Basın bildirisi Suriye’de Türkmenler - HTF, Murat GEDİK - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Ara?t?rmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Basın bildirisi Suriye’de Türkmenler - HTF, Murat GEDİK
Tarih: 04.12.2015 > Kaç kez okundu? 2123

Paylaş


Basın bildirisi

Suriye’de Türkmenler

Amsterdam, 3 Aralık 2015Bir iç savaş esnasında sıradan bir vatandaş olmak zordur, özellikle günümüzde sadece silahların konuştuğu Orta Doğu’da. Oradaki zor yaşam şartlarının ve terörün ortasında Suriyeli Türkmen olmak ise çok daha zor.Suriye’de yaşayan tahmini 1,5 milyon Türkmen nüfusu sürekli herkesin hedefinde…Onlar Türklüğün Suriye’deki temsilcileri olarak Esad ve IŞİD saldırıları arasında kendilerini müdafaa etmeye ve hayatta kalmaya çalışıyorlar. Haftalardır Rus ve Suriye uçakları tarafından ağır bombardıman altında yardım çığlıkları atan Türkmenleri ne acıdır ki kimse duymuyor!Bu duruma sakin kalınamaz!Türkmenler bu savaştan canlı çıkacaklar mıdır? Bizler bu soruya maalesef cevap veremiyoruz.

Bu durum jeostratejik veya siyasi açıdan değerlendirilemez. Orada yaşananlar insani değerlere aykırıdır.Suriyeli Türkmenlerin durumuna sizde sessiz kalmayın! Hollanda Türk Federasyon olarak sizleri yardım elinizi uzatmaya ve Suriye Türkmenlerine ilgi göstermeye davet ediyoruz.

Hollanda Türk Federasyon***persbericht

Turkmenen in Syrië

Amsterdam, 3 december 2015In een burgeroorlog kan je beter geen normale burger zijn. Vooral niet in het huidige Midden-Oosten waar alleen het recht spreekt van de degenen met de wapens. Los van de armzalige omstandigheden en terreur kun je beter ook geen Turkmeen zijn in Syrië.

Er leven volgens schattingen 1,5 miljoen Turkmenen in Syrië. Zij zijn constant het doelwit van iedereen...

Zij zijn de nazaten van de Turken en proberen zich zelf staande (lees: levend) te houden tussen de strijders van Assad en de strijders van de IS. Al een paar weken lang worden de Turkmenen door de Russische en Syrische vliegtuigen hevig gebombardeerd. Onbegrijpelijk en helaas worden de dramatische oproepen van de Turkmenen niet gehoord.

Wij kunnen niet kalm blijven.

De vraag is immers of de Turkmenen het gaan overleven. Een kille vraag die wij niet durven te beantwoorden.

Dit is geen kwestie die vanuit het perspectief van geostrategische belangen of politieke waarnemingen beoordeeld moet worden, maar vanuit menselijke waardigheden.

Daarom vraagt Turks Federatie Nederland aan een ieder om hulp en aandacht voor de situatie van de Turkmenen.Turkse Federatie Nederland

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 17
Dün Tekil 778
Bugün Tekil 295
Toplam Tekil 4128699
IP 3.236.116.27


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

10 Zi'l-Hicce 1445
Haziran 2024
P
S
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Ba ka dile uymaz anan n sesi, Her s z n ararsan vard r T rk esi
(Ziya G KALP)


Ekle kar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2023 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 5.698 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu