TURAN-SAM || TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi || www.turansam.org

Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan, Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN! (Ziya GÖKALP). İSLAM'da TÜRK'ler: "Ben sizi kavim-kavim yarattım. Birbirinizi tanıyasınız, sevesiniz diye." /Hücürat Suresi, 13. Ayeti/; "TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI, HARBETMEDİĞİ SÜRECE, SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!" Hadis-i Şerif(en-Nesei, Sünen en-Nesei, 4, s. 44.); "SİZLER; TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR" Hadis-i Şerif(el-Buhari, 4, s. 34, 35, 156; Sahih-i Müslim, 17, s. 37, 38.); "ALLAH(c. c.)u Teala'nın "Doğuda" bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır" (Hadisi nakleden: Kazvini. el-Kaşgari, Mahmud, Divanü'l-Lügat et-Türk, İstanbul, 1333, s. 292.). "İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.”(Hadisi Şerif)
“Türkiye-Hırvatistan-Bosna Hersek üçlü danışma mekanizması yeniden canlandırılmalı” 16.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.01.2019 > 49 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kitaroviç ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında, “Görüşmelerimizde bölgesel gelişmeler ve uluslararası konular hakkında fikir teatisinde bulunduk. Ülkelerimizi yakından ilgilendiren, birçok bölgesel ve uluslararası sorunda aynı hassasiyetleri paylaştığımızı memnuniyetle ifade etmek ister

> Makalenin devamı

"Makroekonomik göstergeler Türkiye'nin iyi yolda olduğunu gösteriyor"
 Tarih: 18.01.2019 > 43 kez okundu.

- VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan: - "Bugün itibarıyla Allah'a şükür hayat normale döndü. Bu türbülansı artık geride bıraktığımızı söyleyebiliriz. Bugün makroekonomik göstergeler Türkiye'nin iyi yolda olduğunu gösteriyor. Enflasyon oranı geri geliyor, faizler düşüyor, kurlar belli bir istikrar kazandı. Dolayısıyla önümüzdeki aylarda ciddi

> Makalenin devamı

Sosyal medyada yayılan 10 yıllık değişim hareketi tartışma yarattı
 Tarih: 18.01.2019 > 52 kez okundu.

Yapay zeka konusuyla ilgilenen uzmanlar, Facebook'ta başlayan hareketin, "yüz tanıma algoritması geliştirme amacı taşıyor olabileceği"ni savundu.

> Makalenin devamı

ABD Başkanı Donald Trump: Bize yönelebilecek her füzeyi indireceğiz
 Tarih: 18.01.2019 > 9 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump, "Düşman güçlerden veya başka güçlerden hata ile bize yönelebilecek her füzeyi indireceğiz. Füzenin tipi veya saldırının coğrafi kaynağı ne olursa olsun buna müsaade etmeyeceğiz" dedi.

> Makalenin devamı

İzmir'de yağmur nedeniyle oluşan düdenler yeniden su almaya başladı
 Tarih: 18.01.2019 > 8 kez okundu.

İzmir'in Menderes ilçesinde, şiddetli yağış nedeniyle oluşan düdenler yeniden su almaya başladı.

> Makalenin devamı

Bekir Bozdağ'ın alıkonulma planına ilişkin davada karar
 Tarih: 18.01.2019 > 9 kez okundu.

Bekir Bozdağ ile bazı idarecilerin alıkonulması planı davasında, bir sanığa ağırlaştırılmış müebbet, bir sanığa ise 8 yıl 1 ay 15 gün ceza verildi.

> Makalenin devamı

Aziz Kocaoğlu: Yaşadığım olaylar tekrar aday adayı olma kararı vermeme neden oldu
 Tarih: 18.01.2019 > 8 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Gelişmeler, yaşadığım olaylar dün sabah tekrar aday adayı olma kararı vermeme neden oldu. Aday adayı olarak müracaat ettim. Bütün aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum." dedi.

> Makalenin devamı

İngiltere'de yedek askerlere 'anlaşmasız Brexit' görevi
 Tarih: 18.01.2019 > 9 kez okundu.

İngiltere, anlaşmasız Brexit hazırlıkları kapsamında yedek askerleri 1 yıllığına göreve çağırdı.

> Makalenin devamı

Yemen halkının yüzde 80'i yardıma muhtaç
 Tarih: 18.01.2019 > 9 kez okundu.

Dünya Sağlık Örgütü, Yemen'de insani yardıma muhtaç kişi sayısının bir önceki yıla göre yüzde 10 artarak 24,4 milyona çıktığını açıkladı.

> Makalenin devamı

Groupe PSA, rekor kırarak büyümesini sürdürdü
 Tarih: 18.01.2019 > 10 kez okundu.

-Avrupa’nın ikinci en büyük otomobil üreticisi Groupe PSA, 2018 yılında satışlarını dünya çapında yüzde 6,8 artırarak yeni bir rekora imza atarken, toplamda 3.9 milyon satış adedine ulaştı

> Makalenin devamı

"KOBİ'lere, Girişimcilere Sağlanan Destekler ve Finans Olanakları" paneli
 Tarih: 18.01.2019 > 10 kez okundu.

- TOSYÖV Başkanı Şerafettin Nezih Kuleyin: - "Ülkemizdeki yerli üretimi uluslararası rekabetçi hale getireceğiz. Bunun için organize sanayi bölgeleriyle çalışarak onların nitelikli insan gücünü arttırmaya çalışıyoruz. Etik kavramını iş yaşamımızda hakim kılmaya çalışıyoruz"

> Makalenin devamı

Trump, Kim ile ikinci zirveyi duyurabilir
 Tarih: 18.01.2019 > 9 kez okundu.

ABD Başkanı Trump'ın birkaç gün içerisinde, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile büyük ihtimalle mart ya da nisanda Vietnam'da düzenlenecek ikinci bir zirveyi duyurabileceği bildirildi.

> Makalenin devamı

Başkent EDAŞ kesintisiz elektrik için çalışmalarını sürdürüyor
 Tarih: 18.01.2019 > 10 kez okundu.

ANKARA (AA) - Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (Başkent EDAŞ) sorumluluk bölgesindeki 7 ilde zorlu kış aylarında kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti sağlayabilmek için çalışmalarına devam ediyor.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin İl Başkanları Toplantısında yapmış oldukları konuşma metni. 17 Ocak 2019
 Tarih: 17.01.2019 > 32 kez okundu.

Çok Değerli Dava Arkadaşlarım, Basınımızın Güzide Temsilcileri, Öncelikle her birinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ekranları başında bizleri izleyen aziz vatandaşlarımızla birlikte hepinizi muhabbetle selamlıyorum.

> Makalenin devamı

Sürprizlerle dolu bir seçime gidiliyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 17.01.2019 > 8 kez okundu.

31 Mart’ta yapılacak ola yerel seçimler iktidar için çok büyük önem taşıyor. Partili Cumhurbaşkanlığı’nın onaylanması anlamını taşıyacağına inanılan bu seçimlerde AK Parti’nin başarılı olması için olağanüstü çalışılıyor. Direksiyonda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan bulunuyor.

> Makalenin devamı

Güvenli bölge… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 17.01.2019 > 9 kez okundu.

ABD Başkanı Trump’un tehditlerinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefonla aradığı Başkan Trump ile “Suriye’de güvenli bölge” konusunun ele alındığı açıklanmıştı. Güvenli bölge konusu bugünün konusu değil, daha önceden de gündeme gelmişti. Her konuda olduğu gibi bu konuda da uzun süre oyalandık. Temennimiz, şimdi yeniden gündeme gelen bu bölgen

> Makalenin devamı

Düğümü “kararsızlar” çözecek gibi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 17.01.2019 > 9 kez okundu.

Yerel seçimler için adaylar açıklandıkça kamuoyu araştırmalarına da hız verildi. Son yapılan kamuoyu araştırmalarında ortaya çıkan tablo şu: “Kararsız oylar fazla. Seçim propagandaları başlayıp, adaylar projelerini açıkladıklarında kararsızların dağılımı seçimin düğümünü çözecektir.”

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Türkiye yumuşak ve sert gücün, siyasetin ve diplomasinin bütün imkânlarını kullanarak hem sahada hem de masada olmaya devam edecek” 15.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 15.01.2019 > 50 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’na ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD’nin Suriye’den çekilme kararıyla ilgili gelişmelerin kapsamlı bir şekilde takip edildiğini belirterek, “Türkiye yumuşak ve sert gücün, siyasettin ve diplomasinin bütün imkânlarını kullanarak hem sahada, hem de masada olmaya devam edecek. Sayın

> Makalenin devamı

“Suriye meselesinde Türkiye’nin eli kolu bağlı beklemesini isteyenler, aynı krizi topraklarımıza taşıma hesabı yapanlardır” 15.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 15.01.2019 > 44 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Suriye’yi kan ve gözyaşı gölüne çeviren nice güçler bölgede cirit atarken, Türkiye’nin eli kolu bağlı bir şekilde beklemesini isteyenler, aynı krizi bizim topraklarımıza taşıma hesabı yapanlardır. Hiç kimseye böyle bir fırsatı vermedik, vermeyeceğiz. Kendimizle birlikte Su

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Suriye sınırında güvenli bölgenin kontrolü Türkiye'de olacak
 Tarih: 15.01.2019 > 44 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye sınırında oluşturulacak güvenli bölgenin kontrolünün Türkiye'de olacağını bildirdi.

> Makalenin devamı

Ortaokul öğrencilerden Yemen'e yardım
 Tarih: 15.01.2019 > 10 kez okundu.

- Gaziosmanpaşa Adnan Menderes Ortaokulu öğrencileri, gelirini Yemen'deki çocuklara göndermek üzere kermes ve konser düzenledi

> Makalenin devamı

FETÖ'nün firari 'yargı imamı' Yahya Balcı yakalandı
 Tarih: 15.01.2019 > 11 kez okundu.

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün "yargı imamı" olduğu iddiasıyla aranan eski öğretmen Yahya Balcı, Gaziantep'te düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.

> Makalenin devamı

YÖK'ten üniversitelerde güvenlik tedbirlerinin artırılması kararı
 Tarih: 15.01.2019 > 44 kez okundu.

YÖK'teki "Üniversitelerde Huzur ve Güveni Artırma Komisyonu"nda, yerleşkelerin girişlerinde önleyici güvenlik tedbirlerinin artırılması kararı alındı.

> Makalenin devamı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Çocuklarımız Allah sevgisiyle yetişsin istiyoruz
 Tarih: 15.01.2019 > 10 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Değerlerimizi emanet edeceğimiz en önemli varlığımız çocuklarımızdır. Çocuklarımız Allah, Peygamber, Kur'an-ı Kerim ve vatan sevgisiyle yetişsin istiyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

'Türkiye'nin çatısı'nda görsel şölen
 Tarih: 15.01.2019 > 11 kez okundu.

Sahip olduğu yüksekliğiyle "Türkiye'nin çatısı" olarak nitelendirilen ve kar yağışı ile adeta gelinliğini giyen Ağrı Dağı, Türkiye, Nahçıvan ve İran'dan görülüyor.

> Makalenin devamı

'Berlin 1961' kitabı Türkçe’ye çevrildi
 Tarih: 15.01.2019 > 10 kez okundu.

- Frederick Kempe’nin, Soğuk Savaş yıllarının en belirleyici olaylarından biri olan Berlin Duvarı ile başlayan dönemi ele alan kitabı 'Berlin 1961' Türkçe'ye çevrildi

> Makalenin devamı

Almanya'da havalimanı güvenlikçilerinden uyarı grevi
 Tarih: 15.01.2019 > 9 kez okundu.

Almanya'da yaklaşık bin uçuşun iptal edildiği havalimanlarında grevden 220 bin yolcunun etkilenmesi bekleniyor.

> Makalenin devamı

Ay'a gönderilen tohumlar filizlendi
 Tarih: 15.01.2019 > 10 kez okundu.

Çin'in ay başında Ay'ın karanlık yüzüne inen keşif aracı Çang'ı-4'ün, Dünya'nın uydusuna götürdüğü tohumlar filizlendi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 15 Ocak 2019
 Tarih: 15.01.2019 > 41 kez okundu.

Değerli Milletvekilleri, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Basınımızın Değerli Temsilcileri, Bu haftaki Meclis Grup Toplantımıza başlarken muhterem ve muteber heyetinizi saygıyla selamlıyorum.

> Makalenin devamı

“Uzun yıllar sonra vatandaşlarımızın siyasetçiye, siyaset kurumuna güvenlerini sağladık” 11.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 12.01.2019 > 26 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı’nda yaptığı konuşmada, “Sadece 81 vilayetimizde inşa ettiğimiz eserlerle yatırımlarla değil, aynı zamanda milletimizle kurduğumuz gönül bağıyla insanlarımızın siyasete bakış açısını değiştirdik. Uzun yıllar sonra vatandaşlarımızın siyasetçiye, siyaset kurumuna güven

> Makalenin devamı

“Türkiye, maruz kaldığı tüm saldırılara rağmen demokratik hukuk devleti niteliğinden asla taviz vermemiştir” 11.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 12.01.2019 > 18 kez okundu.

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, maruz kaldığı tüm saldırılara ve tuzaklara rağmen, demokratik hukuk devleti niteliğinden asla taviz vermemiş bir ülkedir. Demokratik hukuk devleti ilkesinin en sağlıklı ve güçlü şekilde işlediği alanlardan biri de millî iradenin tecellisine vesile

> Makalenin devamı

“Bu topraklardaki birlik ve beraberliğin gerisinde, kültür ve sanat alanındaki eşsiz zenginliğimiz bulunuyor” 10.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 12.01.2019 > 21 kez okundu.

2018 Yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bize göre bu topraklardaki birlik, beraberlik ve muhabbetin gerisinde, kültür ve sanat alanındaki eşsiz zenginliğimiz ve hazinelerimiz bulunuyor. Varlığımızı korumak ve geleceğe taşımak için, kültür ve sanatın gücüne, etkisine, kapsayıcılığına ih

> Makalenin devamı

Fransa İçişleri Bakanı Castaner'dan 'sarı yeleklilere' suçlama
 Tarih: 12.01.2019 > 18 kez okundu.

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, sarı yeleklilerin düzenlediği gösterilere katılanların da şiddet olayları çıkaranlar kadar suçlu olduğunu vurguladı.

> Makalenin devamı

Bursa'daki FETÖ/PDY soruşturmasında 5 tutuklama
 Tarih: 12.01.2019 > 21 kez okundu.

Kapatılan Bursa Orhangazi Üniversitesine bağış adı altında fon sağladıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 14 iş adamından 5'i tutuklandı.

> Makalenin devamı

ABD'de çalışma vizelerinde değişiklik yapılacak
 Tarih: 12.01.2019 > 19 kez okundu.

ABD Başkanı Trump, Amerikan şirketlerinin yurt dışından vasıflı işçi getirmelerine olanak sağlayan geçici H1-B vizelerinde değişiklik yapılacağını duyurdu.

> Makalenin devamı

Amerika Türk Koalisyonu: Türkiye'nin Kürtlere düşman olduğunu söylemek cahilce
 Tarih: 12.01.2019 > 22 kez okundu.

Merkezi Washington'da bulunan Amerika Türk Koalisyonu, ABD Başkanı Trump'ın Suriye'den çekilme kararının ardından bazı ABD'li yetkililerin Kürtler ve Türkiye hakkındaki yorumlarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

> Makalenin devamı

FETÖ'den gözaltına alınan 11 havacı itirafçı oldu
 Tarih: 12.01.2019 > 17 kez okundu.

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 40 kişiden 11'i etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak için itirafçı oldu ve örgüte ilişkin bildiklerini anlattı.

> Makalenin devamı

HDP'li Sürücü hakkında zorla getirilme kararı
 Tarih: 12.01.2019 > 18 kez okundu.

Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi, "terör örgütü propagandası yapma" suçundan yargılanan HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü hakkında duruşmaya zorla getirilme kararı verdi.

> Makalenin devamı

Yargıtay Başkanı Cirit: Türk halkının yargıya olan güvenine layık olacağız
 Tarih: 12.01.2019 > 18 kez okundu.

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, "Türk halkının yargıya olan güvenine layık olacağız." dedi.

> Makalenin devamı

Hartum ve Kuzey Kurdufan'da rejim karşıtı gösteriler
 Tarih: 12.01.2019 > 17 kez okundu.

Sudan'ın başkenti Hartum'daki bazı mahalleler ve Kuzey Kurdufan eyaletinin Bara kentinde cuma namazının ardından gösteriler düzenlendi.

> Makalenin devamı

BİR DEMET DÜŞÜNCE KIRINTISI - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 12.01.2019 > 35 kez okundu.

Allah'ın hiç bir nimetini kirletmeyenlere selam olsun. Hani demem o ki; Bazı 'şeyler'in fizikî-maddî izahları yoktur. Şu garip âlemde bazı insanlar vardır, giyinmezler ama sadece örtünürler. Hani demem o ki; Bazılarını sevmek ama 'uzaktan sevmek' çok daha iyidir.

> Makalenin devamı

“En düşük memur emekli aylığı 2380 lira …” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 12.01.2019 > 17 kez okundu.

Bilindiği gibi yeni yıl nedeni ile maaşlar zamlandı. Ancak, kimin ne kadar alacağı konusunda kafalar karışık. Gerek yazılı basında, gerekse sosyal medyada zamlarla ilgili birbirini tutmayan açıklamalar yapılıyor. Bugün bu konuya açıklık getirmek istedik.

> Makalenin devamı

Suriyeli sığınmacılar… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 12.01.2019 > 21 kez okundu.

Ülkelerindeki çatışmalardan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli sığınmacılar konusu hemen her gün tartışma konusu oluyor. İlgililerden bir kısmı “Yakında ülkelerine dönecekler” derken, bir kısmı da “Artık dönmelerine gerek yok”diyor. Tartışmalar da uzayıp gidiyor.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü KAPU'nun "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" İle İlgili Mesajı
 Tarih: 09.01.2019 > 44 kez okundu.

Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda her şartta görevlerini demokrasi, hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa eden, bu hizmette ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile kamuoyunun sesi olma görevini yürüten tüm basın mensuplarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlar; sağlıklı, mutlu ve başarılı bir çalışma yılı dile

> Makalenin devamı

“İnancın ve ahlakın sükût ettiği medeniyetlerin yıkımı kaçınılmazdır” 09.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.01.2019 > 15 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Medeniyetin özünde inanç ve ahlak vardır. İnancın ve ahlakın sükût ettiği medeniyetlerin yıkımı ya kendiliğinden gerçekleşir ya da herhangi bir dış etki bu kaçınılmaz akıbete vesile olur. Modern dünyanın problemi, medeniyetini inanç ve ahla

> Makalenin devamı

“PKK-PYD’nin DEAŞ’la mücadelesi koca bir yalandan ibarettir” 08.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.01.2019 > 20 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “PKK-PYD’nin DEAŞ’la mücadelesi koca bir yalandan ibarettir. Bu iki örgüt arasındaki kavga, ilke değil, çıkar kavgasıdır. DEAŞ gidip PKK-PYD geldiğinde, masum insanlar açısından, araçların ve binaların üzerindeki paçavralar dışında, değişen hiçbir şey olmamaktadır. Türkiye’

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “PKK/PYD/YPG Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olamaz” 08.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.01.2019 > 16 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “PKK terör örgütü, onun Suriye kolu olan PYD/YPG yahut benzeri örgütler Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olamazlar. Bugüne kadar Türkiye gerek Fırat Kalkanı, gerek Zeytin Dalı Harekâtı’nda, g

> Makalenin devamı

Yalandan da beter… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.01.2019 > 14 kez okundu.

Yalandan daha beteri olabilir mi? Söz konusu Amerikan Başkanı Trump olunca oluyor. ABD Başkanı Donald Trump, 19 Aralık'ta Twitter'da paylaştığı videoda, Suriye'deki yaklaşık 2 bin Amerikan askerini kastederek, "DEAŞ'ı yendik. zaten onun için oradaydık. Hepsi eve dönüyor. Hepsi şimdi eve dönüyor" ifadesini kullanmıştı.

> Makalenin devamı

Suriye’de dengeler değişirken… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.01.2019 > 19 kez okundu.

Suriye’de Amerikan oyunu bitmiyor. ABD’li yetkililer “Suriye’deki PYD yapısına zarar verecek bir harekât olmamalıdır” diyor. TSK’nın yapacağı harekâtta da bu konuda Türkiye’nin dikkati çekiliyor.

> Makalenin devamı

“Türkiye’nin hedefi YPG’yi ortadan kaldırmak…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.01.2019 > 15 kez okundu.

Suriye'deki şimdiki ortam ve ABD'nin yarattığı belirsizlik Türkiye'nin bölgede atacağı adımları da etkiliyor. Fırat’ın doğusuna yapılması beklenen askeri operasyonun beklemeye alınmasında da bu belirsizliğin rol oynadığı ifade ediliyor. TSK’nın askeri operasyonunu frenlemeye çalışan Amerika’nın bölgede oyun üstüne oyun oynamaya başladığını da görü

> Makalenin devamı

Kadınlarımızı koruyabiliyor muyuz?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.01.2019 > 14 kez okundu.

Yukarıda başlığa aldığımız soruya yanıt vermeden önce kadın cinayetlerinde son 15 yılda % 478 artış olduğunu belirtelim. Bu rakam, öyle sanıyoruz ki sorumuzun da yanıtı olacaktır. CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı konu ile ilgili bir rapor hazırladı. Raporda, kadın cinayetlerinin yanı sıra, kadına şiddet olaylarında da artışların yaşandığı göz

> Makalenin devamı

Bakan Kurum: Poşetlerde çevreci slogan ve sıfır atık logosu olacak
 Tarih: 09.01.2019 > 16 kez okundu.

Bakan Kurum, Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar hakkında, "Poşetlerin bir yüzeyinde çevreci slogan ve sıfır atık logosu kullanımını zorunlu hale getirdik." dedi.

> Makalenin devamı

Bahçeli'den MYK'de 'milli beka' vurgusu
 Tarih: 09.01.2019 > 17 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, MYK üyelerini, yerel seçim çalışmaları kapsamında milletvekili bulunmayanlar başta olmak üzere illerde görevlendirecek.

> Makalenin devamı

Suriye'nin geleceğini Türkiye-Rusya iş birliği inşa ediyor
 Tarih: 09.01.2019 > 62 kez okundu.

Türkiye'nin Rusya ile yaptığı Suriye istişareleri, özellikle YPG/PKK ile mücadele konusunda başarılı geçerken siyasi süreçte anayasa çalışmalarının hız kazanması bekleniyor.

> Makalenin devamı

Gabon'da 51 yıllık Bongo yönetimine darbe girişimi
 Tarih: 09.01.2019 > 15 kez okundu.

Petrol ve maden zengini Gabon'da cumhurbaşkanının yokluğunda düzenlenen darbe girişimi gözleri bu küçük Afrika ülkesine çevirdi.

> Makalenin devamı

Kemik boyunu uzatan icada Türk imzası
 Tarih: 09.01.2019 > 16 kez okundu.

TÜBA ödüllü bilim insanı Doç. Dr. Gazi Huri, kemik boyunu günde 1 milimetre ve toplamda 4 santimetreye kadar uzatan icadı ile uluslararası patent alarak, adını tıp literatürüne yazdırdı.

> Makalenin devamı

Halkbank'tan esnaf ve sanatkara 22 milyar lira kredi desteği
 Tarih: 09.01.2019 > 17 kez okundu.

Halkbank esnaf ve sanatkarlara yılın ilk 3 ayında 10 milyar lira, yılın tamamında ise toplam 22 milyar lira Esnaf Kredisi desteği verecek.

> Makalenin devamı

Çavuşoğlu'ndan ABD'nin Suriye kararına ilişkin değerlendirme
 Tarih: 09.01.2019 > 18 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'nin Suriye'den çekilme kararına ilişkin, "Çekilmede ABD’nin zorlukları olduğunu görüyoruz. Terör örgütüyle bu kadar iç içe olduktan sonra ayrılmak da zor oluyor." dedi.

> Makalenin devamı

AB'den İran istihbaratına yaptırım
 Tarih: 09.01.2019 > 16 kez okundu.

AB Konseyi, İran istihbarat servisi ve 2 İran vatandaşına Avrupa topraklarında suikast planladıkları gerekçesiyle yaptırım uygulamaya karar verdi.

> Makalenin devamı

Akfa Holdinge FETÖ davası
 Tarih: 09.01.2019 > 19 kez okundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla kayyum atanan Akfa Holding ve alt şirketlerine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 84 sanık hakkında dava açıldı.

> Makalenin devamı

Çiftlik Bank firarisi Mehmet Aydın INTERPOL listesinde
 Tarih: 09.01.2019 > 15 kez okundu.

Çiftlik Bank'ın firari sahibi Mehmet Aydın, INTERPOL'ün en çok arananlar listesine dahil edildi.

> Makalenin devamı

Kocaeli'de anne ve kızının kaybolması soruşturmasında 7 gözaltı
 Tarih: 09.01.2019 > 15 kez okundu.

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 11 yıl önce kaybolan ve öldürüldüğü ileri sürülen Meryem ve kızı Melike Tahnal'ın bulunmasına ilişkin soruşturmada, aile üyelerinden 7 kişi gözaltına alındı.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 8 Ocak 2019
 Tarih: 09.01.2019 > 8 kez okundu.

Muhterem Milletvekili Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Değerli Basın Mensupları, Bütçe görüşmeleri ve yeni yıl münasebetiyle verilen aradan sonra sizlerle bir araya gelmenin bahtiyarlığını yaşıyorum.

> Makalenin devamı

“Türkiye ekonomisi uluslararası yatırımcılar için güvenli bir liman olmayı sürdürüyor” 05.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 06.01.2019 > 23 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa’da gerçekleştirdiği fabrika açılışında yaptığı konuşmada, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi ülkemize inanan, güvenen, yatırım yapan hiç kimse, Allah’ın izniyle, pişman olmamıştır, olmayacaktır. Türkiye ekonomisi, çevresinde yaşanan onca istikrarsızlığa rağmen, uluslararası yatırımcılar için güvenli bir liman olmayı sürdü

> Makalenin devamı

“İzmir’i ülkemizin ve dünyanın sembol şehirlerinden biri hâline getirmek için çalışıyoruz” 05.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 05.01.2019 > 58 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İzmir Aday Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, İzmir'i sadece Türkiye'nin değil tüm gönül coğrafyasının kalbi olarak gördüklerini ifade ederek, “İzmir’in dağlarında çiçekler açar diyoruz ya o çiçekler bizim istiklal aşkımızın çiçekleridir. Birliğimizin, dirliğimizin çiçekleridir. Onun için İzmir'in hudutları, b

> Makalenin devamı

YOLLARIN YOLDA DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 05.01.2019 > 29 kez okundu.

Yolları ‘yolsuz’ bırakmamak lazım… Yollardan korkmayın, hatta onları çok sevin. Evet, Evet… Her mevsim bir başka güzeldir özellikle yollarda... Yollarda, yolları yormadan, mola yerlerinde mola vermek gerek… Hüzün, ey hüzün! Biraz yollara çıkıp uzaklara uzansan diyorum... Yollar hiç kimseyi yanıltmaz. Yanıltanlar, yolcuların bir kısmıdır.

> Makalenin devamı

Sandıkları neler etkileyecek?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.01.2019 > 20 kez okundu.

Geçenlerde seçimlerle ilgili yazdığımız bir yazıda, “Sandıklara hayat pahalılığı damgasını vuracak” demiştik. Aynı yazımızda yıllık enflasyon oranında beklenen zamların ortaya çıkmasının da sandığı etkileyebileceğine vurgu yapmıştık. Ortada bir gerçek var:

> Makalenin devamı

Türk Dünyası ile daha sıkı İlişkilere… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.01.2019 > 39 kez okundu.

Türk dünyası ile Türkiye arasındaki köprüleri güçlendirme çalışamalarına yılldrdır imza atan Avrasya Ekonomik İşbirliği (EkoAvrasya) Yönetim Kurul Başkanı Hikmet Eren, içinde bulunduğumuz 2019 yılında yapacaklarını anlattı. Eren açıklamasında 2019 yılında yürütülecek çalışmalar, üretilecek politikalar ve uygulamalar ile Türkiye’nin küreselde önem

> Makalenin devamı

“Türkiye ve Pakistan, dostluk bağlarının kökleri tarihe uzanan iki kardeş ülkedir” 04.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 05.01.2019 > 19 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Han ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “FET֒nün bir terör örgütü olduğunu Pakistan'da yüksek mahkemenin ilan etmesi ve okulların Maarif Vakfı’na teslimi memnuniyet verici adımlardır. Bundan sonraki süreçte de bu dayanışmanın devam edeceğine inanıyorum” dedi.

> Makalenin devamı

İran İngiltere'yi iç işlerine karışmakla suçladı
 Tarih: 05.01.2019 > 24 kez okundu.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi, İngiltere Dışişleri Bakanı Hunt'ı ülkesinin iç işlerine karışmakla suçladı.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekrem Pakdemirli için okutulan mevlide katıldı
 Tarih: 05.01.2019 > 20 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Başbakan Yardımcısı Ekrem Pakdemirli için okutulan mevlide katıldı.

> Makalenin devamı

AK Parti'nin İzmir adayları açıklandı
 Tarih: 05.01.2019 > 51 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan, "Görev dağılımını Salı günü yapacağız ve arkadaşlarımız Türkiye'ye dağılacak." dedi.

> Makalenin devamı

Adalet Bakanı Gül: ABD'li heyetin şahit olduğu konularla soruşturma farklı gelişmelere gebe
 Tarih: 05.01.2019 > 22 kez okundu.

Adalet Bakanı Gül, ABD'li heyetin temaslarına ilişkin, "Savcıların şahit olduğu konularla soruşturmanın da farklı gelişmelere gebe olacağını düşünüyorum." dedi.

> Makalenin devamı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk: Huzurlu ev ortamı çocuk için en önemli okul
 Tarih: 05.01.2019 > 19 kez okundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "Huzurlu bir ev ortamı, çocuk için en önemli okul. Çünkü biliyoruz ki biz okullardan çok önce ilk öğretmenlerimiz annelerimiz, babalarımız." dedi.

> Makalenin devamı

Vergi indirimi otomotive gaz verdi
 Tarih: 05.01.2019 > 20 kez okundu.

- "Klasik olarak sektörün en hareketli dönemi olan kasım, aralık aylarında bile önemli düşüş yaşadığımız aşikardır. Ancak ÖTV ve KDV indirimi olmasaydı eğer hem bu rakamları bile satamayacaktık hem de sektörde çok önemli bir işsizlik dönemine girilecekti. Bu indirim çok önemli bir fırsattı, tüketici de bu fırsatı değerlendirmeye devam edecektir"

> Makalenin devamı

Suriye'de geçen yıl 223 katliamda 2 bin 741 sivil öldü
 Tarih: 05.01.2019 > 18 kez okundu.

Suriye'de geçen yıl 130'u Esed rejimince gerçekleştirilen toplam 223 katliamda 826'sı çocuk, 565'i kadın toplam 2 bin 741 sivil can verdi.

> Makalenin devamı

Kurum'dan eczanelerde poşet kullanımına ilişkin açıklama
 Tarih: 05.01.2019 > 22 kez okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, eczanelerde verilen 15'e 25 boyutlarında, 0,15 mikronun altındaki poşetlerin ücretsiz olması noktasında önümüzdeki hafta usul esasları yayınlayacaklarını belirtti.

> Makalenin devamı

Ukrayna Ortodoks Kilisesi 'otosefal' statü kazandı
 Tarih: 05.01.2019 > 21 kez okundu.

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Ukrayna Ortodoks Kilisesi'ne "otosefali" kazandıracak kararnameyi Devlet Başkanı Poroşenko'nun katıldığı törenle verdi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin teşkilatlara gönderdikleri genelge. 4 Ocak 2019
 Tarih: 05.01.2019 > 53 kez okundu.

Aziz Dava Arkadaşlarım, Tarihin gelişmelerin yaşandığı, sistemsel yenilenmenin sağlandığı, stratejik silkinmenin başarıldığı, milli talihin müspet yönde değişmeye başladığı 2018 yılı tamamlanmış, yepyeni bir yıla geçilmiştir.

> Makalenin devamı

“Milletimiz hangi hayali kuruyorsa biz de aynı hayallerle, aynı hedeflere yürüyoruz” 02.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.01.2019 > 63 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ankara İl Teşkilatı, Belediye Başkan Adayları ve Aday Adayları Buluşma Programı’nda yaptığı konuşmada, “Milletimiz hangi dertlerden bizarsa, biz de onları çözmek için mücadele ediyoruz. Bunun için vesayetinden darbecisine, teröristinden ekonomik tetikçisine kadar, içeride ve dışarıda karşı karşıya gelmedik kimse bıra

> Makalenin devamı

“Ankara siyasetin, hizmetin ve yatırımın en iyisine layıktır” 01.01.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 02.01.2019 > 60 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ankara Belediye Başkan Adaylarının tanıtıldığı programda yaptığı konuşmada, “İnanıyorum ki Ankara da bizi sevdi, onun için 16 yıldır bizi bırakmadı, bırakmıyor ve bırakmayacak. İşte bu sevda ile Ankara için en iyisini, güzelini, doğrusunu yapmaya çalışıyoruz. 31 Mart 2019 seçimleri için de aynı anlayışla en ideal isi

> Makalenin devamı

“Bölgemizle birlikte tüm dünyada adalet, hoşgörü ve barışın tarafında saf tutuyoruz” 31.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 02.01.2019 > 58 kez okundu.

Yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yılın, milletimiz başta olmak üzere bütün insanlığa hayırlar getirmesini dileyerek, “Biz, bölgemizle birlikte tüm dünyada istikrarın, adaletin, hoşgörü ve barışın tarafında saf tutuyoruz. Bu anlayışla Kudüs’ün, Şam’ın, Bağdat’ın, Kahire’nin, Trablus’un, Saraybosna’nı

> Makalenin devamı

Yeni Yıl Mesajı 31.12.2018
 Tarih: 02.01.2019 > 24 kez okundu.

Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni yıl dolayısıyla yayınladıkları mesaj şöyledir: “Değerli Vatandaşlarım, Ülkemiz ve milletimiz bakımından çok önemli gelişmelerin yaşandığı 2018 yılını geride bırakıyor, yeni ümitler ve heyecanlar eşliğinde 2019 yılına giriyoruz.

> Makalenin devamı

AK Parti Sözcüsü Çelik: Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman açığa alınmıştır
 Tarih: 02.01.2019 > 131 kez okundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman, Cumhur İttifakı'nın prensiplerine uygun olmayan açıklamaları sebebiyle açığa alınmıştır." açıklamasında bulundu.

> Makalenin devamı

YSK'den seyyar sandık kararı
 Tarih: 02.01.2019 > 19 kez okundu.

Yerel seçimlerde seçmenler için yapılacak seyyar sandık başvurularında talep formu ile "engeli nedeniyle yatağa bağımlı olduğu" veya "hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğu" ibaresinin yer aldığı sağlık raporu ibraz edilecek.

> Makalenin devamı

Yerel seçimlere 13 siyasi parti katılacak
 Tarih: 02.01.2019 > 19 kez okundu.

YSK, 31 Mart'ta yapılacak mahalli idareler seçimlerine katılacak siyasi partileri belirledi.

> Makalenin devamı

Hindistan Başbakanı Modi'den Babri Camisi açıklaması
 Tarih: 02.01.2019 > 22 kez okundu.

Hindistan Başbakanı Modi, Aşırılıkçı Hindular tarafından 1992'de yıkılan Babri Camisi'nin arazisine Hindu tapınağı inşa edilip edilmeyeceğine ilişkin kararın ancak yargı sürecinin sonunda verileceğini belirtti.

> Makalenin devamı

MHP'de görevden alma ve disipline sevk
 Tarih: 02.01.2019 > 55 kez okundu.

MHP'de Samsun İl Başkanı Tekin, Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı görevden alındı, Samsun Milletvekili Usta'nın ise Merkez Disiplin Kurulu’na sevkine karar verildi.

> Makalenin devamı

Doğu Türkistan için yürüyen grup Kızılcahamam'da
 Tarih: 02.01.2019 > 17 kez okundu.

Çin'in Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerini protesto amacıyla İstanbul'dan Ankara'ya yürüyen grup Kızılcahamam'a geldi.

> Makalenin devamı

Kur'an-ı Kerim'e el bastırıp soruları göstermişler
 Tarih: 02.01.2019 > 22 kez okundu.

FETÖ duruşmasında tanık sıfatıyla ifade veren M.E.Ö, sınava girmeden birkaç gün önce soruların Kur'an-ı Kerim'e el bastırılarak örgüt evindeki kişilere gösterildiğini belirtti.

> Makalenin devamı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 2019'da 5,6 milyar liralık destek
 Tarih: 02.01.2019 > 20 kez okundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, sanayi, girişimci ve araştırmacılara 2019'da 5,6 milyar lira destek bütçesi kullandırılacağını açıkladı.

> Makalenin devamı

ABD-Çin rekabeti 2019'da dünya gündemindeki yerini koruyacak
 Tarih: 02.01.2019 > 25 kez okundu.

Çin ve ABD'nin ticaret savaşında mutabık kaldığı 90 günlük ateşkes sonucu taraflar arasında bir anlaşmaya varılamazsa, bu gerginliğin küresel ekonomi üzerindeki etkileri 2019'da derinleşebilir.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Yeni Yıl nedeniyle yayınladıkları kutlama mesajı. 31 Aralık 2018
 Tarih: 02.01.2019 > 76 kez okundu.

Tarihi gelişmelere sahne olan 2018 yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yeni bir yılın heyecan ve umudu hepimizi kavramış ve kuşatmıştır. 2018 yılı, bölgesel ve küresel denge arayışlarının yoğunlaştığı, gerilim ve kutuplaşma dinamiklerinin yaygınlaştığı, huzursuzluk ve ufunet dalgasının yükseldiği bir dönem olarak hafızalara kazınmıştır.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Ankara Milletvekili Sayın Sadir DURMAZ’ın 402 Belediye Başkanı Adayı belirlenmesi ile ilgili yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 30 Aralık 2018
 Tarih: 02.01.2019 > 27 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi seçim komisyonunun yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’in onayları sonucunda 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde bugün kesinleşen Belediye Başkan Adaylarımızın listesi aşağıdadır.

> Makalenin devamı

2019’da da silahlar susmayacak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.01.2019 > 25 kez okundu.

Merkezi Brüksel'de bulunan sivil toplum örgütü Uluslararası Kriz Grubu, dünyada 2019 yılında takip edilmesi gereken 10 bölge ve buralarda beklenen sıkıntılıları bir rapor halinde yayınladı. Rapora göre içinde bulunduğumuz 2019 yılında 10 ülke ateş hattında olacak.

> Makalenin devamı

Çekilmeye fren… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.01.2019 > 95 kez okundu.

Amerika’nın Suriye’den askerlerini çekme kararına inanmamıştık. Ya da bu işin içinde bir tuzak olabileceğini söylemiştik. İlerleyen zaman içinde bu işin sulandırıldığını ve işi yavaştan alan Amerika’nın Suriye’de yeni bir oyun içinde olduğunu da görmeye başladık.

> Makalenin devamı

Eğitimde kaliteyi artırabilmek… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.01.2019 > 21 kez okundu.

Eğitimdeki sıkıntılar alınan önlemlere rağmen bir türlü aşılamıyor. Öğretmen açığı giderek büyürken, ücretli öğretmenlerin de eğitim kalitesini düşürdüğüne dikkat çekiliyor.

> Makalenin devamı

Trump yan çiziyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.01.2019 > 22 kez okundu.

Amerika’nın askerlerini Suriye’den çekme kararından sonra gündeme gelen soruların aşında “Bugüne adar YPG’ ye verilen silahlar ne olacak? Bu silahla geri alınacaktı, şimdi nasıl hareket edilecek?”

> Makalenin devamı

Esad güçleri ile mi ? savaşacağız?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.01.2019 > 20 kez okundu.

Yukarıda başlığa aldığımız soru Suriye’de son anda meydana gelen bir kirli ittifaktan doğdu. Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG, Münbiç'ten çekildiğini duyurarak Esad rejimine "Kontrolü siz sağlayın" çağrısında bulundu. Çağrının ardından Esad rejimi "Münbiç'e girdik bayrağımızı diktik" açıklaması yaptı.

> Makalenin devamı

AMERİKAN PROJESİ - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 02.01.2019 > 37 kez okundu.

- Usta be! - Evet? - Yine güleceksin ama sana eski bir hatırlatma yapayım. - İyi… Gülmek iyidir. Allah ağlatmasın. - Bir dönem CHP’nin 2 numaralı adamı Onur Öymen isimli kişi demiş ki: Kılıçdaroğlu Bir Amerikan Projesidir! - Ne var bunda? Bilineni tekrarlamış işte… - Yahu sen biliyordun da, peki CHP’linin bildiğini sanmıyorum. - İyi olmuş ö

> Makalenin devamı

Amerika, bölgeden çıkmaya niyetli görünmüyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.01.2019 > 17 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den askerlerini çekme kararını açıklamasının ardından Irak'ta yeni Amerikan üsleri kurulacağına dair bilgiler geliyor. Bölgede her an her şey değişebiliyor. Dengeleri alt-üst edebilecek adımlar da atılıyor.

> Makalenin devamı

Fransız ordusu Suriye'deki kara gücünü inkar edemedi
 Tarih: 28.12.2018 > 25 kez okundu.

Suriye'deki Fransız askeri varlığını ve bulundukları noktaları haberleştiren AA, bunu Fransa Genelkurmay Başkanlığına da sordu. Ortadoğu'da bin 100 askeri olduğu yanıtını veren Fransız Genelkurmayı, Suriye'deki kara gücü varlığını inkar edemedi.

> Makalenin devamı

Lübnan'daki YEE'nin Türkçe kurslarına yoğun ilgi
 Tarih: 28.12.2018 > 21 kez okundu.

Beyrut YEE Müdürü İbrahim Furkan Özdemir, "Lübnan’da halihazırda MEB ve YEE tarafından görevlendirilen 14 öğretmenimiz yoğun bir tempoda Türkçe öğretiyor." dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Suriye’nin Münbiç’te psikolojik bir eylem içerisinde olduğunu biliyoruz” 28.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.12.2018 > 23 kez okundu.

İstanbul’da basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Münbiç’teki son gelişmelerin sorulması üzerine, “Suriye’nin Münbiç’e yönelik şu anda psikolojik bir çalışma ve eylem içerisinde olduğunu biliyoruz. Orada kendi bayrağını dalgalandırma gibi bir durum olduğunu biliyoruz. Ama ortada henüz kesinleşmiş, ciddi bir şey yok” cevab

> Makalenin devamı

“Yaptığımız her icraatla milletimizden aldığımız desteğin hakkını vermeye çalışıyoruz” 27.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.12.2018 > 23 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 49. Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Gücünü ve meşruiyetini sandıktan alan bir yönetim olarak kimin ne dediğine değil, sadece ve sadece milletimizin ne dediğine bakmakla mükellefiz, öyle de yapıyoruz. Attığımız her adımla, yaptığımız her icraatla, milletimizden aldığımız desteğin hakkını vermeye çalışıyoruz” dedi.

> Makalenin devamı

Mehmet Akif Ersoy’un Vefat Yıl Dönümü 26.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.12.2018 > 24 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’un vefat yıl dönümü dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

Gazi Mustafa Kemal’in Ankara’ya Gelişinin Yıl Dönümü 26.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.12.2018 > 23 kez okundu.

Gazi Mustafa Kemal’in Ankara’ya gelişinin yıl dönümü dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü KAPU’nun Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı
 Tarih: 28.12.2018 > 23 kez okundu.

Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı'mızla, milletimizin Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği azmini, bağımsızlık aşkını, hür yaşama iradesini en parlak ve en güçlü şekilde ifade ederek, milletimizin cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmini ölümsüzleştirmiştir. Mehmet Akif Ersoy, sadece büyük bir şair değil, aynı zamanda kendini, Anadolu

> Makalenin devamı

Suriye’de kirli İşbirliği… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.12.2018 > 30 kez okundu.

Geçenlerde Suriye ile ilgili yazdığımız bir yazıda “Al birini vur ötekine” demiştik. Bu başlıkta Suriye’de Amerika ve Rusya’nın PYD/PKK konusunda aynı çizgide hareket ettiğini vurgulamaya çalıştık.

> Makalenin devamı

Tilburg Türk Gençler Derneği’nde bayrak değişimi
 Tarih: 27.12.2018 > 27 kez okundu.

Hollanda Türk Federasyon’a bağlı Tilburg Türk Gençler Derneği 22 Aralık 2018 Cumartesi günü 21. olağan kongresini yeni alınan binasında yaptı. Kongre Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı’nın okunması ile açıldı.

> Makalenin devamı

Türklerde yeni yıl (Nardogan Bayramı…) - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.12.2018 > 28 kez okundu.

Hemen her yeni yıl başlangıcında tartışılır: “Yeni yıl Hıristyanların bayramı. Bizim için bayram değil. Bu nedenle yeni yılı kutlamak gibi bir âdetimiz yok.” Geçmişimize baktığımızda yeni yılın (Nardogan Bayramı)’nın Türklerin var olduğundan buna kutlanan bir bayram olduğunu görürüz.

> Makalenin devamı

Düşmanlıkları bitmez… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.12.2018 > 27 kez okundu.

Suriye’de sular hala durulmadı. Yanı başımızda sıkıntı büyüyor. Türkiye’nin terör örgütlerine karşı harekâtta kararlılığı ise sürüyor. Bu nedenle terör grupları arasında panik yaşandığı, Türkiye düşmanlarının bir arada hareket etme eğilimine geçtikleri gözleniyor.

> Makalenin devamı

İsrail sahneye çıktı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.12.2018 > 31 kez okundu.

Trump’un Amerikalı askerlerin Suriye’den çekilme kararından sonra yazdığımız yazıda “İnanalım mı?” diye sormuştuk. Çünkü bugüne kadar verdiği hiçbir kararı yerine getirmeyen Amerikan Başkanı’nın bu açıklamalarına da güvenmemiştik.

> Makalenin devamı

“Bölgemiz ve dünyada Türkiyesiz denklem kurulamayacağını söylüyoruz” 23.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.12.2018 > 75 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutköy’de toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Dünya, Türkiye’nin insani diplomasiden savunma sanayine kadar ortaya koyduğu başarıları konuşuyor, CHP’nin dili bunların hiçbirini ifade etmeye varmıyor. Suriye’de gerek sahada, gerek diplomaside elde ettiğimiz neticeleri herkes takdir ediyor, bir tek ana muhalefet ve o

> Makalenin devamı

Noel Mesajı 23.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.12.2018 > 36 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hristiyanlık inancına mensup vatandaşların 24 Aralık Noel yortuları dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır: “Hristiyanlık inancına mensup vatandaşlarımızı Noel yortuları vesilesiyle tebrik ediyorum.

> Makalenin devamı

'Sudan ordusu ülke yönetimi çevresinde kenetlendi'
 Tarih: 23.12.2018 > 39 kez okundu.

Sudan ordusu, ülkede patlak veren gösteriler nedeniyle ülke yönetimi çevresinde kenetlendiklerini ifade etti.

> Makalenin devamı

Gri listedeki terörist Şırnak'ta teslim oldu
 Tarih: 23.12.2018 > 36 kez okundu.

Aranan Terörist Listesi'nde "gri kategori"de yer alan ve 300 bin lira ödülle aranan PKK'lı terörist Adnan Sav, Şırnak'ta teslim oldu.

> Makalenin devamı

Erdoğan ile Trump Suriye'yi görüştü
 Tarih: 23.12.2018 > 35 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'la ticari ilişkilerden Suriye'deki gelişmelere birçok konuda eşgüdümü artırmada mutabık kalınan telefon görüşmesi yaptığını bildirdi.

> Makalenin devamı

'İş dünyası, huzur, güven ve istikrar ortamının devamını ister'
 Tarih: 23.12.2018 > 36 kez okundu.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Olpak, "İş dünyası, önünü görmek ister. İş dünyası, huzur, güven ve istikrar ortamının devamını ister, belirsizlikten hoşlanmaz." dedi.

> Makalenin devamı

Metin Akpınar hakkında soruşturma başlatıldı
 Tarih: 23.12.2018 > 31 kez okundu.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, oyuncu Metin Akpınar hakkında, katıldığı televizyon kanalındaki açıklamaları nedeniyle soruşturma başlattı.

> Makalenin devamı

Köy çocuklarının ilk 'beyazperde' heyecanı
 Tarih: 23.12.2018 > 36 kez okundu.

Sivas'ın Ulaş ilçesinde bir anaokulunun atıl vaziyetteki deposunda 7 eğitimci tarafından oluşturulan sinema salonunda ilçeye bağlı köydeki okullarda eğitim gören çocuklar sinemayla tanışıyor.

> Makalenin devamı

'FETÖ elebaşı polis apoletlerini okumuş'
 Tarih: 23.12.2018 > 33 kez okundu.

FETÖ soruşturması kapsamında komiserlikten ihraç edilen itirafçı ifadesinde, komiser yardımcılığı sınavını kazanan adayların apoletlerinin FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen tarafından okuduğunu anlattı.

> Makalenin devamı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Netanyahu modern zamanların soğukkanlı katilidir
 Tarih: 23.12.2018 > 37 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik paylaşıma, "Netanyahu modern zamanların soğukkanlı katili, binlerce masum Filistinlinin katledilişinin sorumlusudur." açıklamasıyla tepki gösterdi.

> Makalenin devamı

Hava sıcaklığı 8-12 derece azalacak
 Tarih: 23.12.2018 > 44 kez okundu.

Türkiye genelinin kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

> Makalenin devamı

"Doğru stoklanan lastiğin ömrü 10 yıl"
 Tarih: 23.12.2018 > 32 kez okundu.

- Michelin Türkiye Pazarlama Direktörü Ayşem Suner: - "Yeni üretilen bir lastik ile üç sene önce üretilen lastiklerin performansı arasında herhangi bir fark yoktur. Lastikler saklanma koşullarına bağlı olarak 10 yıla kadar raf ömrünü korur"

> Makalenin devamı

'Türkiye'nin şahlanışını durduracak hiçbir fani güç yok'
 Tarih: 23.12.2018 > 32 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2019 faklı olacak. Karamsarlığı ve ümitsizliği kapımıza yaklaştırmadığımız müddetçe ülkemizin şahlanışını durduracak hiçbir fani güç yoktur." dedi.

> Makalenin devamı

Kuşatma altındaki Taiz'de hayat zor şartlar altında devam ediyor
 Tarih: 23.12.2018 > 32 kez okundu.

Husilerin 2015 yılından bu yana kuşatma altında tuttuğu Yemen'in Taiz kentinde asgari yaşam koşulları güçlükle sağlanıyor.

> Makalenin devamı

Bakan Pekcan ticarette 2019'un yol haritasını açıkladı
 Tarih: 23.12.2018 > 30 kez okundu.

Ticaret Bakanı Pekcan, bu yıl ihracat rekorları açıkladıklarını belirterek, "2019’da da ihracattaki yükselişin devam etmesini, ihracatın ithalatı karşılama oranındaki artışın sürmesini bekliyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

TEB Genel Müdürü Leblebici: Türkiye sağlıklı büyüme rotasına geri dönecek
 Tarih: 23.12.2018 > 39 kez okundu.

TEB Genel Müdürü Leblebici, "2018'in negatif etkileri 2019'un ilk çeyreğinden itibaren yavaş yavaş ortadan kalkacak ve ikinci yarıdan itibaren ülkemiz sağlıklı büyüme rotasına tekrar geri dönmeye başlayacaktır." dedi.

> Makalenin devamı

Kandil ve Hakurk'ta 6 terörist etkisiz hale getirildi
 Tarih: 23.12.2018 > 33 kez okundu.

Irak'ın kuzeyindeki Kandil ve Hakurk bölgelerine yönelik hava harekatlarında üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki 6 terörist etkisiz hale getirildi.

> Makalenin devamı

Başkentin 'uyanık kütüphane' kafeteryaları
 Tarih: 23.12.2018 > 35 kez okundu.

Ankara'da üniversite yıllarında gece ders çalışacak ortam bulamamaktan şikayet eden iki arkadaşın kurduğu ve zamanla sayıları artan kütüphane tarzındaki kafeteryalar, özellikle üniversite öğrencilerinin ilgisini çekiyor.

> Makalenin devamı

Mecliste trafik cezalarının artırılmaması görüşülecek
 Tarih: 23.12.2018 > 124 kez okundu.

Meclis, 2019 yılında trafik cezalarının artırılmamasını, 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden yasak olmasına rağmen geçiş yapanlara kesilen para cezalarının uygulanmamasını öngören teklif için yoğun mesai yapacak.

> Makalenin devamı

Zaman bencillik zamanı - Dr. Yurdagül ATUN
 Tarih: 23.12.2018 > 46 kez okundu.

Televizyonda, psikolojik hastalıkların yaygınlaşmasıyla ilgili bir röportaj yapmışlar. Muhabir sokakta dolaşan vatandaşlara “psikoloğa gidiyor musunuz, antidepresan kullanıyor musunuz” diye soruyor.

> Makalenin devamı

“Coğrafyamızda ve ötesinde başı sıkışan herkes dini, dili ne olursa olsun yüzünü Türkiye’ye çeviriyor” 22.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 22.12.2018 > 86 kez okundu.

Türkiye Gençlik Vakfı 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin; aradan asırlar geçmiş olsa da hâlâ bu milleti gönüllerinde yaşatanların güven adresi ve umut kaynağı olduğunu söyleyerek, “Bu yüzden coğrafyamızda ve ötesinde başı sıkışan, can ve mal güvenliği tehdit altına giren herkes dini, dili, mezh

> Makalenin devamı

ABD Başkanı Trump: DEAŞ kalıntılarını Türkiye gibi bölgesel ülkeler kolaylıkla halledebilir
 Tarih: 22.12.2018 > 38 kez okundu.

ABD Başkanı Trump, "Geri kalan (DEAŞ) kalıntılarını Türkiye'nin de dahil olduğu bölgesel ülkeler kolaylıkla halledebilir. Eve dönüyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Terörden temizlenen yaylada doğa yürüyüşü
 Tarih: 22.12.2018 > 28 kez okundu.

Hakkari'nin Derecik ilçesinde düzenlenen etkinliğe katılanlar, ellerinde Türk bayraklarıyla terör örgütünden temizlenen yaylaya doğa yürüyüşü yaptı.

> Makalenin devamı

TÜGVA'nın Genel Başkanı Enes Eminoğlu oldu
 Tarih: 22.12.2018 > 28 kez okundu.

TÜGVA'nın genel başkanlığına Enes Eminoğlu seçildi.

> Makalenin devamı

ASKON Genel Başkanlığı'na Orhan Aydın seçildi
 Tarih: 22.12.2018 > 25 kez okundu.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği'nin (ASKON) Genel Başkanlığı'na Orhan Aydın seçildi.

> Makalenin devamı

'ABD ve İran Yemen konusunda gizlice görüştü' iddiası
 Tarih: 22.12.2018 > 28 kez okundu.

Kuveyt'in El Ceride gazetesinin Avrupalı üst düzey bir diplomata dayandırdığı haberinde, İran ve ABD'li diplomatların Avrupa ve Umman'ın ara buluculuğunda İngiltere'nin başkenti Londra'daki bir otelde gizlice görüştüğü öne sürüldü.

> Makalenin devamı

Dışişleri Bakan Çavuşoğlu: Fırat'ın doğusunda teröristleri yok etmemize kimse engel olamaz
 Tarih: 22.12.2018 > 27 kez okundu.

Dışişleri Bakan Çavuşoğlu, "Fırat'ın doğusunda bu teröristleri yok etmemize ve temizlememize kimse engel olamaz." dedi.

> Makalenin devamı

ABD'nin DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi McGurk'ün istifa ettiği bildirildi
 Tarih: 22.12.2018 > 32 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın terör örgütü DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk'ün istifa ettiği bildirildi.

> Makalenin devamı

'Milli beka için Fırat'ın doğusuna tam saha operasyon hayat memat meselesi'
 Tarih: 22.12.2018 > 27 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Fırat'ın doğusu yılan, çıyan yuvası. Orası kurumadıkça, baştan ayağa temizlenmedikçe ne huzur bulacağız ne de güvenli olacağız. Milli beka için Fırat'ın doğusuna tam saha operasyon hayat memat meselesi." dedi.

> Makalenin devamı

Kral Selman'ın ağabeyi Talal bin Abdulaziz hayatını kaybetti
 Tarih: 22.12.2018 > 28 kez okundu.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in üvey ağabeyi, Prens Talal bin Abdulaziz hayatını kaybetti.

> Makalenin devamı

ASKON Genel Başkanlığı'na Orhan Aydın seçildi
 Tarih: 22.12.2018 > 27 kez okundu.

- ASKON'un Genel Başkanlığı'na Orhan Aydın geldi - Orhan Aydın: - " 2019 yılında İstanbul ve Ankara'da ASKON bürokrasi üssünü hayata geçireceğiz. Bununla üyelerimizin bürokratik engellerini aşacak, onlara yardımcı olacak, profesyonel çalışanlarımızla üyelerimize bu destekte bulunacağız" - "Birliğimizin, bütünlüğümüzün ve gücümüzün en iyi şekilde

> Makalenin devamı

'Türkiye'nin 2053 ve 2071 vizyonlarını sizlere emanet ediyorum'
 Tarih: 22.12.2018 > 29 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere seslenerek "Türkiye'nin 2053 ve 2071 vizyonlarını oluşturma ve hayata geçirme vazifesini huzuru kalple sizlere emanet ediyorum." dedi.

> Makalenin devamı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: İslam dünyasında barış ve huzur olmalı
 Tarih: 22.12.2018 > 29 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Zulmün karşısında sessiz kalmayacağız, kalmamalıyız. Savaşın ortasında çocuklar kalmamalı, İslam dünyasında kan akmamalı. İslam dünyasında barış ve huzur olmalı." dedi.

> Makalenin devamı

NASA radarları Holiday Asteroidini görüntüledi
 Tarih: 22.12.2018 > 28 kez okundu.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı, bugün Dünya'ya yakın geçiş yapması beklenen Holiday Asteroidini radarla görüntüledi.

> Makalenin devamı

Fransa'daki gösterilerde ölü sayısı 10'a yükseldi
 Tarih: 22.12.2018 > 31 kez okundu.

Fransa'nın Perpignan kentinde, bir otomobil sürücüsü, yol kesme eylemi yapan sarı yeleklilerin kapattığı kavşakta beklemek zorunda kalan diğer araçlara çarparak yaşamını yitirdi

> Makalenin devamı

İçişleri Bakanı Soylu: 291 bin 790 Suriyeli ülkesine döndü
 Tarih: 22.12.2018 > 29 kez okundu.

İçişleri Bakanı Soylu, "Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarından sonra ülkesine dönen Suriyelilerin sayısı 291 bin 790'dır." dedi.

> Makalenin devamı

Yanıtını bekleyen sorular… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 22.12.2018 > 27 kez okundu.

ABD Başkanı Trump’un talimatı ile Amerikalı askerlerin Suriye’den çekilme kararı, bir yığın soruyu da beraberinde getiriyor. Beyaz Saray ile Pentagon’u karşı karşıya getiren bu kararın sonunda ortaya nasıl bir tablo çıkacak bu belirsizlik de sürüyor.

> Makalenin devamı

BİR AKSAKALDAN SESSİZ SORULAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 22.12.2018 > 37 kez okundu.

'Okuduğunu anlama özürlü' olanlara nasıl bir sıfat bulsak? Siz hiç ‘farkında olunmadan’ yaşanan mutluluk gördünüz mü? Develer, 'deve' olduklarının; öküzler de, ‘öküz’ olduklarının farkında mıdırlar? Beyinlerini birilerine ‘emanet’ bırakanlar, 'beyinsiz' dolaştıklarının farkında olurlar mı?

> Makalenin devamı

Konu: Balkanlar’daki Şehit ve Gazilerimizin “Milli Şehit ve Gazi” Statülerinin Yasal Kayıt Altına Alınması - Dr. Kader ÖZLEM
 Tarih: 22.12.2018 > 29 kez okundu.

Değerli Basın Mensupları, Bilindiği üzere, Bulgaristan’da 1984-1989 yılları arasında Türklere karşı girişilen asimilasyon sürecinde yüzlerce soydaşımız hayatını kaybetmiş olup yüzbinlerce kişi ise anavatanımız Türkiye’ye göç etmek zorunda kalmıştır.

> Makalenin devamı

İnanalım mı?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 22.12.2018 > 27 kez okundu.

Beyaz Saray, "DEAŞ’la mücadelenin yeni evresine geçiş yaparken, ABD askerlerini Suriye’den ülkeye geri çekmeye başladık" açıklaması yaptı. Başkan Trump da açıklamalarında Suriye’den geri çekilecekleri mesajını verdi.

> Makalenin devamı

İran Cumhurbaşkanı Ruhani Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 20.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 20.12.2018 > 35 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı’na katılmak üzere Türkiye'de bulunan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yi resmî törenle karşıladı.

> Makalenin devamı

Meksika göçmenlerin ülkede kalmasına izin verecek
 Tarih: 20.12.2018 > 29 kez okundu.

Meksika hükümeti, ABD yönetiminin Orta Amerikalı göçmenlerden oluşan konvoydaki kişilerin Meksika sınırlarında kalması ve gerektiğinde Meksika'ya iade edilmesine yönelik talebini kabul etti.

> Makalenin devamı

Eski büyükelçi Balık'a yeniden tutuklama kararı
 Tarih: 20.12.2018 > 27 kez okundu.

FETÖ'ye üye olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılıp adli kontrol şartıyla tahliye edilen eski büyükelçi Balık hakkında başsavcılığın itirazı üzerine tutuklama kararı verildi.

> Makalenin devamı

'ABD DEAŞ’a karşı hava saldırılarını sonlandıracak' iddiası
 Tarih: 20.12.2018 > 32 kez okundu.

ABD’nin Suriye’den askerlerini çekme kararıyla birlikte DEAŞ’a karşı yürüttüğü hava saldırılarını da sonlandıracağı öne sürüldü. Pentagon Sözcüsü Robertson ise saldırıların, "ABD kuvvetleri orada olduğu sürece" devam edeceğini açıkladı.

> Makalenin devamı

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: İran tam anlamıyla Türkiye’nin yanında
 Tarih: 20.12.2018 > 34 kez okundu.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Türkiye ile İran arasında enerji alanındaki ilişkilerle ilgili, "Komşu ve kardeş ülkemiz Türkiye ne kadar ihtiyaç duyarsa, İran tam anlamıyla Türkiye’nin yanındadır." dedi.

> Makalenin devamı

Le Monde gazetesi: ABD'nin Suriye'den çekilmesi Erdoğan için bir zafer
 Tarih: 20.12.2018 > 31 kez okundu.

Fransız Le Monde gazetesi, ABD'nin Suriye'den çekilme kararının Cumhurbaşkanı Erdoğan için diplomatik bir zafer olduğunu yazdı.

> Makalenin devamı

'YPG/PKK ile Esed rejimi görüştü' iddiası
 Tarih: 20.12.2018 > 31 kez okundu.

ABD'nin Suriye'den çekilme kararı almasının ardından terör örgütü YPG/PKK ile Esed rejimi yetkililerinin toplantı düzenlediği öne sürüldü.

> Makalenin devamı

TBMM Başkanı Yıldırım: Cezalı köprü geçişleri affedilecek
 Tarih: 20.12.2018 > 32 kez okundu.

TBMM Başkanı Yıldırım, cezalı köprü geçişlerine ilişkin, "6001 sayılı Karayolları Kanunu'na geçici bir madde koyarak bu işi kökten çözeceğiz." dedi.

> Makalenin devamı

Fransa'dan YPG/PKK'ya destek
 Tarih: 20.12.2018 > 27 kez okundu.

Fransa'nın BM Daimi Temsilcisi Delattre, ABD'nin Suriye'den çekilme kararına ilişkin, ''Fransa, önümüzdeki haftalarda Suriye Demokratik Güçleri de dahil ABD'nin tüm ortaklarının güvenliğinin sağlanmasıyla yakından ilgilenecek.'' dedi.

> Makalenin devamı

Yemen'den Türkiye'nin yardım ve desteklerine övgü
 Tarih: 20.12.2018 > 29 kez okundu.

Yemen Dışişleri Bakan Yardımcısı Muhammed el-Hadrami, Türkiye'nin ülkesine verdiği insani destek ve barışın sağlanmasını önemseyen tutumunu takdir ettiklerini belirtti.

> Makalenin devamı

Irak'ın kuzeyinde 4 terörist etkisiz hale getirildi
 Tarih: 20.12.2018 > 30 kez okundu.

Irak'ın kuzeyi Gara bölgesine düzenlenen hava harekatında 4 bölücü terörist etkisiz hale getirildi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kardeş İran halkının yanında durmaya devam edeceğiz
 Tarih: 20.12.2018 > 30 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İran'a yönelik haksız bulduğumuz baskıların yoğunlaştığı bu dönemde, kardeş İran halkının yanında durmaya devam edeceğiz." dedi.

> Makalenin devamı

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Türkiye ile hemfikiriz
 Tarih: 20.12.2018 > 31 kez okundu.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması konusunda Türkiye ile hemfikiriz." dedi.

> Makalenin devamı

FETÖ ele başısı iade edilecek mi?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 20.12.2018 > 33 kez okundu.

FETÖ terör örgütü lideri Fethullah Gülen ile 38 FETÖ mensubunun Amerika’dan Türkiye’ye iadesi konusunda yıllardır bizi oyalayan Amerika, bu konuda halen beklenen adımı atmıyor. Bu konuda bugüne kadar verilen hiçbir söz de yerine getirilmedi.

> Makalenin devamı

Yemen’de neler oluyor?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 20.12.2018 > 36 kez okundu.

Yemen’de 4 yıldan bu yana Suudi Arabistan resmen cinayet ve savaş sucu işliyor. İşin ilginç tarafı, dünya bu katliama ve suca seyirci kalmakla yetiniyor. Bugüne kadar Yemen’e 18 bin hava saldırısı yapılmış. Bunun getirdiği yıkım ve sıkıntıyı düşünebiliyor musunuz?

> Makalenin devamı

Üretim ve işsizlik üzerine… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 20.12.2018 > 32 kez okundu.

Bizi takip eden okurlarımız anımsayacaklardır: Ekonomi ile ilgili yazılarımızda üretimin önemine değinmişizdir. Üretim ile birlikte işsizliğin de önlenebileceği görüşlerimizi dile getirmişizdir.

> Makalenin devamı

“İran ile ticaret hacmini 30 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz” 20.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 20.12.2018 > 34 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile birlikte katıldığı Türkiye-İran İş Forumu’nda yaptığı konuşmada, “Hedefimiz, ikili ekonomik ilişkilerimizi siyasi ilişkilerimizle aynı seviyeye çıkarmaktır. Bu kapsamda daha önce Sayın Cumhurbaşkanı ile mutabık kaldığımız üzere ikili ticari hacmimizin 30 milyar dolar seviyesine yükseltilmesini ar

> Makalenin devamı

“Amerika’nın İran’a yönelik yaptırım kararı, bölge güvenliği ve istikrarını tehlikeye atıyor” 20.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 20.12.2018 > 42 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Biz meselelerin dayatmalarla değil, angajmanla, karşılıklı müzakerelerle çözülmesinin taraftarıyız. Amerika’nın İran’a yönelik yaptırım kararının, bölge güvenliğini ve istikrarını tehlikeye attığını, Türkiye olarak bu kararları desteklemediğimizi bir kez da

> Makalenin devamı

2019’da da enflasyon sorun olacak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.12.2018 > 32 kez okundu.

Ekonomimizdeki sıkıntıların en önemli nedeni hiç kuşkusuz enflasyondur. Alınan onca önleme rağmen enflasyon canavarı ile yapılan mücadelede beklenen noktaya gelinemedi. Pahalılık dikkat edilecek olursa bugün en önemli ekonomik sorun olarak karşımıza çıkıyor. Çarşı-pazarda ürünlerin fiyatları el yakıyor. Her geçen gün mutfaklardaki yangın büyüyor.

> Makalenin devamı

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ ANLAMAK/ANLATMAK ve AHLAK - Gazi KARABULUT
 Tarih: 18.12.2018 > 43 kez okundu.

Milletim aldatılmasın, şaşırtılmasın; milletim gerçeği bilsin diye konuşacağım! Alparslan TÜRKEŞ İnsanlığın, tarım toplumundan sanayi toplumuna oradan da bilgi toplumuna geldiği çağımızda kaynaklara ulaşmak artık daha da kolaylaşmıştır. Ancak kaynaklara ulaşmak kadar onları tahrif etmek, değiştirmek, dönüştürmek de bir o kadar basitleşmiştir. N

> Makalenin devamı

Al birini, vur ötekine… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.12.2018 > 33 kez okundu.

Fırat’ın doğusundaki hareketlilik Türkiye’nin beka sorunudur. Bu nedenle Türkiye, sınırlarını korumak ortada bir sorun varsa bunu da ortadan kaldırmak zorundadır. Bu meşru haklarımızdan vaz geçmemizi de kimse beklemesin. Bu nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve üst düzey yetkililerin bu konudaki açıklama ve kararlılıklarını destekliyoruz.

> Makalenin devamı

Demokrasi ve Eğitim Stratejik Araştırmalar Merkezi (DESAM) “Türkiye’nin Muasır Medeniyet Seviyesinin Üzerine Çıkma Hedefinde Milli Eğitimin Eleştirisi” gündem ana temasıyla Ankara Kocatepe ofisinde toplandı.
 Tarih: 18.12.2018 > 77 kez okundu.

Türkiye Muasır Medeniyet Seviyesinin Üstüne, Eğitim Sistemsizliği Yüzünden Ulaşamadı! DESAM mütevelli heyet üyeleri ve yönetim kurulu ile davetli düşünce kuruluşlarının murahhas üyelerinin, akademisyenler, uzman eğitimciler ve iş insanlarının iştirakiyle gerçekleşen toplantının kapanış/sonuç oturumunda konuşan DESAM Başkanı Gürkan Avcı, “İlkel

> Makalenin devamı

Kocadon, geri mi ? dönüyor?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.12.2018 > 35 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi geçen ancak aday gösterilmeyen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a MHP başta olmak üzere bazı partilerden teklif götürüldüğü belirtiliyor.

> Makalenin devamı

“Yargı bağımsızlığı koruma altına alınmalı…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.12.2018 > 41 kez okundu.

Son yıllarda yargı ile ilgili tartışmalar yoğunlaştı. Yargının bağımsızlığı da tartışmaların ortasına getirildi. Biz, her zaman yargının bağımsızlığını, siyasi çıkarların dışında tutulmasını ve yargı üzerinde gereksiz tartışmaların bu kurumu yıpratabileceğini söyledik.

> Makalenin devamı

ORADAN BURADAN ŞURADAN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 18.12.2018 > 48 kez okundu.

Bana ne yazdan bahardan, sana ne güzden kıştan... Hani demem o ki; Bazı sırların, 'sır' olarak kalması daha iyidir. Makam çarpması, araba çarpmasından daha fazla hasar yapar. Hani demem o ki; tüm günler sayılıdır ve sayılı günler de geçer. Hani demem o ki; Elle gelen düğün bayram... [Yoksa değil mi?]

> Makalenin devamı

“Amerika, bölgeye İhanet ediyor…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.12.2018 > 35 kez okundu.

"Suriye'nin Kuzey bölgesinin istikrara kavuşturulmasının bir tek yöntemi var. Münbiç üzerinde mutabık kaldığımız, ortak çalıştığımız bu yol haritasının Münbiç'ten sonra Fırat'ı doğusuna da uygulanmaya başlanmasıdır. Eğer ABD'nin kastı YPG'yi eğitmekse bu son derece yanlıştır. Bölgeye yapılan ihanettir. Buna göz yumamayız."

> Makalenin devamı

“Bilim, geliştirme ve üretim uyumunu esas alan sanayi ekosistemi kurmakta kararlıyız” 12.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 12.12.2018 > 83 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nde yaptığı konuşmada “Geleceğe yatırım yapıyoruz, hazırlanıyoruz. Bilimi, araştırmayı, geliştirmeyi, tasarımı, üretimi, hizmeti, bütün bu hizmet zincirlerinin birbiriyle uyumunu esas alan bir sanayi ekosistemi kurmakta kararlıyız. Kendi ihtiyaçlarımızı karşılamanın ötesinde ihracatı hedef alan, u

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, “31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri Öncesi Yeşeren ve Yükselen Tehdit Dalgası” hakkında yaptıkları basın açıklaması. 12 Aralık 2018
 Tarih: 12.12.2018 > 95 kez okundu.

Türk milleti bugüne kadar maruz kaldığı çetin imtihanlardan alnının akıyla çıkmış, zorlu ve zorba kuşatmaları eşsiz iradesiyle, emsalsiz imanıyla bertaraf etmiştir.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öncü kardeşleri kabul etti
 Tarih: 12.12.2018 > 46 kez okundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli motosikletçiler Can ve Deniz Öncü kardeşleri kabul etti.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli bir araya geldi
 Tarih: 12.12.2018 > 59 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Görüşme 1 saat sürdü.

> Makalenin devamı

Şehit Emniyet Müdürü Verdi son yolculuğuna uğurlandı
 Tarih: 12.12.2018 > 55 kez okundu.

Rize'de makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit düşen Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin cenazesi, memleketi Mersin'de toprağa verildi.

> Makalenin devamı

Türkiye 'kilogram'daki değişikliğe hazır
 Tarih: 12.12.2018 > 49 kez okundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Kilogramın yeni tanımı için tasarlanan Kibble Denge Deneyi'nin birinci fazı başarıyla sonuçlandırıldı, İkinci faz tamamlandığında dışa bağımlılık kalmayacak." dedi.

> Makalenin devamı

Kılıçdaroğlu ile Akşener görüşecek
 Tarih: 12.12.2018 > 47 kez okundu.

CHP ve İYİ Parti'nin yerel seçim ittifakı kapsamında, bu akşam bir araya gelecek Kılıçdaroğlu ve Akşener'in, ittifaka ilişkin görüşmelerin devam edip etmeyeceğini netleştirmesi bekleniyor.

> Makalenin devamı

Güneş ışığını takip eden 'akıllı şemsiye' geliştirdiler
 Tarih: 12.12.2018 > 36 kez okundu.

İzmir'de lise öğrencileri, güneşten gelen zararlı ışınların insan sağlığına olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla "akıllı şemsiye" tasarladı.

> Makalenin devamı

ENCoin, kart puanını uçak biletine dönüştürüyor
 Tarih: 12.12.2018 > 40 kez okundu.

-Enuygun.com Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu: -"Banka ve kredi kartı puanlarınızı ENCoin’e çevirerek, yurt içi ya da yurt dışı seyahatleriniz için uçak bileti satın alırken kullanabilirsiniz"

> Makalenin devamı

17-25 Aralık belgeleri Akın İpek'in şirketinden servis edilmiş
 Tarih: 12.12.2018 > 71 kez okundu.

FETÖ'nün 17-25 Aralık'ta hükümeti devirmeye yönelik operasyonunun evrakı, firari Akın İpek'in TMSF'ye devredilen şirketinin bilgisayarlarında bulundu.

> Makalenin devamı

Afrika'nın en büyük yarı göçebe kabilesi: Fulaniler
 Tarih: 12.12.2018 > 34 kez okundu.

Batı ve Orta Afrika'nın birçok ülkesinde yaşam süren yaklaşık 40 milyon nüfuslu Fulanilerin çoğu, şehir hayatından uzak, tarım ve hayvancılıkla uğraşarak göçebe yaşam tarzlarını sürdürüyor.

> Makalenin devamı

THY'den iç hatta eğlence ekranı
 Tarih: 12.12.2018 > 36 kez okundu.

Türk Hava Yolları dış hat uçuşlarında kullanılan koltuk arkası eğlence ekranları iç hatlarda da kullanılmaya başlandı.

> Makalenin devamı

BM'nin göç mutabakatı AB'deki ayrılığı derinleştirdi
 Tarih: 12.12.2018 > 36 kez okundu.

Yasa dışı göç ve insan kaçakçılığıyla mücadelede iş birliğini artırmayı öngören BM Küresel Göç Mutabakatı, AB ülkeleri arasında bölünmüşlüğü tekrar ortaya çıkardı.

> Makalenin devamı

Piyasaların gözü ECB'de
 Tarih: 12.12.2018 > 33 kez okundu.

Avrupa Merkez Bankasının 13 Aralık Perşembe günü gerçekleşecek toplantısında, varlık alım programının sona erdirilmesi bekleniyor.

> Makalenin devamı

Türkiye AB reform sürecinde kararlı
 Tarih: 12.12.2018 > 42 kez okundu.

AB'ye üyelik sürecinde siyasi reformların hayata geçirilmesinde öncü rol oynayan Reform Eylem Grubunun 5'inci toplantısında, Türkiye'nin AB reform sürecindeki kararlılığı teyit edildi.

> Makalenin devamı

'Fırat'ın doğusuna harekat birkaç gün içinde başlayacak'
 Tarih: 12.12.2018 > 76 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fırat'ın doğusunu bölücü terör örgütünden kurtarmaya yönelik harekatımıza birkaç gün içinde başlayacağımızı ifade ettik, ediyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin sahipleri belli oldu 10.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 12.12.2018 > 82 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin sahiplerini belirledi. 2018 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin; Mehmet İpşirli, Türker İnanoğlu, Erol Sayan, İzzet Keribar ve Mehmet Akif Ersoy’a verilmesi kararlaştırıldı.

> Makalenin devamı

İbadi'den, 'ikinci dönem başbakanlığımı İran engelledi' açıklaması
 Tarih: 12.12.2018 > 38 kez okundu.

Irak'ın eski başbakanı Haydar el-İbadi, İran'ın, ikinci kez başbakanlık koltuğuna oturmasını engellediğini söyledi.

> Makalenin devamı

ABD'de Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın resmen kınanması isteği
 Tarih: 12.12.2018 > 37 kez okundu.

ABD'de Cumhuriyetçi Senatör Bob Corker, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın Kaşıkçı cinayetinden sorumlu tutulması ve saldırgan politikalarına son vermesi çağrısında bulunan bir karar için Senato oylaması isteyeceğini bildirdi.

> Makalenin devamı

'Mevlana'yı anma törenlerinin beşinci günü etkinlikleri sona erdi
 Tarih: 12.12.2018 > 40 kez okundu.

Bu yıl "Selam Vakti" temasıyla gerçekleştirilen törenlerin beşinci günü, düzenlenen etkinliklerle sona erdi.

> Makalenin devamı

İsrail askerlerinin yaraladığı 4 yaşındaki Filistinli çocuk şehit oldu
 Tarih: 12.12.2018 > 41 kez okundu.

İsrail askerlerinin abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında cuma günü düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerine müdahalesinde yaralanan 4 yaşındaki Filistinli çocuk şehit oldu.

> Makalenin devamı

Fransızların yarısından çoğuna göre Macron'un açıklamaları yetersiz
 Tarih: 12.12.2018 > 38 kez okundu.

Bir ankete göre Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un dün, "sarı yelekliler"in protestolarına ilişkin yaptığı açıklama Fransızların yüzde 59'unu ikna etmedi.

> Makalenin devamı

Rus kozmonotlar uzay aracındaki deliği inceleyecek
 Tarih: 12.12.2018 > 38 kez okundu.

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevli Rus kozmonotlar, ağustos ayında Soyuz uzay aracında oluşan deliği incelemek amacıyla yürüyüşe çıktı.

> Makalenin devamı

Bakan Kurum: Beklentimiz, Türkiye'nin iklim sistemi altında hakkaniyetli bir konuma sahip olması
 Tarih: 12.12.2018 > 29 kez okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Beklentimiz, Türkiye'nin iklim sistemi altında hakkaniyetli bir konuma sahip olması ve Özellikle Yeşil İklim Fonu altındaki finans desteğine erişimimizi sağlayacak kararın Polonya'da alınmasıdır." dedi.

> Makalenin devamı

ABD'li Senatörden Suudilere yönelik sert açıklama
 Tarih: 12.12.2018 > 30 kez okundu.

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Rand Paul, "Suudileri İranlılarla karşılaştırdığımda hangisinin daha kötü olduğuna karar vermekte güçlük çekiyorum." dedi.

> Makalenin devamı

TBMM Başkanı Yıldırım: Türk-İş'i ziyaretim yaşananlara karşı bir cevaptır
 Tarih: 12.12.2018 > 32 kez okundu.

TBMM Başkanı Yıldırım, "Türk-İş Genel Başkanı'nın saçma sapan haberlerle yıpratılmasına asla gönlümüz razı gelmez. Bugün bu ziyaret, Meclis Başkanı sıfatımla hem bir iadeiziyaret hem de bu son günlerde yaşananlara karşı bir cevaptır." dedi.

> Makalenin devamı

Bakan Albayrak: KOBİ'lerin alacaklarını garanti altına alacak bir model hayata geçireceğiz
 Tarih: 12.12.2018 > 31 kez okundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Devlet Destekli Alacak Sigortası Sistemi'ni, KOBİ'lerin alacaklarını garanti altına alacak bir model hayata geçireceğiz." dedi.

> Makalenin devamı

Mısır'da sarı yelek satışı yasaklandı
 Tarih: 12.12.2018 > 33 kez okundu.

Mısır yönetimi, 2011'deki halk devriminin yıl dönümü öncesinde Fransa'daki protestoların simgesi haline gelen sarı yelek satışını ülke genelinde yasakladı.

> Makalenin devamı

Demokratlara Kushner-Muhammed bin Selman ilişkisinin soruşturulması çağrısı
 Tarih: 12.12.2018 > 32 kez okundu.

Washington Post'ta yayımlanan James Downie imzalı yazıda, ikili arasındaki ilişkinin yeni Temsilciler Meclisinde çoğunluğa sahip Demokratlar tarafından incelenmesi gerektiği belirtildi.

> Makalenin devamı

May'den Brexit için mekik diplomasisi
 Tarih: 12.12.2018 > 34 kez okundu.

İngiltere Başbakanı May, Brexit oylamasını erteleyip yeni tavizler almak ümidiyle Avrupalı muhataplarıyla görüşmelere başladı.

> Makalenin devamı

Marmaray tren seferlerine geçici süreyle ara verildi
 Tarih: 12.12.2018 > 33 kez okundu.

İstanbul'da Ayrılık Çeşmesi-Kazlıçeşme arasındaki Marmaray tren seferlerine teknik arıza nedeniyle geçici süreyle ara verildi.

> Makalenin devamı

2019 yılı hac protokolü Mekke'de imzalandı
 Tarih: 12.12.2018 > 36 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş ile Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Benten, 2019 yılı hac protokolüne Mekke'de imza attı.

> Makalenin devamı

Hatay'da askeri araç devrildi: 1 yaralı
 Tarih: 12.12.2018 > 34 kez okundu.

Hatay'ın Hassa ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu bir asker hafif yaralandı.

> Makalenin devamı

Rize Emniyet Müdürü Verdi silahlı saldırıda şehit oldu
 Tarih: 12.12.2018 > 31 kez okundu.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, makamında uğradığı silahlı saldırıda şehit düştü. Saldırıda, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma memuru Yiğit Can Köksal yaralandı.

> Makalenin devamı

'Türklerin az okuduğuyla ilgili algı oluşturuluyor'
 Tarih: 12.12.2018 > 31 kez okundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Odabaş, "Maalesef olmayan araştırmalar üzerinden Türklerin az okuduğuyla ilgili bazı algılar oluşturuluyor." dedi.

> Makalenin devamı

THY Kasım ayında yüzde 81,4 doluluğa ulaştı
 Tarih: 10.12.2018 > 37 kez okundu.

- THY, Kasım ayında yüzde 81,4’lük doluluğa ulaşırken, dıştan dışa transfer yolcu hariç yurt dışı yolcu sayısında ise yüzde 13’lük artış görüldü - Kargo ve posta hacmi geçtiğimiz aylardaki çift haneli büyüme trendine devam ederek, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25 arttı

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye özgürlük alanlarını genişletmeye devam edecek
 Tarih: 10.12.2018 > 38 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin ruhuna uygun şekilde vatandaşlarının özgürlük alanlarını genişletmeye devam edecektir." dedi.

> Makalenin devamı

Ankara'ya kar geliyor
 Tarih: 10.12.2018 > 37 kez okundu.

Meteoroloji Genel Müdürü Coşkun, "Ankara'da yarın gece yarısından itibaren kar yağışının başlayacağını ve çarşamba günü öğle saatlerine kadar etkili olacağını tahmin ediyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Paris'te yaşananlar karşısında kör, sağır ve dilsiz oldular
 Tarih: 10.12.2018 > 41 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gezi eylemlerinde insan hakları savunuculuğuna özellikle soyunanlar, Paris'te yaşananlar karşısında kör, sağır ve dilsiz hale dönüştüler." dedi.

> Makalenin devamı

"Meksika pazarı ihracatçılar için büyük fırsatlar içeriyor"
 Tarih: 10.12.2018 > 32 kez okundu.

- VSY Biotechnology Üst Yöneticisi Özge Altunbaş Göktekin: - "Türkiye'nin Meksika ile daha fazla iş ortaklıkları kurarak ticaret hacmini artırabileceğini öngörüyoruz. Meksika pazarı ihracatçılar için büyük fırsatlar içeriyor"

> Makalenin devamı

'Elektronik tebligat' 1 Ocak'ta devrede
 Tarih: 10.12.2018 > 29 kez okundu.

Adalet Bakanı Gül, elektronik tebligat (e-tebligat) uygulamasının 1 Ocak itibarıyla devreye gireceğini ve davaları hızlandıracağını söyledi.

> Makalenin devamı

Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kocatürk: Türkiye dünya yayıncılığında 6’ncı sıraya yükseldi
 Tarih: 10.12.2018 > 38 kez okundu.

Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kocatürk, ülke olarak yayıncılık anlamında yükselişe geçildiğini belirterek, "Türkiye dünya yayıncılığında 6'ncı sıraya yükseldi. Önümüzde 70 bin kitapla Fransa var." dedi.

> Makalenin devamı

Esed rejimi İdlib'e saldırıyor
 Tarih: 10.12.2018 > 32 kez okundu.

Suriye'deki Beşşar Esed rejimi ve destekçileri İdlib'de sivil yerleşimlere ve askeri muhaliflerin cephe hatlarına saldırı düzenledi.

> Makalenin devamı

“Kimse Türkiye’ye demokrasi dersi veremez” 10.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 10.12.2018 > 48 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya İnsan Hakları Günü etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Buldukları her fırsatta Türkiye’nin demokrasisine, insan haklarına, özgürlüklerine laf edenler, bugün kendi imtihanlarıyla baş başa. Demokrasi, her şeyin iyi, güzel, hoş olduğu günlerde değil, işte böyle zor zamanlarda test edilir. Türkiye bu testi, vesayetinden darbes

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Ankara Milletvekili Sayın Sadir DURMAZ’ın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 9 Aralık 2018
 Tarih: 10.12.2018 > 42 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi seçim komisyonunun yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’in onayları sonucunda 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde bugün kesinleşen Belediye Başkan Adaylarımızın listesi aşağıdadır.

> Makalenin devamı

Türkiye tepkili, Amerika ısrarlı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 10.12.2018 > 37 kez okundu.

Türkiye baştan bu yana, ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde sınıra gözlem noktaları kurma kararından vazgeçmesini istiyor. Bu konuda en üst düzeyde yapılan görüşmelerde de konunun hassasiyeti dile getirildi. Türkiye’nin bu konudaki tepkilerine rağmen, Amerika gözlem noktaları konusunda halen ısrarcı hareket ediyor.

> Makalenin devamı

Doğruları bilirsek… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 10.12.2018 > 36 kez okundu.

Kural şu: Her konuda doğruları bilirsek, önlem almak da o kadar kolaylaşır. Çözüm yolları kendiliğinden ortaya çıkar. Doğru olanı göremezsek ya da görmezden gelirsek hata yapma oranımız da artar. Yığılan sorunlar daha yüklü sıkıntılara neden olur. Sonradan yapılan dikişler de yama tutmaz. Ekonomide yaşanan sıkıntıların nedeninin başı olarak kre

> Makalenin devamı

EY NEFİS! - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 10.12.2018 > 53 kez okundu.

Ey nefis, yaşın kemâle erdi, gelip geçici hevâ ve heveslerin esiri olma! Ey nefis, Allah´tan kork ve doğrularla ve ondan korkanlarla beraber ol. Ey nefis, abur cubur yeme! Yiyip içtiklerini de, yemen içmen gerektiği kadar ye ve iç…

> Makalenin devamı

Kafkas Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sami ÖZCAN ’a Veda Yemeği
 Tarih: 08.12.2018 > 47 kez okundu.

Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü KAPU tarafından önceki dönem rektörü Prof. Dr. Sami ÖZCAN onuruna veda yemeği düzenlendi.

> Makalenin devamı

Sosyal medyanın önemi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 07.12.2018 > 43 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda eski tarz propaganda faaliyetleri yerine sosyal medyanın kullanılacağını söyleyerek yeni bir sayfa açmış bulunuyor.

> Makalenin devamı

“Cumhur İttifakı’nı bozdurmamakta kararlıyız” 07.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 07.12.2018 > 75 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarının soruları üzerine yaptığı açıklamada, “Cumhur İttifakı’nı bozdurmamak noktasında kararlıyız. Hele hele bu yerel seçim ülkemiz için, ciddi manada yedi düvelin ülkemize, milletimize saldırdığı bir dönemde, büyük önem arz ediyor” dedi.

> Makalenin devamı

OPEC'ten petrol kararı
 Tarih: 07.12.2018 > 39 kez okundu.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da toplanan OPEC ve OPEC dışı ülkeler, günlük petrol üretimini azaltma kararı aldı.

> Makalenin devamı

Belçika'dan Fransa'ya seyahat uyarısı
 Tarih: 07.12.2018 > 32 kez okundu.

Belçika Dışişleri Bakanlığı, "sarı yelekliler"in Fransa'da yarın düzenleyeceği gösteriler nedeniyle vatandaşlarına ülkeye seyahatlerini ertelemeleri çağrısında bulundu.

> Makalenin devamı

Myanmarlı binlerce kadın Çinli erkeklerle evlenmeye zorlanıyor
 Tarih: 07.12.2018 > 41 kez okundu.

Myanmarlı binlerce kadının kaçırılarak Çinli erkeklerle evlenmeye zorlandığı ortaya çıktı.

> Makalenin devamı

Mısır'da eski Adalet Bakanı gözaltında
 Tarih: 07.12.2018 > 30 kez okundu.

Mısır'da savcılık, Muhammed Mursi döneminin Adalet Bakanı Ahmed Süleyman'ın 15 gün gözaltında tutulmasına karar verdi.

> Makalenin devamı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Eğitim kurumu iktisadi hayatla birebir eşleşmeli
 Tarih: 07.12.2018 > 41 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Eğer eğitim kendi bağımsızlığını ilan eder ve kendi uygulamalarını ortaya koyarsa eğitim kurumu ölü dokuya dönüşür. Bundan dolayı eğitim kurumunun iktisadi hayatla birebir eşleşmesinde yarar var." dedi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu hafta Sayın Bahçeli ile bir araya gelebiliriz
 Tarih: 07.12.2018 > 32 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışı yaptığı açıklamada, "Teknik çalışmaları yürüten arkadaşlarımız çalışmalarını tamamlar tamamlamaz bu hafta içerisinde Sayın Bahçeli ile bir araya gelebiliriz." dedi.

> Makalenin devamı

“Çevreye ve insana saygılı bir seçim kampanyası yürütme kararı aldık” 06.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 06.12.2018 > 29 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “31 Mart 2019 seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz. Çevreye ve insana saygılı bir seçim kampanyası yürütme kararı aldık” dedi.

> Makalenin devamı

Akıncı Üssü davasında 'ankesör' ve 'katalog evliliği' itirafı
 Tarih: 06.12.2018 > 39 kez okundu.

FETÖ'nün darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada tanık İzzet K, örgütün askeri öğrencilere katalog evliliği için baskı yaptığını söyledi.

> Makalenin devamı

Ankara'da belediye otobüsü yayalara çarptı
 Tarih: 06.12.2018 > 30 kez okundu.

Ankara Kızılay'da seyir halindeki belediye otobüsünün yolun karşısına geçmeye çalışan yayalara çarpması sonucu 1'i ağır 3 kişi yaralandı.

> Makalenin devamı

Eski Bursa Valisi Harput'a FETÖ'den 6 yıl 3 ay hapis
 Tarih: 06.12.2018 > 36 kez okundu.

Eski Bursa Valisi Şahabettin Harput, yargılandığı FETÖ/PDY davasında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

> Makalenin devamı

AK Parti'de 'dijital kampanya' dönemi
 Tarih: 06.12.2018 > 29 kez okundu.

AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünal, "Artık klasik kampanyalar dönemi sona eriyor ve dijital kampanyalar dönemi başlıyor." dedi.

> Makalenin devamı

Ağrı'da PKK/KCK operasyonu: 14 gözaltı
 Tarih: 06.12.2018 > 34 kez okundu.

Ağrı'nın Eleşkirt ve Taşlıçay ilçelerinde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 14 şüpheli gözaltına alındı.

> Makalenin devamı

Sertifikalı Ahlat patatesi tohumları yurt dışı pazarında
 Tarih: 06.12.2018 > 37 kez okundu.

Türkiye'nin patates ihtiyacının yüzde 5'lik kısmının karşılandığı Bitlis'in Ahlat ilçesinde üretilen sertifikalı patates tohumları, yurt içi ve yurt dışına satılıyor.

> Makalenin devamı

'NATO'nun doğuya yayılması Avrupa-Atlantik bölgesinde krize neden oldu'
 Tarih: 06.12.2018 > 33 kez okundu.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Avrupa'da ABD füze savunma sistemi konuşlandırılması ve NATO'nun doğuya yayılmasının Avrupa-Atlantik bölgesinde güven krizine neden olduğunu belirtti.

> Makalenin devamı

Uşak'ta el yazması 6 Tevrat ele geçirildi
 Tarih: 06.12.2018 > 33 kez okundu.

Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde Uşak'ta düzenlenen operasyonda İbranice el yazması 6 Tevrat ele geçirildi, 2 zanlı gözaltına alındı.

> Makalenin devamı

Yemen konulu istişare toplantıları İsveç'te başladı
 Tarih: 06.12.2018 > 28 kez okundu.

Yemen'deki iç savaşı sonlandırmak amacıyla BM öncülüğündeki istişare toplantıları, İsveç'in başkenti Stockholm'deki Johannesberg Sarayı'nda başladı.

> Makalenin devamı

'Çiftçilerin yüzde 82'si Hazine arazilerine talip oldu'
 Tarih: 06.12.2018 > 34 kez okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Hazineye ait tarım arazisinin çiftçilere kiralanmasına ilişkin düzenlemeyle çiftçilerin yüzde 82'sinin Hazine arazilerine talip olduğunu söyledi.

> Makalenin devamı

TSK'da başörtü düzenlemesinde yürütmenin durdurulması istemine ret
 Tarih: 06.12.2018 > 30 kez okundu.

Danıştay 2. Dairesi, Türk Silahlı Kuvvetleri personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle açılan davada, yürütmenin durdurulması istemini reddetti.

> Makalenin devamı

Çipras Moskova'dan TürkAkım'ı istiyor
 Tarih: 06.12.2018 > 31 kez okundu.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın Moskova ziyaretinde gündem maddelerinden biri TürkAkım'ın Avrupa ayağının Yunanistan üzerinden geçmesi olacak.

> Makalenin devamı

“Latin Amerika ve Karayipler bölgesindeki ülkelerle ikili ve çok taraflı ilişkilerimizi geliştirmeye devam edeceğiz” 04.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 05.12.2018 > 35 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Arjantin, Paraguay ve Venezuela ziyaretlerinin ardından yaptığı basın açıklamasında, “Yaptığımız görüşmelerin Paraguay ve Venezuela ile ilişkilerimize olumlu etkilerini önümüzdeki dönemde daha net bir şekilde göreceğimize inanıyorum. Açılım politikamızda önemli bir yer tutan Latin Amerika ve Karayipler bölgesindeki ülkelerle

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın, Aile ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Deniz DEPBOYLU’nun “5 Aralık Kadın Hakları Günü” hakkında yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 5 Aralık 2018
 Tarih: 05.12.2018 > 36 kez okundu.

Bugün 5 Aralık Kadın Hakları Günü, kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 84. yıl dönümü. 1926 tarihinde kabul edilen Medeni Kanun ile birlikte, Aziz Türk Milletinin vefakâr kadınlarının, eşitlik ilkesine dayalı seçme ve seçilme haklarına ulaştıkları sürecin kutlama günü.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma metni. 4 Aralık 2018
 Tarih: 05.12.2018 > 39 kez okundu.

Değerli Milletvekili Arkadaşlarım, Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler, Değerli Basın Mensupları, Bu haftaki Meclis Grup Toplantımıza başlarken hepinizi hürmetle selamlıyor, başarılı bir hafta geçirmenizi içtenlikle temenni ediyorum.

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ Özersay: “Önemli olan işbirliğini geliştirmek, güveni tesis etmek”
 Tarih: 05.12.2018 > 34 kez okundu.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kıbrıs’ta gelinen süreçte, paylaşıma hazır bir modelde ısrar etmek yerine, işbirliği modellerinin geliştirilebileceğini söyledi.

> Makalenin devamı

Yerel gazeteler, gazetecilik okulu gibidir… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.12.2018 > 34 kez okundu.

Son günlerde yerel gazetelerin sıkıntıları gündem oluşturuyor. Ekonomik sıkıntılarla da mücadele etmek durumunda kalan yerel gazeteciliğin canlandırılması konusunda yapılan ve yapılmakta olan çalışmaları desteklediğimizi belirtelim.

> Makalenin devamı

VAY YALAN DÜNYA! - Gazi KARABULUT
 Tarih: 05.12.2018 > 35 kez okundu.

Zigana’nın etekleri, zirvelerini kıskandıracak kadar sert ve karlıydı. Bir gün önce yağan karla kapanan yol, zor da olsa açılmış ama Trabzon yolunun sağını ve solunu yer yer kar tepeciklerine dönüştürmüştü. Zirveleri aşarak devam eden yol, Harşıt Çayı kadar hırçın, Kelkit Yaylaları kadar sarp görünüyordu. Akşam Kelkit’te vedalaşmadık bir gönül dost

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ Özersay, devlet adına engellilerden özür diledi
 Tarih: 05.12.2018 > 40 kez okundu.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, devlet adına engellilerden özür diledi. Özersay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, dün ziyaretine gelen engellilerin uygun alt yapı olmamasından dolayı ofisinin bulunduğu kata çıkamadığını ve konuklarını zemin katta kabul etmek durumunda kaldığına dikkat çekti. Özersay, "Bugün ziyare

> Makalenin devamı

Turizmimize Avrupa ve Rusya damga vurdu… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.12.2018 > 33 kez okundu.

Geçen sezon otelcilerin ele ettiği doluluk oranında Avrupalı turistlerin nemli bir rol oynadığı ortaya çıktı. Nitekim Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, gelir artışında özellikle Avrupalı turistin geri dönmeye başlamasının etkili olduğunu söylüyor.

> Makalenin devamı

Fransa'daki olaylara 'kaos' ve 'gerilla savaşı' benzetmesi
 Tarih: 02.12.2018 > 42 kez okundu.

Avrupa basını, sarı yeleklilerin gösterilerindeki şiddete dikkat çekerken, haberlerde, isyanın sadece zamlara değil Macron'a yönelik de olduğu belirtildi. Olaylar için "kaos" yorumu yapılırken, çatışmalar da "gerilla savaşına" benzetildi.

> Makalenin devamı

Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi açıldı
 Tarih: 02.12.2018 > 42 kez okundu.

Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi açıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ağabeyinin ismini taşıyan kütüphanenin açılış töreninde duygulu anlar yaşadı.

> Makalenin devamı

'Kapıcılıkta artık 'krallık' yok kurallar var'
 Tarih: 02.12.2018 > 35 kez okundu.

Türk sinemasının merhum komedi ustası Kemal Sunal'ın "Kapıcılar Kralı" filmiyle hafızalara kazınan kapıcılık mesleği, "apartman görevlisi" adıyla günümüzde de çok sayıda insana ekmek kapısı oluyor.

> Makalenin devamı

İsrail makamları Kudüs Valisi’ni serbest bıraktı
 Tarih: 02.12.2018 > 35 kez okundu.

İsrail mahkemesi bir hafta önce gözaltına alınan Filistin yönetimine bağlı Kudüs Valisi Adnan Gays ve beraberindeki Fetih hareketi mensubu 9 kişiyi serbest bıraktı.

> Makalenin devamı

Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Hacıgüzeller: Yeni kanunla konkordatoda keyfilik önlenecek
 Tarih: 02.12.2018 > 33 kez okundu.

Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Mali Müşavir Hacıgüzeller, "Şu anda hazırlanmakta olan yeni kanun, konkordato ilanı üzerinde denetimin incelemelerinde daha hassaslaştırılmasına yönelik birtakım düzenlemeler içeriyor." dedi.

> Makalenin devamı

MHP'den istifa eden Kocamaz yeniden aday
 Tarih: 02.12.2018 > 39 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yerel seçimlerde yeniden aday olacağını bildirdi.

> Makalenin devamı

Hamas heyeti 'Filistin'e destek turuna' Türkiye'den başladı
 Tarih: 02.12.2018 > 34 kez okundu.

Hamas Siyasi Büro Üyesi Mahmud ez-Zehhar, Filistin halkına destek toplamak amacıyla Avrupa, Asya ve Afrika'yı kapsayan tura Türkiye'den başladıklarını belirtti.

> Makalenin devamı

MÜSİAD Hindistan'da temsilcilik açtı
 Tarih: 02.12.2018 > 40 kez okundu.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedef olarak belirlediği 5 ülkeden biri olan Hindistan'da temsilcilik açılışı gerçekleştirdi.

> Makalenin devamı

Münbiç'te ABD ile ortak eğitimlerin ikincisi tamamlandı
 Tarih: 02.12.2018 > 31 kez okundu.

TSK ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca Münbiç'te icra edilen birleşik müşterek devriye faaliyetlerine yönelik ortak eğitimlerin ikincisi tamamlandı.

> Makalenin devamı

Erdoğan'dan 'Hanuka Bayramı' mesajı
 Tarih: 02.12.2018 > 39 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatandaşlarımızın köken, ırk, mezhep, inanç ayrımına maruz kalmaksızın barış içinde bir arada yaşayabilmelerine, kendi kültür, din ve geleneklerini hayatlarına yansıtabilmelerine büyük önem veriyoruz." ifadelerini kullandı.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletçe engellilik konusunda daha duyarlı olmak zorundayız
 Tarih: 02.12.2018 > 36 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletçe engellilik konusu karşısında daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı davranmak zorunda olduğumuzun altını bir kez daha çizmek istiyorum." dedi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Ankara Milletvekili Sayın Sadir DURMAZ’ın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 1 Aralık 2018
 Tarih: 02.12.2018 > 42 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Seçim Komisyonunun yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’in onayları sonucunda 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde bugün kesinleşen Belediye Başkan Adaylarımızın listesi aşağıdadır.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet BÜYÜKATAMAN’ın “İP’in fitne ve istismar siyasetine” ilişkin yapmış olduğu basın açıklaması. 30 Kasım 2018
 Tarih: 02.12.2018 > 36 kez okundu.

Ucuz ve günlük siyaset anlayışıyla her şeyi siyasetine malzeme edeceğini düşünen, kendine bir taban oluşturma adına, kendi siyasi ikbal hırslarına ülkenin geleceğini alet etmek isteyenlerin gündelik heveslerine Milliyetçi Hareket Partisinin alet olması söz konusu değildir.

> Makalenin devamı

Koltuğu kaybetme korkusu… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.12.2018 > 36 kez okundu.

Başlığı okuduğunuzda hemen ne olduğunu anlamamışsınızdır. Hemen açıklayalım Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı darbe korkusu sardığı haberleri geliyor. Koltuğu sağlama almanın tek yolunun Amerika ile iyi ilişkiler olduğuna inanan Suudi Veliaht Prensi Seman, şimdi Amerika ne isterse yapmaya hazır duruma geldi.

> Makalenin devamı

DAĞINIK DÜŞÜNCELER - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 02.12.2018 > 45 kez okundu.

Şükretmek gerek. Daha ne olsun ki... Âhhhh, ah... Keşke şu şarkılar olmasaydı. Çok sessiz bir soru: ‘Yürek’ mi ‘kâlp’ mi? Hani demem o ki; Benim insanım işini bilir! 'Kâlpsiz' ile 'Yüreksiz' aynı şey midir? Aklıma takıldı da...

> Makalenin devamı

Amerika’dan Türkiye’ye yine tehdit var… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.12.2018 > 33 kez okundu.

Geçenlerde Amerikan Savunma Bakanlığı (Pentagon) bir rapor hazırladı. Türkiye-Amerikan ilişkilerini kapsayan ve kongreye sunulan raporun içeriği ilişkilerin yeniden kötüleşebileceği yönünde ipuçları veriyor.

> Makalenin devamı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüsnü KAPU TİKA Başkanı Dr. Serdar ÇAM İle Bir Araya Geldi
 Tarih: 30.11.2018 > 39 kez okundu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüsnü KAPU, TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı) Başkanı Dr. Serdar ÇAM ile bir araya gelerek, komşu ve akraba ülkeler ile ilgili yürütülecek ortak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

> Makalenin devamı

G20 Liderler Zirvesi Arjantin’de başladı 30.11.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 30.11.2018 > 42 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te toplanan G20 Liderler Zirvesi’ne katıldı.

> Makalenin devamı

'Müzeler gelecek vizyonuna referans oluyor'
 Tarih: 30.11.2018 > 39 kez okundu.

Panorama 1453 Tarih Müzesi Müdürü Salih Doğan, "Müzeler bir anlamda toplumların tarihteki rollerini günümüze taşıyarak milletlerin gelecek vizyonuna referans olarak katkı yapmaktadır." dedi.

> Makalenin devamı

G-20 Liderler Zirvesi başladı
 Tarih: 30.11.2018 > 40 kez okundu.

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'de iki gün sürecek G-20 Liderler Zirvesi başladı.

> Makalenin devamı

Brüksel'deki protestolar AB kurumlarının önüne sıçradı
 Tarih: 30.11.2018 > 42 kez okundu.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de "sarı yelekliler"in başlattığı ve şiddet olaylarının yaşanmasına neden olan protestolar, AB kurumlarının önüne kadar yayıldı.

> Makalenin devamı

Yerel seçimlerde aday adaylığı için istifalarda son gün yarın
 Tarih: 30.11.2018 > 39 kez okundu.

Yerel seçimlerde aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin yarın saat 17.00'ye kadar istifa dilekçelerini vermeleri gerekiyor.

> Makalenin devamı

'Sarı yelekliler'in protestosu Brüksel'e sıçradı
 Tarih: 30.11.2018 > 35 kez okundu.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de "sarı yelekliler"in protestoları başladı.

> Makalenin devamı

Yalova'da 10 artçı deprem meydana geldi
 Tarih: 30.11.2018 > 36 kez okundu.

Yalova'da 4,1 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından ilk 9 saatte 10 artçı deprem kaydedildi.

> Makalenin devamı

Emniyetten sürücülere 'kış lastiği' bilgilendirmesi
 Tarih: 30.11.2018 > 39 kez okundu.

Edirne Emniyet Müdürlüğü polis ekiplerince, şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için yarın başlayacak zorunlu kış lastiği uygulaması ile ilgili sürücülere bilgi verildi.

> Makalenin devamı

Tunus'ta Cumhurbaşkanı ile Nahda arasındaki gerilim tırmanıyor
 Tarih: 30.11.2018 > 30 kez okundu.

Tunus Cumhurbaşkanı Baci Kaid es-Sibsi, Nahda Hareketi'ni cumhurbaşkanlığını tehdit etmekle suçladı.

> Makalenin devamı

2018 'en sıcak 4 yıl' arasına girmeye aday
 Tarih: 30.11.2018 > 32 kez okundu.

Dünya Meteoroloji Örgütü, 2018'in kaydedilen en sıcak 4 yıl arasında yer alacağını duyurdu.

> Makalenin devamı

FETÖ'nün 'finansör' şüphelisi yakalandı
 Tarih: 30.11.2018 > 32 kez okundu.

Kayseri'de örgütün finans yapılanmasında bölge sorumlusu olarak faaliyet gösterdiği ve delilleri yok ettiği öne sürülen zanlı gözaltına alındı.

> Makalenin devamı

Beklenen açıklama… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 30.11.2018 > 35 kez okundu.

Günledir siyaset dışı yazılarımıza da ağırlık veriyoruz. Bunların başında ekonomide yaşanan olumsuzluklar, daha sonra da Suriye ve özellikle sınırımızdaki hareketlik geliyor. Mart ayı sonunda yapılacak yerel seçimler de önemli ama bize göre gündemde çok daha ağırlı konular bulunuyor Bunları da kesinlikle göz ardı etmemeliyiz.

> Makalenin devamı

“G20 toplantılarında küresel ekonominin karşı karşıya kaldığı sınamaları ele alacağız” 29.11.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 29.11.2018 > 41 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Arjantin’e hareketi öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “G20 toplantılarında oldukça geniş bir gündemle, küresel ekonominin karşı karşıya kaldığı sınamaları ele alacağız. Küresel ekonomik görünümü değerlendirerek, dünya ekonomisindeki temel risklerin bertaraf edilmesine ilişkin

> Makalenin devamı

Türkiye ile AB arasında diplomasi trafiği hızlanıyor
 Tarih: 29.11.2018 > 45 kez okundu.

Türkiye ile AB arasında önümüzdeki aylarda ekonomi, enerji ve ulaştırma alanında bakanlar ve AB Komisyonu üyeleri düzeyinde toplantılar yapılması bekleniyor. Mayıs ayındaki AP seçimleri sonrasında Varna formatında bir AB-Türkiye zirvesi planlanıyor.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD Başkanı Trump'la Münbiç konusunu görüşeceğiz
 Tarih: 29.11.2018 > 40 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arjantin'de ABD Başkanı Trump'la Münbiç konusunu görüşeceklerini söyledi.

> Makalenin devamı

Eski ABD Dışişleri Bakanı Clinton: Trump, Kaşıkçı örtbasının bir parçası
 Tarih: 29.11.2018 > 36 kez okundu.

Eski ABD Dışişleri Bakanı Clinton, "Cemal Kaşıkçı öldürülürken konsoloslukta olanların örtbas edilmesinin bir parçası olan bir başkanımız (ABD Başkanı Donald Trump) var." dedi.

> Makalenin devamı

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Veliaht Prensin cinayet talimatını verdiğine dair direkt rapor yok
 Tarih: 29.11.2018 > 36 kez okundu.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, CIA'in Kaşıkçı cinayetine dair elde ettiği verilerde talimatın Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından verildiğini gösteren direkt bir rapor olmadığını söyledi.

> Makalenin devamı

BM Genel Sekreteri Guterres: İsrail'in yıkımları barış getirmeyecek
 Tarih: 29.11.2018 > 44 kez okundu.

BM Genel Sekreteri Guterres, İsrail'in yıkımlarının, yasa dışı yerleşim birimlerinin, zorla tahliyelerin, şiddetin ve tek taraflı adımların bölgeye barış getirmeyeceğini söyledi.

> Makalenin devamı

Microsoft, Apple'dan tacını geri aldı
 Tarih: 29.11.2018 > 42 kez okundu.

ABD'li teknoloji devi Microsoft, ezeli rakibi Apple'ın piyasa değerini 8 yıl sonra aşarak dünyanın en değerli şirketi ünvanını geri aldı.

> Makalenin devamı

Rusya, ABD'nin YPG/PKK'ya desteğini eleştirdi
 Tarih: 29.11.2018 > 40 kez okundu.

Rusya Devlet Başkanı Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Lavrentyev, ABD'nin Suriye'nin, terör örgütü YPG/PKK'nın işgalindeki kuzeydoğu kısmında süren askeri varlığını ve örgüte yardımlarını eleştirdi.

> Makalenin devamı

Irak'ın kuzeyinde 3 terörist etkisiz hale getirildi
 Tarih: 29.11.2018 > 39 kez okundu.

Irak'ın kuzeyinde düzenlenen hava harekatlarında, saldırı hazırlığında olan silahlı 3 bölücü terörist etkisiz hale getirildi.

> Makalenin devamı

Marmara ve Batı Karadeniz'de sıcaklıklar 2 ila 8 derece azalacak
 Tarih: 29.11.2018 > 45 kez okundu.

Marmara ve Batı Karadeniz'de hava sıcaklıkları, kuzey ve batı bölgelerde 2 ila 8 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

> Makalenin devamı

İtalya BM Göçmen Paktı'nı imzalamayacak
 Tarih: 29.11.2018 > 42 kez okundu.

İtalyan hükümeti, Birleşmiş Milletler (BM) Göçmen Paktı'nı imzalamayacağını açıkladı.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump görüştü
 Tarih: 29.11.2018 > 43 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü.

> Makalenin devamı

İlhan KARAÇAY’dan Kasım 2018 Bülteni
 Tarih: 29.11.2018 > 43 kez okundu.

1-Siyasetin Çirkinlikleri 2-Hıncal Uluç da sürekli irdeliyor… Gazetecilik yok oluyor. Mersin’de organize edilen ‘Narenciye Festivali’nin medyada yer alışı doyurucu değildi. 3- Ünlü tasarımcı Cemil İpekçi: Ben Kültür Elçisiyim 4-Atatürk’ün vefatından önceki en son gezisi, Mersin’in Mezitli ilçesi’ndeki Pompeipolis’e oldu. Ata’mızın ayak basıp izl

> Makalenin devamı

Yoksulluk sınırı, sınır tanımıyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 29.11.2018 > 45 kez okundu.

Asgari ücret konusu hemen her dönemde tartışılmıştır. Şimdilerde ise pahalılık ve ardından gelen enflasyonla asgari ücretlinin en zor dönemini yaşadı ifade ediliyor. Hükümet, uzun zamandır asgari ücretlilerin sorunlarının mutlaka çözülmesi yönünde adımlar atılacağı vaadinde bulundu. Seçim öncesi bu konuda olumlu adımlar atılabilir.

> Makalenin devamı

MGK Bildirisi: “Suriye'de bir emrivakiye göz yumulmayacak” 27.11.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.11.2018 > 88 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen MGK toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada, “Suriye’de herhangi bir emrivakiye göz yumulmayacağı ve meşru müdafaa hakkının kullanılacağı vurgulanarak PKK/PYD-YPG’nin bölge halkına zulmederek ve göçe zorlayarak değiştirdiği demografik yapıya karşı da duyarsız kalınmayacağı güçlü şekil

> Makalenin devamı

Batman'da çatışma: 1 polis şehit
 Tarih: 28.11.2018 > 95 kez okundu.

Batman'da saldırı hazırlığında olduğu belirlenen teröristin kaldığı eve güvenlik güçlerince operasyon düzenlendi. "Teslim ol" çağrılarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada terörist etkisiz hale getirildi, 1 polis şehit düştü.

> Makalenin devamı

Sancaktepe şehitlerine veda
 Tarih: 28.11.2018 > 49 kez okundu.

İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Kara Pilot Albay Şaylan, Kara Pilot Üsteğmen Yurtsever, Teknisyen Astsubay Üstçavuş Bekli ve Piyade Uzman Çavuş Aslan'ın cenazeleri defnedildi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Güney Amerika'ya gidecek
 Tarih: 28.11.2018 > 47 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında Arjantin, Paraguay ve Venezuela'yı ziyaret edecek.

> Makalenin devamı

Burnumuzun dibindeki tehlike… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 28.11.2018 > 52 kez okundu.

Suriye’de Amerika’nın PYD’ ye verdiği desteğin açılımına bakalım: Körfez savaşı öncesi Amerika, Kuzey Irak’ta PKK’ya yardım ve yataklık yapmış, bu çeşitli bilgi ve belgelerle ortaya çıkmıştı.

> Makalenin devamı

“Türkiye ve Katar birbirlerinin kara gün dostu olduğunu defalarca gösterdi” 26.11.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 26.11.2018 > 69 kez okundu.

Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite 4. Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye ve Katar birbirlerinin kara gün dostu olduğunu defalarca göstermişlerdir. Türk milleti, Katarlı kardeşlerini hedef alan abluka ve yaptırımların boşa çıkarılması için yoğun çaba sarf etmiştir. Katar da 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında uluslararası

> Makalenin devamı

Erdoğan'dan şehit ailesine taziye telgrafı
 Tarih: 26.11.2018 > 41 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da şehit olan polis memuru İmdat Berçin'in ailesine başsağlığı diledi.

> Makalenin devamı

'Sarıkamış şehitleri' harekatın 104. yılında anılacak
 Tarih: 26.11.2018 > 66 kez okundu.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, 1. Dünya Savaşı'ndaki Sarıkamış Harekatı'nda şehit olan 90 bin asker, harekatın 104. yılında törenlerle anılacak.

> Makalenin devamı

CHP 300 adayını açıklayacak
 Tarih: 26.11.2018 > 36 kez okundu.

CHP Parti Meclisi, belediye başkan adaylarının bir bölümünü daha belirlemek üzere 6 Aralık Perşembe günü toplanacak. Toplantıda 300'e yakın belediye başkan adayının ismi kamuoyuyla paylaşılacak.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye ve Katar kara gün dostudur
 Tarih: 26.11.2018 > 40 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye ve Katar birbirlerinin kara gün dostu olduğunu defalarca göstermişlerdir." dedi.

> Makalenin devamı

"Türkiye'ye tamamen sadığız"
 Tarih: 26.11.2018 > 45 kez okundu.

- BBVA İletişim Ofisi: - "Türkiye'ye tamamen sadığız" MADRİD (AA) - Garanti Bankası'nın hakim ortağı olan İspanyol Banco Bilbao Vizcaya Argentaria SA (BBVA), Garanti'deki paylarını satacağı yönündeki iddialara ilişkin "Türkiye'ye tamamen sadığız." açıklamasında bulundu.

> Makalenin devamı

Kılıçdaroğlu'ndan Karamollaoğlu'na ziyaret
 Tarih: 26.11.2018 > 45 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yerel seçim ittifakı kapsamında Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu ile görüştü.

> Makalenin devamı

"Türkiye'de ev almak şu dönemde karlı bir yatırım"
 Tarih: 26.11.2018 > 42 kez okundu.

- Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi: - "Türkiye'de ev almak şu dönemde karlı bir yatırım. Tasarrufa dayalı ev sahibi olmak için birlik olmaya karar vermek çok önemli. Birevim'de banka faizlerinin yükseldiği bir dönemde evinizi ucuza mal edebiliyorsunuz. Aynı zamanda taksitinizi de kendiniz belirleyebiliyorsunuz"

> Makalenin devamı

Tahkim'de etik kuralları İstanbul belirledi
 Tarih: 26.11.2018 > 42 kez okundu.

İstanbul Tahkim Derneği Başkanı Avukat Mehmet Gün, "Tahkim'de Etik Kurallar' çalışması, İstanbul'u ve Türkiye'yi bu alanda dünyanın sayılı merkezlerinden biri yapmak için önemli bir adım oldu." dedi.

> Makalenin devamı

Pilotların son manevrası büyük bir faciayı önledi
 Tarih: 26.11.2018 > 42 kez okundu.

İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde yerleşim yerine düşen askeri helikopteri kullanan pilotların, üç binanın arasındaki boşluğun en uygun nokta olduğu öngörüsüyle son bir manevra yaptıkları ortaya çıktı.

> Makalenin devamı

Menbiç yol haritası gecikince… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 26.11.2018 > 38 kez okundu.

Suriye’de stratejik öneme sahip Menbiç’teki yol haritası konusunda Amerika ile Türkiye birlikte hareket edecekti. Ancak, Amerika’nın oyalama taktiği neden ile Menbiç yol haritasının geciktiğini görüyoruz. Bugünkü yazımızda bu gecikmenin nedenlerini aramaya çalışacağız.

> Makalenin devamı

"Vefatının 6. Yılında Eğitimci-Yazar-Sendikacı Erol Battal” Özel Bir Etkinlikle Anılıyor… - Cafer VAYNİ
 Tarih: 25.11.2018 > 43 kez okundu.

Vefatının 6. Yılında Eğitimci-Yazar-Sendikacı Erol Battal Özel Bir Etkinlikle Anılıyor. 48 yıllık ömrüne birçok başarı sığdıran Erol Battal’ın çeşitli yönleriyle ele alınacağı özel etkinlik, 28 Kasım 2018 Çarşamba günü, Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Antalya’da yapılan İl Başkanları ve Belediye Başkanları Ortak Toplantısı kapanış oturumunda yapmış oldukları konuşma. 25 Kasım 2018
 Tarih: 25.11.2018 > 83 kez okundu.

Çok Değerli Dava Arkadaşlarım, Muhterem İl Başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız, Basınımızın Sayın Temsilcileri, Antalya Belek Sueno Otel’de düzenlemiş olduğumuz İl Başkanları-Belediye Başkanları Ortak Toplantısının kapanış oturumunda bir araya gelmiş bulunuyoruz.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Kadına şiddet, topluma karşı işlenmiş bir ihanettir
 Tarih: 25.11.2018 > 35 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Kadına şiddet, topluma karşı işlenmiş bir ihanettir. Kadına şiddete karşı mücadele herkesin vicdani sorumluluğudur." açıklamasında bulundu.

> Makalenin devamı

Akar Rus mevkidaşı Şoygu ile görüştü
 Tarih: 25.11.2018 > 36 kez okundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefonla görüştü.

> Makalenin devamı

Kılıçdaroğlu ile Karamollaoğlu görüşecek
 Tarih: 25.11.2018 > 34 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 26 Kasım Pazartesi günü Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'nu ziyaret edecek.

> Makalenin devamı

Hayvan hakları için eylem yaptılar
 Tarih: 25.11.2018 > 37 kez okundu.

Hayvan hakları savunucuları, Hayvanları Koruma Kanunu ile ilgili yasa taslağının kamuoyuna açıklanması ve görüşleri doğrultusunda düzeltilmesi talebiyle Kadıköy'de eylem yaptı.

> Makalenin devamı

İngiltere Başbakanı May: Brexit anlaşması Noel'den önce oylanacak
 Tarih: 25.11.2018 > 37 kez okundu.

İngiltere Başbakanı May, "İngiliz Parlamentosu Brexit anlaşmasını Noel'den (25 Aralık) önce oylayacak." dedi.

> Makalenin devamı

Vali yardımcısına FETÖ'den gözaltı
 Tarih: 25.11.2018 > 35 kez okundu.

Karabük'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda vali yardımcısı gözaltına alındı.

> Makalenin devamı

Venezuelalı itfaiyecilere Kocaeli'de eğitim
 Tarih: 25.11.2018 > 38 kez okundu.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilen temel itfaiyecilik eğitimleri kapsamında Venezuelalı itfaiyecilere eğitim verildi.

> Makalenin devamı

İçişleri Bakanı Soylu: Kadına yönelik şiddeti en kısa sürede aşmayı hedefliyoruz
 Tarih: 25.11.2018 > 40 kez okundu.

İçişleri Bakanı Soylu, "Gerek 25 Kasım gibi farkındalık günleriyle gerekse medeniyet değerlerimizin bu konuda bize vereceği ilhamla, insanlığa yakışmayan bu sorunu en kısa sürede aşmayı hedefliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

> Makalenin devamı

Emine Erdoğan: Şiddetin her türü insanlık suçudur
 Tarih: 25.11.2018 > 40 kez okundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Şiddetin her türü insanlık suçudur." değerlendirmesinde bulundu.

> Makalenin devamı

GittiGidiyor'da "Süper Cuma"da çifte rekor
 Tarih: 25.11.2018 > 35 kez okundu.

- E-ticaret sitesi Gittigidiyor, Süper Cuma kampanyasıyla hem bugüne kadar bir günde gerçekleştirdiği en yüksek satış hem de bir gün içindeki en yüksek ziyaret rakamlarına ulaştı - GittiGidiyor Ticari Direktörü Bülent Elçin:

> Makalenin devamı

Taksim'de atlı polisler göreve başladı
 Tarih: 25.11.2018 > 37 kez okundu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı atlı polisler, Sultanahmet’ten sonra Taksim Meydanı'nda da görev yapmaya başladı.

> Makalenin devamı

Meteorolojiden yurt genelinde yağış uyarısı
 Tarih: 25.11.2018 > 35 kez okundu.

Türkiye'nin, yarından itibaren batı kesimlerden başlayarak, Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girmesi ve hava sıcaklıklarının artması öngörülüyor.

> Makalenin devamı

Avusturya Büyükelçiliği önünde ateş açan zanlılar yakalandı
 Tarih: 25.11.2018 > 35 kez okundu.

Ankara Valiliğinden, Avusturya'nın Ankara Büyükelçiliğinin bulunduğu bulvarda otomobilden ateş açılmasıyla ilgili 2 zanlının gözaltına alındığı bildirildi.

> Makalenin devamı

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan milli gelire büyük katkı
 Tarih: 25.11.2018 > 34 kez okundu.

- İSG Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı (CFO) Fikret Cömert: - "Tüm etki alanlarımızla yaptığımız katkılarla Türkiye ekonomisine verdiğimiz destek bizim için büyük gurur ve motivasyon kaynağıdır" - "Türkiye'deki havalimanları bu yıl toplamda 200 milyon yolcuyu hedefliyor. Geçen sene bu rakam 165 milyonlardaydı, bu sene 200 milyon yolcuyu zorlaya

> Makalenin devamı

DAĞINIK SORULAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 25.11.2018 > 47 kez okundu.

Sessizliğin sesi ne renktir? Nerede o güzel gözlü ceylanların pınarı? Sap ile saman karışırsa SAPSAMAN mı olur? Akşam sorusu: Dertlerin de dertleri var mıdır? Sessizliğin sessizliğinde, seslilerin sesi çıkar mı? Aklıma gelmişken sorayım istedim: Çöller hangi dili konuşurlar? 'Ben bu aşkın çil

> Makalenin devamı

“Şehirlerimizin kronikleşmiş sorunlarını tek tek çözerken, diğer taraftan belediyeciliğe yeni bir bakış açısı kazandırdık” 24.11.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 25.11.2018 > 41 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, “Bir taraftan şehirlerimizin artık kronikleşmiş sorunlarını tek tek çözerken, diğer taraftan da belediyeciliğe yepyeni bir bakış açısı kazandırdık. Bakınız, bizim bu konudaki formülümüz gayet basittir. Biz, milletimizin aklını çelmenin değil, gönlüne

> Makalenin devamı

Yangın mutfaklara sıçradığında… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 25.11.2018 > 41 kez okundu.

Dikkat edilecek olursa Cumhuriyet tarihimizde ( darbeler dışında) iş başındaki hükümetler hep mutfaktaki yangın nedeni ile el değiştirmiştir. Pahalılık, enflasyon, yoksulluk nedeni ile parti değiştirenlerin de çokluğunu görmüşüzdür.

> Makalenin devamı

AK Parti oylarında düşüş var… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 24.11.2018 > 36 kez okundu.

Yerel seçime yaklaştıkça, anket çalışmaları da hızlandı. AK Parti ile MHP arasında yeniden başlayan “yerelde de ittifak” işbirliğinin de bugünlerde öne çıkması bu seçimin önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Anket çalışması yapan kurum yetkililerin önce şu ortak görüşünü paylaşalım:

> Makalenin devamı

Boyner'den "Şahane Cuma"da online satış rekoru
 Tarih: 24.11.2018 > 55 kez okundu.

-boyner.com.tr, "Şahane Cuma" olarak adlandırdığı 23 Kasım Cuma günü tüm zamanların bir günde gerçekleşen en yüksek ziyaret, satış ve ciro rekoruna imza attı

> Makalenin devamı

'Ülkemize yatırım için gelenlerin yanındayız'
 Tarih: 24.11.2018 > 38 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemize yatırım için gelenlerin tüm imkanlarımızla yanındayız." dedi.

> Makalenin devamı

17. MÜSİAD EXPO kapanış töreni
 Tarih: 24.11.2018 > 38 kez okundu.

- MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan: -“Meselemiz adalet ise dünya ekonomi sisteminin içine düştüğü şey, bir kısır döngüdür. Kendi icadımız olan paranın, fonksiyonunun çok ötesine geçip bir amaç haline gelmesi, bizleri tüketiyor. Kaybetmeye mahkum bırakıyor” -“Ticaret savaşlarının arifesinde, herkesin savaş çığırtkanlığı yaptığı bir dönemde, b

> Makalenin devamı

Türk zırhlıları yola yerli motorla devam edecek
 Tarih: 24.11.2018 > 36 kez okundu.

TÜMOSAN, kısa süre içinde 360 beygir, 450 beygir ve 500 beygir üzeri olmak üzere 3 güçte motoru Türk savunma sanayisinin hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

> Makalenin devamı

“İkinci el araçta müşterinin kafası rahat edecek”
 Tarih: 24.11.2018 > 35 kez okundu.

- Vatandaşın ikinci el araç alırken yaşadığı sorunlar ağustos itibarıyla bitecek - Türkiye genelinde 70 bine yakın oto satıcısı üyesi bulunan Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu, Mapfre Group şirketi Tur Assist ve Pilot Garage ile iş birliği anlaşması imzaladı. Galerilerdeki araçlar, müşterilere ekspertiz raporu ve 3 aylık ya da 5 bin kilometreli

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığından 'kadına şiddet hapiste biter' vurgulu video
 Tarih: 24.11.2018 > 40 kez okundu.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanvekili Durgut, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ve himayelerinde kadına karşı şiddetle mücadele kapsamında 'caydırıcılık' temasıyla bir video hazırladık." dedi.

> Makalenin devamı

Hanife nine 73 yaşında iş hayatına atıldı
 Tarih: 24.11.2018 > 37 kez okundu.

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde yaşayan 73 yaşındaki Hanife Korkmaz, eşinden öğrendiği arıcılık mesleğini devam ettirerek eşinin de hayali olan bal ve arı ürünleri satışı yaptığı iş yerini açtı.

> Makalenin devamı

Öğrencileriyle topladığı yemek artıklarını sokak hayvanlarına ulaştırıyor
 Tarih: 24.11.2018 > 35 kez okundu.

Sakarya'da ilkokul öğretmeni Özcan Özden, okul, ev ve bazı şirketlerdeki yemek artıklarını öğrencileriyle toplayarak sokak hayvanlarını besliyor.

> Makalenin devamı

Soğan fiyatları ucuzladı
 Tarih: 24.11.2018 > 37 kez okundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın talimatları doğrultusunda başlatılan denetimler sonucunda, marketlerde soğan fiyatları önemli oranda geriledi.

> Makalenin devamı

Yemenlilerin bir günlük yiyeceği kuru ekmek ve süt
 Tarih: 24.11.2018 > 34 kez okundu.

Fakirlik oranının yüzde 80'e ulaştığı Yemen'de açlık korkunç bir şekilde artıyor.

> Makalenin devamı

MHP Genel Başkanı Bahçeli: İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday göstermeyeceğiz
 Tarih: 24.11.2018 > 82 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi, İstanbul dışında Ankara ve İzmir'de de aday göstermeyecektir." dedi.

> Makalenin devamı

Uyuşturucuyla mücadele verileri çeşitlendirilecek
 Tarih: 24.11.2018 > 37 kez okundu.

Türkiye'de uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin her türlü verinin toplandığı Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığında kurulan sistem sayesinde, mevcut verilerin kalite ve çeşitliliği artırılacak.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Türkiye rekabete ve uluslararası yatırımcılara açık bir ülkedir
 Tarih: 24.11.2018 > 65 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle hızlı karar alan etkili bir yapıya geçmiş olmamız sayesinde Türkiye’nin kalkınma hızı ivme kazanmıştır. Türkiye yatırımcılara açık bir ülkedir." dedi.

> Makalenin devamı

AB liderleri Brexit zirvesinde buluşacak
 Tarih: 24.11.2018 > 33 kez okundu.

AB Zirvesi'nin gündemi, İngiltere'nin AB'den ayrılması (Brexit) olacak. Liderlerin, ayrılık anlaşmasına imza atması ve İngiltere ile AB arasında gelecekte inşa edilecek ilişkiyi belirleyecek siyasi deklarasyonu onaylaması bekleniyor.

> Makalenin devamı

“Tüm imkânlarımızla, ülkemize yatırım için gelen herkesin yanındayız” 24.11.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 24.11.2018 > 73 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MÜSİAD EXPO kapanış töreninde yaptığı konuşmada, “Ülkemize yatırım için gelen herkesin, tüm imkânlarımızla yanındayız. MÜSİAD zaten bu konuda iyi bir rehber ve yol göstericidir. Cumhurbaşkanlığımız bünyesinde faaliyet gösteren Yatırım Ofisimiz başta olmak üzere, ilgili tüm kurumlarımız girişimcilerimizin emrine amadedir” dedi

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Antalya’da yapılan İl Başkanları ve Belediye Başkanları Ortak Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 24 Kasım 2018
 Tarih: 24.11.2018 > 72 kez okundu.

Aziz Dava Arkadaşlarım, Değerli İl ve Belediye Başkanlarımız, Basınımızın Kıymetli Temsilcileri, Konuşmamın hemen başında hepinizi özlemle kucaklıyor, övgüyle selamlıyorum. Burada olmaktan, sizlerle bir araya gelmekten büyük bahtiyarlık duyuyorum.

> Makalenin devamı

“Üniversiteler, özgürlüğün merkezi olmalarının yanı sıra değişimin de öncüleridir” 23.11.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.11.2018 > 37 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Merkezi Laboratuvar Açılışı ve Kütüphane Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada akademi dünyasının destek vermediği, katkı sunmadığı bir mücadelenin menzile ulaşma şansı olmadığını belirterek, “Dünyanın her bölgesinde üniversiteler, özgürlüğün merkezi olmalarının yanı sıra değişimin de öncüler

> Makalenin devamı

Brent petrol 60 doların altına geriledi
 Tarih: 23.11.2018 > 30 kez okundu.

Uluslararası piyasada en yaygın olarak kullanılan Londra Brent türü ham petrolün varil fiyatı Ekim 2017'den bu yana en düşük seviyesini gördü.

> Makalenin devamı

Son bir haftada 34 terörist etkisiz hale getirildi
 Tarih: 23.11.2018 > 34 kez okundu.

Son bir haftada yürütülen operasyonlarda 34 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

> Makalenin devamı

'Türkiye ve Endonezya arasında daha yakın ticari ilişki başlatabiliriz'
 Tarih: 23.11.2018 > 38 kez okundu.

Büyük Endonezya Hareketi Partisi'nin (Gerindra) Genel Başkanı Prabowo Subianto'nun başkan yardımcısı adayı Sandiaga Uno, "Türkiye ve Endonezya arasında daha yakın ticari ilişki başlatabiliriz." dedi.

> Makalenin devamı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: Bu bölgede her zaman söz sahibi olduk, olmaya devam edeceğiz
 Tarih: 23.11.2018 > 34 kez okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Ülkemiz ekonomik bir savaşla karşı karşıyaydı. Ancak bu ekonomik savaştan hep birlikte, bir ve beraber olarak çıktık. Bu bölgede her zaman söz sahibi olduk, söz sahibi olmaya da devam edeceğiz." dedi.

> Makalenin devamı

'Geleceğin kardelenleri' dağ köyündeki öğretmenleri unutmadı
 Tarih: 23.11.2018 > 41 kez okundu.

Iğdır Üniversitesinde okuyan 8 kız öğrenci, kent merkezine 42 kilometre uzaklıktaki Taşlıca İlkokulundaki öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutlayıp öğrencilere hediyeler armağan etti.

> Makalenin devamı

'Zarafetin Keşfi' hat sergisi MÜSİAD EXPO'da ziyaretçilerini bekliyor
 Tarih: 23.11.2018 > 39 kez okundu.

Hattat Akkaya, "İnsanlar sanat deyince farklı çizgiler, yeni şeyler arıyorlar. Bizim çizgimiz de tam olarak bu isteğin karşılığı. İnsanlara görsel ziyafet lezzeti sunuyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Tanık beyanları Altıntaş'ın FETÖ bağlantısını ortaya koydu
 Tarih: 23.11.2018 > 38 kez okundu.

Şüpheli Kadir Şamlı, "Polis Okulu döneminde kendisiyle aynı sınıfta okudum. Hamza kod adlı Burak Yusmak'ın abiliğini yaptığı FETÖ/PDY cemaat evine gittiğim zaman Altıntaş'ı gördüm." dedi.

> Makalenin devamı

Fatih Erbakan 'Yeniden Refah Partisi'ni kurdu
 Tarih: 23.11.2018 > 43 kez okundu.

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, "Yeniden Refah Partisi " adıyla parti kurduklarını bildirdi.

> Makalenin devamı

Rus Büyükelçi Karlov soruşturması tamamlandı
 Tarih: 23.11.2018 > 34 kez okundu.

Rus Büyükelçi Karlov suikastine ilişkin iddianamede, aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 şüpheli yer aldı.

> Makalenin devamı

BM: Uluslararası bir Kaşıkçı soruşturması memnuniyetle karşılanır
 Tarih: 23.11.2018 > 36 kez okundu.

BM, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin başlatılacak uluslararası bir soruşturmanın memnuniyetle karşılanacağını duyurdu.

> Makalenin devamı

Amerika, Türkiye’nin önünü kesiyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.11.2018 > 37 kez okundu.

Başlığı hemen açalım: Suriye ile Türkiye arasındaki sınıra ABD tarafından gözlem noktaları kuruma çalışmalarınabaşlandı. ABD kararın gerekçesini, “olası bir DEAŞ tehdidi karşısında Türkiye'yi uyarmak” şeklinde açıklıyor. Ancak asıl amaç, PYD/YPĞ bağlantılı gruplara kalkan olmak ve Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde Suriye Demokratik Güçleri'ne ait m

> Makalenin devamı

Ekonomide “imdat” çığlıkları… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.11.2018 > 36 kez okundu.

Geçenlerde ekonomi ile ilgili yazdığımız bir yazıda kanatlı sektöründeki sıkıntı nedeni ile 870 işletmenin kepenk kapattığını, sektörün giderek zora girdiğini belirtmiştik. Şimdi ise yeni çığlık duyuldu. Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu TÜRKONFED’in dergisinde, KOBİ'lerin sıkıntı içinde olduğu, Türkiye çapında KOBİ'lerin iflas noktasına g

> Makalenin devamı

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Kutlarız.. - Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü
 Tarih: 23.11.2018 > 97 kez okundu.

Yarınlarımızın güvencesi, çocuklarımızı yetiştiren ve fedakârlıkların en büyüğünü göstererek eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen öğretmenler, bir milletin aydınlanması ve gelişmesindeki en önemli anahtardır. Sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden tüm öğretmenlerimizin ve öğretim elemanlarımızın 24 Kasım Öğretmen

> Makalenin devamı

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı 23.11.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.11.2018 > 93 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

PTT zırhlı araçlar için bin 100 personel alacak
 Tarih: 23.11.2018 > 34 kez okundu.

PTT AŞ'nin iştiraki PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ, zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 personel alacak.

> Makalenin devamı

Örgüt içinde doğan çocuklar para karşılığı satılıyor
 Tarih: 23.11.2018 > 35 kez okundu.

Bölücü terör örgütü PKK/KCK içinde doğan çocukların para karşılığı satıldığı, yakalanan veya terör örgütünden kaçan teröristlerin ifadeleriyle gün yüzüne çıktı.

> Makalenin devamı

'Seni unutmadık Necmettin öğretmen'
 Tarih: 23.11.2018 > 36 kez okundu.

Tunceli'de terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldıktan sonra şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz’ın Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü buruk kutladı.

> Makalenin devamı

İçişleri Bakanı Soylu: 2018 yılında 146 terörist ikna yöntemiyle dağdan indirildi
 Tarih: 23.11.2018 > 42 kez okundu.

İçişleri Bakanı Soylu, "2018 yılında teslim olan 343 teröristin 146'sı ikna yöntemiyle dağdan indirilmiştir." dedi.

> Makalenin devamı

Michelin'den kış koşullarında güvenli seyahat için öneriler
 Tarih: 23.11.2018 > 35 kez okundu.

İSTANBUL (AA) - Michelin, sürücüleri kış mevsiminde takip mesafesine, yüksek hızda seyretmemeye, ani fren ve hızlanmadan kaçınmaya, kısa farları sürüş esnasında sürekli açık tutmaya dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyardı.

> Makalenin devamı

Argela, "Yerli Malı Belgesi" aldı
 Tarih: 23.11.2018 > 35 kez okundu.

- Argela, telekom operatörlerinin şebeke performansını ve müşteri deneyimini en üst seviyeye yükseltmelerine yardımcı olan ürünleri için İstanbul Sanayi Odası’ndan ‘Yerli Malı Belgesi’ aldı

> Makalenin devamı

İBB'den öğretmenlere "24 Kasım" indirimi
 Tarih: 23.11.2018 > 31 kez okundu.

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenler için BELTUR köşkleri ve sosyal tesislerinde yüzde 20 indirim uyguladı - İSPARK'a ait otoparklar da öğretmenlere ücretsiz olacak

> Makalenin devamı

“Çalışma hayatındaki kadınlarımız ülkemizin gücüne güç katmış, başarılarıyla yüzümüzü ağartmıştır” 23.11.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.11.2018 > 36 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, “Çalışma hayatındaki 9 milyon 122 bin kadınımız, ülkemizin gücüne güç katmış, üretimleriyle, başarılarıyla yüzümüzü ağartmışlardır. Kadınlara sadece iş hayatında adalet sağlamakla kalmadık, kadına yönelik şiddetin her türlüsünü en ağır şekilde cezalandırma yoluna git

> Makalenin devamı

Kafkas Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hüsnü Kapu atandı
 Tarih: 23.11.2018 > 84 kez okundu.

Rektör atamalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı. Kafkas Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hüsnü Kapu atandı. Kaynak: Kafkas Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hüsnü Kapu atandı

> Makalenin devamı

Beyaz et üretiminde sıkıntı büyüyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 21.11.2018 > 40 kez okundu.

Haberi okuyunca beyaz et sektöründe yaşananları daha iyi anlayabileceğiz. Bugünkü yazımızda beyaz ette yaşananları sizlerle paylaşmak istedik.

> Makalenin devamı

“Türkiye’yi eski karanlık günlerine döndürmek isteyenler, kendi karanlıklarında kaybolup gidecektir” 20.11.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 21.11.2018 > 41 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye’yi eski karanlık günlerine döndürmek isteyenler, kendi karanlıklarında kaybolup gidecektir. Darbelerle, cuntalarla, vesayetle ve bunların aracı olarak kullandıkları medyadan yargıya pek çok araçla ülke yönetmeye alışmış olanlara, demokrasinin, millî iradenin hâkimi

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Ankara Milletvekili Sayın Sadir DURMAZ’ın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 20 Kasım 2018
 Tarih: 21.11.2018 > 39 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisinden 20 yıl Tarsus, son beş yılda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığımızı yapan Sayın Burhanettin Kocamaz bugün itibariyle partimizden istifa etmiştir.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 20 Kasım 2018
 Tarih: 21.11.2018 > 130 kez okundu.

Değerli Milletvekilleri, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Basınımızın Saygın Temsilcileri, Bu haftaki Meclis Grup Toplantımıza başlarken muhterem heyetinizi en iyi dileklerimle selamlıyor, ekranları başlarında bizleri izleyen, gözü kulağı bizlerde olan muhterem vatandaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

> Makalenin devamı

'Bulut'tan Türkiye'ye 5 yılda 15 milyar dolar yağacak
 Tarih: 21.11.2018 > 43 kez okundu.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Kansu, "Buluta yatırım yapan şirketler, gelecek 5 yıl içinde 15 milyar dolar net yeni gelir elde edebilecek. İstihdam açısından bakarsak, 2022 yılında bulut bilişimle ilgili 130 bin yeni iş imkanı doğacak." dedi.

> Makalenin devamı

MEB'den ecdat mirası için ilk laboratuvar
 Tarih: 21.11.2018 > 41 kez okundu.

Taşınabilir tarihi eserlerin korunması ve onarımı amacıyla İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsünde "Restorasyon Konservasyon Laboratuvarı" kuruldu.

> Makalenin devamı

Mandalina ihracatında hedef 400 milyon dolar
 Tarih: 21.11.2018 > 39 kez okundu.

Rekoltesi geçen yıla göre yüzde 50 artan mandalinada bu sezon 400 milyon dolarlık ihracat hedefleniyor.

> Makalenin devamı

'Troya son 100 yılın zirvesini yaşıyor'
 Tarih: 21.11.2018 > 38 kez okundu.

Troya Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aslan, "Troya'ya dünya genelinde inanılmaz bir ilgi söz konusu. Gittiğim her yabancı ülkede insanlar Troya'yı hayranlıkla dinliyor. Troya son 100 yılın zirvesini yaşıyor diyebilirim." dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye'de konut satışı ekim ayında arttı
 Tarih: 21.11.2018 > 37 kez okundu.

Türkiye genelinde konut satışları ekimde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19,2 artarak 146 bin 536 oldu.

> Makalenin devamı

Konutta fiyatlar düştü satışlar arttı
 Tarih: 21.11.2018 > 33 kez okundu.

- Tükiye genelinde ekim ayında 146 bin 536 konut satışı gerçekleştirildi. Yüksek faiz oranlarına rağmen ekimde satılan konut sayısı bir önceki aya göre yüzde 15,1, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19,2 artış gösterdi

> Makalenin devamı

"Yabancılara konut satışı 2018'de 40 bini aşabilir"
 Tarih: 21.11.2018 > 40 kez okundu.

- Türkiye'de yabancıların satın aldığı konut sayısında tarihi zirveler görülürken, ilk defa 10 ayda 30 bin sınırı aşıldı

> Makalenin devamı

Seçime,ekonomi damga vuracak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 20.11.2018 > 36 kez okundu.

Kafalardaki soru şu: “Ekonomi iyi değil. Sıkıntı büyük. Pahalılık ve enflasyon dizginlenemiyor. Bu durum, Mart’ta yapılacak olan yere seçimlerde iktidar partisini etkiler mi?” Yapılan araştırmalar ve kamuoyu yoklamaları ekonomideki gidişin seçimlere damga vurabileceğini gösteriyor.

> Makalenin devamı

Benzinde 19 kuruş indirim
 Tarih: 19.11.2018 > 39 kez okundu.

Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 19 kuruşluk indirim gerçekleşecek.

> Makalenin devamı

İsrail bu yıl 52 Filistinli çocuğu şehit etti
 Tarih: 19.11.2018 > 41 kez okundu.

İsrail güçleri, bu yıl işgal altındaki Batı Şeria ile abluka altındaki Gazze Şeridi’nde 52 Filistinli çocuğu şehit etti.

> Makalenin devamı

İspanya'da erken seçim sesleri yükseliyor
 Tarih: 19.11.2018 > 41 kez okundu.

İspanya'da iktidardaki sol görüşlü azınlık hükümetinin 2019 yılı devlet bütçesine destek bulamamasından dolayı ülkede erken genel seçime gidilmesi ihtimali arttı.

> Makalenin devamı

Darbecilerin başından vurduğu Aslan'ın koruması yaşananları anlattı
 Tarih: 19.11.2018 > 38 kez okundu.

FETÖ'nün darbe girişiminde darbecilerce başından vurularak yaralanan TEM Daire Başkanı Aslan ve şehit edilen polis memuru Gülhan ile alıkonulan koruma polisi İşçi, 15 Temmuz'da yaşadıklarını anlattı.

> Makalenin devamı

TürkAkım Projesi deniz bölümü tamamlandı
 Tarih: 19.11.2018 > 45 kez okundu.

TürkAkım Projesi'nin deniz bölümüne döşenecek son boru, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in talimatıyla indirildi.

> Makalenin devamı

Taşan krater gölleri Mars'ın yüzeyinde kanyonlar oluşturmuş
 Tarih: 19.11.2018 > 40 kez okundu.

Bilim insanları, bir zamanlar Mars yüzeyinde meydana gelen su taşkınlarının, günümüzde hala gözlenebilen kanyonları birkaç hafta içinde oluşturduğunu ortaya koydu.

> Makalenin devamı

Dr. Brendon J. Cannon: 1915 iddiaları Ermeni kimliğinin ihtiyaçlarını karşılamak için bir araç
 Tarih: 19.11.2018 > 39 kez okundu.

Khalifa Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Brendon J. Cannon, "Ermeni kimliğinin ideolojik oluşumunda 1915 olayları, sorgulanamaz bir hale geldi. Bu son derece sorunlu." dedi.

> Makalenin devamı

Darbeci üsteğmenden 'içeri girmeye çalışırlarsa vururuz' tehdidi
 Tarih: 19.11.2018 > 36 kez okundu.

Jandarma Mühendis Üsteğmen Aygül, "Sanık eski üsteğmen Metin Yağcı'nın 'Uzun, halkı sokağa çağırmış, içeri girmeye çalışırlarsa vururuz' dediğini duydum. Bu ifadeden sonra darbe girişimi yapıldığını anladım." dedi.

> Makalenin devamı

AB Yüksek Temsilcisi Mogherini: İran'ın davranışlarından kaynaklanan sorunları göz ardı etmiyoruz
 Tarih: 19.11.2018 > 36 kez okundu.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "İran'ın davranışlarından kaynaklanan sorunlarını göz ardı etmiyoruz. Bu konuyu İranlı muhataplarımızla açık şekilde gündeme getiriyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

İngiltere AB'den ayrılana kadar göçmen mutabakatına sadık kalacak
 Tarih: 19.11.2018 > 36 kez okundu.

İngiltere'nin AB'den çıkışını düzenleyen taslak belgeye göre Londra yönetimi, Brexit anlaşması yürürlüğe girene kadar Türkiye ile AB arasında varılan göçmen mutabakatı kapsamındaki mali taahhütlerini yerine getirecek.

> Makalenin devamı

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Bağlıkaya: 2020 yılında 1 milyon Hintli turist hedefimiz var
 Tarih: 19.11.2018 > 37 kez okundu.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bağlıkaya, "Türkiye'de yapılan Hint düğünlerinde ortalama 1,5 ila 5 milyon dolar arasında harcama yapılıyor. 2020 yılında 1 milyon Hintli turist hedefimiz var." dedi.

> Makalenin devamı

Amerika, yine bildiğiniz gibi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 19.11.2018 > 39 kez okundu.

Son günlerde dost ve müttefik olarak gördüğümüz Amerika ile ilgili çok yazdık, yazmaya da devam edeceğiz. Çünkü atılan her adım Türkiye’yi çok yakından ilgilendiriyor. Üstelik açıklamalar çelişiyor, tutarsızlıklar görülüyor. Bu da Amerikalı yetkilerinin inandırıcılıklarını gölgelendiriyor.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın Mevlid Kandili Mesajı
 Tarih: 19.11.2018 > 83 kez okundu.

Duaların ve ibadetlerin kabul edildiği mübarek günlerden biri olan Mevlid Kandili, insanlığa büyük bir lütuf ve alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) dünyaya geldiği mübarek gecelerdendir.

> Makalenin devamı

İÇİMDEN GEÇENLER - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 18.11.2018 > 53 kez okundu.

Bazen ‘hedef şaşırtmak’ iyidir. Şeytanların fesat planları hiç bitmez! Acaba diyorum; Biraz da 'bilsem' mi ki? Unutur, unutur; insanoğludur bu, unutur. Hayır, hayır... O konular bildiğiniz gibi değil! GDO'lu beyinlerden ORGANİK fikirler çıkmaz! Emin adımlarla, acele etmeden, vakur ve akıllıca... Hani demem o ki; günümüzdeki şu şarlatanlar v

> Makalenin devamı

“Gençliği ihmal eden bir milletin istikbali ve istiklali tehdit altında demektir” 17.11.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.11.2018 > 39 kez okundu.

2018 Yılı Mevlid-i Nebi haftası açılışında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gençliği ihmal eden, gençlerine sırtını dönen, onların ruh ve gönül dünyalarının imarı için gerekli özeni göstermeyen bir milletin, istikbali ve istiklali tehdit altında demektir. Bizler de Resulü Kibriya Efendimizin sünnetine uygun bir şekilde son 17 yıldır gençle

> Makalenin devamı

'Medya Okulu' ve 'Sinema Akademisi' eğitimlerini tamamlayan gençler sertifikalarını aldı
 Tarih: 18.11.2018 > 45 kez okundu.

Eyüpsultan Belediyesi ve UMED tarafından yeni nesil iletişimciler yetiştirmek amacıyla Medya Okulu ve Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen Sinema Akademisi'nin mezunları için Bahariye Mevlevihanesi'nde sertifika töreni düzenlendi.

> Makalenin devamı

Üniversitelilerin yardımsever 'Süleyman amcası'
 Tarih: 18.11.2018 > 47 kez okundu.

Süleyman Demirel Üniversitesinde kantin işleten 60 yaşındaki Süleyman Eryılmaz, maddi imkansızlıklar nedeniyle kendisi okuyamadığı için özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilere bir baba şefkatiyle kol kanat geriyor.

> Makalenin devamı

California'daki yangınlarda ölü sayısı 76'ya çıktı
 Tarih: 18.11.2018 > 41 kez okundu.

ABD'nin California eyaletinde etkili olan yangınlarda hayatını kaybedenlerin sayısı 76'ya çıktı.

> Makalenin devamı

Lisansüstü eğitim görecek adaylar ALES'te ter döktü
 Tarih: 18.11.2018 > 34 kez okundu.

Akademik kadrolara yapılacak atamalar ile lisansüstü eğitime alınacak öğrencileri belirlemek amacıyla ÖSYM tarafından düzenlenen sonbahar dönemi ALES'in sonuçları 20 Aralık'ta açıklanacak.

> Makalenin devamı

'ABNA-SE Balkanlar'da ortak girişimlere önayak olacak'
 Tarih: 18.11.2018 > 40 kez okundu.

Atina-Makedonya Haber Ajansı Genel Müdürü Psilos, "AA ve ANA-MPA ile diğer haber ajanslarının katılımıyla ABNA-SE, Balkanlar'da iş birliği ve birlikte yaşama fikrini destekleyecek ve bu konuda ortak girişimlere önayak olacak." dedi.

> Makalenin devamı

MHP aday adaylarından proje istiyor
 Tarih: 18.11.2018 > 42 kez okundu.

MHP yönetimi, "üretken belediyecilik" vizyonu çerçevesinde yerel seçimde aday olmak isteyenlerden başvuru sırasında bölgelerinin sıkıntıları ve çözümüne ilişkin proje talep ediyor.

> Makalenin devamı

Şehit isimleri Afrin'de yaşatılıyor
 Tarih: 18.11.2018 > 42 kez okundu.

Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütü PYD/PKK'dan arındırılan Afrin'de görev alan Polis Özel Harekat ekipleri, şehitlerin adlarını ilçedeki bina ve alanlara veriyor.

> Makalenin devamı

Otoyollarda hız sınırı artıyor
 Tarih: 18.11.2018 > 41 kez okundu.

İçişleri Bakanı Soylu, "Şu anda otoyolda hız sınırı 132 kilometre, maksimum sınır. 120 artı yüzde 10. Biraz daha izleyip otoyollarda hız sınırını 20-25 kilometre daha yukarı çıkaracağız." dedi.

> Makalenin devamı

PKK-YPG bağı terörist ifadesinde
 Tarih: 18.11.2018 > 41 kez okundu.

Terörist F.Y, örgütün Güneydoğu'daki çukur eylemlerine katıldığını ardından Kandil'de silahlı ve ideolojik eğitim aldığı sırada TSK'nın hava harekatında yaralanıp örgütün Suriye'deki uzantısı YPG işgalindeki bölgeye götürüldüğünü itiraf etti.

> Makalenin devamı

Kadın girişimci, KOSGEB desteğiyle oto bakımcı oldu
 Tarih: 18.11.2018 > 45 kez okundu.

Karaman'da 9 yıl oto bakım servisinde çalışan kadın girişimci, KOSGEB desteği ile iş yeri açarak kendi işinin patronu oldu.

> Makalenin devamı

Judoda 203 madalya gururu
 Tarih: 18.11.2018 > 40 kez okundu.

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, "Bu yıl çok verimli geçti. Uluslararası arenada toplam 203 madalya aldık. Tarihte ilk kez bu kadar yüksek madalya sayısıyla sezonu kapatıyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Kanser tedavisinde yerli biyoteknolojik ilaç dönemi
 Tarih: 18.11.2018 > 45 kez okundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, TÜBİTAK'ın baş ve boyun kanserlerinin tedavisinde kullanılmak üzere başlattığı yerli ilaç çalışmalarını yerinde inceledi.

> Makalenin devamı

82 milyon lira ödüllü 73 terörist etkisiz hale getirildi
 Tarih: 18.11.2018 > 39 kez okundu.

Güvenlik güçlerince 1 Ocak'tan bu yana terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda etkisiz hale getirilen 73 teröristin başına konulan ödüllerin toplamı 82 milyon 600 bin lira olarak kayıtlara geçti.

> Makalenin devamı

Bakım yaptırmak isterken kombinizden ve paranızdan olmayın
 Tarih: 18.11.2018 > 42 kez okundu.

TÜDEF Genel Başkanı Koçal, "Bazı fırsatçılar, tüketicileri arayarak, kendilerinin yetkili servis olduklarını, kombi bakımını uygun fiyata yaptıklarını söylüyor." uyarısında bulundu.

> Makalenin devamı

Tehlikeli oyun… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.11.2018 > 43 kez okundu.

Amerika, bölgemizde yeni oyunlar içinde. Bu konuda Trump yönetimi tehlikeli de olabileceğini düşündüğümüz karanlık ve ucu açık bazı adımları atmaya hazırlanıyor.

> Makalenin devamı

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Lucescu: Umuyorum ki yarın iyi bir sonuç elde edeceğiz
 Tarih: 16.11.2018 > 41 kez okundu.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Lucescu, "Yarınki maçın bilincindeyiz. Bazı oyuncularımız müsait olmasa da elimizdeki kadro, işin önemini biliyor. Bu yüzden umuyorum ki yarın iyi bir sonuç elde edeceğiz." dedi.

> Makalenin devamı

Hollanda Başbakanı Rutte: Avrupa, ABD olmadan kendini savunamaz
 Tarih: 16.11.2018 > 86 kez okundu.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, "Avrupa ordusu düşüncesi Avrupa'nın kendini savunabileceği anlamına geliyor fakat Avrupa kendini şu anda ABD'nin yardımı olmadan savunamaz." dedi.

> Makalenin devamı

'Amerika'nın Suudi Arabistan ile suç ortaklığı artık bitmeli'
 Tarih: 16.11.2018 > 43 kez okundu.

The New York Times Yayın Kurulu, "Sorun, sadece Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle başlamadı, ancak konu buraya kadar geldi. Amerika'nın suç ortaklığı artık bitmeli." ifadelerini kaleme aldı.

> Makalenin devamı

'Yatırımcı güvenini güçlendirecek adımlarımıza devam edeceğiz'
 Tarih: 16.11.2018 > 40 kez okundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Yatırımcı güvenini güçlendirecek, özellikle Avrupa'daki yavaşlamanın ve kur şoklarının sanayicimize etkisini en aza indirecek adımlarımıza devam edeceğiz." dedi.

> Makalenin devamı

Eski istihbaratçı Basri Aktepe hakkında yakalama kararı
 Tarih: 16.11.2018 > 85 kez okundu.

FETÖ üyeliğinden yargılanan ve 7 Kasım'daki duruşmada ev hapsiyle serbest bırakılan eski istihbaratçı Basri Aktepe hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartıldı.

> Makalenin devamı

Birleşmiş Milletler: Yemen'de 18 milyon kişi açlık tehdidi ile karşı karşıya
 Tarih: 16.11.2018 > 39 kez okundu.

Birleşmiş Milletler, Yemen'de 18 milyon kişinin açlık tehdidi ile karşı karşıya olduğunu bildirdi.

> Makalenin devamı

Bakan Varank sanayi üretim endeksini değerlendirdi
 Tarih: 16.11.2018 > 42 kez okundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ağustos ayı, dışsal şokların ve döviz kurundaki dalgalanmanın en yoğun gerçekleştiği bir dönemdi. Bu dönemin sanayideki gecikmeli etkisi eylül ayında kendini gösterdi." dedi.

> Makalenin devamı

ABD'de pedofiliden suçlu bulunan FETÖ'cü İstanbul'a getirildi
 Tarih: 16.11.2018 > 47 kez okundu.

FETÖ'nün ABD'deki vakfında yöneticilik yapan ve "çocuğa cinsel saldırı teşebbüsü" suçundan sınır dışı edilen M. Salih Gözegir, Türkiye'ye getirildi.

> Makalenin devamı

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı davasında karar
 Tarih: 16.11.2018 > 43 kez okundu.

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı davasında 6 sanığın "anayasayı ihlal" ile 45 kişiyi "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan kırk altışar kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verildi.

> Makalenin devamı

Kaşıkçı cinayetinde inkârdan itirafa
 Tarih: 16.11.2018 > 44 kez okundu.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinin ardından Suudi Arabistan'dan gelen açıklamalar "inkârdan itirafa" uzanan bir çizgi izledi.

> Makalenin devamı

İsrail askerleri Gazze sınırında 40 Filistinliyi yaraladı
 Tarih: 16.11.2018 > 41 kez okundu.

İsrail askerlerinin abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerine müdahalesi sonucu 3'ü ağır 40 Filistinli yaralandı.

> Makalenin devamı

AK Parti'de aday adaylığı başvuruları için ek süre
 Tarih: 16.11.2018 > 39 kez okundu.

AK Parti'de belediye başkanlığı aday adaylığı müracaatları saat 00.00'a kadar alınacak.

> Makalenin devamı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Eğitim sorun değil, en büyük çözüm
 Tarih: 16.11.2018 > 49 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Biz eğitime Türkiye'nin en büyük sorunu olarak bakmıyoruz. Eğitime Türkiye'nin en büyük çözümü olarak bakıyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

UNICEF Arakanlıların geri dönüşünden kaygılı
 Tarih: 16.11.2018 > 46 kez okundu.

UNICEF Sözcüsü Boulierac, "Bu hafta, Bangladeş'teki Arakanlı Müslüman mültecilerinin Myanmar'a zorla geri gönderilebileceğine dair yoğun haberler gördük. UNICEF böyle bir planın çocuklar üzerindeki etkisinden derin endişe duyuyor." dedi.

> Makalenin devamı

Ekonomistler sanayi üretimi verisini değerlendirdi
 Tarih: 16.11.2018 > 43 kez okundu.

Büyüme tahminleri açısından önemli bir sinyal niteliği taşıyan sanayi üretiminin eylülde hem aylık hem de yıllık bazda yüzde 2,7 gerilemesinin ardından, ekonomistler bu yıla ilişkin büyüme tahminlerinde revizyona gitti.

> Makalenin devamı

MEB sözleşmeli öğretmen kontenjanları ve taban puanlarını açıkladı
 Tarih: 16.11.2018 > 43 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin kontenjanları ve taban puanlarını açıkladı.

> Makalenin devamı

ABD Başkanı Donald Trump ile Telefon Görüşmesi 16.11.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 16.11.2018 > 40 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasındaki telefon görüşmesine ilişkin basın açıklaması:

> Makalenin devamı

Büyük şehirlerde mücadele büyük olacak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 16.11.2018 > 42 kez okundu.

Yerel seçimler için partiler sıkı hazırlanıyor. Özellikle 3 büyük kentin önemli olduğu seçimlerde ortaya çıkacak adayların daha bir önem kazandığı görülüyor. Son yapılan kamuoyu araştırmaları da bu gerçeği ortaya koyuyor.

> Makalenin devamı

BM'den 'Kaşıkçı cinayetine karışanlar adalete teslim edilmeli' çağrısı
 Tarih: 15.11.2018 > 41 kez okundu.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, "Bu vahşi cinayete karışanların hepsinin adalete teslim edildiğini görmek istiyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Kaşıkçı cinayeti soruşturmasında 5 idam istemi
 Tarih: 15.11.2018 > 44 kez okundu.

Suudi Arabistan Başsavcılığı, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayında 5 kişinin idamının istendiğini açıkladı.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye telefonu
 Tarih: 15.11.2018 > 44 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vefat eden gazeteci-yazar Kürşat Bumin'in eşi Tülin Bumin'i telefonla arayarak, taziyelerini iletti.

> Makalenin devamı

İnce, Kılıçdaroğlu'ndan randevu istedi
 Tarih: 15.11.2018 > 38 kez okundu.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, yerel seçimlerle ilgili görüşmek üzere Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan randevu talep etti.

> Makalenin devamı

TBMM Dışişleri Komisyonu 11 kanun teklifini kabul etti
 Tarih: 15.11.2018 > 42 kez okundu.

TBMM Dışişleri Komisyonu, uluslararası anlaşmaların onaylanmasının uygun bulunduğuna ilişkin 11 kanun teklifini kabul etti.

> Makalenin devamı

'Türkiye-AB arasında ilk üst düzey toplantı gelecek hafta'
 Tarih: 15.11.2018 > 48 kez okundu.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger, "Gelecek hafta Türkiye ile AB arasında ilk üst düzey toplantımızı gerçekleştireceğiz, bundan sonra siyasi diyalog başlayacak." dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi sektörü bir araya getirdi
 Tarih: 15.11.2018 > 46 kez okundu.

- TSPB'nin düzenlediği Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'ne yoğun katılım oldu - "Gelecek" temasıyla düzenlenen kongrede, 26 panel ve sektöre yönelik farklı başlıklarda 23 eğitim programına 8 binin üzerinde ziyaretçi katılım sağladı

> Makalenin devamı

MHP'de bazı belediye başkan adayları açıklandı
 Tarih: 15.11.2018 > 45 kez okundu.

MHP'de bazı il ve ilçeler için belediye başkan adayları açıklandı.

> Makalenin devamı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Kaşıkçı cinayetinde gerçek azmettiricilerin de ortaya çıkması gerekiyor
 Tarih: 15.11.2018 > 49 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kaşıkçı cinayeti soruşturmasına dair Suudi Arabistan Başsavcılığından yapılan açıklamaya ilişkin, "Gerçek azmettiricilerin de ortaya çıkması gerekiyor. Bu işin takipçisi olacağız." dedi.

> Makalenin devamı

İşsizlilikte son 20 yılın zirvesi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.11.2018 > 52 kez okundu.

Ekonomideki kötü gidişe, sayıları her geçen gün artan işsizleri de eklediğimizde önümüzdeki günlerde daha çok sıkıntılar yaşayabileceğimiz ortaya çıkıyor. Geçenlerde ekonomi ilgili yazdığımız bir yazıda “Ekonomimiz ne durumda?” diye sormuş ve ardından aran işsizler ordusunun da ekonomiyi olumsuz etkilediğine değinmiştik.

> Makalenin devamı

MİLLET BİLİNCİ ve ONLAR - Gazi KARABULUT
 Tarih: 15.11.2018 > 51 kez okundu.

Türk milletinin, tarihi süreci incelendiğinde; millet bilincine ulaşması dünyadaki pek çok milletle kıyaslanamayacak kadar eski bir geçmişe sahip olduğu görülür.

> Makalenin devamı

Ekonomi ne durumda?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.11.2018 > 45 kez okundu.

Şu noktaya dikkat: Alınan onca önleme rağmen piyasalardaki durgunluk sürüyor. Halk deyimi ile “dal kımıldamıyor.” Pahalılık sürüyor, buna bağlı enflasyon yükseliyor. Bankalar % 15-20 arasında faiz yarışına girdi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Konya Milletvekili Sayın Mustafa KALAYCI’nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Sağlık Bakanlığı Bütçe Görüşmeleri Esnasında “Sağlık Çalışanlarının Sorunları” hakkında yaptığı konuşma ile ilgili basın a
 Tarih: 14.11.2018 > 95 kez okundu.

Temel sağlık göstergelerinde hâlâ gelişmiş ülkelerin gerisindeyiz. Sağlık personeli yetiştiren yükseköğretim kurumlarının kontenjanlarında artış sağlanmakla beraber sağlık personeli sayısı ve özellikle yardımcı sağlık personeli henüz yeterli düzeye ulaşamamıştır.

> Makalenin devamı

TürkAkım Doğalgaz Boru Hattının Deniz Bölümünün Tamamlanmasına İlişkin Basın Açıklaması 14.11.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 14.11.2018 > 57 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in iştirakleriyle TürkAkım doğalgaz boru hattının deniz bölümünün tamamlanması vesilesiyle 19 Kasım 2018 tarihinde İstanbul’da bir tören gerçekleştirilecektir.

> Makalenin devamı

CHP'de 147 belediye başkan adayı açıklandı
 Tarih: 14.11.2018 > 54 kez okundu.

CHP Parti Meclisinde 147 il, ilçe ve belde belediye başkanı adayı belirlendi.

> Makalenin devamı

Irak'ın kuzeyinde 4 terörist etkisiz hale getirildi
 Tarih: 14.11.2018 > 47 kez okundu.

Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesine düzenlenen hava harekatında, üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki silahlı 4 terörist etkisiz hale getirildi.

> Makalenin devamı

Meteorolojiden sağanak ve kar uyarısı
 Tarih: 14.11.2018 > 47 kez okundu.

İstanbul ve Antalya çevrelerinde yarın sağanak, Kütahya, Bilecik, Eskişehir, Karaman, Bolu, Van ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda kar bekleniyor.

> Makalenin devamı

İngiltere'de 'Brexit günü'
 Tarih: 14.11.2018 > 54 kez okundu.

İngiliz kabinesi AB ile varılan Brexit anlaşmasını görüşmek üzere bugün özel gündemle toplanacak.

> Makalenin devamı

Ticaret Bakanı Pekcan: Esnaf ve sanatkarın faiz yükü hafifletilecek
 Tarih: 14.11.2018 > 54 kez okundu.

Ticaret Bakanı Pekcan, "Kooperatifler tarafından uygulanacak gecikme faizi oranı üst sınırı bir aya kadar olan gecikmelerde yüzde 16'ya, bir aydan fazla gecikmelerde ise yüzde 20'ye çekilerek, esnaf ve sanatkarın faiz yükü hafifletilecek." dedi.

> Makalenin devamı

Başkentteki darbe davalarının bilançosu
 Tarih: 14.11.2018 > 53 kez okundu.

FETÖ'nün darbe girişimine yönelik Ankara'da açılan 56 davadan karara bağlanan 33'ünde 420'si ömür boyu olmak üzere 698 darbeci hakkında hapis cezasına hükmedildi.

> Makalenin devamı

MEB'de "Öğrenci Andı" temyiz metninde kusuru bulunanlar görevden alındı
 Tarih: 14.11.2018 > 47 kez okundu.

MEB, "Öğrenci Andı"na ilişkin Danıştaya sunulan temyiz dilekçesi metninde kusuru bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü ve iki avukatı görevden aldı.

> Makalenin devamı

İtalya'nın Hafter tutumuna Türkiye'den kararlı duruş
 Tarih: 14.11.2018 > 47 kez okundu.

Libya'daki darbeci General Hafter'in, Palermo'da Türkiye ve Katar karşıtı tutumunun ardından İtalya'nın "konferans içinde konferans" düzenleyerek "Türkiye'yi masanın dışına itme" girişimine Türkiye taviz vermedi.

> Makalenin devamı

'Casusluk kumpası' savcısının tutukluluğu sürecek
 Tarih: 14.11.2018 > 50 kez okundu.

İzmir'deki "askeri casusluk" davasının savcısı olan ve meslekten ihraç edildikten sonra Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalanan eski savcı Zafer Kılınç'ın tahliye talebi reddedildi.

> Makalenin devamı

AK Parti Sözcüsü Çelik: Avrupa Ordusu tartışmaları büyük bir ayrışmadır
 Tarih: 14.11.2018 > 46 kez okundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, 'Avrupa Ordusu' tartışmalarına ilişkin, "Bu çok büyük bir ayrışmadır. Beş yıl, üç yıl evvel düşünülemeyecek bir şeydir. Açık bir şekilde 'Transatlantik İttifak'ta bir çatlak ortaya çıktığını gösteriyor." dedi.

> Makalenin devamı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 452 iade dosyası 83 ülkeye gönderildi
 Tarih: 14.11.2018 > 50 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına ilişkin 452 şahsa dair iade dosyası hazırlandığını ve 83 ülkeye gönderildiğini söyledi.

> Makalenin devamı

CHP’de Kocadon’un, adaylık şansı artıyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 14.11.2018 > 47 kez okundu.

CHP’de yerel seçimler için isimler belirlenmeye başladı. İstanbul, Ankara ve İzmir için “Mutlaka alacağız” denilen iller arasında sayılıyor. Bu nedenle bu iller için kazanabilecek isimler üzerinde çalışma yapılıyor.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 13 Kasım 2018
 Tarih: 13.11.2018 > 93 kez okundu.

Değerli Milletvekilleri, Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler, Değerli Basın Mensupları, Haftalık olağan Meclis Grup Toplantımızın hemen başında hepinizi hürmetle, muhabbetle selamlıyor, başarılı bir hafta geçirmenizi temenni ediyorum.

> Makalenin devamı

Mesleki eğitimde okul-sektör iş birliği artıyor
 Tarih: 13.11.2018 > 49 kez okundu.

- Milli Eğitim Bakanlığınca, iki sektör temsilcisiyle, mesleki ve teknik eğitimin kalitesini artırmaya yönelik iş birliği protokolleri imzalandı

> Makalenin devamı

Marmara'da sıcaklık düşüyor, yağış geliyor
 Tarih: 13.11.2018 > 50 kez okundu.

Marmara Bölgesi'nde hava sıcaklığı 4 ila 6 derece azalacak, İstanbul ve bölgenin doğusu, Kırklareli'nin kıyı kesimleri ile Tekirdağ'ın doğu ilçelerinde sağanak bekleniyor.

> Makalenin devamı

Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin bekçi kadrosu ihdas edildi
 Tarih: 13.11.2018 > 54 kez okundu.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi.

> Makalenin devamı

NYT'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin yeni iddia
 Tarih: 13.11.2018 > 40 kez okundu.

The New York Times gazetesi, Kaşıkçı suikasti için Türkiye'ye gelen 15 kişiden birinin cinayetten kısa süre sonra yaptığı telefon görüşmesinde, Muhammed bin Selman'ı kastederek, "Patronunuza söyleyin, adamlar işlerini bitirdi." dediğini ileri sürdü.

> Makalenin devamı

Gazze saldırısında şehit olanların sayısı 4'e yükseldi
 Tarih: 13.11.2018 > 45 kez okundu.

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 4 Filistinli şehit oldu, 8'i yaralandı.

> Makalenin devamı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: TÜBİTAK'ta FETÖ'den 1289 personelin işine son verildi
 Tarih: 13.11.2018 > 40 kez okundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "TÜBİTAK'ta, 17 Aralık 2013-31 Ekim 2018 tarihleri arasında FETÖ/PDY irtibatı ve iltisakı olan toplam 1289 personelin işine son verilmiştir." dedi.

> Makalenin devamı

İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu
 Tarih: 13.11.2018 > 43 kez okundu.

İsrail, Gazze'deki Hamas'a ait "El Aksa" kanalının merkezine hava saldırısı düzenledi.

> Makalenin devamı

BM Genel Sekreteri Guterres: Gazze'deki gerilim bir an önce engellenmeli
 Tarih: 13.11.2018 > 37 kez okundu.

BM Genel Sekreteri Guterres, Gazze'deki gerilimin bir an önce engellenmesi gerektiğini belirterek, aksi takdirde devasa bir trajediye dönüşecek bir savaşın başlayabileceği uyarısında bulundu.

> Makalenin devamı

Washington Post Yayın Kurulu: Suudi Arabistan yönetimi için gerekli adımlar atılsın
 Tarih: 13.11.2018 > 36 kez okundu.

Washington Post Yayın Kurulu, ABD Kongresine, Suudi gazeteci Kaşıkçı cinayetini ele alması ve olayın arkasında Suudi Arabistan yönetiminin olması halinde gerekli adımları atması çağrısında bulundu.

> Makalenin devamı

Hakkari'de yaralanan 26 askerden 18'i taburcu edildi
 Tarih: 13.11.2018 > 37 kez okundu.

Hakkari'de üs bölgesinde meydan gelen olayda yaralanan 26 askerden 18'i taburcu edildi.

> Makalenin devamı

FETÖ'nün TSK'daki kripto yapılanmasına operasyon
 Tarih: 13.11.2018 > 38 kez okundu.

Sakarya merkezli 5 ilde, FETÖ'nün TSK'daki mahrem yapılanmasına yönelik operasyonda, aralarında halen görevde olan askerlerin de bulunduğu 10 şüpheli yakalandı.

> Makalenin devamı

Anadolu Otoyolu'nun Düzce gişeleri açıldı
 Tarih: 12.11.2018 > 42 kez okundu.

Anadolu Otoyolu'nun Düzce gişeleri hizmete açıldı.

> Makalenin devamı

CHP Grup Disiplin Kurulu Yılmaz ve Erol'dan savunma istedi
 Tarih: 12.11.2018 > 36 kez okundu.

CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu, Grup Yönetim Kurulunca kesin çıkarma cezası ile önlemli olarak cezalandırılması önerisiyle ve oy birliğiyle sevk edilen Erol ile Yılmaz'dan 7 gün içerisinde yazılı savunma istedi.

> Makalenin devamı

BBP'de yerel seçim takvimi belli oldu
 Tarih: 12.11.2018 > 41 kez okundu.

Büyük Birlik Partisinde (BBP) 2019 Mahalli İdareler Seçimleri belediye başkanlığı aday adaylığı başvuru tarihi, 19 Kasım-21 Aralık olarak belirlendi.

> Makalenin devamı

Rocket Lab ilk ticari uydu fırlatışını yaptı
 Tarih: 12.11.2018 > 41 kez okundu.

Yeni Zelandalı uzay mekiği ve roket üreticisi Rocket Lab şirketi, ilk kez yörüngeye uydu yerleştirmeyi başardı.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Venezuelalı mevkidaşı ile görüştü
 Tarih: 12.11.2018 > 42 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Tareck El Aissami ile bir araya geldi.

> Makalenin devamı

Savunma Sanayii Başkanı Demir: Teknoloji ve Ar-Ge'ye yatırım desteğimiz devam edecek
 Tarih: 12.11.2018 > 39 kez okundu.

Savunma Sanayii Başkanı Demir, "Teknoloji ve Ar-Ge'ye yatırım desteğimiz devam edecek. TEI gibi önder kuruluşlarımız da paydaşlarla beraber bu çalışmalarını yapacaklar." dedi.

> Makalenin devamı

Adalet Bakanı Gül: İhtiyatı elden bırakmadan mücadeleye devam edeceğiz
 Tarih: 12.11.2018 > 40 kez okundu.

Adalet Bakanı Gül, FETÖ ile mücadele konusunda, "Devletin ve yargının bir ölümcül virüsten temizlenmesi yolunda dikkat ve ihtiyatı elden bırakmadan mücadeleye devam edeceğimizi önemle vurgulamak isterim." dedi.

> Makalenin devamı

Altun'dan Fransız bakana Kaşıkçı yanıtı
 Tarih: 12.11.2018 > 37 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian'ın açıklamalarına ilişkin, "Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez." değerlendirmesinde bulundu.

> Makalenin devamı

Deprem şehitleri mezarları başında anıldı
 Tarih: 12.11.2018 > 41 kez okundu.

12 Kasım 1999 Düzce Depremi'nin merkez üssü Kaynaşlı'da yaşamını yitirenler mezarları başında anıldı.

> Makalenin devamı

Çin'in 'Bekarlar Günü' hasılatı 30,8 milyar dolar
 Tarih: 12.11.2018 > 35 kez okundu.

Çin'de alışveriş çılgınları, "Bekarlar Günü" olarak kutlanan 11 Kasım'da, internet üzerinden yaptıkları 213,5 milyar yuan (yaklaşık 30,8 milyar dolar) tutarındaki alışverişle geçen yılın rekorunu kırdı.

> Makalenin devamı

Kredi kartı borcundan takibe alınanların sayısı azaldı
 Tarih: 12.11.2018 > 37 kez okundu.

Kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı, bu yılın 9 ayında 2017'nin aynı dönemine kıyasla yüzde 12 azalarak 619 bin kişi oldu.

> Makalenin devamı

Hazine 1 milyar 961,1 milyon lira borçlandı
 Tarih: 12.11.2018 > 34 kez okundu.

Hazine, bugün düzenlediği 2 tahvil ihalesinde 1 milyar 961,1 milyon lira borçlandı.

> Makalenin devamı

Yozgat'ta "drift" yapan 5 sürücüye 25 bin 10 lira ceza
 Tarih: 12.11.2018 > 36 kez okundu.

Yozgat'ta "drift" yapan 5 sürücüye 25 bin 50 lira trafik cezası yazıldı.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletinin emrinde hakim ve savcılara ihtiyacımız var
 Tarih: 12.11.2018 > 34 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim herhangi bir grubun veya ekibin değil sadece ve sadece devletinin, milletinin emrinde, kanunların gösterdiği istikamette görev yapacak hakimlere, savcılara, adliye personellerimize ihtiyacımız vardır." dedi.

> Makalenin devamı

Teröristleri maaşa da bağladılar… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 12.11.2018 > 35 kez okundu.

Amerika, bugüne kadar dost ve müttefikliğe yakışmayan adımlarını atmayı sürdürüyor. Türkiye’yi her alanda oyalamaya çalışan Amerika’nın Ortadoğu’daki planlarını hayata geçirmek için akla hayale gelmeyen oyunlar içinde olduğunu gözlemliyoruz.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris’te Birinci Dünya Savaşı'nı sonlandıran anlaşmanın 100. yıl dönümü törenine katıldı 11.11.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.11.2018 > 47 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, Paris’te düzenlenen Birinci Dünya Savaşı'nı sonlandıran ateşkes anlaşmasının 100. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen anma törenine katıldı.

> Makalenin devamı

İşsizlik sıkıntısı büyürken… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 11.11.2018 > 45 kez okundu.

İçinde bulunduğumuz yılda 1 milyon 200 bin kişi işsizlik maaşı almak için başvuru yapmış. Önemsenmesi gereken bir rakamla karşı karşıyayız. Bu, tam olarak işsizlik rakamlarını yansıtıyor mu? Hayır.

> Makalenin devamı

NOKTA ATIŞLAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 11.11.2018 > 52 kez okundu.

‘Puşt’, her vesileyle puştluğunu yapmazsa ‘puşt’ olamaz ki… Mücahitlik’ten Müteahhitliğe geçenler GDO'lu mahlûkattır. Çakal, çakallığını yapmaz veya yapamaz ise, ‘çakal’ olmaz ki…

> Makalenin devamı

Millilerden Dünya Karate Şampiyonası'nda 6 madalya
 Tarih: 11.11.2018 > 44 kez okundu.

24. Dünya Karate Şampiyonası'nın son gününde Türkiye Erkek Kumite Milli Takımı dünya ikincisi, Türkiye Kadın Kata Milli Takımı dünya üçüncüsü oldu. Türkiye şampiyonayı 2 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamladı.

> Makalenin devamı

İran Meclis Başkanı Laricani: Trump'ın davranışları öngörülemeyen şartlar doğurdu
 Tarih: 11.11.2018 > 41 kez okundu.

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, ABD Başkanı Donald Trump'ın davranışlarının herkes için öngörülemeyen şartlar doğurduğunu söyledi.

> Makalenin devamı

'Spekülatörler kuru soğan fiyatlarını yükseltmeye çalışıyor'
 Tarih: 11.11.2018 > 38 kez okundu.

Oluzlu Tarım İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı Çelik, spekülatörlerin panik havası yaratarak soğan fiyatlarını yükseltmeye çalıştığını söyledi.

> Makalenin devamı

Kaşıkçı itirafının ardından İngiltere'den Riyad'a ilk ziyaret
 Tarih: 11.11.2018 > 42 kez okundu.

Suudi Arabistan'ın gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürüldüğünü kabul etmesinin ardından ilk kez üst düzey İngiliz bir yetkili Riyad'ı ziyaret etti.

> Makalenin devamı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım: 15 Temmuz Vatikan'ın en son tertip ettiği Haçlı Seferi'dir
 Tarih: 11.11.2018 > 39 kez okundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım, "15 Temmuz bir milattır. Türkiye Cumhuriyeti'nin yaşadığı en buhranlı, en tehlikeli gece, en tehlikeli gündür. 15 Temmuz Vatikan'ın en son tertip ettiği Haçlı Seferi'dir." dedi.

> Makalenin devamı

Putin'den 'Avrupa ordusu'na destek
 Tarih: 11.11.2018 > 37 kez okundu.

Rusya Devlet Başkanı Putin, "Avrupa güçlü bir ekonomik oluşum ve ittifak. Bu nedenle üye ülkelerin savunma ve güvenlik alanlarında bağımsız ve egemen olma isteği çok doğal." dedi.

> Makalenin devamı

Dünya liderleri Birinci Dünya Savaşı anma töreninde buluştu
 Tarih: 11.11.2018 > 35 kez okundu.

Birinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinin 100. yıl dönümü dolayısıyla Paris'te düzenlenen anma törenine aralarında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunduğu 70'in üzerinde devlet ve hükümet başkanı katıldı.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörle mücadele Avrupa milletlerinin güvenliğinin gereği
 Tarih: 11.11.2018 > 38 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölgemizde yeni Sykes-Picot paylaşımlarının yapılmasına itiraz etmek veya DEAŞ, PKK ve FETÖ gibi terör örgütleriyle mücadele etmek, aralarında bulunduğumuz Avrupa milletlerinin güvenliğinin gereğidir." dedi.

> Makalenin devamı
Web-Site'miz AA-Anadolu Ajansı Abonesidir.Aktif Ziyaretçi 29
Dün Tekil 1006
Bugün Tekil 863
Toplam Tekil 2352703
IP 54.144.24.41


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:12 Cemaziye'l-Evvel 1440
Ocak 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü, Bin cihana değişmem şu öksüz Türklüğümü.
(Hüseyin Nihal ATSIZ)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 2.384 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu