asteroidini radarla görüntüledi.

> Makalenin devamı

Fransa'daki gösterilerde ölü sayısı 10'a yükseldi
 Tarih: 22.12.2018 > 55 kez okundu.

Fransa'nın Perpignan kentinde, bir otomobil sürücüsü, yol kesme eylemi yapan sarı yeleklilerin kapattığı kavşakta beklemek zorunda kalan diğer araçlara çarparak yaşamını yitirdi

> Makalenin devamı

İçişleri Bakanı Soylu: 291 bin 790 Suriyeli ülkesine döndü
 Tarih: 22.12.2018 > 57 kez okundu.

İçişleri Bakanı Soylu, "Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarından sonra ülkesine dönen Suriyelilerin sayısı 291 bin 790'dır." dedi.

> Makalenin devamı

Yanıtını bekleyen sorular… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 22.12.2018 > 59 kez okundu.

ABD Başkanı Trump’un talimatı ile Amerikalı askerlerin Suriye’den çekilme kararı, bir yığın soruyu da beraberinde getiriyor. Beyaz Saray ile Pentagon’u karşı karşıya getiren bu kararın sonunda ortaya nasıl bir tablo çıkacak bu belirsizlik de sürüyor.

> Makalenin devamı

BİR AKSAKALDAN SESSİZ SORULAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 22.12.2018 > 66 kez okundu.

'Okuduğunu anlama özürlü' olanlara nasıl bir sıfat bulsak? Siz hiç ‘farkında olunmadan’ yaşanan mutluluk gördünüz mü? Develer, 'deve' olduklarının; öküzler de, ‘öküz’ olduklarının farkında mıdırlar? Beyinlerini birilerine ‘emanet’ bırakanlar, 'beyinsiz' dolaştıklarının farkında olurlar mı?

> Makalenin devamı

Konu: Balkanlar’daki Şehit ve Gazilerimizin “Milli Şehit ve Gazi” Statülerinin Yasal Kayıt Altına Alınması - Dr. Kader ÖZLEM
 Tarih: 22.12.2018 > 59 kez okundu.

Değerli Basın Mensupları, Bilindiği üzere, Bulgaristan’da 1984-1989 yılları arasında Türklere karşı girişilen asimilasyon sürecinde yüzlerce soydaşımız hayatını kaybetmiş olup yüzbinlerce kişi ise anavatanımız Türkiye’ye göç etmek zorunda kalmıştır.

> Makalenin devamı

İnanalım mı?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 22.12.2018 > 57 kez okundu.

Beyaz Saray, "DEAŞ’la mücadelenin yeni evresine geçiş yaparken, ABD askerlerini Suriye’den ülkeye geri çekmeye başladık" açıklaması yaptı. Başkan Trump da açıklamalarında Suriye’den geri çekilecekleri mesajını verdi.

> Makalenin devamı

İran Cumhurbaşkanı Ruhani Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 20.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 20.12.2018 > 66 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı’na katılmak üzere Türkiye'de bulunan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yi resmî törenle karşıladı.

> Makalenin devamı

Meksika göçmenlerin ülkede kalmasına izin verecek
 Tarih: 20.12.2018 > 53 kez okundu.

Meksika hükümeti, ABD yönetiminin Orta Amerikalı göçmenlerden oluşan konvoydaki kişilerin Meksika sınırlarında kalması ve gerektiğinde Meksika'ya iade edilmesine yönelik talebini kabul etti.

> Makalenin devamı

Eski büyükelçi Balık'a yeniden tutuklama kararı
 Tarih: 20.12.2018 > 52 kez okundu.

FETÖ'ye üye olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılıp adli kontrol şartıyla tahliye edilen eski büyükelçi Balık hakkında başsavcılığın itirazı üzerine tutuklama kararı verildi.

> Makalenin devamı

'ABD DEAŞ’a karşı hava saldırılarını sonlandıracak' iddiası
 Tarih: 20.12.2018 > 53 kez okundu.

ABD’nin Suriye’den askerlerini çekme kararıyla birlikte DEAŞ’a karşı yürüttüğü hava saldırılarını da sonlandıracağı öne sürüldü. Pentagon Sözcüsü Robertson ise saldırıların, "ABD kuvvetleri orada olduğu sürece" devam edeceğini açıkladı.

> Makalenin devamı

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: İran tam anlamıyla Türkiye’nin yanında
 Tarih: 20.12.2018 > 51 kez okundu.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Türkiye ile İran arasında enerji alanındaki ilişkilerle ilgili, "Komşu ve kardeş ülkemiz Türkiye ne kadar ihtiyaç duyarsa, İran tam anlamıyla Türkiye’nin yanındadır." dedi.

> Makalenin devamı

Le Monde gazetesi: ABD'nin Suriye'den çekilmesi Erdoğan için bir zafer
 Tarih: 20.12.2018 > 58 kez okundu.

Fransız Le Monde gazetesi, ABD'nin Suriye'den çekilme kararının Cumhurbaşkanı Erdoğan için diplomatik bir zafer olduğunu yazdı.

> Makalenin devamı

'YPG/PKK ile Esed rejimi görüştü' iddiası
 Tarih: 20.12.2018 > 53 kez okundu.

ABD'nin Suriye'den çekilme kararı almasının ardından terör örgütü YPG/PKK ile Esed rejimi yetkililerinin toplantı düzenlediği öne sürüldü.

> Makalenin devamı
Web-Site'miz AA-Anadolu Ajansı Abonesidir.Aktif Ziyaretçi 20
Dün Tekil 1181
Bugün Tekil 1045
Toplam Tekil 2421842
IP 54.196.208.187


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:19 Recep 1440
Mart 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 9.059 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu