MAHIR YAĞCILARIN; KOSOVA TÜRKLERI MILLI BAYRAM KUTLAMASINDA DEMOKRASI DERSI’NE YANIT! - Cemil LUMA - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Ara?t?rmalar Merkezi - http://www.turansam.org

MAHIR YAĞCILARIN; KOSOVA TÜRKLERI MILLI BAYRAM KUTLAMASINDA DEMOKRASI DERSI’NE YANIT! - Cemil LUMA
Tarih: 02.05.2012 > Kaç kez okundu? 3954

Paylaş


24 Nisan tarihli KOHA DİTORE Kosova günlük gazetesinde bayram vesilesiyle sn. Mahir Yağcıların verdiği demeçte birilerini suçlayarak, kendini aklama girişimi olduğu görülmektedir.

Konuşmalar sırasında sayın Yağcılar şu ifadeleri kulanmış:

Maalesef birkaç kişi henüz demokrasi dersini öğrenemediklerinden dolayı düşünmeyerek kendilerini izole etmektedirler. Oysa bayramı kutlarken birlik bizim var oluşumuz ve yarınlarımızın olduğunu ifade etmek istiyorum diyor.

Sn Yağcıların bizlere demokrasi dersi verebilecek seviyede olmadığını kendisi de çok iyi bilmektedir. On iki yıldır koltuktan vazgeçmeyen, Kosova siyasetindeki tüm boşlukları ve insanımızın maddi sıkıntılarından faydalanarak, Kosova Türkleri üzerinden sadece çıkar ve pozisyon sağlamaktan başka bir faydası olmayan birinin birlikten bahsetmesi boş laftır.

Oysa bizler halkımızdan hiçbir zaman uzak durmadık, genç ve eğitimli kadromuzla gücümüzün yettiği kadar katkı sunmaya çalıştık.

Kosova’da Türk toplumunu, hiçbir şekilde bir gurubun aç gözlülüğünün kurbanı olmasına müsaade etmemeliyiz. Bu nedenle de son yüz yıl içerisinde Kosova Türkleri arasında bundan daha büyük bir parçalanma yaşanmamıştır. Bu politikanın aktörleri suçlu oldukları kadar, destekleyenler de aynı suçu taşımaktadır.

Yağcılar bilinçli olarak parçalanmalar yaratarak aydın kesimi ve iş yapabilecek değerli kadromuzu devre dışı bırakmaktadır. Yıllardır sayısı bilinmeyen görevler üstlenen ve sadece kendi kontrolü altında tutabilecek kişilerle iş birliği yaparak bölünmelere yol açmıştır. Bayram arifesinde dört büyük şubeye Tüzüğü çiğneyerek kanun dışı girişimlerle kendine göre resmi yönetimleri partizanca uzaklaştırarak kimleri ve neden getirdiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Sebeplerden bir diğeri de yıllardır düzenlenen resmi bayram ve benzeri etkinliklerde harcanan maddi kaynakların nasıl ve nerelerde harcandığının hesabını aramamız ve bu konudaki ısrarımızdır. Birlik ve beraberliğin halkımız için ne kadar önem taşıdığını bildiğimizden dolayı yılardır ses çıkartmadık, aksine destek sunduk. Bu topraklarda bu tip siyaset yürütmekle halkımıza büyük zarar verilmektedir. Avrupa, Balkan ülkelerinin tümü ve dünyanın büyük bir çoğunluğunun reddettiği bir siyasetin Kosova’da geleceği olamaz o siyasetin adı da diktatörlüktür. Böyle politikalarla Kosova’da yaşayan toplumumuzun uzun vadeli var olması imkânsızdır. Kırk yıl sonra Kosova’da yapılan nüfus sayımları bunun göstergesidir. Bunu görmeyenler veya görmek istemeyenler ya kötü niyetlidir ya da kördür.

Toplumumuzun önem verdiği hassas konular çözüme kavuşmadan dururken (dil, eğitim, işsizlik v.s gibi) eğlenceler tertipleyip, kendi reklâmını yapıp gündemi saptırarak zamana oynamaktan başka bir şey yapılmamaktadır.

Karşısındaki, halkın oylarıyla seçilmiş çoğunluğu temsil edenlere bazı kişiler diye hitap ederek demokrasi dersinden bahseden Yağcılar, Milli Bayramlarımızı kendi tekel ve çıkarları doğrultusunda, kendininmiş gibi istediği şekilde tertipleyerek ve bir Bakana yakışmaksızın ‘’Tertipleme Kurul Başkanlığını’’ da üstlenerek keyfine göre yönetmiş ve göz boyama yapmıştır.

Cemil LUMA; KDTP Prizren Şubesi BaşkanıYorumlar

Aktif Ziyaretçi 16
Dün Tekil 778
Bugün Tekil 690
Toplam Tekil 4129094
IP 100.28.227.63


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

10 Zi'l-Hicce 1445
Haziran 2024
P
S
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Ba ka dile uymaz anan n sesi, Her s z n ararsan vard r T rk esi
(Ziya G KALP)


Ekle kar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2023 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 2.598 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu