Halk Kültürü Araştırma Kurulu - Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattinoğlu - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Ara?t?rmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Halk Kültürü Araştırma Kurulu - Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattinoğlu
Tarih: 22.01.2009 > Kaç kez okundu? 8434

Paylaş


BİRİNCİ SİRKÜLER

Tüm Ukrayna Gagauzlar Birliği, Bolgrad Belediye Başkanlığı, Kiev Milli Taras Şevçenko Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin Folklor ve Türkoloji Bölümleri ile birlikte, Ukrayna’nın Odesa Oblastına bağlı Bolgrad kentinde, 24-29 Haziran 2009 tarihlerinde Türkiye-Ukrayna Kültür İlişkileri - VII.Uluslararası Gagauz Kültürü Sempozyumu - Kültür ve Sanat Etkinlikleri düzenlemiş bulunuyoruz.

Sempozyumda, Gagauz Türkleri ile ilgili bildiri sunulabileceği gibi; Türkiye-Ukrayna Kültür İlişkileri ve Ukrayna’da yaşayan yerli Türk Halkları ile ilgili bildiriler de sunulabilecektir.

Sempozyum çalışmaları ile birlikte, Bolgrad kentine bağlı bir Gagauz yerleşim yeri olan Kurtçu’da yapılacak olan “Gagauz Halkın Sedefleri Festivali’ de izlenebilecektir. Bu festivalde, Gagauz musikisini, kostüm zenginliği içerisinde halk oyunlarını, el sanatları sergilerini ve o bölgedeki soydaşlarımızın yaşantısını görebilme imkânı da olacaktır.

Ayrıca, Türk El Sanatları, Resim, Grafik, Fotoğraf vb. sergilerinin açılması; müzik ve şiir şölenleri gibi etkinler de, programda yer alacaktır.

Etkinliğimize iştirak ederek; Sempozyumda bildiri sunabileceğiniz gibi, bildirisiz olarak iştirak etmeniz, açılacak olan sergiye eserinizle katılmanız ve düzenlenecek şiir şöleninde şiirlerinizi okuyabilmek olanağını da bulacaksınız.

Katılımcılar;

24 Haziranda uçakla Odesa’ya götürülecek, oradan otobüsle Bolgrad kentine transferleri sağlanacak, Bolgrad veya İsmail kentinde otele yerleştirileceklerdir.

25 ve 26 Haziran tarihlerinde (katılımcı sayısına göre) bir veya birkaç seksiyon halinde, sempozyum çalışmaları yapılacaktır. O arada Bolgrad kentinin görülesi yerleri de gezilip görülecektir.

27 Haziranda “Gagauz Halkın Sedefleri Festivali’ izlenilecektir,

28 Haziran sabahı otobüsle Bolgrad’dan hareketle, Odesa kentine gidilecek, otele yerleştikten sonra, Ukrayna’nın, hatta eski SSCB’nin bu önemli tarihi ve turistik kentinin serbestçe gezilip görülmesi olanağı sağlanacaktır.

29 Haziran günü de, zamanın elverdiği oranda Odesa’da gezi ve alış-veriş yapılabilmesi sağlanacak, aynı gün uçakla İstanbul’a dönülecektir.

1. Sempozyuma katılım

2. İstanbul-Odesa-İstanbul, uçakla Gidiş-Dönüş,

3. Odesa-Bolgrad-Odesa otobüsle Gidiş-Dönüş ulaşım,

4. Bolgrad’da kalındığı süre içerisindeki tüm iç transferler,

5. Otelde 5 gece konaklama

6. Sabah, Öğle ve Akşam yemekleri

Düzenleme Kurulu tarafından temin edilecek olup, buna karşılık;

1. Bildiri ile katılacak olanlar 650.00 Euro

2. Bildirisiz katılacak olanlar 750.00 Euro

Ödeyeceklerdir. Otelde, odada tek başına kalmak isteyenler 100.00 Euro fark ödeyeceklerdir.

Yeşil (Hususi) ve Gri (Görev) pasaportu ile Ukrayna’ya gidecek olanlar vizeden muaftır. Fakat Lacivert pasaport ile gidecek olanlar, Ukrayna’nın Ankara veya İstanbul konsolosluklarından vize almak zorundadırlar. Vize işlemlerinin bizim tarafımızdan takibini isteyenler, 50.00 Avro vize ücreti ödeyeceklerdir.

İstanbul dışında ikamet edenler, İstanbul’a çeşitli vasıtalarla gelebilecekleri gibi; bulundukları yerlerden, küçük bir fark ödemek suretiyle, THY ile bağlantı yapabilmeleri de mümkündür.

Ukrayna’daki etkinliklerimize katılmayı arzu ederseniz, lütfen, ekli formu eksiksiz doldurarak (posta, fax veya e-mail yolu ile) en geç 01 Mart 2009 Tarihinde elimizde olacak şekilde gönderiniz.

Selam ve saygılarımızla.Doç.Dr. Tudora ARNAUT Prof. Dr. İrfan Ünver NASRATTINOĞLU

Tüm Ukrayna Gagauzlar Birliği Halk kültürü Araştırmaları Kurumu

Genel Başkanı Genel Başkanı

(Taras Şevçenko Üniversitesi

Türkoloji Bölümü Öğr.Üyesi)

Eki: 1 Katılım FormuPosta Yazışma Adresimiz

Ulus, P.K. 153 ANKARAE-Mail Adresimiz

nasrattinoglu03@hotmail.comTelefonlarımız

Büro : 0312-3187250

Cep : 0536-4171271 (Genel Bşk.)

Cep : 0535-6666765 (Genel Sekreter)Fax. No

0312-3187250Uluslararası

Türkiye-Ukrayna İlişkileri

ve

VII.Uluslararası Gagauz Kültürü Sempozyumu

Ve Kültür – Sanat EtkinlikleriOdesa-Bolgrad

24-28 Haziran 2009

KATILIM FORMUAdım ve Soyadım :(Varsa) Akademik Ünvanım :Yazışma Adresim :Telefonlarım Cep :

İş :

Ev :(Varsa) Fax Numaram :(Varsa) E-Mail Adresim :Ukrayna Etkinliklerine Katılacağım:Sempozyumda Bildiri Sunacağım :Bildirimin Başlığı Şöyledir :

Dinleyici-Refakatçı Olarak katılacağımŞiir Şöleninde Kendi Şiirimi OkuyacağımAçılacak Olan Sergiye eserimle katılacağımTarih-İmza

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 21
Dün Tekil 778
Bugün Tekil 666
Toplam Tekil 4129070
IP 100.28.227.63


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

10 Zi'l-Hicce 1445
Haziran 2024
P
S
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Ba ka dile uymaz anan n sesi, Her s z n ararsan vard r T rk esi
(Ziya G KALP)


Ekle kar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2023 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 7.867 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu