TURAN-SAM || TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi || www.turansam.org

Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan, Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN! (Ziya GÖKALP). İSLAM'da TÜRK'ler: "Ben sizi kavim-kavim yarattım. Birbirinizi tanıyasınız, sevesiniz diye." /Hücürat Suresi, 13. Ayeti/; "TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI, HARBETMEDİĞİ SÜRECE, SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!" Hadis-i Şerif(en-Nesei, Sünen en-Nesei, 4, s. 44.); "SİZLER; TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR" Hadis-i Şerif(el-Buhari, 4, s. 34, 35, 156; Sahih-i Müslim, 17, s. 37, 38.); "ALLAH(c. c.)u Teala'nın "Doğuda" bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır" (Hadisi nakleden: Kazvini. el-Kaşgari, Mahmud, Divanü'l-Lügat et-Türk, İstanbul, 1333, s. 292.). "İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.”(Hadisi Şerif)
Lütfen Makedonya Hakkındaki Ankete katılalım
 Tarih: 25.11.2009 > Yollayan: Bülent ÖZ

Merhaba,

Sizden aşağıdaki linki olabildiğince çok kişiye göndermenizi ve

alıcılara "Is Macedonia Hellenic?" sorusuna "NO" yanıtını vermelerini

rica etmenizi önemle istirham ediyorum. Zira dost ve kardeş Makedon

toplumu Türk halkının desteğine ihtiyaç duymaktadır. Malesef şu an

itibariyle 465.426 kişi YES cevabını, 172.508 kişi de NO cevabını

verdiği için oran olarak %72 YES, % 28 NO şeklinde bir tablo ortaya

çıkmıştır. Bu durum Yunanistan”ın tezine hizmet etmektedir...

http://www.topix.com/forum/world/macedonia/TAAAAFN23PMGMJ147

Selam ve saygılarımla.

Ahmet Ziya GUNDUZ

Makedonya Cumhuriyeti Konya Fahri Konsolosu

Yapici Is Merkezi B Blok No: 204

Selcuklu - Konya - TURKEY

Tel: ++90 332 322 21 81

Faks: ++90 332 320 42 92

e-mail:

honconsul@makedonyakonya.com

Kaynak: Bülent ÖZ

Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun!
 Tarih: 24.11.2009 > Yollayan: Elnur Hasan MİKAİL

TURAN-SAM Olarak Tüm Öğretmenlerimizin öğretmenler Gününü kutlarız.

Kaynak: turan-sam

Danimarkada “Azərbaycan Gecəsi” keçirilib
 Tarih: 10.11.2009 > Yollayan: Elnur ELTÜRK

- Bu haqda, məlumatı Günaz. TV Mətbuat Xidmətinə Danimarkanın Koge şəhərdinə fəaliyyət göstərən Azərbaycan-Türk Qadınlar Birliyinin sədri Anaxanım Hüseynova verib. Anaxanım Hüseynova bildirib ki, “Azərbaycan Gecəsi” Azərbaycan-Türk Qadınlar Birliyinin təşəbbüsü ilə keçirilib.- Gecəni giriş sözü birliyin başqanı açaraq ilk öncə tədbir iştirakçılarını salamladıqdan sonra, tədbirin keçirilməsində öz köməkliyini göstərdiyinə görə Koge bələdiyyəsinə təşəkkürlərini bildirib. Konsert salonu Azərbaycan və Türkiyənin bayraqları bəzədilib. Gecədə Azərbaycan musiqiçiləri ilə yanaşı, türk musiqiçiləridə iştirak edib. Gecənin əsas aparıcısı Azərbaycanda gələn tanınmış müğənni Ziyafət Yaqubova olub.- Tədbirdə iştirak edən qonaqlar “Vətən” Cəmiyyətinin başqanı Səfər Sadiqi, Koge bələdiyyəsinin deputatı Mariya Stfrke,başqanı, Atatürk Dərnəyinin başqanı Vəli bəy çıxışlarında belə tədbirlərin keçirilməsi Azərbaycan və Türkiyə haqqında müsbət fikirlərin formalaşmasında böyük rol oynayır.- Xüsusi ilə Mariya Stfke Koge ATQB belə tədbir keçirdiyinə görə öz təşəkkürünü bildirib və bundan sonra bələdiyyə bu cürnə tədbirlərin keçirilməsini dəstəkləyəcəkdir fikirlərini tədbir iştirakçilarının nəzərinə çatdırıb. Vəli bəy çıxışında isə Azərbaycan və Türk xanımlarını aktiv olması sevindirici hal olduğunu və Səfər Sadiqi isə Azərbaycan və Türk dostluğundan danışaraq,bu birliyin heç bir qüvvə poza bilməz fikirlərini bildirib.- Konsert sona kimi Azərbaycan və türk musiqiləri, yallı rəqsləri davam edib.Elnur EltürkKaynak: bak-sam

ATATÜRK"ü Anıyoruz
 Tarih: 09.11.2009 > Yollayan: Elnur Hasan MİKAİL

81 sene bundan önce 1938 yılının 10 Kasımında Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Paşa ATATÜRK vefat etmiştir. Büyük önderi ve Türkiyenin kurucusunu rahmetle anıyoruz. Allah ATATÜRK"e Rahmet etsin, mezarı nurla dolsun. Amin...

Kaynak: turan-sam

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!!!
 Tarih: 28.10.2009 > Yollayan: Prof. Dr. Cihan DURA

* - Türkiye Cumhuriyeti!... En büyük eseridir o Atatürk'ün. Halk idaresidir, demokrasidir o. Türk halkı kurmuştur onu, sahibi odur, yöneteni de. Milletimize en uygun idaredir, inkılâplardır temelleri. Hükümet ve millet birdir; efendi, millettir onda. Ey Milletim! sahip çık eserine, temelleri üzerinde titre!- Tek bir taraftarlık vardır biz Atatürkçüler için, Cumhuriyet ve inkılap taraftarlığı! Bu yola baş koyduk biz. Hep bu yolda yürüyecek, bu yolda mücadele edeceğiz; açık ve sağlam düşünerek, açık ve sağlam hareket ederek… Uygarlık yolunda, despotluğu yok ederek, temellerini daha da güçlendirerek Cumhuriyetimizi yükselteceğiz. Cumhuriyet düşmanlarına karşı omuz omuza, yan yana birlik olacağız, kaynaşacağız, tek vücut yürüyeceğiz.- Bir Atatürkçü halkımıza Büyük Ülkü'yü benimsetir. Demokrasiyi, Cumhuriyeti anlatır. Milli kültürü yükseltir. Ya öğretmen? Ona görevlerin en büyüğü düşer. Çünkü odur gençleri yetiştiren, onlara özgür olmayı, güçlü olmayı öğreten. Ey öğretmen! Sımsıkı sarıl öyleyse görevine. Bir tek gencimizi bile bırakma Cumhuriyet düşmanlarına. Ey Atatürkçü! Görevin ağırdır senin, çünkü ödevlerin bu dünyadan ayrılırken dahi bitmemiştir, geride kalanlara da söyle bunu. Kuşaklar boyu sorumlusunuz Türkiye Cumhuriyeti'nden.

Kaynak: turansam

Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun!!!
 Tarih: 19.09.2009 > Yollayan: Dr. Elnur Hasan MİKAİL

Bütün Türk-İslam Aleminin Mübarek Ramazan Bayramını Kutlar, Allahtan nice böyle bayramlara bizi eriştirmesini niyaz ederim. Bütün Türk Dünyasına hayırlara vesile olması temennisiyle.

Kaynak: turan-sam

Radyo Ocak - Türk Dünyasının Radyosu
 Tarih: 15.09.2009 > Yollayan: Özgür DEMİR

Radyo Ocak, 2006 yılında internet üzerinden yayın hayatına başladı. Amacımız Türk dünyasında kültürel bir birlik için ortak paydalarımızı arttırmaktı. Bu amaçla özellikle farklı lehçelerde söylenmiş türkülere ağırlık verildi. Aynı türkünün farklı Türk lehçelerinde söylenmiş olduğunu gören dinleyicilerimiz bundan fazlasıyla etkilendi.Yayın esnasında Türk halk müziği, sanat müziği, hafif pop müzik türlerinde çalışmalar yayınlandı. Türkçenin tüm lehçelerinde parçalar dinleyicilere ulaştırıldı. Böylece dillerimizin birbirine ne kadar yakın olduğu da herkes tarafından fark edildi.

Başta Türk Dünyası ve dünyanın diğer ülkelerinde yaşayan bu ülke fertleri arasında hemen yerini aldı. Milliyetçi bilim adamları, yazarlar ve fikir adamları tarafından çokça övgü mesajları aldık. Birçok site ve gazetede haberimiz yapıldı.

Bu ay sonuna kadar da yeni başlatmış olduğumuz Türk lehçelerinde canlı yayın programlarıyla gerçek manada Türk dünyasına hitap etmiş olmanın kıvancını yaşayacağız.

Özgür Demir

ozgur@radyoocak.com CLOAKING

www.radyoocak.com

Kaynak: turan-sam

Kadir Gecemiz Mübarek Olsun!
 Tarih: 14.09.2009 > Yollayan: Elnur Hasan MİKAİL

Sayın Turancı Ülküdaşlar,Bin aydan daha hayırlı bir gece olan Mübarek Kadir gecemiz Kutlu olsun. Yarın ayın 15(Salıyı) ini 16(Çarşambaya) sına bağlayan Gece, Mübarek KADİR GECESİdir. Lütfen Dualarınızı eksik etmeyiniz. Tüm Türk-İslam alemi için, Turan-sam sitesinin başarısının artması için, dergimizin uzun ömürlü olması için vs. konularda yarın gece sabaha kadar dualar edelim Lütfen.Saygı ve Selamlarımla,,,

Kaynak: turan-sam

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun
 Tarih: 30.08.2009 > Yollayan: Prof. Dr. Cihan DURA

Ey Dost,

Afyonkarahisar-Dumlupınar Meydan Muharebesi ve onun son safhası olan 30 Ağustos Muharebesi… Türk tarihinin en önemli bir dönüm noktasıdır.

Yeni Türk devletinin, genç Türk Cumhuriyetinin temeli orada atıldı. Sonsuz hayatı orada taçlandırıldı. O sahada akan Türk kanları, semasında uçan şehit ruhları Devlet ve Cumhuriyetimizin sonsuza kadar muhafızlarıdır.

Bu sözler kimindir? Onundur, o Ölümsüz Kahramanın, o Devrimci Kumandanındır!

Ne anlatmak istiyor bize, düşünelim.

Diyor ki, ey benim yolumda yürüyen! Ey mürşidi bilim olan, üstün ahlaklım benim! Cumhuriyeti korumak laf değildir; Cumhuriyeti korumak fikirdir, eylemdir, özveridir. Cumhuriyetin kutsal temelleri üzerinde bilinçlenmektir, onun sonsuz hayatına inanmak, ebedî muhafızlarını tanımak, önlerinde huşû ile eğilmektir.

Bitti mi sanıyorsun, hayır bitmedi: O ölümsüzlere layık olmaktır, onları örnek almak, onlar gibi olabilmek, aralarına kabul edilmektir; her zaman ve her yerde her şeyini feda ederek, kanını akıtarak Cumhuriyetimiz için, canını vererek.Cumhuriyetimiz sahipsiz değildir.

Cumhuriyetimizi koruyacağız.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Prof. Dr. Cihan DURA

Kaynak: turan-sam

Yayın Kesintisi
 Tarih: 30.08.2009 > Yollayan: Elnur Hasan MİKAİL

Sayın Ziyaretçilerimiz,Yaklaşık 2-3 haftadır süren yayın kesintimiz bize bağlı olmayan, eski sunucumuzdaki sorunlardan dolayı yaşanmıştır. Artık Yeni sunucudayız ve bundan sonra inşaAllah hiçbir kesinti olmayacaktır. Sabrınızdan dolayı size müteşekkiriz.

Kaynak: turansam


Aktif Ziyaretçi 10
Dün Tekil 875
Bugün Tekil 284
Toplam Tekil 3431798
IP 107.21.85.250


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

23 Cemaziye'l-Ahir 1443
Ocak 2022
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Tanrı nasip eder, ömrüm vefa ederse; Musul, Kerkük ve Adaları geri alacağım. Selanik de dahil Batı Trakya'yı Türkiye hudutları içine katacağım.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)


Ekle Çıkar


Önceki ve sonraki sayfaları görmek için aşağıdan seçin...
 1   2   3   4   5   6   7   8  9   10   11   12 

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2020 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 8.821 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu